استاندار زنجان گفت: روحانیون و مبلغین و مدیران و گروه‌های مردمی همگی باید در مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد و روز جهانی قدس حضور داشته باشند تا زنجان همچون ایام محرم الگو شود. ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴ استانها زنجان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، فتح‌الله حقیقی امروز در ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس و بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 اظهار داشت: انتظار می‌رود تا همه مدیران و کارکنان ادارات در مراسم 14 و 15 خرداد و روز جهانی قدس حضور داشته باشند و تلاش حوزه‌های اجتماعی و سیاسی نیز بر این است که تمام گروه‌ها و احزاب حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه فرمانداران مسئولیت دارند که با هماهنگی‌های صورت گرفته با سپاه استان و شورای تبلیغات و با محوریت ائمه جمعه شهرستان‌های زنجان، مراسم را هرچه باشکوه‌تر برگزار کنند، افزود: لازم است بی‌درنگ بعد از اتمام مراسم، ارسال گزارش ها به دبیرخانه شورای هماهنگی صورت گیرد.

راهپیمایی روز قدس در 120 نقطه استان مرکزی برگزار می‌شودروز قدس یک فراخوان ملی برای مقابله با یاوه‌گویی‌های استکبار جهانی استراهپیمایی میلیونی و اعتصاب سراسری در مناطق فلسطینی/ تاکید حماس بر گزینه مقاومت برای شکست توطئه‌ها

استاندار زنجان عنوان کرد: از خطبا و سخنرانان درخواست می‌شود که مطالب خود را بر حول محوریت اتحاد ارائه دهند و چهره کثیف استکبار جهانی که در راس آن آمریکای جنایتکار است را هویدا کنند.

وی با اشاره به اینکه فرمانداران باید در سه مراسم روز 14 و 15 خرداد و روز جهانی قدس تشکیل جلسه دهند و تدارک لازم را ببینند، افزود: همه گروه‌ها و احزاب باید با هم در روز جهانی قدس این پیام را دهند که همه گروه‌ها و تشکل‌های مردمی در ارتقا نظام باهم متحد هستند.

امام جمعه زنجان نیز در این جلسه گفت: سال جاری به عنوان چهلمین سال باید با تمام توان و با هماهنگی امامان جمعه‌ محترم اقدامات لازم برای حضور پر شور مردم فراهم شود.

آیت‌الله علی خاتمی با اشاره به اینکه تمام کسانی که اعتباراتی دارند و در توان آنها است باید در این باره اقدام کنند، افزود: نباید فراموش کرد که هرچه هست از امام راحل هست و انقلاب اسلامی با امام خمینی(ره) شناخته می‌شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید هرچه در توان هست، در سبد اخلاص گذاشت و به ادای دین خود پرداخت گفت: روز جهانی قدس برای ما جنبه ملی مذهبی و اعتقادی دارد و 14 خرداد تمام حیثیت و هویت انقلابی ماست و به فرموده امام 15 خرداد نقطه عطف تاریخ بود.

انتهای پیام/ش

R41375/P/S6,59/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امروز جهان با چالش های مهمی همچون مهاجرت و... مواجه است این چالش ها از طریق تشریک مساعی جمعی و توسل به چندجانبه گرایی قابل حل و فصل هستند

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : ابتدا یک صدمین سالگرد تاسیس سازمان بین المللی کار و همچنین برگزاری یکصد وهشتمین اجلاس کنفرانس بین المللی کار را به همه شما تبریک عرض می نمایم.

اجتماع امروز ما در یک موقعیت حساس شکل گرفته است. در موقعیتی که چالش های فراوانی پیش روی جامعه بین المللی قرار دارد. بنابراین، سازمان بین المللی کار در این مقطع، مسئولیت سنگینی بر عهده دارد که می بایست به خوبی آن را ایفا نماید.

با گذشت یک صد سال از عمر سازمان بین المللی کار و انتشار گزارش کمیسیون جهانی آینده کار، هم اکنون مقطع مناسبی است تا این موضوع و چشم انداز آن مورد بررسی و کنکاش دولت ها و شرکای اجتماعی قرار گیرد. جهان کار تغییرات و تحولات شگرفی را تجربه کند . از این رو  لازم است که همه ما بینش عمیقی نسبت به اثرات این دگرگونی ها به دست آوریم تا قادر باشیم برای   برای آینده ای روشن تر و بهتر برای جهان کار با یکدیگر همکاری نماییم و صلح، عدالت اجتماعی و کار شایسته را برای همه مردم جهان به ارمغان آوریم.

 وی افزود : به دلیل تغییرات سریع و شگرف  در عرصه کار، نظام های تحصیلی، آموزشی نیاز به باز  مهندسی و تحول دارند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای مهارتی آینده باشند. در این ارتباط،  آغاز نهضت مهارت افزایی در جهان امروز  یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

تحولات جهان کار  چالش ها و فرصت هایی را برای جهان کار به همراه خواهد  آورد که نیازمند  اتخاذ سیاست ها و انجام  اقدامات نوآورانه برای تنظیم یک دستور کار انسان محور می باشد.  بنا بر این  لازم است شرایطی فراهم گردد که همگان از فرصت ها و مواهب آینده کار منتفع شوند. 

وی افزود : علاوه بر آن ، امروز جهان با چالش های مهمی همچون تغییرات اقلیمی، فرسایش محیط زیست، نابرابری ها، مهاجرت، یک جانبه گرایی، تروریسم و افراطی گری نیز مواجه است. 

