رئیس جمهوری در دیدار با جمعی از دانشجویان و جوانان، با بیان اینکه 29 اردیبهشت یادآور روز شور ملت ایران بویژه نسل جوان کشور، پای صندوق آراء بود، تصریح کرد: حضور مردم پای صندوق ها به معنای اراده یک ملت برای بازسازی و نوسازی کشور و جامعه است و هیچ قدرتی در کشور بالاتر از ملت و نسل جوان نیست./قطعنامه گفت وگوی تمدن‌ها به اتفاق آراء در دولت برادر عزیزم سید محمد خاتمی در تاریخ ملل متحد به نام ایران ثبت شد/زلزله و سیل در سال‌های اخیر را شاهد بودیم، اما ده‌ها زلزله و سیل دیگر هم بود که کمتر راجع به آن صحبت شد آفتاب‌‌نیوز : حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی یکشنبه شب با اشاره به اینکه «در آن روز به رغم برخی تنگناها، مردم کار خود را به خوبی انجام دادند»، افزود: در 2 سال گذشته ملت ایران به رغم همه تنگناها و مشکلات قدم‌های بسیار بلندی را برداشت و هر کجا که نسل جوان کشور حضور داشت و دانش‌آموزان و دانشجویان و نسل فعال جامعه بودند، توانستیم به راحتی یا سختی کمتر، از مشکلات و تنگناها عبور کنیم.
به گزارش آفتاب‎نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی با بیان اینکه «ما همان ملتی هستیم که توانستیم در سایه حضور فعال تحصیلکردگان جامعه به نام دیپلمات‌ها از دایره سخت و تنگی که دشمنان بوجود آورده بودند، رها شویم»، گفت: ملت ایران از آغاز پیروزی انقلاب تا سال 1385 اجازه نداد که کشور در دام فصل 7 منشور سازمان ملل قرار گیرد و حتی در دوران جنگ و روزهای سخت آغاز انقلاب نیز اینچنین نشد، اما متأسفانه دشمنان ملت در زمانی موفق شدند که کشور را در ماده 41 فصل 7 یعنی مرز جنگ و تجاوز به کشور قرار دهند.

