بارها منتقدان در این سال‌ها بر این نکته تاکید کرده بودند که دموکرات و جمهوری‌خواه در هدف با هم فرقی ندارند و آن خیال خام برانداختن نظام جمهوری اسلامی است، تفاوت آنها در شیوه رسیدن به این هدف است، کما اینکه اوباما یک بار در میان لبخندهای فریبای برجامی خود نقاب از چهره برداشت و گفت اگر می‌شد تمام پیچ و مهره‌های تاسیسات هسته‌ای ایران را باز می‌کردم.

حالا گویا طیف اصلاحات نیز به این حقیقت و شناخت منطبق با واقعیت، پس از این سال‌ها و این تجربه‌ها نزدیک شده است. به گزارش بلاغ، روزنامه شرق در یادداشتی با عنوان «ما و بازی دموکرات‌های آمریکا» نوشته: گفته می‌شود آنها [دموکرات‌های آمریکایی] به موازات موضع‌گیری‌های علنی، در نهان هم به طرف ایرانی پیام می‌دادند که تا پایان دوره ریاست‌جمهوری ترامپ و روی کار آمدن مجدد دموکرات‌ها و احیای برجام صبوری پیشه کند... اینکه ایران با دو حزب اصلی آمریکا در تماس و ارتباط باشد، نه‌تنها ‌اشکالی ندارد بلکه در جای خود ممکن است ضرورت هم داشته باشد. آنچه ‌اشکال دارد این است که احزاب مزبور ما را به بازی در زمین خود بکشانند. ادعای تلاش دموکرات‌ها برای بازداشتن تهران از گفت‌وگو با دولت ترامپ تا پایان دوره ریاست‌جمهوری او اگر صحت داشته باشد، مصداق بازی کردن در زمین دموکرات‌ها است.
نقل فرازهایی از اظهارات دو سیاستمدار ارشد دموکرات [اوباما و هیلاری کلینتون مبنی بر فریب دادن ایرانیان] که در هشت سال ریاست‌جمهوری اوباما تصدی دستگاه دیپلماسی آمریکا را به عهده داشتند، به قدری گویا است که جایی برای مجامله درباره تفاوت دیدگاه و رویکرد دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان درباره ایران و پرونده هسته‌ای باقی نمی‌گذارد و به ما نشان می‌دهد که باز کردن حساب مستقل روی هرکدام از آنها، به ویژه وقتی که در موقعیت اپوزیسیون قرار دارند، راه به جایی نمی‌برد.
ذکر این نکته ضروری است که نوشته روزنامه شرق از این منظر صحیح بوده و نه می‌شود به اوباما اعتماد کرد و نه به ترامپ. چه آنکه خود اوباما هم در کتاب خاطرات خود شیوه‌های فریب دادن طرف مذاکره‌کننده ایرانی را به شکل تحقیرآمیزی روایت کرده است.
اما سؤال اساسی این است که چه کسانی می‌گفتند دموکرات‌ها پیوریتن و آزادی‌خواه هستند؟ و چه کسانی با دیپلماسی لبخند با جان کری قدم زدند و دست در دست وی در این 6 سال گذشته، به مذاکره امیدی واهی بستند. این همه در حالی است که در برجام دوره اوباما به اعتراف خود ظریف، سیف و عراقچی دستاورد و عایدی ما «هیچ» بوده است. 6 سال از انرژی و هزینه کشور مصروف مذاکره‌ای شد و حالا که دستکش مخملی آنان کنار رفته و دست چدنی‌شان بیرون زده است از این می‌گویند که نمی‌شود به آمریکایی‌ها اعتماد کرد!
 تعریف عضو شورای شهر از هنر قالیباف در اداره شهر
از سال 92 به بعد روزنامه‌های طیف موسوم به اصلاح‌طلبان همگام با دولتمردان شیوه‌ای را به صورت گسترده به کار گرفتند که به صورت خلاصه این گونه می‌توان آن را بیان کرد: «تقصیر قبلی‌هاست!»
روزنامه آفتاب یزد در شماره دیروز خود گفت‌وگویی را با محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران با عنوان «شعار شفافیت را عملی کردیم» منتشر کرده است. در جای‌جای این گزارش میرلوحی جز تخریب مدیریت پیشین شهر تهران (دوره قالیباف) هدفی ندارد. به عبارتی عضو اصلاحاتی شورای شهر تهران هم در ناخودآگاه خود به این نکته واقف است که کارهایی را که این شورا پس از 2سال انجام داده آن‌قدرها قابل توجه نیست و لذا تلاش می‌کند که با مخلوط کردن تخریب قبلی‌ها آنها را قابل توجه نشان دهد.
اما نکته دقیقی در این گفت‌وگو وجود دارد که یحتمل خود میرلوحی در لحظه گفتن آن به این دقت نکرد که با نیت تخریب مدیریت پیشین اما ناخواسته مدح آنها را گفته است. او ابتدا در بخشی از این گفت‌وگو می‌گوید: «رفاقت[!] ما با دولت و مجلس برخی از گره‌ها را گشوده است امتیازات زیادی از دولت گرفتیم[!!]، طلبمان را [طلب شهرداری را] بعد از 10 تا 15 سال از دولت اخذ کردیم...»
