خرداد؛ برخی از رسانه‌ها از دیدار ترامپ و رییس‌جمهور سوییس با محوریت ایران خبر دادند.
هاآرتص نوشت: امروز دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا با «اولی مائورر» رییس‌جمهور سوییس در کاخ سفید دیدار خواهد کرد.
بر اساس گزارش‌ها موضوع اصلی این دیدار بحث و گفت‌وگو در مورد افزایش تنش‌های میان ایران و آمریکا است.
دولت‌های آمریکا و سوییس نیز اعلام کرده‌اند رییس‌جمهور سوییس قرار است در سفری بدون برنامه قبلی با رییس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کند.
کاخ سفید چهارشنبه اعلام کرد «اولی مائورر»، رییس‌جمهور سوییس قرار است پنجشنبه برای دیداری بدون برنامه قبلی با «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهور آمریکا وارد واشنگتن شود.
دولت سوئیس هم در بیانیه‌ای با تأیید این خبر گفت مائورر که همزمان وزیر دارایی این کشور نیز هست پنجشنبه با ترامپ دیدار خواهد کرد.
پایگاه «سوئیس اینفو» این سفر را غیرمعمول دانسته و نوشته این اولین بار است که کاخ سفید پذیرای رییس‌جمهور سوییس خواهد بود. این پایگاه نوشته انتظار می‌رود سران دو کشور درباره مسایل دوجانبه مختلف از جمله احتمال توافق تجارت آزاد گفت‌وگو کنند.
طبق نوشته این پایگاه خبری، ونزوئلا هم از جمله محورهایی است که دو طرف بر سر آن گفت‌وگو خواهند کرد. سوییس ماه گذشته حفاظت از منافع آمریکا در این کشور آمریکای لاتین را پذیرفت.
از طرف دیگر برخی تحلیلگران این گمانه‌زنی را مطرح کرده‌اند که این سفر در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و تهران به مساله ایران هم مربوط باشد. سوئیس در سال‌های گذشته در نقش میانجی میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران ظاهر شده است.
پیش از این روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده بود دونالد ترامپ به دنبال درگیری نظامی با ایران نیست و از برنامه‌ریزی‌هایی که بوی جنگ از آنها به مشام می‌رسد، ناخشنود است و تغییر نظام ایران را هم دنبال نمی‌کند. منابع خبری به این روزنامه گفتند ترامپ مگر در صورت انجام اقدامی بزرگ از سوی ایران تمایل به درگیری با ایران نخواهد داشت. برچسب ها: رییس جمهور سوییس ، آمریکا

منبع: خرداد

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قهر و آشتی مکرر رییس جمهور و معاون اولش فقط در ایران اتفاق می افتد!

روز گذشته خبری در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد که منتشرکنندگان آن مدعی بودند جر و بحث تندی از سوی «حسن روحانی» رئیس جمهور با «اسحاق جهانگیری» در یک جلسه صورت گرفته که این موضوع باعث دلخوری و قهر معاون اول معاون رئیس جمهور شده است. هرچند این خبر توسط برخی چهره های دولتی تکذیب شد و برخی هم به آن کنایه زدند، اما آنچه از دل واکنش ها به آن می توان نتیجه گرفت این است که خبر خیلی هم نامربوط و نادرست نیست و اتفاقی بین روحانی و جهانگیری در گرفته است.

به گزارش «تابناک»، خبر اینگونه روایت شده بود که در پی بروز مباحثه‌ای در جلسه‌ای در روز شنبه، روحانی خطاب به جهانگیری می‌گوید که شما و اصلاح طلبان به دنبال سرنگونی دولت هستید. معاون اول، اما در واکنش به این سخنان رئیس جمهور، اظهارات تندی بر زبان نمی‌آورد، اما تصمیم به ترک جلسه را می‌گیرد، ولی لاریجانی – احتمالا منظور «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی است - از او (معاون اول رئیس جمهور) می‌خواهد جلسه را ترک نکند. هرچند حضور او در جلسه به معنای پایان این ماجرا نبوده است.

آنطور که در خبرهای مربوط به این جدال لفظی بین رئیس دولت و نفر اول بعد از او آمده است، «اسحاق جهانگیری» پس از پایان جلسه، راهی منزل شده و در محل کار خود حاضر نمی‌شود. پس از عدم حضور معاون اول رئیس جمهور از قرار معلوم چندین تن از وزیران کابینه، طی روزهای شنبه و یکشنبه با جهانگیری تماس گرفته یا به دیدار او در منزلش رفته و خواستار بازگشت معاون اول به سر کارش شده اند. گفته شده، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه از جمله وزیرانی است که برای وساطت، به منزل جهانگیری رفته است.

حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در توئیتی که به نظر می‌رسد بی ارتباط با این ماجرا نباشد، نوشت: «جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است، نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری.بزرگان کشور در این جلسات، دیدگاه‌های سازمانی مختلف و گاه متعارض را با صراحت تمام مطرح و تبادل نظر را تا رسیدن به بهترین تصمیم برای بهبود زندگی مردم دنبال می‌کنند.»

پس از طرح این موضوع در رسانه ها، مشاور معاون اول رئیس جمهور در واکنش به برخی اخبار درباره درگیری لفظی روحانی و جهانگیری، گفت: معاون اول رئیس جمهور هم اکنون در جلسه هیات دولت حضور دارد. «کاظم پالیزدار» در خصوص شایعات مطرح شده پیرامون اسحاق جهانگیری در فضای مجازی، گفت: جلسه هیات دولت (جلسه روز یکشنبه دولت) دقایقی پیش آغاز شده و آقای جهانگیری هم با قوت در این جلسه حضور دارند.

