سیل 430میلیارد ریال به جاده های روستایی شعیبیه شوشترخسارت زد

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

معاون حجتی: تعاونی‌های روستایی پرچمداران فن‌سالاری هستند

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تعاونی‌های روستایی پرچمداران فن‌سالاری در محیط تولیدی کشاورزی کشوراست. ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰ اقتصادی کشاورزی نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعاون روستایی حسین شیرزاد مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این  در جمعی از مدیران عامل و هیات مدیره های شرکتهای تعاونی تولید روستایی کشور به تبیین سیاستهای هیات مدیره تعاونی های تولید و وظایف خطیر این گروه از منتخبان روستایی به مثابه پرچمداران تکنوکراسی(عملگرایی) در محیط تولیدی کشاورزی کشور پرداخت و نقش این گروه فنآور، نخبه، برگزیده و نخبه  روستایی را در چشم انداز آتی توسعه و پیشرفت کشاورزی کشور بسیار مهم و ارزشمند برشمرد. 

شیرزاد در بخش دیگری از این گفتگوی دوجانبه با اشاره به اینکه تعاونی های تولید روستایی، اصیل ترین نهادها و هوشمندانه ترین تشکل های داوطلبانه مردمی و دموکراتیک می باشند گفت: هر تعاونی با بازتولید خودکار سرمایه اجتماعی متضمن شبکه هایی از مناسبات اجتماعی اعتما بخش است که اعضا در متن این مناسبات زندگی مطلوب و بهروزی مناسب تری را جستجو می کنند، این ویژگی تعاونی های روستایی را به خانواده ای بزرگ تبدیل کرده است که لزوم وجود وحدت، انسجام و همگنی و همبستگی افراد فرجام مشترک آنان را رقم می زند و تربیت مدیران جوان بخش کشاورزی کشور در بطن این نهاد میجوشد. 

اعطای تسهیلات 100 میلیون تا 2.5 میلیارد تومانی به واحدهای اقتصادی روستایی

رییس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: هیئت مدیره شرکت های تعاونی های روستایی مسئولیت خطیر حفظ وحدت و انسجام نیروی انسانی تعاونی را به عهده دارد و برای نیل به موفقیت باید تعامل و هماهنگی اجرایی با نهادهای ده مثل بخشداری و دهداری و شوراهای اسلامی، فراگرد حل مسئله و"چاره چویی مسایل" را به مثابه یک راهکار و مسئولیت در کنار ترویج حس مالکیت اعضا بر تعاونی و کنترل اعضا بر سرنوشت تعاونی در دستور کار سازمانی خویش قرار دهند. 

 شیرزاد ادامه داد: نخبه گرایی و الیتیسم در روابط میان اعضای هیئت مدیره با تشویق جوانگرایی، تعهد ملی، حضور مداوم و جدی در همه صحنه ها می بایست از بروز هرگونه ناهماهنگی و مشکل سازی برای شبکه روابط اجتماعی روستایی ممانعت بعمل آورد. 

وی همچنین گفت: اعضای هر تعاونی به دلیل وجود نیاز و برخی مشکلات اقتصادی و به دنبال رفاه بیشتر خود و خانواده شان به عضویت تعاونی تولید درآمده اند. لذا آنان پیوسته انتظار دارند در حد مقررات، بهره وری عوامل تولید در واحدهای بهره برداری افزایش یافته، امکانات و شرایط شرکت تعاونی، بهینه شده و هیئت مدیره مشکلاتشان را فهم و درک کند و در صدد رفع آنها برآید.

وی افزود: از این رو، هیئت مدیره باید با نگاه تیزبین حفظ و بقای مالکیت زمین و حدود آن،رعایت حرمت رأی افراد،همسانی کار تعاونی ها با شیوه زندگی مرسوم و سنتی مردم،استفاده بهینه از آب و نهاده های کشاورزی، کمک به یکپارچه سازی و ماشینی کردن کشاورزی ، مسائل و خواسته های اعضا را شناسایی و با تزریق هدفمند عنصر آگاهی در حل آنها تلاش خود را بکار گیرد. 

