پرداخت پاداش 40 میلیون تومانی به شهردار همدان و اظهار نظر اعضای شورای شهر در اين زمينه منجر به ايجاد چند سوال شده است. آفتاب‌‌نیوز : حمید بادامی‌نجات نایب‌رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه امکان ندارد در شهرداری 40 میلیون تومان به یک فرد داده شده باشد گفت: پرداخت مبلغ 40 میلیون تومان به یک نفر امکان‌پذیر نیست و بعید می‌دانیم که این اتفاق رخ داده است.
وی با بیان اینکه در تمام ادارات پاداش به کارکنان تعلق می‌گیرد، افزود: در شهرداری همدان 3 هزار و 500 نفر فعالیت می‌کنند که جمعاً به همه آنها از پاکبان تا شهردار مبلغی به عنوان پاداش پرداخت شده است.
نایب رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اینکه شورای شهر در تقسیم این اعدادها نظارت دارد، اما تصمیم‌گیرنده نیست، یادآور شد: شورا مبلغ کل پاداش که به تمام کارکنان پرداخت می‌شود را مصوب می‌کند.
وی با بیان اینکه 300 میلیون تومان برای 3 هزار و 500 نیروی شهرداری به عنوان پاداش در پایان سال گذشته تصویب شده است تصریح کرد: این مبلغ به نسبت بین افراد تقسیم شده و به هر یک از افراد مبلغی پرداخت شده است.
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه حداکثر پاداش پرداختی به افراد 2 میلیون تومان بوده است ادامه داد: بخشی از این پاداش به صورت بن خرید کالا در نظر گرفته شده و بخشی نیز در حقوق‌ها اعمال شده است.
سپس فارس از رئیس شورای شهر همدان نیز همین موضوع را سؤال کرد.
کامران گردان در این زمینه با بیان اینکه در طول سال پاداش‌هایی برای مدیران شهرداری در نظر گرفته می‌شود اظهار کرد: این مبلغ حدود ماهانه 2 میلیون و 500 هزار تومان است که شهردار همدان این مبلغ را نگرفته بود.
وی با بیان اینکه بن‌های خرید کالا که به مناسبت‌های مختلف به کارمندان داده می‌شود را نیز شهردار دریافت نکرده است افزود: پایان سال به دلیل تلاش‌های شهردار در امور شهر و نگرفتن پاداش‌های قانونی مبلغی به عنوان پاداش برای شهرداری در نظر گرفته شده است.
رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اینکه در مجموع باید حدود 60 میلیون تومان برای شهردار در نظر گرفته می‌شد تصریح کرد: اما اعضای شورا تصمیم گرفتند مبلغ 40 میلیون تومان به عنوان پاداش برای شهردار در نظر گرفته شود که بابت حقوق نگرفته به ایشان تعلق گرفت.
وی با اشاره به اینکه این مبلغ از محل 300 میلیون تومانی بوده که برای پاداش مجموعه شهرداری در نظر گرفته شده بود ادامه داد: شهردار خودش درخواستی نداده است اما چون تمام زندگی خود را پای کار گذاشته است این مبلغ به ایشان تعلق گرفت.
گردان با بیان اینکه قانون برای تشویق مدیران پاداش‌هایی در نظر گرفته است خاطرنشان کرد: تحقق بودجه و بودجه‌بندی درست نیز یکی از فاکتورهای در نظر گرفتن پاداش برای شهردار است.
در حال پیگیری موضوع از اعضای شورای شهر بودیم که نامه اختصاص 40 میلیون تومان پاداش به شهردار نیز در فضای مجازی منتشر شد.
با این اوصاف چند سؤال به ذهن نویسنده متبادر شده است:
1. نایب رئیس شورا گفته امکان پرداخت 40 میلیون تومان به یک فرد وجود ندارد، اما در مقابل رئیس شورا گفته اعضای شورا تصمیم گرفتند مبلغ 40 میلیون تومان به عنوان پاداش برای شهردار در نظر گرفته شود، خب! این اتفاق شد جمع نقیضین، به قول بوعلی سینا تبدیل ممتنع‌الوجود به ممکن‌الوجود و سپس واجب‌الوجود!!!
2. بادامی‌نجات عنوان کرده حداکثر پاداش پرداختی 2 میلیون تومان است و به گفته گردان نیز 2 میلیون و 500 هزار تومان، حداقل بهتر نبود از قبل باهم هماهنگ می‌‌کردید که مثل دلار دونرخی نشود!
3. نایب رئیس شورا گفته شورا، در مبالغ پاداش‌ها تصمیم‌گیرنده نیست، حال آن که در نامه‌ای که منتشر شده با امضای رئیس شورا، دقیقاً مبلغی که برای پاداش به شهردار در نظر گرفته شده، قید شده است. یعنی می‌خواهید بگویید اراده‌ای خارج از شورا تصمیم‌گیرنده برای این پاداشهاست؟
4. رئیس شورا گفته در طول سال پاداش‌هایی برای مدیران شهرداری در نظر گرفته می‌شود و این مبلغ حدود ماهانه 2 میلیون و 500 هزار تومان است که شهردار همدان این مبلغ را نگرفته بود، نایب رئیس هم گفته بخشی از این پاداش به صورت بن خرید کالا در نظر گرفته شده و بخشی نیز در حقوق‌ها اعمال شده است.
بنابراین آقای شهردار که حقوق خود را ماهیانه دریافت می‌کند، پس باید پاداش ماهیانه در حقوق ایشان اعمال شده و بن‌های خرید هم مشخص است دیگر، نقدی نیست و به صورت حواله و بن در اختیار شهردار قرار بگیرد، پس چطور شهردار پاداش خود را دریافت نکرده، در حالی که باید در حقوقش اعمال می‌شده است.
5. اگر شهردار پاداش ماهیانه را دریافت نکرده و 40 میلیون تومان پرداختی، به ازای همان پاداش معوقه است، چرا این مبلغ از محل پاداش پایان سال کارکنان کسر شده است؟
6. گفته شده آقای صوفی ماهیانه 2 میلیون و پانصد هزار تومان پاداش خود را نگرفته، اگر این طور باشد مبلغ 30 میلیون باید برای شهردار پرداخت می‌شد نه 40 میلیون (2.5x12=30)، پس 10 میلیون تومان اضافی بابت چه بوده است؟
7. رئیس شورا گفته 40 میلیون تومان پاداش شهردار از محل 300 میلیونی بود که برای پاداش آخر سال مجموعه شهرداری در نظر گرفته شده و همین طور گفته شده مدیران شهرداری ماهیانه مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان دریافت می‌کنند، با احتساب این اطلاعات، در پایان سال از 300 میلیون تومان پاداش در نظر گرفته شده، 40 میلیون که به شهردار پرداخت شده، اگر شهرداری فقط 50 مدیر داشته باشد و نه بیشتر، پاداش آخر سال آنها جمعاً 125 میلیون تومان می‌شود، با کسر این مبالغ از 300 میلیون، 135 میلیون باقی می‌ماند، پس نتیجه این که به 3500 نیروی شهرداری نفری فقط 39 هزار تومان پاداش تعلق گرفته است! آیا این انصاف است که یک مدیر 2 میلیون و پانصد هزار تومان دریافت کند و نیروهای زیردست او 39 هزار تومان؟!
8. گردان گفته تحقق بودجه و بودجه‌بندی درست نیز یکی از فاکتورهای در نظر گرفتن پاداش برای شهردار است، اما شما گفته بودی این پاداش 40 میلیونی به خاطر معوقات ماهیانه 2 میلیون و 500 هزار تومان است، با این حساب هنوز پاداش اصلی شهردار پرداخت نشده است!؟
9. گفته شده این پاداش به دلیل حسن انجام کار شهردار پرداخت شده، آیا اگر کم‌کاری هم خدای ناکرده صورت می‌گرفت، توبیخ و جریمه‌ای در نظر گرفته می‌شد؟ آیا در سنوات گذشته که دیگر شهرداران پاداش دریافت کرده‌اند نسبت به عملکرد آنها ارزیابی صورت گرفته است؟ آیا شهرداران قبلی و فعلی با وجود دریافت پاداش پاسخگوی تصمیمات اشتباه خود بوده‌اند؟ و خیلی «آیا»های دیگر!
این‌ها سؤالاتی بود که در مقابل مطالعه دو مصاحبه رئیس و نایب رئیس شورا به ذهن نویسنده خطور کرد، اما سؤالات بسیاری مردم همدان از عملکرد شهرداری دارند که شاید نتوانند از کسی بپرسند...
منبع: خبرگزاری فارس

