عباس زارع، معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران، اظهار کرد: بخش ویژه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی دل‌نوشته‌ای به امام رضا(ع) در دو رده سنی کودکان و نوجوانان از هفت تا 18 سال و بزرگسالان از 18 سال به بالا در مازندران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا هشتم خرداد‌ماه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند، افزود: مازندران از ظرفیت خوبی برای برگزاری  جشنواره‌های فرهنگی و هنری به وی‍ژه جشنواره‌های منتسب به خاندان نبوت برخوردار است و بسیاری از آثاری که به جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) ارسال می‌شوند از نگاه هنری قابلیت پرداختن دارد.
معاون فرهنگی رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اظهار کرد: انتخاب یک حدیث از امام رضا(ع) با موضوع «نماز» و یکی از «آسیب‌های اجتماعی» در بخش ویژه این جشنواره مورد توجه است.
 مسئول نمایندگی بنیاد بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) در مازندران با اشاره به استقبال چشمگیر از بخش ویژه این جشنواره، گفت: در جشنواره سیزدهم 82 هزار و 845 نامه از 41 کشور رسید و سه اثر در بخش ویژه حدیث رضوی، منتخب و معرفی شدند. زارع با بیان اینکه آئین اختتامیه این جشنواره 16تیرماه سالجاری به همراه معرفی برترین‌ها برگزار می‌شود، اظهار کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به نشانی ساری، میدان امام (ره)،  اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دبیرخانه جشنواره بین‌المللی دل‌نوشته‌ای به امام رضا(ع)، کد پستی 4815838794، صنوق پستی 1551 و یا پست الكترونیك به نشانی Nameh.imamreza@gmail.com ارسال کنند. انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ارائه فعالیت ستادهای استانی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت

مدیران ستادهای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان‌ها به ارائه گزارشی از فعالیت‌های شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت در استان‌های خود پرداختند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، نشست دبیران استانی ستاد بزرگذاشت دهه کرامت کشور و مدیران ستادهای استانی جشنواره مردمی کرامت عصر امروز (سه شنبه 4 تیر) در دارالضیافت حرم مطهر حضرت معصومه علیهاالسلام برگزار شد.

 

در این نشست که در نوبت عصر برگزار شد، «مرتضی طاهریان» به ارائه گزارشی پرداخت و افزود: تفاهم نامه همکاری بین ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در دستور کار قرار گرفت که در این برنامه همه مدیران ستادها حضور داشتند.

 

دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با بیان اینکه مدیران ستادهای استانی در پروژه‌ها و فعالیت‌های مختلف با جدیت به میدان می‌آیند، به برنامه‌های دهه کرامت اشاره کرد و گفت: استان‌های لرستان، خوزستان، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، قم، تهران، خراسان جنوبی، یزد و استان الوند میزبانی کاروان کرامت را به عهده دارند که قرار است کاروان هر شب در یکی از استان‌ها حضور پیدا کند.

 

طاهریان به ستادهای استانی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت اشاره کرد و گفت: اکثر استان‌ها حداقل یک جلسه و حداکثر پنج جلسه تا کنون، شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت را برگزار کردند.

 

وی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت 34 عضو دارد و فرا ستادی است، گفت: اعضای شورا یک وظیفه در قبال کانون‌ها دارند و یک وظیفه در قبال کلیت شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت دارند و به هر دو موضوع باید توجه ویژه شود.

 

معاون ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: این شورا در حوزه دین و منتسب به اهل بیت علیهم‌السلام است، اصول حاکم بر برنامه‌ها به صورت آیین نامه ابلاغ شده که برنامه‌های شورا باید منطبق با این آیین نامه باشد.

 

در ادامه این نشست، برخی از مدیران ستادهای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به ارائه فعالیت ستادهای استانی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت در استان‌های خود پرداختند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «مصطفی گرجی» درباره شوراهای استانی یزد گزارشی ارائه کرد و گفت: در موضوع دهه کرامت آیین نامه ای که از ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور دریافت کردیم به دو بخش تفکیک شد، بخشی مربوط به هم افزایی نهادهای اجتماعی استان و بخشی هم با فرمت کانون‌ها بود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد افزود: در هم افزایی نهادهای اجتماعی شهر، استاندار به عنوان رئیس ستاد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد به عنوان دبیر ستاد و مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان به عنوان دبیر اجرایی معرفی شدند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین گرجی ادامه داد: محل دبیرخانه دهه کرامت در ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است وتمام مکاتبات از طریق دبیر اجرایی صورت می‌گیرد.

