آقای شجریان در حال مردن است اگر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عیادتی از ایشان بکنند چه اشکالی دارد؟ گیرم در جای اشتباهاتی کرده است. آفتاب‌‌نیوز : یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این که "از نظام و حکومت انتظار گذشت و بزرگی می‌رود" گفت: آقای شجریان در حال مردن است چه اشکالی دارد که وزیر فرهنگ و ارشاد از ایشان عیادتی بکند؟ گیرم ایشان در جایی اشتباهاتی هم کرده‌اند. آقای خاتمی و کسانی که در حصر هستند هم می‌توانند به عنوان سیاستمدار کمک کنند.
 الیاس حضرتی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در نطق میان دستور گفت: بی‌شک سخت‌ترین برنامه تحریم جهانی و با غلظت‌ترین برنامه محاصره اقتصادی بعد از انقلاب بر سر مردم ما آمده است. دشمنان ما در تلاش هستند تا فشار اصلی بر گرده آحاد ملت به خصوص مستضعفان برساندند تا به اعتقادات و باورهایشان لطمه بزند و آنها را از انقلاب و نظامشان جدا کنند.
وی با تاکید بر هدف سیاسی اقتصادی دشمنان تصریح کرد: هدف دشمن در وهله اول حمله نظامی نیست چه بسا محتمل است هدف آنها در مرحله اول خرد کردن شخصیت مردم و له کردن آنها در زیر چرخ مشکلات فعلی و تبدیل امید و اعتمادشان به یاس و نامیدی است.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: ما در یک جنگ روانی وحشتناک هستیم. جنگ شروع شده است دشمن روی سه محور حساب باز کرده است. اول این که مردم را نامید کنند، دوم به اختلافات دامن بزنند و سوم فشار اقتصادی - چه در اثر تحریم و چه بر ضعف مدیریت ما مدیران - را زیاد کنند.
حضرتی با بیان این که "دشمن از تمام توان خود استفاده می‌کنند" گفت: مردم ما از اول انقلاب شبانه روز پای ارزشها ایستادند و با خلوص دست به یک معامله زده و هر چه داشتن تقدیم کردند چه آن که یک پسر داشت و چه آن که نه پسر داشت همه را تقدیم کردند. امروز اما همین مردم مورد توجه تیرهای زهرآگین دشمن در جنگ روانی قرار گرفتند جنگ روانی دو مشخصه دارد اول این که مسؤولان درک نمی‌کنند یا دیر درک می‌کنند و دوم این که مردم زیر چرخ‌ها له می‌شوند.
این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این که "در این جنگ روانی صدا و سیما باید خط مقدم باشد" اظهار داشت: ما بدون توجه به این جنگ بزرگ به آن دامن می‌زنیم تلاش و توان مدیریتی صدا و سیمای ما علیرغم - تمام زحمات - هیچ تناسبی با این جنگ روانی بزرگ ندارد. در این جنگ روانی باید رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری‌ها، جامعه شناسان باید مورد مشورت قرار گیرند هم اکنون روزنامه‌ها برای این که بتواند در صحنه بماند در حال برنامه ریزی هستند اما ممکن است به خاطر گرانی کاغذ تعطیل شوند.
حضرتی ضمن تاکید بر ضرورت رفتار درست با رسانه‌ها گفت: خبرگزاری‌ها هم محدودیت‌های مختلفی دارند. ما نیز به جای این که با سعه صدر با نشریات و اهالی خبر برخورد کنیم آنها را به خاطر یک اشتباه تعطیل می‌کنیم؛ یعنی آنها را می‌کشیم؛ کاری که می‌شود با تذکر و ارائه پرونده آنها به هیئت نظارت حل کنیم. درواقع ما ساده‌ترین راه را انتخاب می‌کنیم و خیلی سریع آنها را تعطیل می‌کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نقش مجلس در حل مشکلات فعلی گفت: بود و نبود ما چه اثری دارد؟ آیا از خودمان پرسیده ایم اگر یک ماه مجلس تعطیل شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا وجود ما اثر مثبتی دارد؟ مردم در حال له شدن هستند و ما مشاهده می‌کنیم. جمهوری اسلامی باید به همه وطن‌پرستان فراخوان دهد. اگر عزیزان ما در سپاه با چشم تیزبینشان دشمنان را زیر نظر می‌گیرند ما در حوزه سیاست خارجی باید از صاحب نظران و تمام کسانی که توانمند هستند استفاده کنیم.
حضرتی افزود: ما تنهایی حرکت می‌کنیم، در کنار مسائل حمایتی مردم و اصلاح بعضی ساختارها باید به نشاط اجتماعی توجه کنیم اما هیچ توجهی نداریم از نظام و حکومت انتظار گذشت و بزرگی می‌رود آقای شجریان در حال مردن است اگر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عیادتی از ایشان بکنند چه اشکالی دارد؟ گیرم در جای اشتباهاتی کرده است. اگر رفع حصر صورت گیرد یا آقای خاتمی از محدودیت دربیاید می‌توانند به عنوان یک سیاستمدار به شرایط فعلی کمک کنند؛ اگر الان کمک نکنند پس چه وقت می‌خواهند کمک کنند؟ هم اکنون نیروهایی که ۱۰ سال در حصر هستند پیام می‌دهند که در صحنه باشید و به نظام کمک کنید. این آخرین پیامی است که از آقای موسوی برای رئیس جمهور آمده است.
منبع: ایسنا