سپس این عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در همان مسیر گفته‌شده تلاش می‌کند که موضوعات بالا را با تخریب قبلی‌ها در هم آمیزد لذا مدعی می‌شود که در گذشته از محل تراکم‌فروشی شهر اداره می‌شده است.
خب اینکه شورای شهر فعلی با مهربانی دولتی مواجه شده که طلب 10 - 15 ساله خود را نگه داشته و اکنون به شورای شهر اصلاح‌طلب داده و به اقرار صریح میرلوحی این شورای شهر مستقر «امتیازهای زیادی از دولت گرفته» و همه این موارد با لطف «مجلس» نیز تکمیل شده آیا به واقع تعریف میرلوحی از مدیریت پیشین شهر تهران نیست؟!
اگر خوب دقت کنیم می‌بینیم که او در حقیقت این نکته را می‌گوید که مدیریت قبلی شهر تهران بدون همه این الطاف و در مضیقه فراوان این همه کار کرد و پروژه‌های فراوانی را به اتمام رساند که گسترش قابل تحسین مترو در 10-12 سال گذشته تنها یکی از آن موارد است. قالیباف در مصاحبه‌های فراوانی از بی‌مهری دولت تدبیر و امید گلایه کرده بود چرا که دولت آقای روحانی با سیاسی‌کاری خود کمترین پرداختی به شهرداری پیشین را (که طبق قانون باید انجام می‌شد) نیز دریغ کرد.
ضمن آنکه باید یادآور شویم پیش از این در دوره‌ای که افشانی از طرف شورای شهر به شهرداری تهران برگزیده شده بود همین روزنامه آفتاب یزد در یادداشتی شورای شهر را به خاطر آن انتخاب مورد هجمه قرار داد و خطاب به اعضای همین شورا نوشت که آقایان آیا حواستان هست که مردم شما را با دستاوردهای دوره قالیباف مقایسه خواهند کرد؟! همچنین باید گفت که شورای شهر و شهرداری یکدست اصلاح‌طلب تهران در بهترین اقدامات خود نام چند خیابان را در تهران تغییر داده‌اند.
روزنامه مشاور رئیس‌جمهور و مکانیسم ماله‌کشی!
روزنامه سازندگی در گزارشی به موضوع برگزار نشدن جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی مجازی پرداخته و نوشته است: «ضرغامی مدعی شده رئیس‌جمهور به دلیل لجبازی این شورا را تشکیل نمی‌دهد.»
نویسنده در این گزارش به مواضع ضرغامی، رحیم‌پور ازغدی و حمید رسایی علیه رئیس‌جمهور ‌اشاره کرده و آورده است: «ضرغامی به اعتراضات خود به رئیس‌جمهور در این رابطه هم ‌اشاره کرده و گفته است آقای روحانی اخلاقی دارد و تا به حال نشده که یک بار جلسه را بر عهده نایب‌رئیس‌(چه اول، چه دوم) بگذارد.»
این نشریه در پاسخ به اینکه «سرچشمه اختلافات کجاست؟» آورده است: «از سال گذشته بود که اخبار ضد و نقیضی از مشاجره لفظی ضرغامی و روحانی پیرامون انتقادهای رئیس‌جمهور در مورد فیلترینگ اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و برخورد با زنان در موضوع حجاب ایران درز پیدا کرد.... ضرغامی و ازغدی هر دو در انتخابات 92 و 96 از رقبای روحانی حمایت می‌کردند... هر دو به دولت انتقاد می‌کردند... به همین دلیل اظهارات ضرغامی مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور لجباری می‌کند در ادامه انتقادات پیشین او به دولت است.»
روزنامه ارگان سازندگی که سردبیرش سمت دولتی دارد (مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور) سعی کرده در راستای مکانیسم ماله‌کشی و موجه‌سازی لجاجت در برگزاری جلسات، آسمان را به ریسمان ببافد و بگوید منتقدان روحانی لجباز هستند حال آنکه فرض کنیم لجباز آنها هستند اما بالاخره برگزاری جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی که با ضرغامی و رحیم‌پور ازغدی نیست! هست؟ همین سؤال کافی است تا بدانیم چه کسی لجاجت می‌کند!
از طرفی مسئله‌ای که روزنامه سازندگی پیش کشیده این نیست که چه کسی لجبازی می‌کند، بلکه مهم‌ترین سؤالی که در حال حاضر مطرح بوده این است که چرا رئیس‌جمهور جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی مجازی را برگزار نمی‌کند؟ آیا به خاطر اینکه از منتقدان حاضر در جلسات بدش می‌آید؟ یا چرا آقای لاریجانی به‌ عنوان نایب‌رئیس‌ شورا جلسات را برگزار نمی‌کند؟ چرا سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور که بیش از 6 سال از تصویب آن در این شورا گذشته هنوز ابلاغ و اجرا نشده است؟ سؤالاتی که روزنامه سازندگی بی‌پاسخ گذاشته و در صفحه تمام‌قد خود صرفاً تأکید کرده است که روحانی لجباز نیست!

