به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در پایان بازی تیمش مقابل سپیدرود رشت اظهار داشت: ابتدا به هواداران پرسپولیس بابت قهرمانی شان تبریک می‌گویم. در خصوص استقلال نیز باید بگویم که خیلی فکر کردم چه حرفی بزنم و بهترین حرف این است که بگویم با هواداران باید با واقعیت صحبت کرد و من خوشبختی در استقلال را خیلی زود تجربه کردم ستاره شدم و میلیون نفر به من علاقه داشتند و حرف‌هایی که می‌زنم را برای بازی با اعتبارم مطرح نمی‌کنم.

مجیدی ادامه داد: آجر به آجر استقلال را می‌شناسم. فرزند این باشگاه هستم و حرف‌ها و شیطنت‌هایی که در استقلال روی می‌دهد را می شناسم، اما هر موقع که استقلال را ترک می‌کنم و برمی گردم متوجه می‌شوم که حتی یک آجر هم در استقلال جابجا نشده است. قرارداد‌های میلیاردی بسته شده و نتیجه‌ای هم گرفته نشده.

سرمربی استقلال گفت: شخصیتی که برای استقلال نیاز است در تیم دیده نمی‌شود. باید ساختار استقلال درست شود. به صورت قاطع به هواداران می‌گویم که این شخصیت را به استقلال برمی گردانم و امروز در جلسه فنی به بازیکنان یادآوری کردم بازیکنی که با استقلال قرارداد می‌بندد، ابتدا با هوادارانش قرارداد بسته است. هر کسی نیز که ناراحت است باید به خانه برگردد و این را در جلسه فنی قبل از بازی به بازیکنان گفتم. بازیکن استقلال باید بداند به هوادار این تیم تعهد دارد.

مجیدی درخصوص صحبت‌های که چند روز پیش مطرح کرده بود و حاشیه ساز شده بود تصریح کرد: اگر زمان به عقب برگردد شاید آن حرف‌ها را علیه عراقچی نمی‌زدم چرا که یک سیاست مدار نیز می‌تواند تیم محبوبش را دوست داشته باشد، اما هواداران استقلال خیالشان راحت باشد، چون تیم را از اول می‌سازیم. تیمی که در خور نام استقلال باشد.

بیشتر بخوانید:

استقلال تهران ۲ - سپیدرود رشت ۱/ سپیدرود سقوط کرد

آیا مجیدی لیست تمدید بازیکنان را به مدیران استقلال تحویل داده است؟

پُست معنادار شفر در مورد یک شایعه

انتهای پیام/

صحبت های مجیدی درخصوص استقلال

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دانشگر:پنالتی زن دربی اسماعیلی بود اما شفر حرف دیگری زد!/اینستاگرام عامل ناکامی استقلال بود

مدافع تیم فوتبال استقلال گفت:در جلسه فنی قبل از دربی شفر گفت چه کسی پنالتی می زند که اسماعیلی دستش را بلند کرد و قرار شد او ضربه را بزند اما سرمربی تیم بعد از بازی این موضوع را نگفت.به گزارش بلاغ، حضور بازیکنان تازه وارد در تیمی مثل استقلال سختی های خاص خود را دارد به خصوص اینکه یک بازیکن جایگزین یک ملی پوش شده باشد. محمد دانشگر در فصلی که گذشت این شرایط را تجربه کرد. او روزهای سختی را در اوایل حضورش در جمع آبی پوشان تجربه کرد. اولین بار او در استقلال مقابل السد قطر شرایط سختی را تجربه کرد و به نوعی حضور بیست و چند دقیقه ای اش در زمین برای شاگردان شفر خوب نبود و همان بازی کافی بود تا مدت ها مورد آماج حملات هواداران و منتقدان استقلال قرار گیرد و او را با سید مجید حسینی مدافع جوانی که بعد از جام جهانی راهی لیگ ترکیه شد مقایسه کنند. اما با این حال سرمربی آلمانی و وقتِ استقلال نگذاشت دانشگر به انزوا برود و با صحبت با این بازیکن و روحیه دادن به او شرایط را برای بازیابی اش فراهم کرد. او در نیم فصل دوم شرایط بهتری را در استقلال سپری کرد. خبرنگار ورزشی فارس فرصت را مغتنم شمرد تا با پایان لیگ با این بازیکن صحبت کند.