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آیت‌الله نوری همدانی: امیرالمؤمنین(ع) نمونه کاملی از حکومت اسلامی را عرضه کردند

مرجع تقلید شیعیان گفت: فرمایشات امیرالمؤمنین(ع) در نهج‌البلاغه باید همواره مورد توجه ما باشد آن حضرت در پنج سالی که در مصدر حکومت بودند نمونه واضح و کاملی را از حکومت اسلامی عرضه کردند. ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، متن پیام آیت‌الله نوری همدانی به مناسبت یک‌هزار و چهارصدمین سال شهادت امیرالمؤمنین(ع) به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

« یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللَّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ» (سورة مائده، آیة 67)

فرا رسیدن یک‌هزار و چهارصدمین سال شهادت عمودالدین، سیدالوصیین امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب علیه السلام فرصتی است برای بازگویی فضائل و مناقب آن حضرت گر چه شناخت کامل و جامع هیچگاه میسر نیست چنانکه پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «یَا عَلِیُّ مَا عَرَفَ اللَّهَ حَقَّ مَعْرِفَتِهِ غَیْرِی وَ غَیْرُکَ وَ مَا عَرَفَکَ حَقَّ مَعْرِفَتِکَ غَیْرُ اللَّهِ وَ غَیْرِی» ای علی کسی خدا را نشناخت به حقیقت معرفتش جز من و تو و کسی تو را نشناخت آن گونه که حق معرفت توست جز خدا و من. (مناقب ابن شهرآشوب، ج3، ص 268)

و در فرازی دیگر فرموده است «یا علی لایعرف اللّه تعالی الّا انا و انت و لایعرفنی الّا اللّه و انت و لا یعرفک الّا اللّه و انا» ای علی کسی خدا را نشناخت جز من و تو و کسی مرا نشناخت جز خدا و تو و کسی تو را نشناخت جز خدا و من. (روضة المتقین، محمد تقی مجلسی، ج13، ص273)

حال گر چه شناخت واقعی آن حضرت ممکن نیست و در بیان نورانی پیامبر اکر(ص) هم آمده است: « إِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى جَعَلَ لِأَخِی عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ فَضَائِلَ‏ لَا یُحْصِی عَدَدَهَا غَیْرُهُ فَمَنْ ذَکَرَ فَضِیلَةً مِنْ فَضَائِلِهِ مُقِرّاً بِهَا غَفَرَ اللَّهُ لَهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِهِ وَ مَا تَأَخَّرَ وَ لَوْ وَافَى الْقِیَامَةَ بِذُنُوبِ‏ الثَّقَلَیْنِ وَ مَنْ کَتَبَ فَضِیلَةً مِنْ فَضَائِلِ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ ع لَمْ تَزَلِ الْمَلَائِکَةُ تَسْتَغْفِرُ لَهُ مَا بَقِیَ لِتِلْکَ الْکِتَابَةِ رَسْمٌ وَ مَنِ اسْتَمَعَ‏ إِلَى فَضِیلَةٍ مِنْ فَضَائِلِهِ غَفَرَ اللَّهُ لَهُ الذُّنُوبَ الَّتِی اکْتَسَبَهَا بِالاسْتِمَاعِ وَ مَنْ نَظَرَ إِلَى کِتَابَةٍ فِی فَضَائِلِهِ غَفَرَ اللَّهُ لَهُ الذُّنُوبَ الَّتِی اکْتَسَبَهَا بِالنَّظَ (الامالی شیخ صدق، ص 138)

