به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، هفته سی‌ام رقابت های فوتبال لیگ برتر از ساعت ۲۱:۳۰ امروز پنجشنبه برگزار شد و تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی یک بر صفر برابر پارس جنوبی جم با ۶۱ امتیاز عنوان قهرمانی را برای سومین فصل متوالی به خود اختصاص داد.

 

تیم فوتبال سپاهان با ۵۸ امتیاز عنوان نایب قهرمانی و دومی لیگ برتر را به خود اختصاص داد و تیم استقلال تهران هم با ۵۷ امتیاز عنوان سومی را کسب کرد. پدیده هم با ۵۶ امتیاز به مقام چهارم رسید. تراکتورسازی هم با ۵۲ امتیاز در رده پنجم ایستاد.

 

تیم های فوتبال استقلال خوزستان و سپیدرود هم با قرار گرفتن در انتهای جدول به رقابت های لیگ دسته اول سقوط کردند. سپیدرود با شکست برابر استقلال تهران همراه استقلال خوزستان شد که از قبل سقوطش را قطعی کرده بود. 

 

نتایج دیدارهای هفته سی ام به شرح زیر است.

* سپاهان اصفهان ۲ - استقلال خوزستان صفر
گل ها: کی روش استنلی (۳۱) و عزت الله پورقاز (۳۹)

 

* پارس جنوبی صفر - پرسپولیس یک
گل: ماریو بودیمیر (۴۱)

 

* استقلال تهران ۲ - سپیدرود رشت یک
گل ها: مهدی قائدی (۶) و مرتضی تبریزی (۲۳)، مهرداد بایرامی برای سپیدرود

 

* فولاد خوزستان ۲ - تراکتورسازی ۲
گل ها: لوسیانو پری را (۳۶ و ۹۰) برای فولاد، اکبر ایمانی(۵۴) و اشکان دژاگه(۸۰) برای تراکتورسازی

 

* ماشین سازی تبریز یک - پدیده مشهد ۲
گل ها: حسین کنعانی زادگان(۵۴) برای ماشین سازی، حسین مهربان ۱۸ و یونس شاکری(۷۱) برای پدیده

 

* نفت مسجدسلیمان ۲ - ذوب آهن ۲
گل‌ها: حکیم نصاری (۳۳ - پنالتی) و مجتبی بیژن(۶۶) برای نفت - مهران درخشان مهر (۲۲) و کریستین اوساگونا(۹۳) برای ذوب آهن

 

* نساجی مازندران یک - پیکان صفر
گل: مجتبی ممشلی(۱۳)

 

* سایپا صفر - صنعت نفت ۳
گل ها: طالب ریکانی(۵۸ - پنالتی)، فاخر تهامی(۸۳) و عقیل کعبی(۹۲)

 

جدول رده بندی لیگ هجدهم 

 

451

منبع: جام نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انتشارفراخوان سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند

 سید محمد حسین مرعشی پور دبیر سومین جشنواره تئاتر استانی  منطقه  آزاد ارونددر گفت و گو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،گفت:اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، مرکز هنر‌های نمایشی کشور و انجمن هنر‌های نمایشی اروند با هدف پیشبرد سطح کیفی آثار و گسترش تئاتر در سراسر منطقه آزاد اروند و خلق تجربه‌های نوین در عرصه هنر‌های نمایشی و حمایت از تولید و اجرای آثار فاخر نمایشی سومین جشنواره تئاتراستانی منطقه آزاد اروند را برگزار می‌کند.

وی درباره اهداف برگزاری جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند بیان کرد: هویت بخشی و استقلال جشنواره به عنوان مهم‌ترین رخداد تئاتری منطقه، تاکید و تمرکز بر اجرا‌های عمومی وگسترش دایره مخاطبان آثار نمایشی، ساماندهی بیشتر فعالیت‌های مختلف نمایشی و رصد تولیدات و اجرا‌های عمومی گروه‌های تئاتر، هویت بخشی به گروه‌های ثبت شده تئاتر و نمایش‌هایی که در راستای بستر‌های تاریخی، ادبی، اقتصادی، سیاسی، آداب و رسوم و سنت‌های منطقه و استان بهره ببرند، از جمله اهداف و اولویت‌ها می‌باشند.

دبیر سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند به موضوعات جشنواره اشاره کرد و گفت: متقاضیان می‌توانند با موضوعات آزاد، حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، تولید و حمایت از کالای ایرانی، تحکیم بنیان خانواده و بهبود سبک زندگی ایرانی_ اسلامی، همدلی و نزدیکی اقوام مختلف در منطقه، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تقویت مبانی و عوامل فرهنگی درکاهش آن، افزایش نشاط و امید و بالا بردن سرمایه اجتماعی در این جشنواره شرکت کنند.

