تهران - ایرنا - تیم فوتبال ناپولی که عنوان نایب قهرمانی فصل 2019-2018 سری آ ایتالیا را کسب کرده است در حساس ترین دیدار هفته سی و هفتم این رقابت ها اینترمیلان را با نتیجه عجیب، خیره کننده و پر گل چهار بر یک شکست داد.

شاگردان «کارلو آنجلوتی» در این دیدار تماشایی که یکشنبه شب در ورزشگاه «سن پائولو» برگزار شد با نتیجه چهار بر یک اینترمیلان را در حالی شکست دادند که این تیم در رده سوم جدول رده بندی این مسابقات قرار داشت و برای کسب یکی از سهمیه های سری آ در فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا تلاش می کرد.
«پیوتر زیلنسکی»در دقیقه 16، «دریس مرتنز» در دقیقه 61 و «فابین رویز» در دقایق 71 و 78 برای تیم ناپولی دراین دیدار گلزنی و برتری تیم خود را رقم زدند.
«مائور ایکاردی» مهاجم جنجالی و آرژانتینی اینترمیلان نیز در دقیقه 81 از روی نقطه پنالتی تنها گل این تیم را درون دروازه ناپولی جای داد.
تیم یوونتوس که پیش از این عنوان قهرمانی خود در این رقابت ها را قطعی کرده بود نیز در دیگر دیدار همزمان با نتیجه تساوی یک بر یک مقابل آتالانتا متوقف شد.
ابتدا «ژوزف ایلیچ» در دقیقه 33 تیم آتالانتا را پیش انداخت و «ماریو مانژوکیچ» با گلی که در دقیقه 81 به ثمر رساند بازی را به تساوی کشاند.
بانوی پیر با کسب یک امتیاز این دیدار 90 امتیازی شد و به رکورد تاریخی درکسب امتیاز قهرمانی در این لیگ نزدیک تر شد.
«ماسمیلیانو آلگری» که پایان این فصل از یوونتوس جدا خواهد شد در آخرین دیدار خود دراین لیگ شاگردانش را برای مقابله با سامپدوریا آماده خواهد کرد.
پس از یوونتوس 90 امتیازی، ناپولی با 79 امتیاز و آتالانتا با 66 امتیاز و به دلیل تفاضل گل مناسب تر نسبت به اینترمیلان درجایگاه های دوم و سوم این لیگ قرار دارند.
پیش از این دیدار نیز آ.ث میلان با نتیجه 2 بر صفر فروزینونه را شکست داد اما از رده پنجم جدول رده بندی سری آ فراتر نرفت.
شبد**ورزشی **9144**1379

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امضای حکم صعود / زمانی برای جوانگرایی

هفته سوم لیگ والیبال ملت‌ها با تداوم و تثبیت صدرنشینی ایران پیگیری شد تا پس از پنج سال امیدها برای صعود به فینال این مسابقات قوت یابد.

به گزارش ورزش سه، ایران در هفته سوم به میزبانی شهر والیبال‌خیز ارومیه سه برد متوالی مقابل سه تیم تراز اول والیبال دنیا کانادا، لهستان و روسیه کسب کرد تا با 8 برد و 24 امتیاز به تنهایی در صدر جدول مرحله مقدماتی قرار گیرد.

 

دیگر تیم هشت برده این جدول برزیل است که با دو امتیاز کمتر از ایران در جایگاه دوم قرار دارد. دو تیم ایتالیا و روسیه با هفت برد سوم و چهارم هستند و فرانسه با شش برد جایگاه پنجم را در اختیار دارد. این پنج تیم بیشترین شانس حضور در فینال این مسابقات را دارند که به همراه آمریکای میزبان پس از یک هفته استراحت فینال دومین فصل از لیگ والیبال ملت‌ها را روزهای نوزدهم تا بیست و سوم تیرماه در شهر شیکاگو برگزار خواهند نمود. تیم‌های صربستان و لهستان با پنج برد و قرارگرفتن در رتبه هفتم و هشتم جدول همچنان دارای شانس صعود به فینال هستند. آرژانتین، کانادا و ژاپن با 4 برد نهم، دهم و یازدهم هستند و کار سختی برای صعود دارند. تیم‌های بلغارستان (سه برد)، پرتغال و آلمان (دو برد) و استرالیا و چین (یک برد) پنج تیم قعر جدول هستند که فقط روی کاغذ شانسی اندک برای رسیدن به مرحله پایانی را دارند.

