مجلس در هفته‌ای که گذشت، ۳ روز جلسه علنی داشت که در مهم‌ترین بخش‌ وزیر آموزش و پرورش از پارلمان کارت زرد دریافت کرد. ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۱ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته، در روزهای یکشنبه، دوشنبه و  سه‌شنبه جلسه علنی داشته که در مهم‌ترین بخش‌ وزیر آموزش و پرورش از پارلمان کارت زرد دریافت کرد.

**نشست روز یکشنبه 22 اردیبهشت

**جلسه غیرعلنی مجلس با حضور فرمانده کل سپاه

جلسه غیر علنی مجلس با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه برگزار شد.

**توضیحات «لاریجانی» درباره جلسه غیرعلنی مجلس با حضور فرمانده سپاه

علی لاریجانی رئیس مجلس در ابتدای جلسه علنی و  در تشریح نشست غیرعلنی، گفت:این جلسه برای آشنایی با فرمانده سپاه و دیدگاه های وی برای مسائل آینده سپاه و تقویت سپاه، مخصوصا استفاده از بدنه وسیع بسیج برای بهبود شرایط داخلی کشور و همچنین تحلیلی درباره شرایط منطقه بود.

**تشریح جمع‌بندی نمایندگان مجلس از جلسه غیرعلنی

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از جلسه غیرعلنی امروز پارلمان با حضور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تشریح کرد.(متن خبر)

**مصوبه مجلس برای تعیین تکلیف تابعیت فرزندان

نمایندگان مجلس با کلیات لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی موافقت کردند.(متن خبر)

**ناظران مجلس در شورای مقابله با جرایم پولشویی انتخاب شدند

با رای نمایندگان مجلس قاسم میرزایی نکو عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی با 95 رأی، شهاب نادری عضو کمیسیون افتصادی با 92 رأی و همچنین حسین رضازاده عضو کمیسیون قضائی و حقوقی با 91 رأی به عنوان ناظران مجلس در شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تأمین مالی تروریسم انتخاب شدند.

**نشست روز دوشنبه 23 اردیبهشت

**موافقت نمایندگان مجلس با تفحص از بانک شهر

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آراء طرح تحقیق و تفحص از بانک شهر را تصویب کردند.(متن خبر)

**تصویب یک فوریت طرح مقابله با اسیدپاشی در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرح مقابله با اسیدپاشی را با اکثریت آراء تصویب کردند که بر اساس این طرح  و پس از نهایی شدن مجازات اسیدپاشی، ریختن اسید یا سایر ترکیبات شیمیایی بر روی فرد، فرو بردن اعضای بدن در درون اسید و اعمالی نظیر آن در حکم اسیدپاشی است؛ بنابراین هرگاه شخصی مرتکب جرم موضوع این قانون شود و مجازات آن قصاص نباشد یا به هر علتی مانند فرار، مرتکب یا مصالحه اولیای دم، قصاص اجرا نشود، مرتکب علاوه بر پرداخت دیه یا ارش، مطابق مقررات مربوطه مجازات خواهد شد.

**موافقت مجلس با توسعه ایستگاه‌های زلزله‌نگاری

بررسی گزارش کمیسیون عمران درباره اصلاح جزء (1) بند (پ) ماده (60) قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه که ناظر به افزایش ایستگاه‌های شتاب‌نگاری کشور و شبکه لرزه‌نگاری و پیش‌نشانگرهای زلزله در دستورکار نمایندگان قرار داشت که وکلای ملت این طرح را مصوب کردند.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان رأی‌گیری این طرح گفت: با توجه به اینکه این طرح خلاف برنامه ششم توسعه است، باید دو سوم رأی داشته باشد و با توجه به اینکه زمینه‌هایی برای پیشگیری از زلزله در برنامه ششم توسعه آمده و منابعی برای آن در نظر گرفته شده است، این طرح بار مالی نداشته و منابع آن قابل تأمین است.

**مجلس از  سازمان محیط زیست تفحص می‌کند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آراء، تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را تصویب کردند.(متن خبر)

**نشست روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت

**موافقت مجلس برای سرمایه‌گذاری بین ایران و لوکزامبورگ

نمایندگان مجلس با لایحه موافقتنامه سرمایه‌گذاری بین ایران و لوکزامبورگ موافقت کردند.

**قرائت گزارش کمیسیون ویژه درباره نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درخصوص نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در حوزه بازارهای مالی در صحن علنی قرائت شد.

لاریجانی رئیس مجلس پس از قرائت این گزارش از دستگاه‌های اجرایی خواست تا ظرف 5 ماه آینده گزارشی از عملکرد خود درباره رفع موانع تولید به پارلمان ارائه کنند.

**وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه های ثبتی معاف شدند

نمایندگان مجلس لایحه معافیت وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه‌های ثبتی را تصویب کردند.

**ارجاع گزارش واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی و مجتمع هرمزال به قوه قضائیه

نمایندگان مجلس با ارجاع گزارش نقض قانون و مقررات مربوط به واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی و مجتمع هرمزال به قوه قضائیه جهت اعلام نظر موافقت کردند.(متن خبر)

**اعلام وصول 9 سوال از وزرای دولت دوازدهم در مجلس

عضو هیئت‌رئیسه مجلس یک لایحه و چند سوال نمایندگان از وزرای دولت دوازدهم را اعلام وصول کرد.(متن خبر)

**کارت زرد نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش درباره رشد بی‌رویه آموزشگاه‌های علمی آزاد و کتاب‌های کمک‌آموزشی قانع نشدند.(متن خبر)

**چنارانی از پاسخ بطحایی قانع شد

نماینده مردم نیشابور از پاسخ های وزیر آموزش و پرورش در خصوص ارتقای جایگاه این وزارتخانه به عنوان مهم ترین نهاد تربیت نیروی انسانی و مولد سرمایه اجتماعی و انسانی قانع شد.(متن خبر)

**بطحایی:تبلیغات صداوسیما برای کنکور50 درصد کاهش یافته است

وزیر آموزش و پرورش گفت:تبلیغات صداوسیما در زمینه کلاس های آموزشی و کتب کمک درسی تا 50 درصد کاهش یافته است.(متن خبر)

**نماینده:آقای وزیر در برابر موسسات کنکور زانو زده‌اید!

نماینده تهران گفت: آقای وزیر آموزش و پرورش بهتر نیست به جای زانو زدن در برابر موسسات آموزشی و اظهار عجز و ناتوانی در رسانه‌ها از برخورد با آنها، از ظرفیت‌های قانونی که دارید استفاده کنید.(متن خبر)

**مجلس از پاسخ "بطحایی" به نماینده زنجان قانع شد

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش درباره دلایل عزل و نصب‌های مدیران بدون توجه به حداقل ملزومات عزل و نصب مسئولان آموزش و پرورش از جمله مدیرکل آموزش و پرورش زنجان قانع شدند.

انتهای پیام/

 

R1373/P/S1,15/CT7

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۲۰ مرداد؛ استفاده از کارت سوخت شخصی

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه الزامی است و این طرح با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه شماره ۴ خود که 10 خرداد منتشر شد اعلام کرده بود که در اجرای سیاست‌های دولت و مجلس شورای اسلامی، عرضه بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت سراسر کشور از ۲۰ مرداد امسال فقط با ارائه کارت هوشمند سوخت، امکان‌پذیر است.

 

حالا در راستای این خبر مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در گفتگویی با ایسنا از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه خبر داده و گفته است این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی می کنیم.

 

«امیر وکیل‌زاده» با تاکید به اینکه باید فرهنگ استفاده از کارت سوخت شخصی در جامعه نهادینه شود، گفته است: «بخشی از قاچاق سوخت به دلیل سوءاستفاده از کارت‌های شخصی دیگران است. کارت سوخت هر فردی باید توسط همان فرد و در همان شهری که زندگی می‌کند، مورد استفاده قرار گیرد؛ در غیر این صورت سوءاستفاده‌هایی را شاهد خواهیم بود و این یک منطق است که گفته می‌شود هر کسی از کار سوخت خودش استفاده کند، به رونق و اقتصاد کشور کمک کرده است

 

این گزارش می افزاید: طبق آخرین اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آن دسته از صاحبان خودروها که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده و بر اساس فراخوان قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه دولت همراه اقدام و با طی کردن فرایند لازم، شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و کارت هوشمند سوخت آن‌ها بر اساس ثبت‌نام انجام شده قبلی، صادر می‌شود و توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آنها تحویل داده می شود.

 

این هموطنان، هزینه صدور کارت سوخت المثنی را برابر تعرفه مصوب، هنگام دریافت کارت به مأموران شرکت پست جمهوری اسلامی ایران پرداخت خواهند کرد. هم‌چنین اگر عده‌ای از شهروندان که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده‌اند و در فراخوان قبلی نسبت به ثبت‌نام از طریق سامانه دولت همراه اقدام نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ یا سامانه دولت همراه (به ترتیبی که متعاقباً اعلام می‌شود) برای صدور کارت هوشمند سوخت المثنی اقدام کنند.