*امسال تا هفته هشتم با بازیکنان سال قبلی قیاس می شدیم

* پنالتی هایی که خراب می شد یک پیغام به تماشاگران داشت

*اسماعیلی پنالتی زن اول استقلال بود اما شفر حرف دیگری زد

*رحمتی اصلا به فرشید نگفت پنالتی بزند

*اینستاگرام یکی از عوامل ناکامی استقلال بود

* امسال 5 درصد 5 صدر پول گرفتیم

*این تیم بدشانس ترین استقلالی بود که در عمرم دیدم

مصاحبه مفصل وی را در زیر می خوانید:

فارس:ابتدا از بازی آخر استقلال شروع کنیم. به نظر می رسد بعد از این بازی حسرت زیادی خوردید؟

متاسفانه نشد صعود کنیم،این بازی یک بازی تشریفاتی بود ولی می دانستیم بازی حیثیتی است، ما به خاطر دل خودمان و هوادارانمان می خواستیم آنها را ببریم.ما در این دوره از بازی ها اسیر داوری ها هم شدیم و معتقدم این تیم بدشانس ترین استقلالی بود که در عمرم دیدم.العین هم با وجودی که امسال تیم همیشگی نبود ولی همه می دانید العین تیمی نیست که این شرایط را ادامه بدهد و مطمئنا سال آینده با قدرت پا به مسابقات خواهد گذاشت.با همین شرایط وارد بازی شدیم و خوشحالم که مسابقه را بردیم. حسرت هم می خورم که ما 8 امتیاز گرفتیم و حذف شدیم و العین فقط 2 امتیاز داشت.

فارس:بعد از گل تساوی پیراهن فرشید اسماعیلی را نشان دادی. دلیلش رفاقت همیشگی ات با او بود یا دلیل دیگری داشت؟

اول بگویم که خیلی خوشحالم که توانستم یک گل آسیایی به العین گل بزنم، چون در بازی رفت هم گل زدم ولی داور در مقابل تماشاگران گلم را قبول نکرد. می خواستم  پیراهن فرشید  را در ورزشگاه آزادی مقابل تماشاگرانمان  نشان بدهم ولی نشد.من پیراهن فرشید را نشان دادم چون او 6 ماه با مصدومیت برای استقلال بازی کرد.حتی بعد از دربی که آن اتفاق افتاد و پنالتی را خراب کرد با مصدومیت بازی کرد و در حالی که همه گفتند عمل کن او گفت می خواهم جبران کنم چون مردم ناراحتند.شما دیدید  که ما چند پنالتی از دست دادیم؟ البته ما همه ناراحت می شدیم وقتی بچه ها در بازی ها پنالتی خراب می کردند ولی به نظر من این پنالتی هایی که از دست رفت یک هشدار و یک پیغام برای تماشاگران بود.

فارس: چطور؟

امسال بازیکنانی که به استقلال آمدند تا هفته هشتم، نهم تحت فشار بودند و فقط با بازیکنان سال گذشته قیاس می شدند. می دانید چه فشاری روی بازیکنان بود؟ باور کنید در زمین نمی توانستیم بازی کنیم.این پنالتی خراب شدن ها و این موقعیت های خوبی که از دست می رفت خیلی دلایلش به خاطر فشارها بود. امیدوارم امسال تماشاگران به بازیکنان فشار نیاورند و اجازه بدهند بازیکنانی که به تیم می آیند راحت و بی استرس کار کنند. مطمئن باشید اگر این اتفاق رخ بدهد شرایط ما بهتر می شود.

فارس: در مورد دربی صحبت کردی ولی هنوز سوال هایی در ذهن طرفداران وجود دارد.مثلا اینکه آیا رحمتی به اسماعیلی گفت پنالتی را او بزند؟

من واقعیت آن روز را به شما می گویم و اولین بار است چنین حرفی می زنم.روز بازی در جلسه فنی آقای شفر گفت اگر پنالتی شد چه کسی می زند که هیچکس دستش را بلند نکرد! در این بین اسماعیلی دستش را بلند کرد و گفت من می زنم. مهدی رحمتی هم اصلا نگفت که فرشید بزند یا پاتوسی نزند. او فقط وقتی دید منشا هوس کرده پنالتی را خودش بزند به او گفت تو در تمرینات با بیرانوند بودی و او نحوه ضربه زدنت را می داند، و ضربه را نزن. جالب است بدانید تا قبل از آن بازی هم پنالتی زن اول تیم فرشید اسماعیلی بود و اگر دقت کرده باشید چند بازی بعد هم پنالتی شد که پاتوسی پنالتی نزد.خودمان هم نمی دانیم چه شد، قبول دارم اسماعیلی نباید آن ضربه را چیپ می زد ولی در آن بازی اصلا رحمتی حرفی به اسماعیلی نزد ولی همه گفتند او خواسته که فرشید پنالتی را بزند.من یک چیزی بگویم امسال تیم ما خیلی حاشیه داشت. واقعا خودمان نمی دانستیم این همه حواشی از کجا می آید. هر روز یک حاشیه و یک دردسر داشتیم، در مورد همین پنالتی هم برای شما مثالی می زنم.