 

تاکنون تیم‌ها 9 بازی از مجموع 15 بازی خود در مرحله مقدماتی را انجام داده‌اند و هر تیم شش بازی دیگر پیش رو دارد که در دو هفته باقیمانده برگزار می‌کند تا چهره پنج تیم فینالیست فصل جاری مشخص شود. پنج تیم صدر جدول به همراه آمریکا در دو گروه سه تیمی فینال این مسابقات را برگزار می‌کنند.

 

اتفاقات ویژه هفته سوم

 

تیم‌های ایران، آمریکا و صربستان سه تیمی بودند که در هفته سوم سه برد متوالی کسب کردند. ایران جایگاه خود در صدر جدول را تثبیت کرد و آمریکا و صربستان به رده‌های ششم و هشتم جدول صعود کردند. چهار تیم کانادا، چین، آلمان و استرالیا هر سه بازی این هفته را واگذار کردند که پیامد آن سقوط سه پله‌ای کانادا به رده دهم و قعرنشینی آلمان، استرالیا و چین در جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی بود.

 

 

 

بهترین بازیکنان در پایان هفته سوم

 

امتیازآورترین

 

شارون ورنان ایوانس (کانادا) 158 امتیاز گابریله نلی (ایتالیا) 157 امتیاز امیر غفور (ایران) 151 امتیاز یوجی نیشیدا (ژاپن) 124 امتیاز یوکی ایشیکاوا (ژاپن) 121 امتیاز

 

بهترین اسپکرها

 

ریکاردو لوکارلی (برزیل) 57.93% موفقیت اسپک امیرغفور (ایران) 56.56% برونو لیما (آرژانتین) 55% شارون ورنان ایوانس (کانادا) 53.09% بنجامین پچ (آمریکا) 53.06%

 

بهترین دفاع روی تور

 

محمد موسوی (ایران) 0.67دفاع موفق در هر ست ژجیا ژانگ (چین) 0.63 پتار کرسمانوویچ (صربستان) 0.48 نیکولا لگوف (فرانسه) 0.47 سباستین سوله (آرژانتین) 0.46

 

بهترین سرویس

 

ایگور کلیوکا (روسیه) 0.61 امتیاز سرویس در هر ست گابریله نلی (ایتالیا) 0.41 شارون ورنان ایوانس (کانادا) 0.37 یوجی نیشیدا (ژاپن) 0.37 پوریا فیاضی (ایران) 0.33

 

بهترین پاسور

 

سعید معروف (ایران) 9.03 پاس موفق در هر ست سیمونه جیانلی (ایتالیا) 8.72 آنتوان بریزار (فرانسه) 5.25 یان زیمرمان (آلمان) 4.19 گوجون ژان (چین) 4.13

 

بهترین توپ‌گیری

 

فابیو بالاسو (ایتالیا) 2.72 توپ‌گیری در هر ست سانتیاگو دانانی (آرژانتین) 2.71 ژنیا گربنیکوف (فرانسه) 2.42 والنتین گلوبف (روسیه) 1.82 یولیان زنگر (آلمان) 1.81

 

بهترین دریافت

 

یولیان زنگر (آلمان) 36.36% کارایی دریافت سانتیاگو دانانی (آرژانتین) 40.3% روبن شوت (آلمان) 33.79% محمدرضا حضرت‌پور (ایران)30.64% لیبین لیو (چین) 29.86%

 

 

هفته چهارم؛ امضای حکم صعود / زمانی برای جوانگرایی

 

در سال‌های گذشته تجربه برگزاری مسابقات والیبال با این فرمت نشان داده تیم‌ها برای صعود بین 9 تا 11 برد برای صعود لازم دارند که این تعداد برد حداقلی تا حدود زیادی به نتایج رقم خورده در بازی‌ها و نزدیکی شرایط تیم‌ها در جدول نیز بستگی دارد.

 

به عنوان مثال سال گذشته (2018) لهستان با 10 برد به عنوان آخرین تیم به فینال صعود کرد. در دو فصل قبل (2017) تیم آمریکا با چهار برد از مجموع 9 بازی (یعنی حتی برد در کمتر از نیمی از بازی‌ها) توانست با خوش شانسی به فینال برسد در حالی که در همان فرمت در سال 2016، ایتالیا با کسب 6 برد از 9 بازی جواز حضور در فینال را به دست آورد. بنابراین در بدترین شرایط کسب پیروزی در دو سوم از بازی‌ها می‌تواند صعود تیم‌ها را به فینال تضمین نماید.

 

ایران در 9 بازی گذشته هشت برد به دست آورده و رساندن این تعداد برد به عدد 10 در دو بازی اول در اردبیل (مقابل پرتغال و استرالیا) می‌تواند حکم صعود ایران به فینال را امضا نماید.