منبع: بلاغ مازندران

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.bloghnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۴۹۵۷۵ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اولین حقوق نمایندگان مجلس یازدهم واریز شد؛ ۲۳۱ میلیون در یک ماه

حمله شبانه کشتی‌های چینی ‌به ‌‌ذخایر خلیج فارس

پیشنهاد قالیباف برای تغییر نام وزارت خارجه به "وزارت خارجه و تجارت بین‌الملل"

"۳۵۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود"

فول مچ بارسلونا 1-0 اسپانیول (لالیگ اسپانیا 2019/20)

خبر بعدی:

در لیگ‌های فوتبال ایران هر خلافی اتفاق می‌افتد/ فاسدان فوتبال از تیمی به تیم دیگر می‌روند/ فوتبالیست‌ها آبروی‌شان را به خاطر قماربازان به باد ندهند

مدافع اسبق تیم استقلال گفت: شما در فوتبال ایران به ویژه در لیگ‌های دسته اول به پائین با افرادی مواجه می‌شوید که به سادگی آب خوردن دروغ می‌گویند و سر هم کلاه می‌گذارند. وقتی مدیر دروغ بگوید و مربی فساد کند معلوم است بازیکن هم تن به هرکاری می‌دهد تا هم موقعیتش حفظ شود و هم پول دربیاورد.

پیروز قربانی که بعد از خداحافظی از فوتبال مدتی در لیگ دسته دوم در تیم سردار بوکان سرمربیگری کرد، درباره شرط‌بندی و قمار در فوتبال ایران به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: اول از همه باید خیال‌تان را راحت کنم و بگویم هر خلافی که فکرش را بکنید در لیگ‌های دسته پائین فوتبال ایران رخ می‌دهد. به خصوص در لیگ‌های دسته دوم و دسته سوم که مثل یک زندان مخوف هستند و هر تیمی از لیگ‌ها بیرون بیاید حسابی آبدیده و حرفه‌ای است! در این لیگ‌ها کارهای غیرقانونی و خلافی انجام می‌شود که اگر در یک کشور دیگر رخ دهد مسببان آن مادام‌العمر از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده و با جرایم سنگینی روبه‌رو می‌شوند اما در ایران نه تنها این اتفاق نمی‌افتد بلکه افراد فاسد از تیمی به تیم دیگر می‌روند و به کارهای خود ادامه می‌دهند.