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پاسخ آذری جهرمی به سوال رسانه ها درباره خبر صدور دستور حمله سایبری از سوی ترامپ: نه یک حمله، بلکه در سال گذشته ۳۳میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم / حمله موفقی از آنها صورت نگرفته

ساعت24 -محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به سوال رسانه ها درباره خبر صدور دستور حمله سایبری از سوی ترامپ پاسخ داد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به سوال رسانه ها درباره خبر صدور دستور حمله سایبری از سوی ترامپ پاسخ داد.

او نوشت: «‏رسانه‌ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم که مدتهاست ما با تروریسم سایبری -مثل استاکس‌نت- و یکجانبه‌گرایی-مثل تحریمها- مواجهیم.

نه یک حمله، بلکه در سال گذشته ۳۳میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم. حمله موفقی از آنها صورت نگرفته، هرچند تلاشهای زیادی می‌کنند.»

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

درگذشت مجری جوان تلویزیون

کلیدواژه: شهردار همدان

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۲۰۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • "چه کسی گفته ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود؟! "
 • صیامی: پافشاری برخی از افراد برای دریافت پاداش کامل درست نیست/ شرایط را برای موفقیت تفتیان فراهم می‌کنیم
 • حاجی‌بابایی: برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶میلیون تومانی می‌گیرند/ دوره دهم مجلس راس امور نبود
 • آغاز جلسه علنی نوبت عصر مجلس/ سوال نمایندگان از رحمانی و رحمانی‌فضلی در دستور کار پارلمان
 • سوال از وزرای کشوروصنعت دردستورکار
 • سوال از وزرای کشور و صنعت در دستور کار مجلس
 • اصلاح قیمت خودرو در کشور به زودی/اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی در راه مناطق سیل زده
 • چه کسی گفته قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود!؟
 • واردات کاغذ مطبوعات با ارز ۴۲۰۰ تومانی
 • قسط ۲.۹میلیون تومانی مسکن نیروهای مسلح
 • حاجی بابایی: برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶ میلیون تومانی می‌گیرند
 • قسط ۲.۹ میلیون تومانی مسکن نیروهای مسلح
 • اتهام‌زنی‌ و عدم شفافیت چالش مستمر شورای شهر همدان
 • واردات کاغذ مطبوعات همچنان با ارز 4200 تومانی انجام می‌شود
 • عدم پرداخت سود سهام عدالت/ عدم پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان/ بلاتکلیفی آزمون قوه قضاییه
 • طلب 100 میلیارد تومانی توزیع برق همدان از مشترکان
 • شهردار همدان: مبنای کار من در انتصابات شایسته‌سالاری است
 • معضل پاداش در فدراسیون دوومیدانی/ کاری از دست رئیس برنمی‌آید!
 • حذف قبوض کاغذی برق از مهر ماه امسال/ طلب 100 میلیارد تومانی توزیع برق همدان از مشترکین