 

از طرفی دیگر از آنجا که حفظ آمادگی نفرات اصلی و رساندن تیم در اوج آمادگی به فینال از مهمترین دغدغه‌های کادرفنی است، فشردگی مسابقات و برگزاری 15 بازی در 5 هفته متوالی ممکن است منجر به خستگی و آسیب‌دیدگی نفرات اصلی شود. بنابراین هفته چهارم که هفته ماقبل پایانی مرحله مقدماتی است می‌تواند بهترین فرصت برای استراحت دادن به بازیکنان اصلی تیم و روی آوردن به جوانان آماده و باانگیزه تیم ملی باشد.

 

بازی اول: پرتغال

 

این پانزدهمین حضور پرتغال در لیگ جهانی/ملت‌هاست و آن‌ها جز مقام پنجمی در سال 2005 هیچ‌گاه در جمع تیم‌های برتر لیگ قرار نداشته‌اند. آن‌ها فصل قبل در Challengers Cup با غلبه بر جمهوری چک در فینال قهرمان شده و جایگزین تیم سقوط کرده کره جنوبی شدند.

 

پرتغال در 9 بازی قبل خود دو برد ارزشمند مقابل بلغارستان و چین داشت که سبب شد تا پایان هفته سوم بالاتر از استرالیا دیگر رقیب این تیم برای بقا در لیگ ملت‌ها قرار گیرند. شایان ذکر است از میان چهار تیم کانادا، بلغارستان، استرالیا و پرتغال، ضعیف‌ترین تیم از فصل بعد لیگ ملت‌ها کنار گذاشته می‌شود.

 

مارکو فریرا قطرپاسور این تیم بهترین بازیکن تیم است که توانسته به تنهایی 110 امتیاز تیمش را در نه بازی قبل کسب کند.

 

ایران در شش دوره حضور در لیگ جهانی/ملت‌ها همواره در سطح یک مسابقات و در رتبه‌ای بالاتر از پرتغال قرار گرفته است. نکته دیگر آن که دو تیم والیبال ایران و پرتغال هرگز پیش از این با یکدیگر روبرو نشده‌اند.

 

ایران و پرتغال از ساعت 18:30 روز جمعه 31 خرداد در سالن رضازاده اردبیل به مصاف هم می‌روند.

 

 

 

بازی دوم: استرالیا

 

مانند ایران این هفتمین حضور استرالیا در لیگ جهانی است و بهترین عنوان آن‌ها پنجمی مشترک با روسیه در سال 2014 است؛ زمانی که با غلبه بر فرانسه در فینال سطح دو به فینال سطح یک راه یافتند اما از رسیدن به نیمه نهایی بازماندند.

 

آن‌ها هیچ‌گاه در لیگ جهانی/ملت‌ها نتوانسته‌اند در رده‌بندی بالاتر از ایران قرار بگیرند.

 

استرالیا در این فصل، یک برد و هشت باخت داشته و در رده پانزدهم جدول جای گرفته است. آن‌ها در مقابل برزیل، صربستان، بلغارستان و ژاپن شکست خفیف 3-2 را تجربه کردند، در مقابل لهستان، آمریکا و ایتالیا 3-1 مغلوب شده و 3-0 به کانادا باختند.

 

مطرح‌ترین بازیکن استرالیایی‌ها در سه هفته اول مسابقات، لوک پری است که در رده نهم بهترین توپ‌گیرهای این تورنمنت قرار دارد.

 

 

ایران و استرالیا مسابقات متعددی دوستانه و رسمی در سطح قاره آسیا و اقیانوسیه انجام داده‌اند اما این ششمین تقابل رسمی و فراتر از قاره دو تیم است.

 

ایران دو بار در انتخابی المپیک 2012 و جام جهانی 2015 مغلوب استرالیا شده و سه بار در قهرمانی جهان 2014، انتخابی المپیک 2016 و لیگ ملت‌های 2018 این تیم را در مسابقات رسمی فراآسیایی شکست داده است.

 

ایران روز شنبه اول تیرماه ساعت 18:30 در سالن رضازاده اردبیل به مصاف استرالیا می‌رود.

 

 

بازی سوم: فرانسه

 

لیگ والیبال ملت‌ها 2019 بیست و چهارمین حضور فرانسه در این لیگ است. آن‌ها در چهار دوره اخیر دو قهرمانی داشته و جزو سه تیم برتر بوده‌اند. اتفاق ویژه و جالب توجه اینکه این تیم در سال 2015 در سطح دوم مسابقات قرار داشت اما توانست با قهرمانی در سطح دو به فینال سطح یک راه یافته و با غلبه بر صربستان قهرمان لیگ جهانی شود.

