تیم فوتبال پدیده با شکست ماشین‌سازی، لیگ هجدهم را در رده چهارم به پایان رساند تا شانس آسیایی شدنش تنها به قهرمان نشدن داماش گیلان در جام حذفی بستگی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، هفته پایانی هجدهمین دوره لیگ برتر با ۸ بازی همزمان از ساعت ۲۱:۳۰ در شهرهای مختلف برگزار شد که دو دیدار مهم تکلیف آخرین سهمیه آسیایی فصل بعد لیگ قهرمان را مشخص کرد و برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران، یک تیم مشهدی شانس بالایی برای سهمیه آسیایی داشته باشد.

در یکی از این دیدارها پدیده مشهد رده چهارمی در ورزشگاه بنیان دیزل مهمان ماشین‌سازی تبریزی بود که موفق شد با نتیجه ۲ بر یک تیم دوم شهر تبریز را شکست دهد.

گل‌های شاگردان یحیی گل‌محمدی در این دیدار حسین مهربان در دقیقه ۱۸ و یونس شاکری در دقیقه ۷۱ به ثمر رساندند و حسین کنعانی‌زادگان در دقیقه ۵۵ یکی از گل‌های خورده را جبران کرد.

مشهدی‌ها با این پیروزی ۵۶ امتیازی شدند و در رده چهرام باقی ماندند. در صورت قهرمانی یکی از تیم‌های پرسپولیس یا سپاهان در جام حذفی، سهمیه چهارم لیگ قهرمانان آسیا به پدیده خواهد رسید و فوتبال مشهد برای نخستین بار صاحب سهمیه آسیایی می‌شود.

در دیگر دیدار مشخص کننده سهمیه چهارم آسیا، تارکتورسازی در خوزستان مهمان فولاد بود که با تساوی ۲ بر ۲ مقابل این تیم، در رده پنجم باقی ماند و دستش از سهمیه آسیایی کوتاه ماند. این تساوی ششمین بازی بدون برد تبریزی‌ها بود.

در این دیدار ابتدا فولاد توسط پریرا در دقیقه ۳۶ به گل رسید اما اکبر ایمانی در دقیقه ۵۵ و اشکان دژاگه در دقیقه ۸۰ برای تراکتورسازی گلزنی کردند اما این پایان کار نبود و فولاد در دقیقه ۹۰ به گل تساوی دست یافت.

تراکتورسازی با این تساوی ۵۲ امتیازی شد و شاگردان قطبی با ۳۷ امتیاز در رده نهم قرار گرفتند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

به گزارش ایرنا، در ابتدای جلسه امروز دوم خرداد ماه به دستور قاضی منصوری رئیس دادگاه، کیفرخواست متهم احسان بنائی فرزند علیرضا قرائت شد. وی متهم است که با تنظیم صورت وضعیتهای صوری اقدام به انجام معامله با شرکت پدیده ‌کرده است.

پس از دفاعیات متهم، رئیس دادگاه از متهم محمد وحیدی شعرباف فرزند علی نیز خواست تا در جایگاه متهم برای ادای توضیحات قرار گیرد. بر اساس کیفرخواست وی متهم به تحصیل مال نامشروع به واسطه فعالیت گسترده در امر دلالی سهام شرکت پدیده است.

وحیدی در این دادگاه اظهارات پیشین خود نزد ضابطان و تحقیقات مقدماتی را قبول و بیان کرد: خانه خود را فروخته و سهام شرکت پدیده را خریدم.

در ادامه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده شاندیز، نماینده مدعی العموم نیز گفت: نامبرده از نزدیکان متهم ردیف اول می باشد که فعالیت گسترده‌ای در امر دلالی سهام شرکت پدیده داشته است.

در ادامه کیفرخواست متهم محمد رفائی نجاران طبسی فرزند محسن نیز قرائت شد و متهم به پرسشهای دادگاه پاسخ گفت. رفائی نیز به تحصیل مال از طریق نامشروع بواسطه انجام معامله با شرکت پدیده متهم است.

قاضی منصوری رئیس دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده شاندیز نیز در ادامه نشت امروز با اشاره به تلاش دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در راستای انجام وظایف، گفت: با دقت بالا نسبت به اجرای قانون اقدام خواهیم کرد.

در ادامه کیفرخواست سیدحسن میربمانی یزدی فرزند هادی نیز توسط نماینده دادستان قرائت شد. وی که متهم به تحصیل مال نامشروع است گفت: اظهارات ثبت شده خود را در مرحله تحقیقات مقدماتی قبول دارم.

در ادامه یازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده شاندیز با قرائت موارد اتهامی سایر متهمان و استماع دفاعیات آنها و وکلای مدافع، پس از 11 جلسه دادرسی رئیس دادگاه با تشریح روند دادرسی این پرونده گفت: امیدواریم متهمان از فرصت محدودی که در اختیارشان قرار گرفته برای بازگرداندن اموال سهامداران و جبران مافات استفاده کنند.

ادامه رسیدگی به پرونده شرکت پدیده شاندیز به تاریخ 20 خرداد ماه جاری موکول شد تا در این فرصت وکلای مدافع و متهمان اسناد و مدارک مورد ادعا و همچنین لوایح دفاعیه را تقدیم دادگاه نموده و از این فرصت با نظارت دادستانی عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی در جهت معرفی و بازگرداندن اموال شرکت استفاده کنند.