 

وی بیان داشت: در بخش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، جلساتی برگزار شد که فعالیت خود را انجام می‌دهند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد یادآور شد: جلسات رسمی استانداری از فردا آغاز می‌شود، نهادهای دیگر از جمله سپاه، سازمان تبلیغات، اداره اوقاف و اداره ورزش و جوانان نیز با ستاد همکاری دارند.

 

در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «اباذر بیگی» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان غربی عنوان کرد: بچه‌های مسجدی در آذربایجان غربی با پاس مهربانی فرزندان حضرت موسی بین جعفر(ع) برای شادی به پا می‌خیزند.

 

وی با اشاره به شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت، گفت: ما پنج جلسه برگزار کردیم و یک جلسه با کارشناسان ستاد، یک جلسه با معاون سیاسی استاندار، دو جلسه با مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان و  دو با حضور مدیر کل و پنجمین جلسه با حضورکارشناسان مناطق ویژه برگزار شد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی با بیان اینکه برنامه‌های دهه کرامت استان آذربایجان غربی در 6 محور جشن کرامت، ایستگاه‌های کریمانه، آذین بندی مساجد و محلات، نذر شادی، کاروان کرامت و دختران آفتاب برگزار می‌شود، گفت: 8جشن، 8 روستا و مسابقه فرهنگی کرامت، برنامه‌هایی هستند که در تمامی کانون‌های آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه 19 عنوان برنامه در کانون‌های مساجد استان برگزار می‌شود، افزود: نمایش رضوی«سئوگلی» در کانون‌های مساجد شهرستان خوی، نمایش رضوی«پدرانه» در کانون‌های مساجد شهرستان ارومیه، مسابقه کتابخوانی عفاف و حجاب و جشن میلاد روز دختر در 40 کانون مساجدی و مسابقه نامه ای به امام رضا(ع) در 8 کانون منتخب استان از جمله برنامه‌های دهه کامت در آذربایجان غربی است.

 

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین بیگی ادامه داد: جشن میلاد آفتاب هشتم، ویژه برنامه ای است که همزمان در بیش از 400 کانون مساجد  سراسر استان برگزار می‌شود،  همچنین 10 جشن، 10 مسجد (ویژه سخنرانی مبلغان) و جشنواره از عید تا عید دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای ایام دهه مبرک کرامت است.

 

در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «ابراهیم سبزه کار» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: همزمان با اوقات فراغت، برنامه‌های دهه کرامت نیز در دستور کار قرار گرفت.

 

وی افزود: یک جلسه با مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان و یک جلسه با اعضای اداره کل فرهنگ و ارشاد با موضوع دهه کرامت برگزار شد، همچنین جلسه ای با حضور مدیر کل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری صورت گرفت که به جلسه استانی کارگروه فرهنگی اجتماعی استانداری منجر شد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی ادامه داد: یکی دیگر از جلسات با حضور رابطان خواهر برگزار شد که مسئولان کانون‌ها حضور داشتند، همچنین جلسه ای در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سبزه کار اضافه کرد: در راستای برگزاری برنامه‌های دهه کرامت، جلسه اختصاصی با نماینده ولی فقیه صورت گرفت و مسائلی مطرح شد، همچنین این موضوع در جلسات عمومی شهرداری و مجموعه‌های مختلف نیز مطرح شد که مصوباتی هم در پی داشت.

 

در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمود علیخانی» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مازندران، عنوان کرد: پس از ابلاغ نامه برنامه‌های دهه کرامت، چند جلسه چند جلسه در ستاد و یک جلسه در استانداری برگزار شد و با برخی فرمانداران ارتباط برقرار شد، همچنین کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر، نمایندگی آستان قدس رضوی و دیگر نهادها وارد کار شوند.

