به گزارش اکوفارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، اکسنت، از کوچکترین سدان‌های هیوندای است و تاکنون در قالب چهار نسل به بازار معرفی شده است.     از این میان، نسل سوم آن به کشورمان راه پیدا نکرد و نسل دوم نیز به‌صورت مونتاژی (با نام ورنا) در میانه دهه ۸۰ شمسی، در گروه خودروسازی راین از زیرمجموعه‌های کرمان‌موتور تولید می‌شد. اما نسل چهارم اکسنت از سال ۲۰۱۰ به بازار جهانی آمد، ولی برای مشتریان ایرانی از مدل ۲۰۱۴ قابل خریداری بود.   از آنجایی که اکسنت در ۲۰۱۵ نیز فیس‌لیفت مختصری را تجربه کرد، بنابراین می‌توان گفت که احتمال تغییر نسل اکسنت در آینده‌ای نزدیک، دور از ذهن نیست.             

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کنترل دقیق بانک مرکزی بر بازار ارز/خسارت ۳ هزار میلیاردی سیل به واحدهای صنعتی کل کشور

عدم حذف سامانه نیما از مبادلات ارزی، ایجاد نمایشگاه قطعات وارداتی برای داخلی کردن ساخت آنها، تراز منفی تجاری ایران با اتحادیه اروپا، کنترل دقیق بانک مرکزی بر بازار ارز، خسارت ۳ هزار میلیاردی سیل به واحدهای صنعتی کل برخی از اخبار اقتصادی امروز است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، مهمترین عناوین اخبار اقتصادی امروز (سوم خرداد ماه) به شرح زیر است:

خسارت ۳ هزار میلیاردی سیل به واحدهای صنعتی کل کشور

«محمد علی عزیز محمدی» شب گذشته (پنجشنبه 2 خرداد) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما که درباره بازسازی مناطق سیل زده بود با بیان اینکه در شهرک آق قلا ۱۴۷ واحد دچار آبگرفتگی شدند، گفت: خوشبختانه بخش قابل توجهی از این تعداد به چرخه تولید بازگشتند، اما زیرساخت‌های ۱۱۳ شهرک صنعتی دچار آبگرفتگی شدند که شدیدترین آن‌ها آق قلا بود.

 

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی درباره میزان خسارت وارد شده به واحد‌های صنعتی در کل کشور از سیل اخیر گفت: مجموعا ۳۰۰ واحد صنعتی و صنفی در کل کشور بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان خسارت دیدند و ۱۷۰۰ میلیارد ریال هم به زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی خسارت وارد شد.

 

در بخش دیگری از این برنامه «سید محمد موسوی» با اشاره به اینکه براساس برآوردها ۵۹۲ میلیارد تومان خسارت به مازندران وارد شده است، گفت: ۲۰ درصد این خسارات مربوط به بخش زراعت ۴۵ درصد مربوط به بخش دام و طیور و ۲۵ درصد مربوط به ساخت و زیربنایی است که هم اکنون ۸ هزار و ۱۶۶ پرونده آماده کمک ۸۱ میلیارد تومانی شده است و از ۱۷۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت ۷۹ میلیارد تومان به استان مازندران اختصاص یافته است.

 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ۱۳میلیارد تومان به ۲ هزار بهره‌بردار خسارت دیده استان مازندران پرداخت شده است، گفت: سامانه سجاد روز به روز بر تعداد آن‌ها اضافه می شود.

 

موسوی همچنین درباره اختلافی که در بررسی ها و برآوردها از سوی کشاورزان و مسئولان دولتی رخ داده است، گفت: این طور نیست که این اختلافات؛ اختلاف فاحشی باشد چون استانداری‌ها با استفاده از آخرین تصاویر ماهواره‌ای و بررسی‌های میدانی گزارش خود را تکمیل می‌کنند.

 

دلار ۱۴ هزار و ۱۳۰ تومان/ هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان

امروز (جمعه 3 خرداد) دلار با قیمت 14 هزار و 130 تومان، یورو با قیمت 16 هزار تومان، پوند با قیمت 18 هزار و 100 تومان، درهم امارات با قیمت 3 هزار و 890 تومان، لیر ترکیه با قیمت 2 هزار و 400 تومان ارزشگذاری شده است.

