مهاجمان برزیلی سپاهان و فولاد خوزستان به عنوان آقای گل هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران رسیدند.

به گزارش مشرق، هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران امروز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه با انجام هشت بازی در شهرهای مختلف برگزار شد و در نهایت تیم پرسپولیس به عنوان قهرمانی رسید.

در این دوره از مسابقات کی روش استنلی مهاجم برزیلی سپاهان و لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد خوزستان با ۱۶ گل به عنوان آقای گلی این دوره از مسابقات رسیدند.

پریرا در بازی امروز فولاد با تراکتورسازی دو گل زد و خودش را به کی روش رساند. البته یکی از گل‌های امروز سپاهان را هم کی روش وارد دروازه استقلال خوزستان کرد. گل دوم لوسیانو پریرا در دقیقه ۹۰ به ثمر رسید تا کی روش در کسب کفش طلا شریک پیدا کند.

علی علیپور مهاجم پرسپولیس در بازی آخری پرسپولیس موفق به گلزنی نشد تا با ۱۴ گل بعد از پریرا و کی روش در رده بعدی قرار بگیرد.

اسامی آقای گل‌های ۱۸ دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران به شرح زیر است:

دوره اول
غلامرضا عنایتی ۱۷ گل - ابومسلم

دوره دوم
ادموند بزیک ۱۳ گل - سپاهان

دوره سوم
علی دایی ۱۶ گل - پرسپولیس

دوره چهارم
غلامرضا عنایتی ۲۰ گل - استقلال

دوره پنجم
غلامرضا عنایتی ۲۱ گل - استقلال

دوره ششم
مهدی رجب زاده (ذوب آهن) و دنیل الروم (ابومسلم) ۱۷ گل

دوره هفتم
محسن خلیلی (پرسپولیس) و هادی اصغری (راه آهن) ۱۸ گل

دوره هشتم
آرش برهانی ۲۱ گل - استقلال

دوره نهم
عماد رضا ۱۹ گل - سپاهان

دوره دهم
رضا نوروزی ۲۴ گل - فولاد خوزستان

دوره یازدهم
کریم انصاریفرد ۲۱ گل - سایپا

دوره دوازدهم
سیدجلال رافخایی ۱۹ گل - ملوان

دوره سیزدهم
کریم انصاریفرد ۱۴ گل - تراکتورسازی

دوره چهاردهم
ادینیو ۲۰ گل - تراکتورسازی

دوره پانزدهم
مهدی طارمی ۱۶ گل - پرسپولیس

دوره شانزدهم
مهدی طارمی ۱۸ گل - پرسپولیس

دوره هفدهم
علی علیپور ۱۹ گل - پرسپولیس

دوره هجدهم
کی روش استنلی (سپاهان) و پریرا (فولاد خوزستان) - ۱۶ گل

منبع: مهر

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پرسپولیس با خیال آسوده - سپاهان تشنه انتقام

 

به گزارش ایلنا، همین الان و در فاصله 2 روز تا نیمه‌نهایی جام‌حذفی و دیدار پرمخاطره پرسپولیس و سپاهان باقیمانده، لطفاً این پیام را به مدیران سپاهان و پرسپولیس برسانید که مردم از دوتیم انتظار فوتبالی جذاب و زیبا را دارند و این امر برای هوادار فوتبال خیلی با اهمیت‌تر از برد و باخت و جام قهرمانی است.

فوتبال برشی از زندگی است و زندگی برای آرامش و لذت بردن خانواده از یکدیگر و صلح و صفای فی مابین مردم در جامعه است.

اگر قرار باشد زندگی توام با جنگ و جدل و دعوا و دردسر های بیخودی باشد نه خانواده از زندگی خود لذت می‌برد و نه اجتماع روی آرامش به خود می‌بیند.

وقتی صحنه‌های درگیری بازی برگشت لیگ برتر دوتیم را مرور می‌کنیم و یاد نابینا شدن سرباز وطن در لیگ هفتم در اصفهان و بازهم در بازی سپاهان و پرسپولیس می‌افتیم و یادمان می‌آید که بازیکنان پرسپولیس در لیگ چند فصل قبل درون زمین به دلایلی که هیچ وقت مشخص نشد تلو تلو می‌خوردند و یکی یکی زمین می‌افتادند و توجیه آن روزهای ساکت مدیرعامل سپاهان را تجسم می‌‌کنیم واقعاً از هرچه فوتبال و بازی فوتبال هست بیزار می‌شویم.

اکنون دوباره دو تیم باید در نقش جهان و در نیمه نهایی جام حذفی به مصاف هم بروند.

نفس هردو تیم سپاهان و پرسپولیس به شماره افتاده و در دیدار نیمه نهایی جام حذفی می‌توان شماره نفسهای دو تیم را با چشم و گوش غیر مسلح هم مشاهده کرد!

معادلات برای دیدار نیمه نهایی بین دو رقیب سنتی فوتبال ایران برای رسیدن به فینال جام حذفی به گونه‌ای است که نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه اتفاقی ممکن است رخ بدهد اما آنچه مسلم است اینکه هر دو تیم دیگر توان کری‌خواندن‌های همیشگی را هم ندارند.

لیگ فشرده و سنگین فوتبال ایران چنان دو تیم را فرسوده کرده که برای پایان این ماراتن نفسگیر لحظه شماری می‌کنند.

پرسپولیس در نگاه اول انگیزه‌ای برای قهرمانی در جام حذفی ندارد چون بار خود را در لیگ برتر بسته و با سه بار قهرمانی پیاپی همه جوره سرمست و اشباع شده می‌نماید ولی دیدار با سپاهان و کرکری‌های همیشگی بخصوص بعد از دیدار برگشت لیگ برتر در تهران که آن اتفاقات تلخ را تماشاگران دوتیم به وجود آوردند تا حدودی بازیکنان سرخپوش را برای یک بازی حیثیتی تحریک می‌کند.