فارس: بگو...

اگر یادتان باشد سالی که رضا نوروزی و آرش افشین در فولاد بودند این تیم بیش از 8-9 پنالتی خراب کرد. هر بار هم یک نفر ضربات را می زد. به نظر من پنالتی زن در یک تیم باید 2 نفر باشند نه 5-6 نفر. اگریک نفر آنها هم در زمین نبود آن یکی می زند.بزرگترین بازیکنان دنیا هم پنالتی خراب می کنند مثل رونالدو و مسی ولی عقیده من این است که نباید پنالتی دست به دست بچرخد. 

فارس: فکر می کنی چرا این همه حاشیه برای استقلال درست می شد؟

نمی دانم ولی شما ببینید تیم ما از هواداران گرفته تا مدیران و بازیکنان همه درگیر حواشی بودند.حواشی های عجیب و غریب. این همه اتفاق برای تیم های دیگر می افتاد ولی به ما که می رسید همه حواشی چند برابر می شد.به طور مثل حاشیه های اینستاگرام، می دانید چقدر به بازیکنان تیم ما فحاشی شد؟مگر می شود؟ کل استقلال امسال درگیر اینستاگرام و حواشی اش بود و به ما کلی ضرر زد و یکی از دلایل ناکامی استقلال بود. به نظر من اگر فوتبال ایران می خواهد موفق شود باید همه از این برنامه بیرون بیایند، به خصوص در باشگاه استقلال که معتقدم همه درگیر این برنامه بودند. مگر می شود 6 هفته مانده به لیگ اسم بازیکن را در لیست مازاد در اینستاگرام منتشر کنند؟ همین حرفها باعث شده بود تا آن بازیکنان خیلی از بازی ها اصلا روحیه بازیکنان نداشته باشند.باور کنید حواشی اینستاگرامی و فحاشی به بازیکنان، روی مخ بازیکنان ما بود. آخرش چه شد؟

فارس: البته امسال حواشی زیادی هم به خاطر مشکلات مالی و اعتصاب و اینجور مسائل داشتید...

بله درست است،ما امسال یکی دو تا مشکل نداشتیم، متاسفانه تا حرفی می شود سریع بازیکنان را مقابل هواداران قرار می دهند. بهترین بازیکنان یک تیم شاید قراردادشان در ایران 1.5 میلیارد تومان باشد اما با این رقم  در حال حاضر با نرخ ارز و اینجور مشکلات اصلا کار سرمایه گذاری نمی شود کرد.  امسال همه می گفتند باید الهلال را ببرید و یا العین را شکست بدهید. الهلال امسال مثل یک تیم خوب اروپایی هزینه کرد، ما چطور باید آنها را ببریم؟ مشکلات مالی امسال استقلال زیاد بود چون باشگاه فقط 5 در صد و نهایتا 10 درصد به بازیکنان پول می داد. باور کنید امسال بازیکنان به هم پول قرض می دادند و وقتی همان 5 درصد را می گرفتند برخی ها بدهی به یکدیگر را پرداخت می کردند. به نظر من بیشتر پول های فوتبال ما به خارجی ها می رسد و همه چیز در اخیار آنها است. آنها راحت شکایت می کنند و پولشان را می گیرند ولی ما چی؟ من خودم هنوز از سایپا و نفت تهران طلب دارم.

فارس: در مورد رفتن شفر چه نظری داری؟

من به نوبه خودم از آقای شفر تشکر می کنم چون زحمات زیادی کشید و خیلی هم به خود من کمک کرد. آقای شفر مربی خوبی بود و خیلی تلاش می کرد ولی یک رفتار او خیلی بازیکنان را متعجب می کرد. مثلا اگر در بازی های بزرگ می باختیم او مسئولیت باخت را قبول نمی کرد. مثال می زنم در دربی، اگر آقای شفر در کنفرانس می گفت که پنالتی زن تیم فرشید اسماعیلی بود و صحبت های درون جلسه قبل از بازی را توضیح می داد این همه اتفاق نمی افتاد و بازیکنان و تیم ما این همه دچار حواشی نمی شدند اما او حرف دیگری زد. البته باز هم می گویم من برای شفر احترام قائل هستم چون او واقعا با وجود سن و سالی که داشت تلاش زیادی انجام می داد.