 

بنابراین گزارش امروز (3 خرداد) هر گرم طلای 18 عیار نیز 428 هزار و 300 تومان، سکه بهار آزادی طرح جدید با قیمت 4 میلیون و 759 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی با قیمت 2 میلیون و 660 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی با قیمت یک میلیون و 680 هزار تومان و سکه یک گرمی با قیمت یک میلیون و 16 هزار تومان ارزشگذاری شده است. در این روز هر انس طلا در بازارهای جهانی نیز 1286 دلار است.

 

کنترل دقیق بانک مرکزی بر بازار ارز/کاهش قیمت ها با تصویب بسته نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات

رز و نوسانات قیمتی آن علاوه بر تاثیراتی که در بازار پولی و مالی می گذارد بر سایر بازارها نیز بی تاثیر نبوده است و گاهی افزایش ناگهانی آن شوک های قیمتی بدی را برای سایر بازارها ایجاد کرده است از این رو دولت و در راس آن نهاد بانک مرکزی به عنوان متولی اصلی بخش پولی و مالی کشور تاکنون تدابیر بسیاری را برای کنترل قیمت ها در این بازار انجام داده است.

 

مجموعه اقدامات بانک مرکزی که با اجازه و دستور مستقیم هیات دولت در سال گذشته برای کنترل قیمت ارز در این بازار انجام شد باعث شد تا نمودار صعودی قیمت انواع ارز کنترل شود و در حالت تعادل قرار گیرد. بانک مرکزی پس از ان نیز با ابلاغ بخشنامه ها و دستورالعمل های متعدد شرایط را به گونه ای برای این بازار رقم زده است تا شاهد افزایش ناگهانی قیمت ارز نباشیم در این راستا از چندی پیش این بانک تصمیم گرفت تا بازاری را با عنوان بازار متشکل ارزی برای ساماندهی بازار ارز راه اندازی کند که به گفته مسئولان تا پایان خرداد این بازار راه اندازی می شود.

 

خبر راه اندازی این بازار در کنار بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات به اعتقاد کارشناسان این حوزه باعث شده است تا در هفته منتهی به 3 خرداد شاهد کاهش قیمت انواع ارز باشیم.

 

شرط صدور اعلامیه تامین ارز برای واردکنندگان

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ کرد: در مواردی که اسناد حمل دریافت ولیکن حواله وجه ارزی پس از تامین آن میسر نگردیده باشد، پذیرش، بررسی، تحویل اسناد حمل واصله و صدور اعلامیه تامین ارز، مشروط به انجام تسویه ریالی متقاضیان (واردکننده) با آن بانک، قبول تمامی مسئولیت‌های مترتبه توسط متقاضی و اخذ تعهدنامه کتبی از متقاضی مبنی بر عدم هرگونه ادعای آتی در خصوص پرداخت وجه خارج از چارچوب حواله مذبور و مطالبه مبلغ مربوطه با رعایت سایر مقررات بلامانع است.

 

تراز منفی تجاری ایران با اتحادیه اروپا

معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران به صورت ماهانه و فصلی به بررسی وضعیت اقتصادی کشور و مقایسه ان با سایر کشورها می پردازد. این معاونت همچنین در گزارش های خود به بررسی تراز تجاری ایران با کشورهایی که با آن مبادلات تجاری داریم می پردازد و بر اساس تازه ترین گزارش معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران از میزان تراز تجاری ایران با اتحادیه اروپا شاهد روند کاهشی آن هستیم.

 

بر اساس گزارش معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران تراز تجاری اتحادیه اروپا با کشورهای خارج از منطقه، در فصل نخست سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ معادل منفی ۲۴ میلیارد یورو بوده که کسری آن نسبت به فصل اول سال ۲۰۱۸ تشدید شده است.

 

صادرات کالایی اتحادیه اروپا به سایر کشورهای خارج از این اتحادیه، در فصل اول سال جاری میلادی معادل ۴۸۳.۶ میلیارد یورو بوده که نسبت به فصل اول سال ۲۰۱۸ حدود ۳.۱. درصد رشد داشته است. واردات این اتحادیه از سایر نقاط جهان به جز ۲۸ کشور عضو نیز ۵۰۷.۶ میلیارد یورو بوده که با رشد ۶.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ مواجه شده است. براین اساس تراز تجاری اتحادیه اروپا در مدت زمان مورد بررسی معادل منفی ۲۴ میلیارد یورو بوده که کسری آن نسبت به فصل اول سال ۲۰۱۸ تشدید شده است. با این وجود در مدت زمان مورد گزارش، تجارت اتحادیه اروپا با اعضای خود با رشد ۳.۹ درصدی نسبت به فصل اول ۲۰۱۸ به ۹۱۴.۳ میلیارد یورو رسیده است.