رئیس جمهوری تصریح کرد: اما صندوق آراء، حضور مردم و اراده ملت بود که توانست این زنجیرها را بگسلد به گونه‌ای که هیچ‌کس در دنیا فکر نمی‌کرد که ملت ایران در یک روز و یک ساعت بتواند 7 قطعنامه سازمان ملل را لغو کند و این افتخار تاریخی صرفاً متعلق به ملت ایران است و هیچ ملتی تاکنون نتوانسته این قطعنامه‌های خطرناک را ملغی کند.
روحانی ادامه داد: کمتر کشوری توانسته در مجمع عمومی سازمان ملل 2 قطعنامه اجمالی به نفع آراء ملت ایران به دست آورد که یکی از این قطعنامه‌ها، قطعنامه تعامل و همفکری جهانی و گفت وگوی تمدن‌هاست که به اتفاق آراء در دولت برادر عزیزم سید محمد خاتمی در تاریخ ملل متحد به نام ایران ثبت شد.
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه خاطره‌ای که ایرانی‌ها از سازمان ملل متحد دارند همان شعر 'بنی‌آدم اعضای یک پیکرند' سعدی است که در این سازمان نقش بسته است، گفت: خاطره دومی تحت عنوان گفتگوی تمدن‌ها در سازمان ملل متحد ثبت شد که ره‌آورد فکری و نظری ملت بزرگ ایران است.
روحانی اظهار داشت: بار دیگر در دولت تدبیر و امید قطعنامه‌ای دیگر تحت عنوان جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید و در تاریخ ملل ثبت شد.
رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: 2 بار با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران 2 قطعنامه به اتفاق آراء از سوی مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد که حتی دشمنان ملت ایران هم در جریان تصویب آن جرات نکردند با آن مخالفت کنند.
روحانی با بیان اینکه ما ملتی هستیم که می‌توانیم حرف و منطق خودمان را به کرسی بنشانیم، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم کارهای بسیار زیادی انجام شده برغم اینکه با مشکلات و بحران‌های زیادی هم مواجه بودیم.
رئیس جمهوری افزود: زلزله و سیل در سال‌های اخیر را شاهد بودیم، اما ده‌ها زلزله و سیل دیگر هم بود که کمتر راجع به آن صحبت شد و این در حالی بود که ملت ما و نسل جوان ما، دانشگاهیان و نخبه‌های ما و اراده ملت ما از زن و مرد و پیر و جوان و همه اقوام برابر این بحران‌ها ایستادگی کردند.
روحانی در تشریح اقدامات بزرگ انجام شده، گفت: در14 ماه توانستیم 95 هزار خانه مسکونی را بازسازی و مرمت کنیم و ملت توانست در سیلابی بی‌سابقه که تقریباً 25 استان کشور را در بر گرفت، با کمترین خسارت جانی از بحران عبور کند و قدم‌های خوبی برای پیشگیری برداشته ایم.
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تعداد سمن‌ها که تعداد آن قبل از فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم 100عدد بوده به 2600 رسیده است، گفت: اقدامات مؤثری در دولت یازدهم انجام گرفته که کمتر برای مردم تبیین شده است. اینکه در استان‌های شمال غرب ایران و آذربایجان غربی، سیل نتوانست خسارت بزند، بخاطر لایروبی‌های عظیمی بود که در دریاچه ارومیه انجام می‌شد و برنامه‌ریزی‌هایی بود که برای هدف دیگری انجام می‌شد اما در سیلاب به ما کمک کرد. سدها در سیلاب اخیر مانع تخریب گسترده شدند و 70 میلیارد متر مکعب آب را مهار کردند که اگر این سدها نبود معلوم نبود بر سر خوزستان چه می‌آمد.
روحانی با بیان اینکه در خوزستان با پیشگیری موفق شدیم سیل را مهار و کنترل کنیم، گفت: در گلستان نیز زهکشی‌ها در 20 هزار هکتار در اراضی استان به منزله کانال و سد عمل کردند و به عاملی برای کمک به مردم تبدیل شدند و اینها کارهای بزرگی است که انجام شده، اما کمتر در مورد آن صحبت شده است.
رئیس جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع دانشجویان و جوانان با اشاره به سخنان مطرح شده از طرف 5 تن از نمایندگان جمع حاضر، گفت:‌ سخنان امروز جوانان ما بسیار امیدبخش بود و مشخص کرد سرمایه‌ای که باید وارد کشور شود، تنها پول و سرمایه مادی نیست، بلکه تحصیلات و اندوخته نسل جوان ما و مغزهای متفکر جوانان، بزرگترین ره‌آورد برای توسعه کشور ماست.
روحانی با اشاره به حمایت دولت‌های یازدهم و دوازدهم از شرکت های دانش‌بنیان در کشور، گفت: ۴۴۰۰ شرکت دانش بنیان را حمایت کردیم که علاوه بر اشتغال آفرینی برای 300 هزار نفر ، ۶۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی ایجاد کرد و این نشان می‌دهد که علم و فناوری ما می‌تواند تحول بزرگی در کشور ایجاد کند.
رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای گذشته ۷۰ هزار شغل در حوزه صنعت گردشگری ایجاد شد، گفت: بوم‌گردی، روستاهای کشور را رونق داده اما در مورد رونق روستاها کمتر گفته می‌شود. این در حالی است که رسانه‌ها بیشتر از سختی‌ها می‌گویند.
روحانی با بیان اینکه متأسفانه کارهای بزرگی که در روستاها انجام شده، کمتر دیده می شود، اظهارداشت:طی دو سال گذشته یک هزار کیلومتر راه روستایی ایجاد شده، بیش از 9500 روستا دارای آب آشامیدنی سالم شده، تمام روستاهای بالای 10 خانوار کشور دارای برق شدند و سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز وصل می‌شوند.
رئیس جمهوری افزود: تقریباً هر روز 10 روستا به شبکه سراسری گاز متصل می‌شود و امروز با توسعه فضای مجازی روستائیان ما کالاهای تولیدی خود را در کشورهای مختلف جهان به فروش می‌رسانند و بومگردی را در فضای مجازی توسعه دادند و این یک تحول اساسی بوده است.
روحانی با اشاره به اینکه کشاورزان در ابتدای این دولت ۴ میلیون و اکنون ۱۳ میلیون تن گندم به دولت می فروشند، افزود: قیمت گندم در آغاز دولت 400 تومان بوده و امروز 1700 تومان شده است هر چند که تورم بالا رفته، اما درآمد یک گندمکار هم 12 برابر شده است، اما نه تنها رادیو و تلویزیون بلکه دیگر رسانه‌ها هم از خدمات بزرگی که انجام شده کمتر سخن می‌گویند و گام‌های بلندی که در کشور برداشته شده بخوبی تبیین نمی‌شود.
رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز رتبه خلاقیت نسل جوان ما از 120 در آغاز دولت یازدهم و دوازدهم به عدد 65 رسیده، گفت: این نشان‌دهنده حرکت بزرگ علمی برای نسل جوان کشور است و امروز خوشحالم که بگویم مصوبه جدیدی در دولت در مورد بیمه و مالیات شرکت‌های نوآفرین و استارت‌آپ‌ها تصویب شد که خبر خوب دولت برای نسل جوان است.
روحانی با بیان اینکه دولت فضای کار و تلاش برای جوانان را ایجاد کرده، گفت: اینکه در عرض 2 سال 1130 نفر از تحصیلکرده‌های ما در دانشگاه‌های برتر دنیا به کشور بازگشته‌اند، به این معناست که محیط برای نسل جوان تحصیلکرده مساعدتر شده و فضای کسب و کار در کشور ما بهتر شده است و همه این شرایط معنایش این است که به رغم سختی‌ها و تحریم‌ها می‌توانیم شغل جدید بوجود آوریم.
رئیس جمهوری با بیان اینکه دیگر اشتغال خالص در کشور مثل گذشته و 12 هزار نفر در سال نیست، گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم حداقل اشتغال خالص ما به طور متوسط حدود 500 هزار نفر در سال بوده است، یعنی ما می‌توانیم و نسل جوان و دانشگاهی ما می‌تواند برای نسل جوان مهارت‌افزایی کند.
روحانی خاطر نشان کرد: باید کاری کنیم پایان دوره تحصیل در دانشگاه فقط یک برگ کاغذ به معنی لیسانس، فوق‌لیسانس یا دکتری نباشد، پایان دوره تحصیلی باید توأم با مهارت، در یک رشته باشد و این شدنی است. دانشگاه‌های ما باید فضا را برای این هدف متحول کنند.
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه راه توسعه سریعتر، همفکری و همصدایی است، خاطر نشان کرد: اگر می‌خواهید کشور در مسیر توسعه و پیشرفت سریع قرار گیرد، راه آن همفکری و همصدایی است و هیچ قدرتی بالاتر از قدرت ملت و بویژه نسل جوان نیست.
روحانی تاکید کرد: کسی نگوید که ما پای صندوق رأی می‌رویم و رأی می‌دهیم اما مشکلات حل نمی‌شود، درست است که صد درصد مشکلات حل نمی‌شود اما در هر گام می‌توانیم حرکت جدیدی انجام دهیم. باید از ظرفیت‌های قانون اساسی استفاده کنیم.
رئیس جمهوری با تاکید بر حضور نسل جوان در صحنه مشارکت فعال‌تر و تلاش برای استفاده از همه ظرفیت‌های استفاده نشده از اصول مترقی قانون اساسی، گفت: حضور نسل جوان و تلاش برای استفاده از ظرفیتهای استفاده نشده قانون اساسی راه حل مشکلات است و قانون اساسی ما ظرفیت‌های بالایی دارد که یکی از آنها اصل 59 است که می گوید اگر در یک مسأله مهم فرهنگی، اجتماعی یا سیاست خارجی، اختلاف نظر داریم، می‌توانیم پای صندوق آراء برویم تا مردم نظر دهند. طبق این اصل و در مسایل اساسی نمایندگان ملت در مجلس می‌توانند تصمیم بگیرند تا موضوع به رأی عمومی گذاشته شود و مشکل حل شود.
رئیس جمهوری تاکید کرد: در قانون اساسی ما ظرفیت کامل است. ملت ما رشید است و جوانان ما تحصیلکرده و غیور هستند.
روحانی با بیان اینکه در کشور بیش از 4 میلیون نفر در دانشگاه تحصیل می‌کنند و 14 میلیون نفر جامعه دانش‌آموزان ما هستند، گفت: 18 درصد جمعیت کشور تحصیلات دانشگاهی دارند که این یک استعداد بزرگ است و باید از این استعداد استفاده کنیم.
رئیس جمهوری در پایان سخنان خود تاکید کرد: باید شجاع باشیم، نترسیم، کنار هم بایستیم، همنوا باشیم در این صورت کشور را نجات خواهیم داد.
پیش از سخنان روحانی خانم‌ها و آقایان، حامد تاج‌الدین بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سانا گستر سبز، سیده زهرا حسینی دانشجوی کارشناسی رشته فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه حضرت معصومه(س)، صادق خسروی رئیس مجمع ملی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان ایران، مهسا ابرین مدیر دفتر تسهیلگری و توسعه محلی کارخانه نمک زاهدان، سیامک اشرفی برزیده فعال دانشجویی و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بیان نقطه نظرات و سخنان خود پیرامون مسایل مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و صنفی خود پرداختند.
تقدیر از حمایت‌های دولت بویژه معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری از جوانان متخصص و حمایت از مشاغل و استارت‌آپ‌های داخلی، ضرورت توجه به نخبگان در داخل کشور و جلوگیری از خروج فارغ‌التحصیلان و نخبگان، ایجاد فضاهای آموزشی تخصصی مختص دختران و بانوان، توجه به معیشت مردم و در عین حال مقابله با تحریم و دشمنی دشمنان، لزوم دمکراسی حداکثری در کشور و استفاده از همه گروه‌ها و نظرات در اداره کشور، نظارت عمومی و تحقق فرصت برای اقشار مختلف مردم و واگذاری امور به آنان، ضرورت نگاه واقع‌بینانه به شرایط منطقه و جهان و جلوگیری از افراطی‌گری، ضرورت انسجام و اتحاد ملی در برابر توطئه دشمنان، لزوم گفتگوی سلایق مختلف سیاسی در کشور و همدلی در راستای تأمین منافع مردم، ضرورت توجه دولت به مناطق محروم و کمتر برخوردار و ایجاد فضاهای مناسب در راستای شکوفا کردن و توانمندسازی استعدادها در این مناطق، ساماندهی فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی کوچک در نقاط مختلف جامعه، تقدیر از توجه دولت به نهاده‌های مدنی در کشور، ضرورت نگاه ویژه دولت به سمن‌های دانشجویی و جوانان و استفاده از ظرفیت این نهادها در تصمیم‌گیری‌ها و اجرای برنامه‌های اداره کشور، مقابله با رانت‌خواری در تصدی امور و استفاده از جوانان شایسته در عرصه‌های مختلف مدیریتی از جمله مواردی بود که این دانشجویان و جوانان در حضور رئیس جمهور عنوان کردند.

