مهلا مومن زاده تکواندوکار وزن ۴۶- کیلوگرم کشورمان در فینال مسابقات جهانی با شکست مقابل نماینده کره جنوبی مدال نقره این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

به گزارش مشرق، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان ۲۰۱۹- منچستر از روز گذشته (چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت‌ماه) با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور در سالن «آرنا» منچستر آغاز و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت. امروز پنج شنبه، دومین روز از مسابقات در حالی پیگیری می‌شود که مهلا مومن زاده تکواندوکار وزن ۴۶- کیلوگرم کشورمان در فینال این مسابقات به مصاف "ای یونگ سیم" از کره‌جنوبی رفت و راند اول این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر به سود حریف کره‌ای به پایان رسید. راند دوم این دیدار نیز با نتیجه ۷ بر ۲ به پایان رسید. این رقابت در نهایت در راند سوم با نتیجه ۶ بر ۱۱ به سود حریف کره‌ای به پایان رسید و مومن زاده به نشان نقره مسابقات جهانی دست یافت.

 

مهلا در نخستین گام به مصاف «آینور یواشپای» از قزاقستان رفت و نماینده این کشور را با شکستی سنگین (۲۱ بر یک) از گردونه رقابت‌ها خارج کرد؛ در ادامه برابر «جوردین اسمیت» هوگوپوش انگلیسی که قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ و برنز قهرمانی اروپا بزرگسالان را در کارنامه دارد قرار گرفت و با نتیجه ۱۷ بر ۷ به برتری رسید. تکواندوکار وزن اولی سپس «گالینا مدودوا» روس، نایب قهرمان نوجوانان اروپا ۲۰۱۸ را ۲۳ بر ۳ شکست داد، در ادامه نیز توانست «لنا استوجکویک» از کرواسی دارنده مدال برنز قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ و برنز بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ را ۳۰ بر ۲۰ از پیش رو برداشته و مدال برنز خود را قطعی کرد. در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «تان» از چین رفت و با نتیجه ۱۱ بر ۹ پیروز شد تا راهی فینال شود. لازم به توضیح است که این بانوی تکواندوکار دومین فینالیست تاریخ بانوان ایران در مسابقات جهانی است.

هدایت تیم زنان برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان است.

گفتنی است؛ این رقابت‌های 12G است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳.۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

منبع: فارس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

علت ضرب و شتم بانوی آمر به معروف در گیلان چیست؟

واکاوی و آسیب‌شناسی دقیق ماجرای ضرب و شتم بانوی آمر به معروف خمامی با هدف چرایی علت وقوع آن و برای آرامش خاطر افکار عمومی به‌عنوان یک مطالبه اجتماعی باید هر چه سریع‌تر انجام شود. ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ امر به معروف و نهی از منکر به مثابه قدرتی مدنی و غیر رسمی با تکیه بر عناصر نرم‌افزاری چون ارزش‌های فرهنگی، اصول اخلاقی و آرمان‌های انقلابی می‌تواند در خدمت فرهنگ‌سازی اجتماعی به عنوان مهم‌ترین مؤلفه قدرت نرم مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

شنیدن اخباری در مورد هتک حرمت به آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه ما و حتی حمله‌ور شدن عده‌ای به آن‌ها که ریشه‌ها و علل ایجادکننده آن باید توسط جامعه‌شناسان و متولیان امور فرهنگی و دینی به دقت واکاوی و آسیب‌شناسی شود موضوعی است که چند وقتی است جامعه ما را درگیر خود کرده است.

تازه‌ترین آن، اتفاقی است که در روزهای گذشته برای یک بانوی آمر به معروف در خمام شهرستان رشت رخ داده است؛‌ هر چند که عوامل انتظامی بنا به وظیفه ذاتی خود خبر از شناسایی و دستگیری تعدادی از خاطیان ماجرا دادند اما افکار عمومی هنوز در پی پاسخی روشن برای پرسش‌های فراوان‌ خود است.

چرا یک بانوی آمر به معروف و ناهی از منکر در قبال انجام تکلیف اسلامی خود باید آماج چنین حملات وحشتناکی از طرف افراد مذکور قرار بگیرد که حتی فرزند خردسال وی نیز از ضربات آن‌ها در امان نماند و صدها پرسش بی‌پاسخ مانده دیگر که در دل بسیاری از خانواده‌های متدین و معتقد تلمبار شده است.

مگر جرم بانوی گیلانی چه بود که باید چنین عقوبت سختی را تجربه می‌کرد؛ آیا جامعه اسلامی به علت غفلت متولیان فرهنگی و برنامه‌ریزی دقیق متفکران تهاجم فرهنگی در برخی حوزه‌های حساس نظیر عفاف و حجاب در بیراهه قدم گذاشته یا اینکه خلاء‌های قانونی را باید به عنوان مقصر اصلی ماجرا معرفی کنیم.

دادستان مرکز استان گیلان پس از وقوع این حادثه که احساسات عمومی مردم را به شدت برانگیخته است به ضرب و شتم بانوی آمر به معروف در شهر خمام استان گیلان اشاره کرد و با اعلام این خبر که پرونده قضایی در این رابطه تشکیل شده است، از تحت پیگیرد بودن ضاربان این شهروند سخن گفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفوی‌نیا در تشریح این حادثه به خبرنگار تسنیم گفته بود که در پی تذکر خانم آمر به معروف در شهر خمام رشت به چند فرد هنجارشکن که با عدم رعایت حجاب اسلامی و اقدامات دیگر، عفت عمومی را جریحه‌دار کرده بودند تعدادی از آن‌ها به ضرب و شتم وی پرداختند.