 

وی افزود: همزمان با میلاد باسعادت حضرت معصومه علیهاالسلام، سه برنامه در سه نقطه استان برگزار می‌شود، در کانون فرهنگی هنری حضرت معصومه (س) واقع در تنکابن، جشن مفصلی برگزار می‌شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مازندران ادامه داد: در روز بزرگداشت حضرت شاه چراغ علیه‌السلام و همزمان با ولادت باسعادت امام رضا علیه‌السلام، برنامه‌هایی در بقاع متبرکه استان و مرکز استان برگزار می‌شود.

 

وی یادآور شد: شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت در همه شهرستان‌ها برنامه دارد و تا کنون در  هفت شهرستان جلساتی برگزار شده است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیخانی تصریح کرد: براساس تصمیم گیری شورا، بیشتر جشن‌ها به بیرون از فضای مسجد از جمله در سواحل دریا و پارک‌ها جشن‌های دهه کرامت برگزار می‌شود.

 

«محمد هادی نیا» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی نیز درباره شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت در استان آذربایجان شرقی، گفت: در استان تاکنون سه جلسه برگزار شده و یکی از موضوعات شورای فرهنگ عمومی، برنامه‌های دهه کرامت بود.

 

وی افزود: بر اساس ابلاغیه ای که از سوی وزرات کشور به استانداری‌ها اعلام شد، در جلسه ستاد شئون فرهنگی مصوب شد که گزارش‌های نهادها و سازمان‌های عضو و غیرعضو به دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان انعکاس پیدا کند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی افزود: بر اساس جمع بندی‌هایی که صورت گرفته در سال گذشته، پیشنهاد می‌دهیم که برای همه استان‌ها یک الگو داشته باشیم که سهم همه نهاد‌ها مشخص باشد و سازمان‌ها و نهادها سهم خود را در برنامه‌های دهه کرامت ببینند.

 

در ادامه نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «علی چراغی پور» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام، اظهار داشت: در استان ایلام به مناسبت دهه کرامت، جلسات متعددی برگزار شد، بعد از ابلاغ دستور العمل، اولین جلسه با مدیر کل امور اجتماعی استانداری بود که موضوع تشکیل شورای هماهنگی به تمام فرمانداران استان ابلاغ و در همه شهرستان‌ها انجام شد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام افزود: همچنین جلسه ای با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد صورت گرفت که با توجه به اینکه دبیرخانه به ستاد تبدیل شده است، همه برنامه‌های به صورت تام الاختیار به ستاد واگذار شد.

 

وی با بیان اینکه 75 درصد کانون‌های مساجد استان ایلام در مناطق روستایی هستند، ادامه داد: در راستای برگزاری برنامه‌های دهه کرامت جلساتی با قرارگاه خاتم الاوصیا، سازمان اوقاف، سازمان تبلیغات و غیره صورت گرفت، هماهنگی با شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ایلام از این هفته آغاز می‌شود، همچنین گزارشی از فعالیت‌های ستاد به نماینده ولی فقیه استان ارائه شد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین چراغی پور با بیان اینکه در استان ایلام، 32 برنامه در دهه کرامت اجرا می‌شود، گفت: جشن‌های سراسری دختران آفتاب و نمایشگاه کتاب با تخفیف ویژه از جمله این برنامه هاست.

 

وی یادآور شد: توسط یکی از اعضای فرهنگی هنری مساجد ایلام، تندیس ویژه دهه کرامت طراحی شده است که به نمایندگی از مدیران ستادها به ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اهدا می‌شود.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسین امیدی» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس نیز عنوان کرد: امسال برنامه‌های دهه کرامت به صورت مردمی برگزار می‌شود، جلساتی با هیئت امنای مساجد برگزار شد تا پای کار بیایند.

 

وی اضافه کرد: دیدار با امام جمعه سه شهرستان استان فارس صورت گرفت، ویژه برنامه جشن روز دختر به صورت ویژه برگزار می‌شود و حضور خادمان رضوی را در استان داریم.

 

«محمد ابدالی تکلو» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان نیز بیان داشت: در پی تشکیل شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت، پنج برنامه در استان صورت گرفت که اولین جلسه در دفتر نماینده ولی فقیه با حضور دست اندرکاران دهه کرامت برگزار شد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان افزود: دستورالعمل شورای هماهنگی دهه کرامت به فرمانداران و مدیران ارشاد همه شهرستان‌ها ابلاغ شد.