مرعشی پور در خصوص قوانین و مقررات جشنواره افزود: جشنواره تئاتر استانی صرفا به آثار نمایشی تولید شده که اجرای عموم آن‌ها به انجام رسیده است تعلق دارد، لذا گروه‌هایی که حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره استانی در سال ۱۳۹۷ و تا پایان مهرماه ۱۳۹۸ آثار خود را تولید کرده و به اجرای عمومی در آورده اند می‌توانند متقاضی حضور در این جشنواره باشند.

وی افزود: متقاضیان برای حضور در جشنواره میبایست تا قبل از برگزاری جشنواره حداقل پنج اجرای عمومی در شهرستان خود داشته باشند بدیهی است دریافت تعهد اجرا‌های عمومی از گروه‌های متقاضی به منظور انجام این مهم پس از جشنواره در سال ۹۸ به هیچ عنوان پذیرفتنی نخواهد بود. همچنین در جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند صرفا آثار تولید شده صحنه ایی انتخاب و مورد داوری قرار خواهند گرفت.

دبیر سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند گفت: انجمن هنر‌های نمایشی اروند حمایت مالی خود را از آثاری که تولیدات انجمن‌های نمایش شهرستان‌ها می‌باشد و مورد تاییدشان است، خواهد داشت.

مرعشی افزود: ارایه و تحویل مجوز کتبی نویسنده، ناشر و مترجم برای شرکت در جشنواره تئاتر استانی از سوی کارگردان و گروه متقاضی به دبیرخانه جشنواره الزامی است. تبصره: چنانچه در هر مرحله‌ای درخصوص آثار برگزیده تخلفی در این مورد اثبات گردد ستاد برگزاری مجاز است گروه نمایشی متخلف را از حضور در مرحله بالاتر منع نماید.

وی ادامه داد: جشنواره تئاتر استانی مرحله انتخاب متن نخواهد داشت و این امر در فرایند اجرای عمومی آثار از سوی شورای ارزشیابی و نظارت انجام شده است و متون ارسالی صرفا جهت ایجاد بانک متون نمایشی جمع آوری خواهد شد. همچنین شرکت کنندگان در جشنواره تئاتر استانی با ارسال فرم درخواست متعهد به پذیرش قوانین و سیاست گذاری‌های جشنواره هستند.

دبیر سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند گفت: بخش رقابتی (مسابقه) جشنواره که برگزیدگان آن به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد صرفا اختصاص به آثار ایرانی دارد. /تبصره: متون اقتباسی) آداپته ایرانی شده (میتوانند با ذکر دقیق مشخصات صاحب اثر اصلی و تشخیص هیات انتخاب آثار، در بخش رقابتی جشنواره حضور داشته باشند.

مرعشی پور گفت: تمامی گروه‌های نمایشی متقاضی، می‌بایست فرم درخواست) فرم شماره یک (را تکمیل و به دبیرخانه ارائه دهند تا تقاضای ایشان ثبت گردد (درج مشخصات کامل گروه – شماره تماس –نشانی و ایمیل بسیار مهم است چرا که در مراحل بعدی جشنواره‌ها این اطلاعات مبنای تصمیم گیری و امور ستادی قرار خواهد گرفت (/ تبصره: کارگردانان محترم در هنگام تنظیم و ارائه فرم مذکور دقت لازم را به عمل آورند، زیرا این فرم‌ها ملاک برنامه ریزی‌های بعدی خواهد بود و هیچ تغییری در نام نمایش یا بازیگران و عوامل، پس از اتمام جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند امکان پذیر نخواهد بود.

وی گفت: هیئت داوران جشنواره بر اساس کیفیت آثار؛ نمایش‌های برگزیده را برای حضور در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به اداره کل هنر‌های نمایشی معرفی می‌نماید. / تبصره: ملاک اصلی انتخاب آثار برگزیده، کیفیت مقبول آثار شرکت کننده در جشنواره خواهد بود لذا در صورت عدم کیفیت لازم، هیئت داوران میتوانند هیچ گزینه ایی برای انتخاب نداشته باشند.

دبیر سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند افزود: تعداد آثار و چگونگی انتخاب آن‌ها برای حضور در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر) از همایش آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها (متعاقبا توسط دبیرخانه تئاتر فجر اعلام خواهد شد.