او ادامه داد: شما در فوتبال ایران به ویژه در لیگ‌های دسته اول به پائین با افرادی مواجه می‌شوید که به سادگی آب خوردن دروغ می‌گویند و سر هم کلاه می‌گذارند. وقتی مدیر دروغ بگوید و مربی فساد کند معلوم است بازیکن هم تن به هرکاری می‌دهد تا هم موقعیتش حفظ شود و هم پول دربیاورد. اگر یک مدیر سالم باشد زیرمجموعه‌ش هم به خود اجازه فساد نمی‌دهند. شاید باور کردنی نباشد اما در لیگ‌های دسته دوم و سوم باشگاه‌ها حریفان خود را می‌خرند و نتایج بازی‌ها را به سود خودشان رقم می‌زنند. این اتفاق هم خیلی راحت رخ می‌دهد و همه متوجه می‌شوند اما آنهایی که باید جلوی این فساد را بگیرند خودشان را به ندیدن می‌زنند.

قربانی با اشاره به اینکه در لیگ برتر پدیده شرط‌بندی کمتر وجود دارد، افزود: شرط‌بندی و قمار در لیگ برتر به خاطر نظارت بیشتر و اینکه بازیکنان به راحتی اعتبار خودشان را نمی‌فروشند کمتر وجود دارد اما در لیگ‌های دسته دوم و سوم این پدیده به وفور وجود دارد. البته شرط‌بندی در همه جای دنیا رواج دارد اما وقتی باشگاه‌ها و بازیکنان درگیر آن شوند خلاف است. برخی از فوتبالیست‌ها هم به‌خاطر پول با قماربازان همکاری می‌کنند و آبرو و حیثیت خود را به باد می‌دهند.

کاپیتان اسبق استقلال در پاسخ به اینکه آیا قصد ادامه مربیگری را دارد یا نه؟ گفت: معلوم است قصدش را دارم اما مربیگری در فوتبال ایران ربطی به شایستگی‌های فنی ندارد. اتفاقا پیدا کردن تیم در فوتبال ایران برای مربیگری کار بسیار راحتی هم هست. کافی است به فساد دلالان و قماربازان تن بدهید تا برای‌تان تیم پیدا کنند. البته الان بازار تیم پیدا کردن از طریق برخی افراد سیاسی و نمایندگان مجلس هم داغ است. من هم ترجیح می‌دهم فعلا بیرون از گود فوتبال باشم و اگر قرار باشد در تیمی سرمربیگری کنم به‌خاطر شایستگی‌های فنی‌ام باشد. 4

دیگر خبرها

 • آمریکا؛ کشوری که نه سرزمین آرزوهاست و نه نمونه دموکراسی + فیلم
 • اصولگرایان معتقدند همه باید مثل آنها فکر کنند/ هر کسی مانند آنها فکر نکرد یا کافر است یا مشرک یا فتنه‌گر/ با حاکمیت تفکر اصولگرایی هیچ امیدی به آینده جامعه ندارم
 • اعتراف دیرهنگام دولت به عقب‌ماندگی بخش مسکن
 • دادگاه عالی آمریکا اجازه دسترسی به اسناد مالی ترامپ را صادر کرد
 • پزشک پرسپولیس: چهار بازیکن مصدوم در تهران می‌مانند
 • تاکید بایدن و سندرز بر اتحاد برای شکست ترامپ
 • ظرفیت دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی دو برابر شد
 • اتحاد بایدن و سندرز برای شکست دادن خطرناکترین رئیس جمهور آمریکا
 • ثبت‌نام 60هزار خودرو برای دوگانه‌سوزی
 • بایدن و سندرز: برای شکست دادن خطرناکترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باید متحد شویم
 • تراکتور قید سفر به تهران را زد؟
 • پرسپولیس با سه غایب کلیدی در تبریز
 • در انتخابات ۱۴۰۰ منتظر معجزه نباشیم/ ورود بدون برنامه اصلاح‌طلبان به انتخابات هیچ عایدی ندارد/ مردم به نامزدهای بابرنامه رای دهند
 • 60هزار خودرو در صف دوگانه‌سوزی
 • ثبت‌نام 60هزار خودرو برای دوگانه‌سوزی/مصرف CNG به 20.6میلیون مترمکعب در روز رسید
 • مجلس یازدهم؛ القای حاکمیت دوگانه و چالش اعتمادسازی عمومی
 • مجلس یازدهم؛ حاکمیت دوگانه و چالش اعتمادسازی عمومی
 • برجام را سند افتخار ایران دانستن به معنی جاهل فرض کردن مردم است/ اصلاح‌طلبان همیشه طلبکارند
 • نامه به رهبری: این حرفها دروغ است، باور نکنید!