رسول مکرم اسلام فرمودند: حقیقتاً خدای تبارک و تعالی برای برادرم علی ابن ابیطالب(ع) چنان فضیلت‌هایی قرار داده که شماره آنها را خود پروردگار می‌تواند احصا فرماید، پس هر کس یک فضیلت از این فضیلت‌ها را بر زبان جاری سازد، در حالی که در دل به آنها اقرار دارد، خدای متعال نیز جملگی گناهان گذشته و آینده او را بیامرزد، هر چند در روز قیامت همه گناهان جن و انس در کارنامه‌اش ثبت باشد و هر کس یک فضیلت از فضیلت‌های علی ابن ابیطالب(ع) را بنویسد تا مادامی که از این نوشته اثری باقی باشد، فرشتگان برای او از درگاه الهی آمرزش می‌طلبند و هر کس هنگام بیان فضیلتی از این فضیلت‌ها به آنها گوش سپارد، خدای متعال جملگی گناهانی را که از طریق شنیدن در کارنامه اعمالش ثبت شده، می‌آمرزد و هر کس به نوشته‌ای در باب فضیلت‌های علی(ع) نظر کند خدای متعال جملگی گناهانی که از طریق دیدن در کارنامه اعمالش ثبت شده بیامرزد و ببخشاید.

آیات فراوانی توسط مفسرین بزرگ عامه و خاصه در شأن حضرت امام علی(ع) تفسیر شده است بطوری که بسیاری از علمای اهل سنت مانند ابن عساکر، ابن حجر، سیوطی، خطیب بغدادی، گنجی شافعی و دیگران از ابن عباس روایت کرده‌اند گفته است: « نزلت فی علی ثلاث مائه آیه » یعنی سیصد آیه از قرآن کریم در شأن حضرت امام علی (ع) نازل شده است و در جایی دیگر از ابن عباس از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که آن حضرت فرمودند: «ما انزل آیة فیها یا ایها الذین آمنوا و علی رأسها و امیرها» یعنی هر آیه‌ای که در آن «یا ایها الذین آمنو» آمده است، حضرت علی (ع) را در رأس آن و امیر آن قرار داده است.

امام صادق(ع) فرمودند: آنگاه که پیغمبر خدا(ص) در حجة‌الوداع به مکه رفته بودند در مسیر بازگشت جبرئیل بر آن حضرت نازل شده و خطاب به آن حضرت عرض می‌کند: خدای متعال می‌فرماید: «ای رسول ما ابلاغ کن آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل گشته که اگر این کار را نکنی، رسالتت را به انجام نرسانده‌ای و خدا تو را از گزند مردم در امان نگه می‌دارد، پس چون حضرت این دستور پروردگار را شنید فرمان توقف داد و منبری از زین شتران فراهم ساختند و آن حضرت بر بالای منبر رفتند و علی ابن ابیطالب(ع) را نیز همراه خود بالای منبر بردند و خطبه‌ای بلیغ و مفصل در بیان فضائل و مناقب امیرالمؤمنین(ع) ایراد فرمودند که به خطبه غدیر مشهور است و حدیث غدیر در منابع اهل سنت مکرر آمده است و حدیث متواتر محسوب می‌شود.