رئیس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با تاکید بر اینکه جدیت در برگزاری جلسات هیأت مدیره و مجامع و شفاف سازی فعالیت های مالی شرکت ها امری بدیهی است اظهار داشت: هیئت مدیره بایستی با اتخاذ سیاست های ریش سفیدانه و کدخدامنشانه و با الهام از تبار و دیرینه فرهنگ رایج روستایی و دانش بومی منبعث از آن در راستای فراهم شدن زمینه لازم برای اجرای خدمات زیربنایی، امکان اعمال سیاست های کشاورزی منطبق بر مطالعات و برنامه ریزی توسعه پایدار و امکان ارایه آموزش های فنی و مهارتی کشاورزی در رده های مختلف، ایجاد امکانات مناسب برای استفاده از تسهیلات بانکی و تجمیع سرمایه های خرد، فراهم سازی امکان ایجاد زنجیره ای از صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی و دامی و بازاریابی به ارشاد، توصیه، راهنمایی و توجیه (و در صورت لزوم توسل به قانون) عناصر ناهنجار (اعضا، کارکنان، ارباب رجوع و ... ) مبادرت ورزیده و آنان را به تبعیت از قوانین و آرا و نظرات اکثریت دعوت کند. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیئت مدیره نباید اجازه دهند، اختلافات، ابهامات، زیاده خواهی، سرپیچی از قانون، بی احترامی به آرای اکثریت و ... برخی از عناصر انسانی، برای شرکت تعاونی ایجاد مشکل کند تاکید کرد: تمام قوت این نخبگان منتخب روستایی باید تجمیع توانایی های پراکنده و ایجاد روحیه همکاری و مشارکت در کار،تولید و جلوگیری از خرد شدن مجدد اراضی، ایجاد مزارع الگویی و نمایشی استفاده مشترک از ماشین آلات و تجهیزات و افزایش سطح مکانیزاسیون. افزایش راندمان آبیاری و افزایش سطح زیر کشت آبی و به تبع آن افزایش میزان تولید در واحد سطح و در نهایت افزایش درآمد کشاورزان و اعضا شرکت و کاهش هزینه های تولید و رشد تکنوکراسی و فرهنگ مکانیزاسیون زراعی در محیط های روستایی باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: معمولا اقتصاد تولید در مزرعه و مسأله نقدینگی از مشکلات عمده تعاونی های تولید کشاورزی است و کشاورزان کمتر تحرکی از خود برای حل این مشکل دارند. عمده انتظار آنها از دولت این است که با دادن وام و یارانه مشکلات اقتصادی کشاورزان را حل کند. در این میان هیات مدیره به سرمایه باید توجهی ویژه نمایند چون اگر شرکت از نظر بنیه مالی مقتدر و دارای توان مالی بالا باشد میتواند در انجام فعالیتهای مختلف تولیدی، خرید و فروش محصولات کشاورزی، تعدیل قیمت های نهاده ها در بازار آزاد نقش سازنده ای را ایفا کند.

این مقام مسئول همچنین ابراز کرد: استفاده از نیروهای متخصص در اجرای پروژه،آموزش اعضای شرکت در زمینه مدیریت مزرعه و تولید و آموزش شیوه های نوین مدیریت برای مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره،طبقه بندی گروه های هدف از طریق هیأت مدیره، ارتباط با مراکز تحقیقاتی و انجام پروژه های تحقیقاتی در مزارع تعاونی، دفاع از حقوق اعضا، اجرای مصوبات مجمع، آگاه سازی اعضا، مرور مستمر وظایف و حدود اختیارات هیئت مدیره در قبال شرکت، وجود حسابرسی جامع، نظارت بر جریانهای مالی و گردش وجوه نقد و ارزیابی و صیانت از دارایی ها و پایش توان تولید و فناوری های در دسترس و ارتقای توان پاسخگویی مدیران و در نهایت افزایش حس مشارکت اعضا و تعامل بیشتر که با سوددهی بیشتر شرکت به دست خواهد آمد، باید در راس برنامه های هیات مدیره قرار گیرد.