برانکو در این بازی خاطری آسوده تر از امیر قلعه‌نویی دارد چرا که سند منگوله دار قهرمانی لیگ را در جیب خود گذاشته و حالا با قدرت ریسک بالایی تیمش را روانه دیدار با سپاهان خواهد کرد.

در حقیقت قفل از پای بازیکنان پرسپولیس برداشته شده و شاید کمی تهاجمی‌تر و بی پرواتر از همیشه بازی کنند و همان پیشنیه بازی‌های دوتیم می‌تواند انگیزه پرسپولیسی‌ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

از طرفی سپاهان خیلی جدی آماده این کارزار است.

سپاهانی‌ها که هنوز هم معتقدند بازی لیگ را به دست‌های پشت پرده باخته‌اند و به تلافی شکست و ناکامی در لیگ نیاز به پیروزی دارند تا امیر قلعه‌نویی بدون جام از سپاهان نرود.

امیدواریم که نهادهای امنیتی توانسته باشند سرمشوقین دو باشگاه که تحت لوای کانون هواداری و یا لیدر محیط آلوده‌ای را در سکوها به وجود آورده اند را خاموش کنند و اگر بازهم اینها به تحریک هواداران بپردازند باید انتظار اتفاقاتی تلخ‌تر از بازی برگشت لیگ برتر در تهران را داشته باشیم.

در هر حال روز چهارشنه 8 خردادماه پرسپولیس و سپاهان در نقش جهان یک پای دیگر فینال جام جذفی را مشخص می‌کنند و پیش‌بینی‌ها حکایت از این دارد که برنده این دیدار قهرمان جام حذفی خواهد بود چه اینکه بعید است داماش گیلان توان رقابت با هر کدام از دو تیم سپاهان و پرسپولیس را در فینال جام حذفی داشته باشد.

کلام آخر با مدیران و بازیکنان سپاهان و پرسپولیس: تمام جام‌های قهرمانی را اگر جمع کنیم به اندازه جان آن پدر جوانی که در درگیری‌های بازی برگشت لیگ برتر در ورزشگاه ازادی از دنیا رفت و دو فرزندش یتیم و خانواده‌هایی هم داغدار شدند  نمی‌ارزد البته اگر وجدانی آگاه و بیدار داشته باشند!

هر کدام از شما اگر خود را جای آن خانواده‌ای که پدر یا فرزند و یا همسر از دست داده‌اند بگذارید آنگه کمتر بخاطر برد و باخت‌های فوتبال رو به حرکاتی می‌آورید که نتیجه‌اش مرگ یک پدر جوان باشد. واقعاَ یک لحظه فکر کنید باید از تماشای فوتبال همه لذت ببریم نه اینکه پدری کشته شود و سرهای شکسته و روان‌هایی پریشان، محیط زیبای ورزشگاه مملو از بد و بیراه و چوب و چماق باشد!

پس لطفا کمی به انسایت و وجدان خود برگردید و بدانید که آتش خشم هواداران روی سکو را مدیران و مربیان و بازیکنان روشن می‌کنند و اگر اینها آرامش داشته باشد و مدیران باشگاه‌ها به لیدرها وعده برهم زدن بازی را ندهند آن تماشاگر هرگز به خود جرات نمی‌دهد که آنچنان بی مهابا با چوب و چماق و صندلی و سنگ و چاقو به جان هوادار رقیب بیفتد. پس لطفا انسان باشید.

 

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

احد قدمی کیست؟ +عکس

کلیدواژه: رونق تولید وعده های روحانی بازار سکه و ارز بندر فجیره آقای گل کی روش استنلی لوسیانو پریرا لیگ برتر

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۴۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استقلال بهترین تیم همه ادوار لیگ برتر
 • برانکو: اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند
 • استقلال بهترین تیم تاریخ لیگ برتر
 • برانکو: وزیر باید به پرسپولیسی بودنش افتخار کند!/ ناراحتی استقلال از ما طبیعی است
 • استقلال بهترین تیم همه ادوار لیگ برتر/ آبی ها برتر در همه آیتم‌ها
 • هیچ تیمی در کسب موفقیت به پای ما نرسیده است/ اگر وزیر ورزش پرسپولیسی است باید افتخار کند/ در ۷ سالی که کی‌روش ایران بود چند پیروزی داشت؟
 • برانکو: اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند/ مربیان کروات موفق‌تر بودند یا پرتغالی‌ها؟!
 • اگر وزیر پرسپولیسی است باید به آن افتخار کند/ مربیان کروات موفق‌تر بودند یا پرتغالی‌ها؟!
 • عنایتی: استقلال مربی بزرگ خارجی می‌خواهد
 • از حواشی نقل و انتقالات لیگ برتر چه خبر؟
 • تمام جنگ‌های پرسپولیس و سپاهان در جام حذفی
 • یک مهاجم برزیلی درنوک خط حمله تیم ملی چین!
 • محمد پنجعلی: پرسپولیس نمی‌گذارد هوادارش دشمن شاد شود/ برانکو باید «کی روش استنلی» را از کار بیندازد
 • حمایت قاطع آقای گل استقلالی‌ها از فرهاد مجیدی/ عنایتی: به او ایمان داریم
 • یک مهاجم برزیلی در نوک خط حمله تیم ملی چین
 • آقای گل لیگ برتر از ایران می‌رود
 • از خوردبین تا پروین؛ ده چهره تاثیرگذار تاریخ باشگاه پرسپولیس
 • اخبار و حواشی نقل و انتقالات لیگ برتر
 • کامیابی‌نیا – کی‌روش؛ اپیزود جدید در نقش جهان