 

ایجاد نمایشگاه قطعات وارداتی برای داخلی کردن ساخت آنها

وزیر صمت، در سال رونق با صدور دستوری خطاب به معاون امور صنایع خود بر ایجاد نمایشگاه قطعات وارداتی از صنعتگران و قطعه سازان برای ساخت داخلی کردن این قطعات تاکید کرد.

 

«رضا رحمانی» در این ابلاغ خطاب به فرشاد مقیمی معاون امور صنایع و مسوول پروژه‌های ساخت داخل وزارت صمت آورده است: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در سال رونق تولید ضرورت دارد به تمامی شرکت‌های فعال و بزرگ از جمله شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه، ذوب آهن، تراکتورسازی تبریز، آلومینیوم سازان، شرکت ملی مس، گل گهر، چادرملو، سنگان، ایزوایکو، تولید کنندگان سیمان، نیروگاه‌های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، گروه مهنا و... ابلاغ شود که نسبت به ایجاد نمایشگاه قطعات و ملزومات وارداتی مورد نیاز خود اقدام کرده و با فراخوان عمومی از تمامی صنعتگران و قطعه سازان برای ساخت داخل کردن آن دعوت کنند.

 

وی در این ابلاغ تاکید کرد: این نمایشگاه‌ها تا زمان داخلی سازی قطعات موردنیاز باید ادامه داشته و گزارش ماهانه از عملکرد و نتایج این موضوع ارایه شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مرکز ساخت داخل این وزارتخانه مسوولیت پیگیری و اجرای صحیح این موضوع را به عهده داشته و مکلف است نتایج را به اطلاع عموم مردم شریف ایران اسلامی برسانند.

 

سامانه نیما از مبادلات ارزی به هیچ وجه حذف نمی شود

«عبدالناصر همتی» در خصوص اعلام خبری مبنی بر حذف ارز نیمایی، گفت: حذف سامانه نیما از مبادلات ارزی به هیچ وجه صحت ندارد و حتی تاکید شده که صادرکنندگان ۵۰ تا ۶۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کنند.

 

رئیس کل بانک مرکزی افزود: در حال حاضر سامانه نیما محور تبادل ارزی تجارت ارزی کشور است و به هیچ وجه حذف نمی‌شود./

 

 

 

 

 

پایان پیام/50

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۸۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و موسسه فنی کشور سنگال امضا شد
 • مدیر ورزشی نوریچ، مدیر فنی یونایتد می‌شود
 • مدیر ورزشی نورویچ، مدیر فنی یونایتد می‌شود
 • گسترش همکاری‌های علمی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و سنگال
 • حقوق اسفند ماه کارگران ابنیه فنی تراورس پرداخت شد
 • عسکری: در مباحث فنی اختیار تام داشتم/ هادی‌پور، حسینی و مردانی شانس کسب سهمیه المپیک هستند
 • طرح ساماندهی بازار خودرو در جلسه امروز مجلس بررسی می شود
 • بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در جلسه امروز مجلس
 • 145 خوابگاه‌ در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارتقا رتبه داشتند
 • بررسی فنی پورشه پانامرا
 • نمایشگاه نسل ماندگار در سمنان
 • ولاسکو مدیر فنی تیم ملی ایتالیا می‌شود
 • روایت غرورآفرین «سوم خرداد» را نسل به نسل با زبان هنر منتقل کنیم
 • بی‌ام‌و به دنبال تولید نسل بعدی i8 با پیشرانه تمام الکتریکی است +تصاویر
 • بررسی فنی پژو ۴۰۵
 • بررسی فنی بنز کلاس CLA
 • صادقی: روایت غرورآفرین سوم خرداد را نسل به نسل با زبان هنر منتقل کنیم
 • برگزاری دوره‌های مهارت آموزی در مراکز فنی و حرفه‌ای خوزستان
 • مراسمات مذهبی؛ بهترین راه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان