سنندج - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت : پیش بینی می شود امسال 12 هزار تن ذرت دانه ای و 18 هزار تن ذرت علوفه ای در این استان تولید شود.

محمد صالح احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا اظهار داشت: امسال یک هزار و 200 هکتار از اراضی استان بیشتر در شهرستان کامیاران به کشت ذرت دانه ای اختصاص یافته که با پیش بینی های به عمل آمده این سطح تا پایان کشت بهاره به حدود یک هزار و 400 هکتار می رسد.
وی افزود : برای این منظور 25 تن بذور اصلاح شده تامین و بین کشاورزان توزیع شده است که 14 تن آن از ارقام میانرس و زود رس و 11 تن آن نیز ارقام دیر رس است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: ارقام کشت شده شامل: 703، 704 ، سایمون و بی سی 678 میباشد ، که در مقایسه با سال های گذشته استفاده از ارقام میانرس وزود رس در بین کشاورزان منطقه افزایش چشمگیری داشته است که باعث زودرسی محصول و صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب می شود.
وی افزود: کشت ذرت تماما به صورت مکانیزه و توسط دستگاه پنوماتیک صورت گرفته که نیمی از این سطح به صورت کم خاکورزی (نیمه حفاظتی) انجام شده و تغذیه گیاهی متعادل در کلیه مزارع به صورت کامل در زمان کشت صورت گرفته است.
احمدی با اشاره به اینکه تاریخ کشت در شهرستان کامیاران از اوایل اردیبهشت آغاز وتا اوایل خردادماه ادامه دارد اظهار داشت :کشت ذرت سیلویی نیز تا این تاریخ در سطح 6 هکتار و در شهرستان سقز اجرا شده است.
وی افزود: کشت ذرت سیلویی ذرت در استان به صورت کشت دوم و بعد از برداشت کلزا، گندم است که در شهرستان های قروه، دهگلان ،مریوان ، کامیاران و سقز انجام می شود.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت : استفاده از ارقام زودرس به خصوص در شهرستان های سردسیر از اولویت های کاری سازمان جهاد کشاورزی است تا در انتهای فصل هنگام برداشت با سرما مواجه نشوند.
وی افزد: یکی دیگر از مهمترین طرح های ذرت برنامه کشت ذرت نشایی بوده که امسال برای اولین بار در سطح استان درقالب مزرعه ای الگویی ونمایشی در شهرستان کامیاران انجام شود .
احمدی با اشاره به تولید نشا در یکی از گلخانه های استان گفت: بعداز تولید نشا در گلخانه ها برای کشت در مزرعه اصلی انتقال داده می شود.
3034

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۳۵ هزار ‏هم‌پوشانی بیمه‌ای در کردستان حذف می‌شوند

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۵ هزار نفر همپوشانی بیمه‌ای حذف شوند. ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱ استانها کردستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، انور اسماعیلی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان کردستان با اشاره به اینکه تغییر ساختارهایی در حوزه بیمه سلامت در دست اقدام است، اظهار داشت: 12 تیرماه سال‌جاری، مدیرعامل بیمه سلامت به کردستان سفر خواهد کرد.

وی با ذکر اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی در تمام 10 شهرستان استان کردستان لحاظ خواهد شد، گفت: در حال حاضر این سامانه در هفت شهرستان فعال و زیرساخت‌های لازم برای شهرستان‌ها بانه، بیجار و دیواندره نیز فراهم شده است،

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با بیان اینکه در ابتدی تیرماه امسال پروندهای بیمارستان کوثر به عنوان پایلوت الکترونیکی می‌شود، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال پرونده تمام بیمارستان‌های سطح استان الکترونیکی شوند.

وی با اعلام اینکه مقدمات حذف دفترچه و کاربرد کاغذ در بخش سلامت کمرنگ خواهد شد، ادامه داد: با این اقدام تمامی مراکز به صورت برخط و آنلاین خدمات را تجویز می‌کنند.

اسماعیلی با اذعان به اینکه در حوزه پزشکان عمومی و متخصص، در پایان هر ماه باز پرداخت هزینه‌های آنان جبران می‌شود، در زمینه مطالبات بیمه‌ای توضیح داد: اعتبارات به دو بخش خصوصی و دولتی دانشگاهی تقسیم شده که در بخش خصوصی به‌دلیل اینکه تعداد مراکز در کردستان گسترده است تلاش شد تا بدهی سال‌های قبل تسویه شود.

وی با اعلام اینکه تنها مطالبات سه ماه از سال گذشته باقی مانده است، گفت: این مطالبات نیز به‌صورت یک پکیج تجمیع شده و پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با بیان اینکه مطالبات فروردین‌ماه بخش خصوصی پرداخت شده است، تصریح کرد: مطالبات اردیبهشت ماه داروخانه‌ها نیز تا پایان ماه جاری پرداخت می‌شود.

وی بیشترین مطالبات را که حدود 70 درصد است، مربوط به داروخانه‌ها دانست و خبر داد: در صورت حتمی شدن نظام الکترونیک، پروسه پرداخت مطالبات کوتاهتر می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با اشاره به اینکه بیمه سلامت با پوشش 70 درصدی مردم کردستان پیشرو در پرداخت مطالبات است، خاطرنشان کرد: در حوزه روستایی، پوشش بیمه‌ای سال 97 کامل بسته شد.

وی با اعلام اینکه 60 درصد بیمه‌شدگان سلامت، بیمه‌شدگان روستایی هستند، افزود: به‌صورت هفتگی مراکز روستایی بازدید و رصد می‌شوند تا به مشکلات آنان رسیدگی شود.

ایلام| بیش از 164 میلیارد ریال از مطالبات مراکز درمانی طرف قرارد بیمه سلامت پرداخت شداستان کرمان امسال پایلوت اجرای 4 پروژه بیمه سلامت در کشور استطرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در تفت اجرا می‌شود

اسماعیلی با تأکید بر اینکه 90 درصد پزشکان شاغل در روستا بصورت بیتوته هستند، دلیل این امر را اینگونه توضیح داد: این پزشکان شب‌ها در روستا ماندگار می‌شوند و به‌صورت 24 ساعته پاسخگوی نیاز درمانی و بهداشتی روستانشینان هستند.

وی گریزی به نرخ ویزیت پزشکان در روستا زد و گفت: این نرخ بسیار ناچیز است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با اشاره به اینکه باید 436 قلم دارو برای رفع نیازهای درمانی حوزه روستایی موجود باشد، گفت: حدود 200 قلم به‌طور حتم در داروخانه‌های روستایی استان موجود است.

وی با درخواست از روستائیان مبنی بر اینکه درمان و نیازهای پزشکی خود را در روستای محل سکونت خود مرتفع سازند، اذعان کرد: تفاهم‌نامه مالی از ابتدای سال منعقد شده و تعهداتی در قالب آن شکل گرفته به همین خاطر استفاده از ظرفیت پزشکان مستقر در روستاها نه تنها به نفع روستائیان بوده بلکه باعث توسعه استان و به تبع آن بیمه سلامت و حوزه درمان می‌گردد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با گریز به اینکه بیمه همگانی سلامت در آبان‌ماه سال گذشته مؤظف به پوشش بیمه درمانی کسانی که فاقد بیمه بوده و در عین حال توانایی خرید بیمه ندارند، شده است، تصریح کرد: زمانی خدمات به این افراد بی‌بضاعت ارائه می‌شود، که به مراکز دولتی دانشگاهی مراجعه کنند.

وی با تأکید بر اینکه بیمه سلامت ملزم به بیمه صد درصدی تمامی مردم حتی کارتن‌خواب‌هاست، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 98 تفاهم‌نامه بین کمیته‌امداد و بیمه سلامت منعقد شده که در قالب آن بیمه درمانی افراد تحت پوشش کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند و این افراد تحت عنوان بیمه سایر اقشار بیمه می‌شوند.