همچنین خروجی تلاش تیم اطلاع رسانی و خبری دولت هم برای رد موضوع جدال لفظی بین رئیس جمهور و معاون اولش انتشار یک عکس از جلسه دولت بود که در آن روحانی، جهانگیری و وزیر اطلاعات در جلسه روز گذشته دولت در حالی که می گویند و می خندند، بود و در توضیح آن آمده که « برخی رسانه‌ها شایعه‌ای مبنی بر مناقشه جهانگیری و روحانی و قهر معاون اول رئیس جمهوری منتشر کرده بودند که این تصویر، نشانه‌ای بر کذب بودن این شایعه است.» در حقیقت دم دستی ترین کار برای رد وجود چنین موضوعی انتخاب شده بود.

از سال 96 که دولت دوازدهم کار خود را آغاز کرده خبرهای زیادی درباره اختلاف نظر «اسحاق جهانگیری» با رئیس جمهور و بخش هایی از دولت و هچنین انتقاداتی که او نسبت به مسائل جاری قوه مجریه دارد، منتشر شده و می شود و هر از گاهی هم خبرهایی یا از جانب اصلاح طلبان و از دیگر بخش ها منتشر می شود که مثلا «جهانگیری اختیاراتش کم شده»، «بهتر است او از دولت جدا شود»، «معاون اول از دولت رفتنی است»، «او با رئیس دفتر رئیس جمهور اختلاف نظر جدی دارد» و اخباری امثال آن.

در مدت زمان 2 ساله ای که از عمر دولت دوازدهم گذشته، اگرچه مشکلات اقتصادی و اجرایی زیادی در دولت وجود داشته و گریبان کشور را بواسطه تحریم های آمریکا گرفته است، اما حواشی هم به همان اندازه زیاد بوده است تا جایی که بسیاری از اقدامات و عملکردها از این ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته و در برخی اوقات حتی حاشیه ها بر متن دولت غلبه کرده است، لذا می توان اینگونه تحلیل کرد که وجود چنین مسائلی وقت و انرژی بسیاری از دولت تدبیر و امید می گیرد.

در حقیقت هم خطاب به رئیس جمهور، هم خطاب به معاون اول او، هم خطاب به سایر دولتمردان و هم به دیگر ارکان نظام باید یادآوری کرد که در شرایط سخت اقتصادی کشور که مردم منتظر حل مشکلات هستند، وقت دعوا و آشتی های اینچنینی نیست. یکبار برای همیشه تکلیف این خبرها و شایعات را مشخص کنید و اگر اگر توافق ندارید، تصمیم بگیرید که از ایجاد هزینه برای کشور بپرهیزید. به عنوان مثال اگر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور علیرغم کمکی که به «حسن روحانی» در دولت یازدهم و در ایام انتخابات کرده است، فضا را برای انجام وظیفه و مسئولیت فراهم نمی بیند به طور رسمی استعفا داده و از قوه مجریه جدا شود.

از طرفی اگر روحانی واقعا اعتقاد دارد که اصلاح طلبان به دنبال سرنگونی دولت هستند یا به افراد برامده از این جناح حداقل برای کار در دولت دومش اعتقاد ندارد خب می تواند با اتخاذ یک تصمیم صحیح و بکار گیری افرادی که به آنها اعتماد و اعتقاد بیشتری دارد، بساط حاشیه ها و شایعات را برچیده و پیشبرد هرچه بهتر امور و حل معضلات و مشکلاتی که نیازمند یک کار جدی و به دوراز حاشیه های زائد است، کمک کند. با انجام چنین اقداماتی دیگر خبری از قهر، دعوا و آشتی هم نیست. از طرفی اگر همه این مسائل ساخته ذهن حاشیه سازان است، روحانی و جهانگیری به صراحت آن را بیان کنند و یکبار برای همیشه تکلیف را مشخص سازند.

 

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

کلیدواژه: رییس جمهور سوییس آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۲۰۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مقام آمریکایی: ترامپ در سفر به کره جنوبی با کیم دیدار نمی کند
 • دیدار صالحی امیری با رییس فدراسیون جهانی تکواندو و مدیر روابط بین الملل IOC
 • از سفر رییس فدراسیون جهانی دو ومیدانی به ایران تا بررسی اتفاقات قهرمانی جهان تکواندو
 • دیدار نمایندگان کمیته ملی المپیک با رییس فدراسیون جهانی دوو میدانی
 • دیدار مسئولان کمیته ملی المپیک ایران با رییس فدراسیون جهانی دوومیدانی
 • دیدار کمیته ملی المپیک ایران با رییس فدراسیون جهانی دوومیدانی
 • دستور ناگهانی پوتین به ارتش
 • پوتین به ارتش روسیه دستور برگزاری رزمایش ناگهانی داد
 • تیتر روزنامه اسپورت سعودی: سوگ پرسپولیسی‌ها در غم از دست دادن برانکو
 • ترامپ سر به‌ هوا، ایران سربلند
 • معاون رییس جمهور وارد کاشان شد
 • دیدار رئیس جمهور چین برای حل اختلاف تجاری با ترامپ
 • افتتاح ساختمان جدید کمیته بین المللی المپیک در سوییس
 • رئیس جمهور چین برای حل اختلاف تجاری با ترامپ دیدار می‌کند
 • پشت پرده مرگ ناگهانی محمد مرسی چه بود؟
 • نامه ترامپ برای اون
 • دیدار رییس کل دادگستری خراسان رضوی با مسئولان و اساتید دانشگاه ها
 • رییس جمهوری چین در نشست گروه 20 در ژاپن شرکت می کند
 • عکس صالحی امیری با توماس باخ در لوزان سوییس