آری نبی مکرم اسلام(ص) در روز غدیر با صدای رسا امیرالمؤمنین علی(ع) را به جانشینی خود منصوب فرمودند: «الا من کنت مولاه فهذا علی مولاه، اللهم وال من والاه، وعاد من عاداه، وانصر من نصره، واخذل من خذله» یعنی بهوش باشید هر کس را که من مولای او هستم پس این علی هم مولای اوست، خدایا دوست بدار هر آن کس که او را دوست دارد و دشمن بدار هر آن کس که او را دشمن می‌دارد و یاری کن هر کس که او را یاری کند و خوار و ذلیل کن هر کس که او را خوار و ذلیل می‌شمرد (بحار الانوار مجلسی، ج37، ص 165)

جابر ابن عبدالله انصاری از پیامبر اکرم(ص) نقل می‌کند که آن حضرت فرمودند: جایگاه علی(ع) نسبت به من مانند جایگاه هارون نسبت به موسی(ع) است و فرمودند: علی(ع) از من است و من از او هستم و علی نسبت به من مانند جان من است، اطاعت کردن از او مانند اطاعت کردن از من و نافرمانی از او مانند نافرمانی از من است و باز فرمودند: پیکار با علی(ع) مانند پیکار با خداست و صلح و آشتی با علی(ع) مانند صلح و آتشی با خداست، دوست علی دوست خداست و دشمن علی دشمن خداست، علی(ع) حجت الهی و جانشین پروردگار در میان بندگانش است، دوستی ورزیدن با علی(ع) نشانه ایمان و کینه‌ورزی با علی(ع) نشانه کفر است، آنان که در حزب و گروه علی(ع) هستند، قطعاً در گروه و حزب خدا قرار دارند و آنان که در حزب و دسته دشمنان علی(ع) هستند، حقیقتاً در حزب و گروه شیطان قرار دارند، علی(ع) همواره با حق است و حق نیز همواره همراه علی(ع) است و آنها هرگز از هم جدایی نمی‌پذیرند تا در حوض کوثر بر من درآیند.

همچنین فرمودند: «علی(ع) تقسیم کننده بهشت و دوزخ است و هر کس از علی(ع) خود را جدا کند در واقع خود را از من جدا کرده و که خود را از من جدا کند، در واقع از خدای عزوجلّ جدا کرده است و تأکید فرمودند: شیعیان علی(ع) همان رستگاران روز قیامت هستند (خصال شیخ صدوق، ج2، ص496)

آیت‌الله نوری همدانی: گره زدن همه مشکلات با تحریم غلط استآیت‌الله نوری همدانی: عده‌ای با بی‌مدیریتی می‌خواهند مردم را نسبت به روحانیت و انقلاب بدبین کنندآیت‌الله نوری همدانی: با برنامه‌های متنوع فرهنگی نسل جوان را به سوی مساجد جذب کنیم

انس بن مالک از رسول خدا(ص) نقل کرده که آن حضرت فرمودند: اگر جملگی مردم بر پذیرش محبت علی ابن ابیطالب(ع) یکدل و یک رأی می‌‌شدند، خدای عزوجل هرگز آتش دوزخ را نمی‌آفرید و نیز فرمودند: خدای متعال از روشنایی رخسار علی(ع) هفتاد هزار فرشته آفریده است که برای او و دوستدارانش تا روز قیامت از درگاه الهی آمرزش می‌طلبند. (بحار الانوار ج 39، ص 248، و ج23، ص320)

رسول خدا(ص) فرمودند خدای متعال می‌فرماید: ولایت علی(ع) دژ و پناهگاه استوار من است و هر کس به این دژ و پناهگاه استوار من درآید از عذاب من ایمن خواهد بود. (جواهر السنیة شیخ حر عاملی، ص 267)

همچنین فرمودند: «من زار علیاً بعد وفاته فله الجنة» هر کس پس از دنیا رفتن علی(ع) به زیارت او (مرقد مطهرش) برود پاداشش بهشت خواهد بود. (جامع الاخبار، ص22)

همچنین آن حضرت فرمودند: «من مانند خورشید هستم و علی(ع) به سان ماه و اهل‌بیتم مانند ستارگان درخشان، به هر یک از ایشان که اقتدا کنید، رهنمون خواهید شد. (عوالی اللئالی، ج4، ص8)

فرمایشات امیرالمؤمنین(ع) در نهج البلاغه باید همواره مورد توجه ما باشد آن حضرت در پنج سالی که در مصدر حکومت بودند، نمونه واضح و کاملی را از حکومت اسلامی عرضه کردند و نامه‌ها و خطبه‌های ایشان که توسط عالم بزرگوار مرحوم سید رضی در سال 400 هجری قمری یعنی حدود هزار و چهل سال پیش در قالب کتاب نهج‌البلاغه گردآوری شده است، راهنمای بسیار ارزشمند و گهرباری برای همه رهپویان طریق حق و حقیقت و عدالت گستران جامعه است.

نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر و یا نامه‌هایی که به دیگر کارگزاران حکومت اسلامی صادر فرمودند در نکوهش از سوءاستفاده از بیت‌المال و یا لزوم برخورد قاطع با خیانتکاران و نکوهش کارگزاران خیانتکار و یا ضرورت ساده زیستی کارگزاران در نظام اسلامی و یا مسئولیت فرمانداران در بسط اخلاق و عدالت اجتماعی همگی موضوعاتی هستند که نیاز مبرم امروز جوامع اسلامی است و امیدواریم تا مناسبت یک هزار و چهارصدمین سال شهادت آن امام المتقین و یعسوب الدین والایمان و حجة الله البالغه انگیزه‌ای شود تا به مطالعه و درک هر چه بیشتر فرمایشات آن حضرت و ائمه هدی علیهم‌السلام بپردازیم و عملاً دستورات آنها ار در زندگی خود و اجتماع پیاده کنیم.

السَّلامُ عَلَیْکَ یَا أَمِینَ اللَّهِ فِی أَرْضِهِ، وَ حُجَّتَهُ عَلَى عِبَادِهِ، السَّلامُ عَلَیْکَ یَا أَمِیرَالْمُؤْمِنِینَ

انتهای پیام/ح

R7854/P/S6,62/CT1

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۵۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ساختاری حکومتی امام علی الگویی برای اصلاح ساختارهای اداری ماست / مسئولان در حکومت علوی خودمحور نیستند
 • نگاه امیرالمومنین(ع) به «ژن‌های خوب»/ حکومت علوی با مفسدان و اختلاسگران و اشرافی‌گران چگونه برخورد می‌کرد؟
 • همایون شجریان، تولد مادرش را تبریک گفت+ عکس
 • (عکس) پیام تبریک همایون شجریان برای تولد ۸۰ سالگی مادرش
 • حکومت علوی بهترین نمونه عدالت‌ورزی در تاریخ است
 • پخش ربنای شجریان از تلویزیون افغانستان
 • چرا ربنای شجریان را پخش نمی کنید؟ / چرا خاتمی سخنرانی مراسم احیا است؟!
 • شفيعي کدکني: ميراث موسيقايي شجريان، برابر ميراث موسيقايي تمام خوانندگان ما است
 • حنجره‌ شجريان معجزه مي‌کند
 • مواجهه امیرالمؤمنین(ع) با مقوله اشرافیت در حکومت‌شان چگونه بود؟
 • روحانی:هرچه‌زودتر این جنگ‌اقتصادی به‌پایان برسد،به‌نفع مردم است|اگر این دولت نبود،برجام توسط ایران شکسته می‌شد| در سال 83 از رهبر انقلاب خواستم موضوع هسته‌ای را به آراء مردم بگذارند| مردم با وجود کوچک شدن سفره‌ها، دست از حمایت نظام برنمی‌دارند و به حاکمان
 • زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر ازگله را لرزاند/ پس لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری
 • روحانی: هرچه‌زودتر این جنگ‌اقتصادی به‌پایان رسد،به‌نفع مردم است|اگر این دولت نبود،برجام توسط ایران شکسته می‌شد| در سال 83 از رهبر انقلاب خواستم موضوع هسته‌ای را به آراء مردم بگذارند| مردم با وجود کوچک شدن سفره‌ها، دست از حمایت نظام برنمی‌دارند و به حاکمان
 • حکومت وسیله افزایش ثروت حاکمان نیست
 • زلزله‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر در جوانرود کرمانشاه
 • زلزله‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر جوانرود در کرمانشاه را لرزاند
 • فرمایشات امیرالمؤمنین (ع) در نهج‌البلاغه باید همواره مورد توجه ما باشد/امیرالمؤمنین (ع) نمونه کاملی از حکومت اسلامی را عرضه کردند
 •  مراقبت در نظام سلامت، حلقه مفقوده سیستم بهداشت و درمان است
 • فشار خون بالا عامل مرگ‌های زودرس در ایران/ مراقبت در نظام سلامت، حلقه مفقوده سیستم بهداشت و درمان