 

ایران در سال‌های 2013 و 2014 توانست بالاتر از این تیم در رده‌بندی نهایی قرار بگیرد.

 

فرانسه لیگ 2019 را با انتقام شکست فینال قبل برابر روسیه آغاز کرد و در 5 بازی نخست خود همه بازی‌ها را با برد سه امتیازی به پایان رساند. آن‌ها در هفته سوم در خانه دو شکست غیرمنتظره مقابل آرژانتین و آمریکا داشتند و تا رتبه پنجم جدول سقوط کردند.

 

پاسور این تیم آنتوان بریزار در رتبه سومین پاسورهای برتر این مسابقات قرار دارد و بهترین بازیکن این تیم تا پایان هفته سوم بوده است.

 

 

ایران و فرانسه تا کنون در 5 بازی رسمی مقابل هم قرار گرفته‌اند. در سال 2014 و در جریان مسابقات قهرمانی جهان در لهستان دو تیم دو بار به مصاف هم رفتند. بازی اول در مرحله اول که با برتری 3-1 فرانسه همراه شد و بازی دوم در بازی‌های گروهی فینال انجام شد که آن بازی هم با برتری فرانسه از پیش صعود کرده با نتیجه 3-2 به اتمام رسید. بازی دیگر دو تیم در انتخابی المپیک 2016 بود که فرانسوی‌ها موفق به شکست ایران با نتیجه 3-0 شدند. تنها برد ایران در بازی‌های رسمی مربوط به مسابقات قهرمانان قاره‌ها در سال 2017 است که ایران با برتری نزدیک مقابل فرانسه در بازی آخر موفق به کسب عنوان سوم آن مسابقات شد. دو تیم در اولین بازی خود در لیگ ملت‌ها 2018 نیز  در فرانسه به مصاف هم رفتند که باز هم فرانسوی‌ها تیم پیروز بودند.

 

 

ایران و فرانسه تیم‌های هشتم و نهم رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال روز یکشنبه دوم تیرماه ساعت 18:30 در سالن رضازاده اردبیل به مصاف هم می‌روند.

 

ابوالحسن مدرس‌زاده

 

 

تیم ملی والیبال ایران لیگ ملت های والیبال 2019 لیگ ملتهای والیبال

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

کلیدواژه: ورزش فوتبال سري آ ايتاليا ناپولي و اينترميلان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۲۳۸۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • منچستریونایتد پیگیر وضعیت انتقال هوسای شده است
 • هامس رودریگز در آستانه پیوستن به ناپولی قرار گرفته است؛‌ انتقال قرضی با حق خرید ۳۰ میلیون یورویی!
 • ایران با برتری مقابل لبنان به مرحله نیمه نهایی صعود کرد
 • علیرضا جهانبخش به ناپولی پیوست!
 • ادعای ESPN کلمبیا؛ پیوستن خامس به ناپولی قطعی است
 • برترین‌های لیگ ملت‌های والیبال در پایان هفته سوم معرفی شدند
 • جام جهانی فوتبال زنان؛ نروژ و فرانسه به مرحله دوم راه یافتند
 • معروف و حضرت پور در بین برترین های لیگ ملت های والیبال
 • هامس رودریگز با ناپولی به توافق شخصی رسید؛ مذاکرات با رئال مادرید شروع شده است
 • ۰ جدیدترین رده‌بندی تنیس اعلام شد/جوکوویچ همچنان صدرنشین است
 • مروری بر داستان ناپولی 19-2018؛ کارلتو نه موفق بود و نه ناموفق
 • واکنش ستاره‌های ناپولی به حضور ساری در تیم دشمن دیرینه
 • ترين هاي ليگ ملت ها واليبال در پايان هفته سوم و درخشش ستاره هاي ايران
 • ترین‌های لیگ ملت‌های والیبال با درخشش ستاره‌های ایران
 • اعلام رده‌بندی برترین تنیسورهای جهان؛ رافائل نادال در صدر
 • جریمه نقدی برای تیم‌های لیگ برتری
 • گزارش: جنگ در سری آ از تابستان آغاز می شود
 • بازگشت قطر از شکست با سوپر گل «المعزعلی»/ برتری قاطعانه اروگوئه با درخشش مهاجمانش
 • کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹|بازگشت قطر از شکست با سوپر گل المعزعلی/ برتری قاطعانه اروگوئه با درخشش مهاجمانش