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

میزان انتشار گاز‌های گلخانه‌ای خودرو‌های ایرانی ۶۰ درصد بالاتر از کشور‌های اتحادیه اروپاست

مقایسه سطح فناوری خودرو‌ها در ایران و جهان نشان می‌دهد متوسط میزان انتشار گاز‌های گلخانه‌ای درکشور‌های عضو اتحادیه اروپا و ژاپن ۱۳۰ گرم بر کیلومتر است در حالی که این رقم در ایران حدود ۶۰ درصد بیشتر است و به ۲۱۰ گرم بر کیلومتر می‌رسد. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، بررسی رویکرد جهانی صنعت خودرو بر اساس مصرف سوخت و آلایندگی نشان می‌دهد برای کاهش میزان آلاینده‌ها و گاز‌های گلخانه‌ای یا باید مصرف سوخت کاهش یابد و یا باید نوع سوخت تغییر کند. بهینه‌سازی و کاهش مصرف سوخت بنا به دلایل متعدد مانند محدودیت منابع انرژی و نوسانات قیمت نفت خام در دهه‌های اخیر بسیار مورد توجه محققان بوده است. موتور‌های احتراق داخلی یکی از مهمترین و گسترده‌ترین موارد مصرف انرژی در جهان نیز از این امر مستثنا نبوده و تحقیقات وسیعی در خصوص کاهش مصرف سوخت خودرو‌ها انجام شده است.

گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد مقایسه سطح فناوری خودرو‌ها در ایران و جهان باتوجه به میزان کاهش آلایندگی و گاز‌های گلخانه‌ای نشان می‌دهد طبق اصول کلی کاهش مصرف انرژی در یک سیستم، راه‌کار‌های پیشنهادی در دو گروه اساسی تقسیم‌بندی شده است. اولین گروه بر مبنای افزایش بازده سیستم مولد نیرو عمل می‌کند تا بتواند در شرایط یکسان از مقدار مشخصی انرژی ورودی، کار بیشتری دریافت کند. دومین گروه هم مربوط به کاهش تلفات حین انجام کار است. این موضوع برای خودرو‌ها نیز صادق است؛ بنابراین تمام فناوری‌های ارائه شده برای کاهش مصرف سوخت در خودرو‌ها را می‌توان به دو گروه عمده تقسیم کرد: ۱. فناوری‌های بهینه‌سازی موتور (به عنوان مبدل انرژی حرارتی سوخت به کار مکانیکی)، ۲. فناوری‌های کاهش اتلاف حین انجام کار (برای انتقال حداکثری توان تولید شده به چرخ‌های محرک)

استفاده از هر یک از این فناوری‌ها موجب کاهش مصرف سوخت در خودرو‌ها خواهد شد. البته باید توجه داشت که هرگونه تغییر در بخش‌های مختلف خودرو برای کاهش مصرف سوخت باید با توجه به صرفه اقتصادی و توجیه فنی آن صورت گیرد. به همین دلیل در توضیح مزایای برخی از فناوری‌ها، میزان کاهش مصرف سوخت در یک محدوده بیان می‌شود. این محدوده علاوه بر اینکه به نوع تست و استاندارد استفاده شده برای اندازه‌گیری مصرف سوخت مربوط است در بسیاری از موارد به مقرون به صرفه بودن استفاده از یک فناوری نیز مرتبط است.

برای تأمین نیازمندی‌های یک خودرو با توجه به وظایف تعریف شده و انتظارات موجود، باید مقدار مشخصی توان (گشتاور) در موتور تولید شده و به چرخ‌ها برسد. از آنجا که بخشی از توان تولید شده در موتور صرف غلبه بر نیرو‌های مقاوم (مانند اینرسی دورانی قطعات متحرک، نیرو‌های هوا و ...) می‌شود، می‌توان با استفاده از فناوری‌های گروه دوم، این نیرو‌های مقاوم را کاهش داد. به این ترتیب برای رسیدن به همان مشخصه‌های اولیه خودرو به موتوری با توان کمتر نیاز است و در این صورت می‌توان از موتور‌هایی با حجم کوچکتر نیز استفاده کرد.

از سوی دیگر با به کارگیری فناوری‌های گروه اول می‌توان بازده خروجی یک موتور را افزایش داد و در نتیجه توان مشخصی را از یک موتور با حجم کوچکتر نیز دریافت کرد. به این شیوه بهینه‌سازی مصرف سوخت که منجر به استفاده از موتور‌های با حجم کوچکتر در یک خودرو می‌شود فناوری کوچک سازی اطلاق می‌شود.

از آنجا که عمده محصول نهایی حاصل از احتراق سوخت، CO۲ و بخار آب است و میزان آلاینده‌های تولیدی در برابر میزان تولید CO۲ رقم بسیار ناچیزی دارد. از این رو در دنیا، از دو راه حل کاهش مصرف سوخت و تغییر سوخت برای کاهش میزان CO۲ تولیدی خودرو بهره میبرند.

همانگونه که در جدول ۱ نشان داده شده است برای کاهش مصرف سوخت فناوری‌های متعددی وجود دارد که در ایران به صورت گسترده از سه فناوری سیستم سوخت‌رسانی ریل مشترک، زمان‌بندی متغیر سوپاپ و انتقال قدرت دستی ـ. اتوماتیک برای کاهش مصرف سوخت در وسایل نقلیه سبک استفاده می‌شود.