 

یادآور می شود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه های خود تاکید کرده است که مالکان خودرو و موتورسیکلتی که کارت سوخت ندارند تنها با مراجعه به سامانه www.mob.gov.ir و همچنین اپلیکیشن دولت همراه یا کد دستوری #۴* به‌منظور دریافت کارت هوشمند سوخت، تقاضای خود را ثبت کنند.

 

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی عبارتند از:

1-شماره تلفن همراه به نام مالك وسيله نقليه.

2- كد ملی و تاریخ تولد متقاضی (با ثبت كد ملی و تاریخ تولد ساير اطلاعات شناسنامه‌ای مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر و شماره شناسنامه به صورت خودكار نمايش داده می‌شود)

3- اطلاعات شناسايی وسيله نقليه (شماره هشت رقمی مندرج در ذيل باركد پستی پشت كارت خودرو متقاضی) یا شماره VIN.

4- انتخاب يكی از شماره‌های كارت بانكی متقاضی كه به صورت خودكار در پنجره ثبت اطلاعات اين بخش به نمايش در می‌آيد.

5- پس از ورود اطلاعات ، پيامی مبنی بر تاييد عمليات ثبت نام به اطلاع متقاضی خواهد رسيد كه تنها به منزله پايان مراحل ثبت نام خواهد بود.

6- زمان استفاده از کارت بانکی به عنوان کارت سوخت در جایگاه‌های سوخت متعاقبا در اطلاعیه‌های آتی اعلام خواهد شد.

 

نکات قابل توجه:

آن دسته از مالكان كه دارای بيش از يك دستگاه خودرو و موتورسيكلت فاقد كارت سوخت هستند، برای ثبت نام كارت المثنی بايستی مجددا مراحل ثبت نام را به ازای هر دستگاه خودرو يا موتورسيكلت را با یک کارت بانکی دیگر تكرار كنند و یا از اپلیکیشن دولت همراه استفاده کنند.

 

آن دسته از مالكان محترم وسايل نقليه كه به هر دليل نتوانند اطلاعات خود را ارسال نمايند و یا تمایلی به ثبت‌نام غیرحضوری ندارند می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات مشتركين پليس +10 و طبق ضوابط قبلی با ارائه مدارك قانونی لازم نسبت به اعلام و ثبت تقاضای خود براي صدور كارت المثنی سوخت اقدام کنند.

 

مالكان خودروهای عمومی و دولتی اعم از سواری، وانت و موتورسيكلت، به منظور دريافت كليه خدمات مربوط به كارت سوخت از جمله درخواست صدور كارت المثنی، می‌بايست همانند گذشته صرفا با مراجعه به دفاتر خدمات مشتركين پليس +10 نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام نمايند./

 

پایان پیام/50

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

درگذشت مجری جوان تلویزیون

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۲۱۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تخلیه پارلمان انگلیس بر اثر هشدار آتش‌سوزی
 • چگونه متن رپورتاژ آگهی را جذاب‌تر کنیم؟
 • پارلمان کویت: دولت موضع قاطعی در تحریم نشست بحرین اتخاذ کند
 • تخلیه پارلمان انگلیس به دنبال هشدار آتش سوزی
 • آغاز جلسه علنی نوبت عصر مجلس/ سوال نمایندگان از رحمانی و رحمانی‌فضلی در دستور کار پارلمان
 • رای اعتماد پارلمان عراق به وزیران پیشنهادی دفاع و کشور
 • پارلمان به 3 وزیر دیگر کابینه عبدالمهدی رای اعتماد داد
 • پارلمان انگلیس تخلیه شد
 • پارلمان عراق بالاخره تکلیف وزارت‌خانه‌های خالی کابینه را مشخص کرد
 • موضع عمار حکیم درباره تکمیل کابینه عراق/ جلسه پارلمان آغاز شد
 • ائتلاف العبادی جلسه تکمیل کابینه در پارلمان را تحریم کرد
 • اعتراف سرمربی آرژانتین در رابطه با جریمه شدنش
 • ایجاد پارلمان موازی؛ ماهی‌گیری نامزدان ناکام پارلمان افغانستان از آب گل‌آلود اختلافات
 • دیدار فرمانده سپاه شاهرود از بسیج دانش آموزی و فرهنگیان بخش بسطام+ تصاویر
 • اطلاعیه هواشناسی کشاورزی برای ۴ روز آینده/ مبارزه با سن و زنگ زرد گندم و پسیل پسته
 • عضو پارلمان آلمان: اروپایی‌ها به اندازه کافی برای حفظ برجام فعال نبوده‌اند
 • ثبت و مشاهده ۲ فرد گنجشک گلو زرد در بازفت
 • حمایت نمایندگان مجلس از سپاه برای سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا
 • نمایندگان پارلمان افغانستان: برای انتخاب رئیس پارلمان انتخابات دوباره برگزار شود