فارس: اما قبول داری که همین شفر بهترین خط دفاع لیگ را ساخته بود؟

صد در صد. او خیلی به تیم کمک می کرد و بازیکنان و قابلیت آنها را می شناخت. در این موضوع هیچ شکی وجود ندارد.ما بهترین بازیکنان را در پست های مختلف داریم و البته بهترین دروازه بانها را و همین موضوع ساختار دفاعی تیم ما را قوی کرده بود. به هر حال خوشحالم که چنین عنوانی امسال نصیب استقلال شد.

فارس: تو مدافع وسط هستی اما امسال چشمی در خیلی از بازی ها دفاع وسط بازی می کرد. حضورچشمی در پست غیر تخصصی جی تو را تنگ نمی کرد؟ البته که با همین شرایط بهترین خط دفاع لیگ شدید.

روزبه چشمی یک بازیکن 2 پسته است، زیاد مهم نیست که چه کسی بازی می کند.چشمی امسال به جام جهانی رفته بود و در پست دفاع بازی می کرد. دیدید که در جام جهانی هم چقدر خوب کار کرد، مطمئن باشید کی روش چیزی در روزبه دیده که او را در پست دفاع وسط در تیم ملی بازی داده،انصافا می گویم چشمی چه در دفاع و چه در هافبک دفاعی واقعا فوتبالیست باهوشی است. در این بین بازیکنان دیگر هم خوب کار کردند، سازمان دفاعی ما خوب بود و همه در پست های مختلف تلاش می کردند. گلرهای ما هم خوب بودند و همین مسائل باعث شد بهترین خط دفاع لیگ شویم.

فارس: بعد از حضور مجیدی شرایطتان بهتر شد. به نظرت مجیدی می تواند به استقلال کمک کند؟

من در جایگاهی نیستم که بخواهم در این مورد صحبت کنم ولی فرهاد مجیدی بازیکن بزرگی بوده و در این تیم زحمت کشیده است. من از مسئولان باشگاه یک درخواست دارم که هر چه زودتر تکلیف تیم و سرمربی را مشخص کنند تا با قدرت در فصل آینده در مسابقات شرکت کنیم.

فارس: به عنوان سوال آخر، این خبر درست است که از قطر پیشنهاد داری؟

من یک سال دیگر با استقلال قرارداد دارم و از پیشنهادات هم خبر ندارم. همه این موارد در اختیار مدیر برنامه هایم است.

 

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: اخبار ورزشی لیگ برتر فوتبال استقلال تهران

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۸۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرهاد مجیدی: پس از بازی با پدیده، قرار شد تیم فصل آینده استقلال زیر نظر من بسته شود؛ عده معدودی از پیشکسوتان در حال سو استفاده از جایگاه خود هستند
 • فرهاد مجیدی: آرزوی برخی افراد سوختن من است!/ تیم فصل آینده را من می‌بندم
 • شفر برمی گردم و پولم را می گیرم
 • مجیدی: عده ای فرصت طلب دست از سر استقلال برنمی دارند
 • برانکو: شاید به خانه برگردم / داوران ۶ امتیاز ما را دزدیدند
 • درخواست مجیدی از باشگاه استقلال برای تمدید قرارداد نورافکن
 • نبود الوار مناسب نان خراطان گیلانی را آجر کرد
 • ماجدی: بهترین انتخاب برای استقلال مجیدی است
 • سود بزرگ مجیدی از مربیگری در استقلال
 • پاتک فرهاد مجیدی به برانکو/ توافق استقلال با دو ستاره مدنظر پرسپولیس
 • صالحی امیری: سخنگویی دولت را نپذیرفتم/ قتل‌های زنجیره‌ای محصول دو تحلیل غلط از سوی دو جریان بود
 • سکوت فرشید اسماعیلی درباره چیپ جنجالی دربی شکست
 • اگر اصلاح‌طلبان نبودند، دولت روحانی رای نمی‌آورد/سخنگویی دولت را نپذیرفتم/ امنیتی‌ها در شرایط سخت کشور را از بحران عبور دادند
 • صالحی امیری: سخنگویی دولت را نپذیرفتم
 • فرشید اسماعیلی: چرا به بیرانوند چیپ زدم؟
 • قنبری: موقعیت مناسب لژیونر شدن پیش بیاید می‌روم
 • ونگر: به زودی به دنیای مربیگری برمی‌گردم/قلبم را برای آرسنال گذاشتم
 • ونگر: به فوتبال برمی‌گردم ولی معلوم نیست مربی شوم
 • پایان رقابت قلعه نویی و مجیدی در استقلال