 شیرزاد در ادامه با ذکر منابع درآمدی 17 گانه تعاونی های تولید به تشریح هریک از آنها پرداخت و گفت: این منابع موسوم به منابع درآمدی شرکت های تعاونی تولید عبارتند از: بازاریابی و بازرارسانی محصولات تولیدی اعضاء ،تهیه نهاده های مورد نیاز کشاورزان و دامداران و سایر تولید کنندگان ،ارائه خدمات حمایتی نظیر بیمه روستاییان و عشایر و بیمه محصولات ،خرید اوراق مشارکت در مقاطع مختلف سال ،ارائه خدمات فنی و مهندسی به اعضاء ،تأسیس مراکزی نظیر باسکول، فروشگاه سموم کشاورزی، مراکز جمع آوری شیر و ... ،پیمانکاری طرح های زیربنایی (آب و خاک)،مشاوره و نظارت بر مزارع و باغات،بیمه اجتماعی، درمانی، محصولات کشاورزی و کارگزاری بیمه،خدمات الکترونیکی بخش کشاورزی (ثبت سامانه هوشمند)،اخذ نمایندگی فروش ماشین آلات، نهاده ها، موادسوختی و ...،کلینیک گیاهپزشکی،انعقاد قرارداد با سایر ارگانها (شهرداری، فضای سیز، دانشگاه ها، مجتمع باغات و ...)،برگزاری کلاسهای آموزشی، ترویجی و احداث مزارع ترویجی و نمونه،درآمد حاصل از کارکرد ماشین آلات و مکانیزاسیون،درآمد حاصل از اجاره زمین زراعی و درآمد حاصل از بیمه روستاییان و عشایر.

وی در پایان گفت: شرکت تعاونی تولید به مثابه پایگاه فنی و تخصصی تولید در بخش کشاورزی و نیازمند تغییر نگاه مدیران شرکت مطابق با اقتضائات امروزین می باشد.

انتهای پیام/

R1342/P/S7,83/CT12 واژه های کاربردی مرتبط سازمان تعاونی روستایی

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

کلیدواژه: 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 راهداری و حمل و نقل جاده سیل ریال روستایی شعیبیه 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۹۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عملیات بهسازی راه روستایی امان آباد- انجدان اراک کلید خورد
 • اهداف اشتغالزایی روستایی محقق نشد
 • دولت اعتبارات خوبی برای اشتغالزایی روستایی استان کرمانشاه اختصاص داده است
 • کرمانشاه| ثابت بودن جمعیت روستایی نشان‌دهنده ناتوانی در ایجاد اشتغال است
 • سهم ۲۵ درصدی روستایی‌ها از اشتغال کشور
 • افزایش ۲۵ درصدی سهم اشتغال روستایی
 • ۵۰۰ میلیارد ریال برای آسفالت معابر روستایی آذربایجان غربی اختصاص یافت
 • صندوق کارآفرینی امید ۳۳۲ میلیارد ریال وام اشتغال روستایی در زنجان پرداخت کرد
 • تلفات تصادفات در جاده‌های برون شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافت
 • ۱۷ میلیارد ریال برای تجهیز خانه های ورزش روستایی استان مرکزی جذب شد
 • اختصاص ۱۵ هزار میلیارد ریال بابت خسارت‌های ناشی از سیل
 • اختصاص ۳۹‌هزار‌میلیارد‌ریال برای جبران خسارات سیل ۹۸
 • پایان مرمت ۳۵۰۰ مسکن خسارت دیده سیل در مازندران
 • اختصاص ۳۹ هزار میلیارد ریال برای جبران خسارات ناشی از سیل سال ۹۸
 • آغاز پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مناطق سیل زده
 • پرداخت ۳۸ میلیارد ریال تسهیلات به اقشار کم درآمد روستایی
 • ۲۶۹ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل زدگان گنبدکاووس پرداخت شد
 • ۳۳ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل زدگان ایلام پرداخت شد
 • ۱۰ میلیارد ریال برای آسفالت معابر روستایی مهریز اختصاص یافت