یکی دیگر از راه‌کار‌های کاهش میزان انتشار CO۲، کم کردن میزان کربن در فرمول شیمیایی سوخت است. به همین خاطر با استفاده از سوخت‌هایی مانند CNG، هیدروژنی و پیل سوختی می‌توان CO۲ کمتری تولید کرد. در ایران نیز با استفاده از سوخت CNG میزان انتشار CO۲ تا حد قابل توجهی کاهش یافته است. در نمودار ۵ روند تغییرات میزان انتشار CO۲ در ایران و جهان از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۵ نشان داده شده است.

با توجه به اطلاعات موجود در مورد انتشار خودرو‌های داخل کشور در سال ۲۰۱۴، متوسط میزان انتشار در ایران ۲۱۰ گرم بر کیلومتر است. این میزان با کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و ژاپن اختلافی برابر با ۸۰ گرم بر کیلومتر دارد. پیش‌بینی شده است اگر وضعیت به همین صورت باشد در سال ۲۰۲۰ این اختلاف به ۱۱۵ گرم بر کیلومتر می‌رسد. اگر چه سطح فناوری خودرو‌ها می‌تواند تا حد زیادی به کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی کمک کند، تغییر سوخت و استفاده از فناوری‌های نوین در این زمینه نیز می‌تواند کمک شایانی به این موضوع کند.

رشد سریع برخی فناوری‌ها در جهان امروز نقش کلیدی در صنعت خودروسازی به خصوص بعد از سال ۲۰۲۰ ایفا خواهد کرد. آغاز توسعه خودرو‌های برقی و خودرو‌های هیبریدی ـ. برقی قابل اتصال و خودرو‌های پیل سوختی نقش بسیار مهمی در کاهش تولید دی‌اکسید کربن تولیدی از خودرو‌های سبک در جهان از حدود سال ۲۰۵۰ خواهند داشت.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که دستیابی به قابلیت توسعه هم‌زمان باتری‌ها و خودروها، ایجاد زیرساخت‌های قابلیت شارژ مجدد و ایجاد محرک‌های لازم برای اطمینان از اقبال مشتری در جهت حمایت از رشد بازار مرتبط، چالش‌های اصلی پیش رو در این زمینه هستند.

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای اینگونه تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نامه احمدی‌نژاد به ترامپ

کلیدواژه: رئیس جمهور حسن روحانی دانشجویان جوانان

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۲۳۳۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سه نسل از خوشنویسان در «خط آزاد»
 • آسیب شناسی روش‌های مبارزه با فساد در «نسل امروز» این هفته
 • نسل ما، نسل کودکان ما
 • نسل امروزی‌ها فساد را زیر ذره بین خود قرار دادند
 • آسیب شناسی روش‌های مبارزه با فساد را در «نسل امروز» ببینید
 • ایران قدرتی فرامنطقه ای است/آمریکا بدنبال یکجانبه گرایی است
 • ادامه روند افزایش دما به 49 درجه و بالاتر در خوزستان
 • افزایش سرمایه‌گذاری هواوی در نسل پنجم شبکه تلفن همراه علی‌رغم تحریم‌های آمریکا
 • مصباحی‌مقدم: اف‌ای‌تی‌اف هیچ داغ و درفش و قدرتی ندارد
 • با کدام منطق اقتصادی، هر چه بیشتر بنزین تولید می کنیم، مصرف مان هم بالاتر می رود؟
 • نمایش «خط آزاد» ۳ نسل از هنرمندان نقاشیخط
 • روایت ۴ نسل از ۴ دهه زندگی در شهر
 • ادامه وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در خوزستان
 • عارف: دولت و مجلس هیچ مصلحتی را بالاتر از مبارزه با فساد و رانت قرار ندهند
 • نقاشی‌خط‌های ۳ نسل از هنرمندان در یک نمایشگاه
 • همه چیز‌هایی که لازم است درباره نسل پنجم اینترنت همراه بدانید
 • میانگین مصرف برق در استان مرکزی بالاتر از شاخص کشور است
 • هیچ قدرتی نمی تواند حق بازگشت فلسطینیان به وطن خود را لغو کند
 • دولت مصوبه ورود خودروهای دیپلماتیک را اصلاح کرد