دادستان مرکز استان گیلان لزوم برخورد قاطعانه و بسیار جدی با جرائم منافی اخلاق و عفت عمومی را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه ضاربان بانوی آمر به معروف، توسط عوامل انتظامی شناسایی شده‌اند از صدور دستور تعقیب کیفری برای آن‌ها خبر داد.

امر به معروف و نهی از منکر به مثابه قدرتی مدنی و غیر رسمی با تکیه بر عناصر نرم‌افزاری نظیر ارزش‌های فرهنگی، اصول اخلاقی و آرمان‌های انقلابی می‌تواند در خدمت فرهنگ‌سازی اجتماعی به‌عنوان مهم‌ترین مؤلفه قدرت نرم مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

نهادینه‌کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به منزله داشتن جامعه‌ای است فعال، مسئولیت‌پذیر و برخوردار از وجدان‌، متکی بر اصول اخلاقی و ارزش‌های اسلامی، برخوردار از نهاد مستحکم خانواده و به دور از فقر، فساد و تبعیض و این یعنی دستیابی به اخلاق و مسئولیت اجتماعی.

این فریضه الهی زمانی که در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، جریان‌سازی کند به یک قدرت مدنی غیرقابل مهار تبدیل می‌شود؛ همان قدرت نرمی که پیوسته زاینده و مولد است زیرا تقویت ایمان، تداوم شعائر دینی، روحیه مقاومت در برابر دشمن در سایه امر به معروف و نهی از منکر را در پی دارد.

نظارت عمومی بر مبنای فریضه ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان یکی از شاخصه‌های دینی، حوزه بسیار گسترده‌ای را فرا می‌گیرد به طوری‌که می‌توان گفت در این حوزه بسیار حساس ویژگی‌هایی نظیر سن، تحصیلات، جنسیت و موقعیت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی هیچ مداخله‌ای ندارد.

نقش آفرینی این قدرت نرم یعنی امر به معروف و نهی از منکر در سطح ملی و در سطح بین المللی بروز و ظهور پیدا می‌کند؛ در سطح ملی می بایست هم در روابط میان مردم با یکدیگر و هم در روابط میان مردم با دولت از آن بهره گرفت و از این طریق به اصلاح دولت و دولتمردان و مهار قدرت از پایین پرداخت.

تحلیل و پرداختن به چنین موضوعاتی، اهمیت و جایگاه بسیار حساس و البته در خور توجه فریضه امر به معروف و نهی از منکر را نشان می‌دهد؛ ارزشی که اگر به‌درستی پرورش ‌پیدا کند نه‌تنها جلوی رشد قارچ‌گونه ضد ارزش‌ها را می‌گیرد بلکه روشی مطمئن برای اصلاح مواردی کلان‌تر خواهد بود.

اما یک نکته بسیار مهم نیز در این مورد وجود دارد و آن تلاش خباثت‌گونه دشمن و عوامل نفوذ آن برای بهره‌گیری از جایگاه ارزشمند و راهبردی فریضه امر به معروف و نهی از منکر به صورت کاملاً وارونه و برعکس در جامعه است که البته تا حدودی نیز در اجرای این نقشه خود موفق شده‌اند.

برای تحلیل این ماجرا می‌توان اخبار بانوی آمر به معروف خمامی را با وقایعی که در صفحات مجازی سلبریتی‌ها و چهره‌های معروف جامعه مقایسه کرد و اگر تحلیل درست و موشکافانه‌ای از این قضیه به عمل‌آید ردپای دشمنان به‌خوبی قابل مشاهده است.

یادداشت از لیلا پورابراهیمی

انتهای پیام/

R7877/P/S6,71/CT7

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد+ جزئیات عملیات

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را سرنگون کرد

تاج: نمی‌دانم قاضی‌زاده حلال و حرام را می‌داند یا نه!

کلیدواژه: رونق تولید وعده های روحانی بازار سکه و ارز بندر فجیره تکواندو قهرمانی جهان مدال نقره مهلا مومن زاده

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۵۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تجمع مردمی در حمایت از بانوی آمر به معروف گیلانی برگزار شد+ فیلم
 • اعزام تکواندو کار قزوین به مسابقات دانشجویان جهان
 • تکواندو کار قزوینی به مسابقات دانشجویان جهان اعزام می شود
 • از برگزاری رقابت‌های آفرود کشوری در قزوین تا حضور بانوی قزوینی در مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان
 • تیم دوومیدانی آذربایجان شرقی نائب قهرمان کشور شد
 • تأکید امام‌جمعه رشت برای برخورد با ضاربان بانوی ناهی از منکر گیلانی
 • تجمع مردم گیلان در حمایت از بانوی آمر به معروف در خمام
 • ورزشکار گیلانی، قهرمان دو و میدانی بانوان کشور
 • مدال برنز مسابقات روسیه به بدمینتون باز میاندوآبی رسید
 • مدال برنز آسیا به ژیمناست ایرانی رسید
 • مدال برنز ژیمناستیک آسیا به خناری‌نژاد رسید
 • ژیمناست ایران پس از چهار سال به برنز آسیایی‌اش رسید
 • حمایت حداکثری از صنعت نقره سازی ضروری است
 • خناری‌نژاد پس از چهار سال به مدال برنز آسیایی‌اش رسید
 • مدال برنز ژیمناستیک آسیا ۲۰۱۵ به ایران داده شد
 • مدال پر ارزشی که پس از چهار سال به ایران رسید+عکس
 • مدال برنز ژیمناستیک قهرمانی آسیا ۲۰۱۵ به ایران داده شد
 • افتخاری دیگر برای جامعه ژیمناستیک
 • خناری‌نژاد پس از چهار سال به برنزش آسیایی‌اش رسید