رسیدگی به اتهامات شرکت پدیده در صحن دادگاه با حضور 22 متهم در قالب پرونده ای 100 جلدی به ریاست قاضی سید هادی منصوری از 22 اردیبهشت ماه در مشهد آغاز شده است.

عدم رعایت الزامات قانونی، عدم توجه به تذکرات قانونی صادر شده توسط سازمانهای مسئول، عدم دریافت مجوز‌های لازم قانونی، عدم رعایت حقوق سهامداران، تبلیغات گسترده و اغواگرانه منجر به بروز مشکلات متعدد برای شهروندان و سهامداران، عدم تمکین در برابر تعهدات داده شده، ارائه دلایل غیرواقعی و واهی برای توجیه اقدامات خلاف قانون، تغییر گسترده کاربری اراضی و عدم رعایت حقوق بیت المال از جمله مواردی بوده که توسط نمایندگان ستاد تدبیر استانداری خراسان رضوی، سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، سازمان امور اراضی کشور و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به عنوان بخشی از تخلفات متهمان پرونده شرکت پدیده شاندیز در صحن علنی دادگاه مطرح شده است.

پیش از این با برپایی دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در مشهد دو پرونده مربوط به تخلفات شرکت سرمایه گذاری پردیسبان و تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان هم رسیدگی و احکام مجرمان اعلام شد.

فعالیت شرکت پدیده شاندیز که 130 هزار سهامدار دارد چهار سال پیش در پی مطرح شدن تخلفات گسترده در فروش سهام، تغییر غیرمجاز کاربری زمینهای کشاورزی، پرداخت نکردن حقوق دستگاههای ذیربط، دریافت نکردن گواهی پایان کار و دیگر تخلفات مدیران این شرکت با دستور مراجع قضایی متوقف شد.

مراجع قضایی در مرحله نخست، دفاتر فروش و عرضه سهام شرکت را با حکم دادستانی خراسان رضوی بستند و بعد از مدتی فعالیتهای کل پروژه متوقف شد.

حل مشکل سهامداران و فعال کردن مجدد این پروژه ظرف چهار سال اخیر از دغدغه های جدی مسئولان بود به طوری که سه سال پیش با تشکیل 'ستاد تدبیر' در خراسان رضوی اقداماتی برای راه اندازی دوباره و سر و سامان دادن به وضعیت شرکت پدیده شاندیز صورت گرفت.

پیرو این اقدامات بود که مدیرعامل جدید گروه شرکتهای پدیده شاندیز مهر ماه پارسال اعلام کرد 45 شرکت پیمانکاری و مشاور جزء و کل برای ساخت و تکمیل پروژه های شرکت با این مجموعه قرارداد منعقد کرده اند.

هم اکنون گروه شرکتهای پدیده در قالب شش شرکت اصلی و دو موسسه وابسته در حال فعالیت است و دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان دارد و به طور میانگین دو هزار نفر در بخشهای مختلف این پروژه در شهر شاندیز مشغول کار هستند.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

کلیدواژه: تيم فوتبال پديده مشهد تيم فوتبال تراكتورسازي لیگ هجدهم فوتبال ایران

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۳۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افطاری ساده و پروژه انحراف سُفره‌ها/ دشمن به دنبال پدیده اشغال فرهنگی است
 • رده بندی جهانی فوتسال؛ ایران در رده سوم جهان و اول آسیا
 • لفاظی جدید ترامپ با چاشنی توهین به ملت ایران
 • باخت‌های تیم سپیدار قائمشهر درلیگ برتر فوتبال بانوان سریالی شد
 • مسابقات لیگ جهانی شانگهای چین سطح بالایی خواهد داشت/ کاراته ایران می‌تواند برای المپیک 2020 کسب سهمیه کند
 • فوتبال جهان|یونیون برلین با تساوی به اولین حضور در بوندس‌لیگا نزدیک شد
 • افسانه باقری: بعد از مسابقات چین دقیق‌تر می‌توان در خصوص کسب سهمیه المپیک صحبت کرد/ نتایج خوبی در ترکیه کسب کردیم
 • احمدی: قایقرانی بادبانی یک رشته‌ی تجربی است/ این رشته‌ی پتانسیل بالایی برای مدال آوری دارد/ با توجه به نتایج خوبم گذشته بورسیه شدم
 • بازیکن مطرح تراکتور رسماً از این تیم جدا شد
 • آغاز جدایی ستاره‌ها؛ بازیکن مطرح تراکتور رسماً از این تیم جدا شد+ عکس
 • تیم انجمن رباتیک دانشگاه رازی موفق به کسب سهمیه مسابقات آسیایی Robotex ۲۰۱۹ شد
 • حضور ستاره ملی پوش در تبریز برای پیوستن به تراکتور
 • مقایسه کارنامه مجیدی با مربیان استقلالی در ۵ بازی اول / فرهاد بالاتر از قلعه‌نویی، حجازی، پورحیدری و شفر!
 • برای کسب سهمیه المپیک توکیو با تمام توان گام برمی داریم
 • قایسه کارنامه مجیدی با مربیان استقلالی در ۵ بازی اول / فرهاد بالاتر از قلعه‌نویی، حجازی، پورحیدری و شفر!
 • ملی پوشان شمشیربازی: گرفتن سهمیه المپیک شدنی است
 • تساوی در ۲ بازی و غیبت یک تیم در مسابقات فوتسال جام رمضان قم
 • ترین‌های استقلال در آسیا/ هافبکی که بهترین گلساز آسیایی آبی‌ها شد
 • گل‌محمدی: هدف پدیده بقا بود نه قهرمانی و کسب سهمیه