 

ابدالی تصریح کرد: طی هماهنگی با شهرداری، در حاشیه بوستان‌های شهر جشن‌های دهه کرامت برگزار می‌شود، همچنین در گردهمایی با مدیران و مسئولان کانون‌ها که چند روز پیش برگزار شد، به برنامه‌های دهه کرامت اشاره شد.

 

«علیرضا دولت آبادی» مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد نیز اعلام کرد: در بیست روز گذشته، جلسه‌ای با اعضای شورای معاونان و در دفتر امام جمعه شهر یاسوج با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزار شد.

 

وی افزود: برای اولین بار، استانداری تقبل کردند که در یکی از مساجد حومه، جشن دهه کرامت برگزار شود، ما 20 کانون در حومه یاسوج داریم که همزمان با دهه کرامت، میز تنیس و وسایل ورزشی به این کانون‌ها اهدا می‌شود.

 

در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «مهدی پودینه» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سیستان و بلوچستان گفت: درباره برگزاری جلسات شورای هماهنگی برنامه‌های دهه کرامت، دو جلسه برگزار شد یک جلسه در اداره کل فرهنگ و ارشاد و یک جلسه با حضور نماینده ولی فقیه استان برگزار شد.

 

وی افزود: همزمان با برگزاری جلسات، سه کارگروه در این راستا تشکیل شد، از جمله کارگروه جشن‌های مردمی، کارگروه امور بانوان و کارگروه مستندسازی و فضای مجازی که جلساتی برگزار شد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ستاد استانی توفیق داشته که سه سال میزبان کاروان سفیران کریمه باشد و امسال هم افتخار میزبانی کاروان را دارد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین پودینه به اجرای طرح نذر شادی در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: هر کسی در هر حرفه ای که مشغول هست، می‌تواند کاری برای امام رضا علیه‌السلام و حضرت معصومه علیهاالسلام انجام دهد که تا کنون 200 تاکسیران اعلام آمادگی کردند که در روز ولادت امام رضا علیه‌السلام با تخفیف ویژه در شهر فعالیت داشته باشند.

 

وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی نیز هزینه زایمان مادران را در دو روز میلاد باسعادت حضرت معصومه علیهاالسلام و امام رضا علیه‌السلام به صورت رایگان حساب می‌کند.

پایان پیام/414

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

کلیدواژه: خبرگزاری قرآن ایکنا مازندران جشنواره بین المللی امام رضا مهلت ارسال آثار

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۲۷۵۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بیش از ۴۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره آواها و نواهای رضوی رسید
 • بیش از ۸۰ چکیده مقاله به دبیرخانه همایش بین‌‌المللی اربعین ارسال شده
 • دبیرخانه ای برای سه شنبه های بدون خودرو
 • اوقات فراغت حلقه گمشده تابستان امسال دانش آموزان
 • مهلت ارسال آثار به جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان ترکی تا ۱۰ تیر تمدید شد
 • ارسال سیمان رایگان به مناطق سیل زده مازندران
 • بیش از ۸۰ چکیده مقاله به دبیرخانه همایش بین المللی اربعین ارسال شده / مهلت ارسال آثار تا پایان تیرماه
 • ایجاد دبیرخانه سه‌شنبه‌های بدون خودرو در منطقه ۶
 • مهلت ارسال اثر به جشنواره ملی و بین‌المللی عکس شیراز امروز تمدید شد
 • مهلت ثبت‌نام در جشنواره ملی داستان‌نویسی «اشراق شمس» تمدید شد
 • دانشگاه امام رضا(ع) در ترم تابستان ۵۶ واحد درسی ارائه می‌کند
 • اصول طراحی منظر و جداره آزادراه‌های شهری در دانشگاه امام رضا(ع) بررسی می‌شود
 • فرصت دوباره اهالی تئاتر برای شرکت در جشنواره امام رضا (ع)
 • مهلت ارسال آثار به جشنواره شمس اشراق تا ۱۰ تیرماه تمدید شد
 • ۳۰ تیرماه، آخرین مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره بین المللی دل نوشته ای به امام مهربانی ها
 • تمدید مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی
 • تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره میراث مکتوب رضوی
 • رئیس دبیرخانه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه معرفی شد
 • جشنواره‌های فرهنگی و هنری در مناطق مختلف مازندران برگزار می‌شود