مرعشی پور ادامه داد: در صورت انتخاب نمایش برای حضور در جشنواره ارائه مجوز شورای نظارت بر نمایش شهرستان و تائیدیه اجرای عمومی توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان الزامی است. همچنین متقاضیان شرکت در جشنواره میبایست تقاضای کتبی خود را به دبیرخانه جشنواره اعلام نمایند.

وی در باره بازبینی آثار متقاضی شرکت کننده درجشنواره گفت: آثار پذیرفته شده به صورت زنده بازبینی خواهند شد و پس از اتمام، آثار راه یافته به جشنواره معرفی خواهند شد و آثار پذیرفته در جشنواره نباید درهیچ جشنواره دیگری شرکت کرده باشند. همچنین ورودی گروه‌های راه یافته به سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند تا سقف ۰۰۰/۰۰۰/۳۰ ریال می‌باشد.

دبیر سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند به مدارک مورد نیاز اشاره کرد و اظهار داشت:۱) تکمیل فرم شماره یک ۲) مجوز کتبی نویسنده ۳) خلاصه سوابق هنری متقاضی (کارگردان) تایپ شده در یک صفحه A۴، ۴) یک قطعه عکس پرسنلی از کارگردان ۵) خلاصه نمایش در یک صفحه تایپ شده ۶) مستندات اجرای عمومی شامل:پوستر، بروشور، مجوز شورای ارزشیابی و نظارت، پنج قطعه عکس از اجرا ۷ لوح فشرده از متن نمایش با فرمت word ارسال نمایند.

مرعشی پور در خصوص گاه شمار جشنواره گفت:تمامی گروه‌های نمایشی که از تاریخ اتمام جشنواره استانی در سال قبل تا پایان مهرماه ۱۳۹۸ اجرای عمومی داشته باشند میتوانند با ارائه مدارک مورد نیاز آمادگی خود را جهت حضور در جشنواره اعلام کنند.

_تاریخ بازبینی آثار: ۷ آبان ماه لغایت ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۸

_اعلام اسامی برگزیدگان مرحله نهایی ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸

_برگزاری مرحله نهایی جشنواره ۲۵ لغایت ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸

همچنین متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان و خرمشهر فرم شماره یک را جهت حضور در جشنواره دریافت، تکمیل و تحویل نمایند.

در پایان ستاد جشنواره ضمن آرزوی موفقیت برایکلیه گروه‌های نمایشی منطقه از هنرمندان عرصه تئاتر تقاضا دارد که آثار خویش را بر مبنای کیفیت و ارتباط سالم با مخاطبان خویش تولید کرده و انجمن نمایش شهرستان‌ها در این راه تعامل موثری با هنرمندان برقرار نمایند.

انتهای پیام/ د

فراخوان جشنواره تئاتر استانی منطقه  آزاد اروند  

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

کلیدواژه: قهرمان لیگ برتر سپاهان پرسپولیس استقلال

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۲۰۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مدافع سپیدرود به پیکان پیوست
 • پیکان مدافع سپیدرود را به خدمت گرفت
 • چک‌های علی کریمی، مشکل بزرگ انتقال سپیدرود
 • بند دردسرساز علی کریمی برای سپیدرود
 • بند دردسرساز برای سپیدرود
 • مالک جدید سپیدرود به زودی معرفی می‌شود
 • بند دردسرساز در قرارداد میان علی کریمی و کیومرث بیات مانع واگذاری سپیدرود است
 • بند دردسرساز در قرارداد علی کریمی و بیات مانع واگذاری باشگاه سپیدرود
 • خطیبی: می‌خواهیم با ماشین سازی جز ۱۰ تیم بالای جدول باشیم/ در حال حاضر نمی توان نسبت به عملکرد ویلموتس اظهار نظر کرد
 • بازیکن جدید استقلال از سرخپوشان خداحافظی کرد+عکس
 • مهرداد بایرامی به گل گهر پیوست  
 • مهرداد بایرامی رسماً به گل‌گهر سیرجان پیوست
 • لیگ ملت‌های والیبال ـ اردبیل| رقابت تیم‌های والیبال پرتغال و استرالیا به روایت تصویر
 • چهار امتیاز شگفت انگیز از چهار سرویس پیاپی امیرغفور در بازی مقابل استرالیا +فیلم
 • سنگ علی کریمی زیر پای لنگ سپیدرود رشت
 • سومین خرید استقلال از لیگ یک آمد
 • استقلال بازیکن تکنیکی سپیدرود را خرید + عکس
 • بازیکن سابق سپیدرود به استقلال پیوست
 • بازیکن سپیدرود به استقلال پیوست