این چالش ها صرفا از طریق تشریک مساعی جمعی و توسل به  چندجانبه گرایی قابل حل و فصل هستند.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت : بنا براین ،پیشنهاد می کنم تقویت چند جانبه گرایی و اتکا به رهیافت های جمعی برای نیل به آینده ای روشن تر در دستور کار سازمان بین المللی کار قرار گیرد .

همچنین لازم است دسترسی عادلانه و برابر همه اعضا به یک نظام اقتصادی متوازن و مبتنی بر قواعد بدون هیچ گونه تبعیضی فراهم و تضمین شود.

شریعتمداری افزود : در حالی که ما اینجا  گرد هم آمده ایم تا در  خصوص آینده ای روشن برای جهان کار با یکدیگر هم اندیشی و گفتگو کنیم ، متاسفانه تحریم های یکجانبه و غیر قانونی ، بدون هیچ توجیهی بر اقتصاد کشور  من تحمیل شده است ، تحریم هایی که مردم عادی ، به خصوص کارگران ، و معیشت آن ها و همچنین فعالیت اقتصادی کارفرمایان را هدف قرار داده است .

 اما اینجانب به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران  با افتخار اعلام می کنم که این تحریم ها نه تنها عزم و اراده برای گسترش رفاه اجتماعی ، ارتقا کار شایسته و توسعه پایدار را تضعیف ننموده است بلکه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران با انرژی و توان مضاعفی بر همه بدخواهی ها خواهند کرد .

وی تصریح کرد: تحریم های یکجانبه و غیر قانونی در تضاد با اهداف  متعالی سازمان بین المللی کار است که تحقق عدالت اجتماعی و کار شایسته برای همگان را دنبال می کند . بنابر این اتخاذ رویکرد منسجم در این خصوص ضروری است . لذا اینجانب  از سازمان بین المللی کار در خواست می کنم  قویا از تمامی کشورهای عضو بخواهد از تحمیل اقدامات یک جانبه و غیر قانونی که مانع توسعه پایدار کشور ها می شود و آثار سویی بر دنیای کار ، برابر ی و عدالت دارد خودداری نمایند .

 خرسندم اعلام نمایم جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه به کمپین الحاق به مقاوله نامه ها پیوسته و اقدامات لازم را برای الحاق به چندین مقاوله نامه از جمله مقاوله نامه های 144، 81،176 و 102 بعمل آورده است، موضوع آینده کار را نیز مورد توجه ویژه قرار داده است. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : ارتقا مهارت افزایی، گسترش نهادهای کار، تقویت توانمندی های شرکای اجتماعی، افزایش بهره مندی از پتانسیل جوانان، حمایت از بنگاه های اقتصادی به ویژه شرکت های نو پا و دانش بنیان و ارتقا استانداردهای کار از مهمترین برنامه های وزارتخانه تحت هدایت اینجانب برای نیل به آینده ای بهتر برای کار می باشد.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا، دولت جمهوری اسلامی ایران سند ملی کار شایسته و سیاست های اشتغال کشور مبتنی بر برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به تصویب رسانده و برای اجرا به همه دستگاه های ذیربط ابلاغ نموده است. تقویت گفتگوهای اجتماعی، تضمین حقوق بنیادین کار، ایجاد و توسعه فرصت های اشتغال مولد و گسترش حمایت های اجتماعی از مولفه های اصلی این سیاست ها هستند که اجرای آنها به محوریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جدیت دنبال می‌گردد.

در پایان آرزو میکنم با تشریک مساعی همه کشورها  شاهد جهانی عاری از هر گونه خشونت و زور گویی باشیم ،جهانی با آینده ای روشن تر برای همه مردمان .

 

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۱۸۷۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعلام ویژه برنامه های شبکه قرآن
 • مسائل تربیتی نباید در پیچ و خم مشکلات گم شود
 • برگزاری هفته عفاف و حجاب در ایام ولادت امام رضا(ع) + اسامی روزها
 • اعلام ویژه برنامه‌های شبکه قرآن به مناسبت وفات حضرت عبدالعظیم (ع) و شهادت حضرت حمزه (ع)
 • تشریح فعالیت‌های نمایندگی آستان قدس رضوی در آذربایجان غربی
 • اعلام ویژه برنامه‌های شبکه قرآن به مناسبت وفات حضرت «عبدالعظیم حسنی(ع)»
 • سرافکندگی رژیم اشغالگر قدس این بار در فوتبال
 • قدس اشغالی و فلسطین موضوع مسابقه کاریکاتور
 • قدس؛ موضوع مسابقه اتحادیه جهانی کاریکاتوریست‌ها
 • تشییع و تدفین پیکر چهار شهید گمنام در چهارمحال و بختیاری
 • به مناسبت درگذشت محمد مرسی؛ علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد
 • اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد
 • اکران نماد تبلیغاتی بیمه سرمد؛ این بار در برج سپهر بانک صادرات
 • اجرای طرح «تا محرم» در مساجد مرکز و جنوب تهران/برپایی ۵۰ کرسی تلاوت در دهه امامت
 • زیست شبانه؛ امن و ممکن
 • معاونت تبلیغات اسلامی باید پرچمدار خدمتگزاری در آستان قدس رضوی باشد
 • تابستان؛ فصل دغدغه‌مند کردن نسل آینده درباره ظهور/راه ختم شدن تحصیل و تهذیب به ظهور
 • زیگزاگ پول‌ها در بورس تهران
 • اتحاد، انسجام و همکاری بهترین راه برگزاری جشن‌های دهه کرامت است