اسماعیلی، استان کردستان را جزو استان‌های پیشتاز در مقوله بیمه مددجویان کمیته امداد دانست و گفت: از 43 هزار نفر مددجو این سازمان برای بالغ بر 30 هزار نفر مددجو دفترچه بیمه سلامت صادر شده و تعداد باقی مانده نیز بر اساس مراجعه ترتیب اثر داده می‌شوند.

وی با درخواست اینکه افرادی که قبلا کارت بیمه درمانی کمیته امداد را داشتند، در کمترین زمان به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و دفترچه خود را دریافت کنند، خاطرنشان کرد: ادغام بیمه‌شدگان کمیته‌امداد با بیمه سلامت در راستای اجرای برنامه ششم توسعه و قانون مصوب سال 88 در جهت سوق دادن بیمه‌ها به یکی شدن در پیش گرفته شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با اعلام اینکه سال گذشته برای 80 هزار نفر در سطح استان همپوشانی بیمه‌ای رفع شد، اذعان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز 35 هزار نفر دیگر رفع همپوشانی بیمه‌ای شوند.

اسماعیلی در پایان با اشاره به اینکه از نظر بیمه تعریف بیماران خاص در زمینه 5 بیماری ام‌اس، هموفیلی، تالاسمی، پیوند کلیه و دیالیز به عنوان بیماری خاص تعریف شده است، یادآور شد: بیماری‌های دیابت، سرطان، تومورهای مغزی و دیگر تومورها به‌عنوان بیماران صعب‌العلاج خوانده می‌شوند که شامل پوشش بیمه‌ای سلامت نمی‌شود، اما طی سال گذشته از سوی بیمه سلامت برای 1640 بیماری خاص در استان کردستان قریب به 25 میلیارد تومان هزینه شده است.

انتهای پیام/ن

R7848/P/S6,66/CT11

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

کلیدواژه: اقتصاد جهاد کشاورزی کشت ذرت کردستان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۳۲۱۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سالانه ۳۴۰ هزار تن علوفه در مزارع کرستان تولید می شود
 • اعلام اعداد و ارقام تکان دهنده در اقتصاد ایران
 • چرا ارقام هزینه‌های نمایشگاه کتاب موجب شرمندگی است؟
 • ماجرای واریز ارقام نجومی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار!
 • واریز ارقام نجومی از سوی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار
 • جمعی از شلتوک کاران شهرستان هویزه نسبت به نبود آب برای کشت اعتراض کردند
 • کشت گیاهان دارویی در خوشاب افزایش یافت
 • زیان خودروسازان به مرز ۱۴ هزار میلیارد رسید
 • اعداد و ارقام تکان دهنده از اقتصاد ایران
 • اعداد و ارقام تکان دهنده در اقتصاد ایران
 • کشت کلزا ضرورتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی
 • اجرای طرح مطلوب سازی برنج/ ارقام جدید پرمحصول رونمایی می شود
 • کشت پنبه در کشور بیش از ۳۰ هزار بهره بردار دارد
 • ماهیت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از آمارسازی به دور است
 • کشت نشایی ذرت برای نخستین بار در شهرستان مهاباد
 • جشنواره کتابخوانی رضوی از آمارسازی دور است/ اجازه ایجاد شبهه نمی‌دهیم
 • تولید و عرضه تولید دو محصول جدید به بازار در سال رونق تولید / روغن ذرت (غیر تراریخته) تصفیه شده با برند " لیفود " و فول فَت جهت تأمین نهاده های دامی
 • تمدید فرصت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی/مقابله با آمارسازی‌ها
 • یک ریال حقوق به فرهنگیان بدهی نداریم/ انتخاباتی شدن ارقام مطالبات فرهنگیان