خراسان شمالی- شهردار بجنورد گفت: بارش بارات‌های متوالی بهار امسال که دیشب در بجنورد به اوج رسید، جان دوباره ای به چشمه خشکیده بوستان ملی بش قارداش بجنورد بخشید.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی شهرداری بجنورد، روح الله براتیان اظهار داشت: بارندگی ها موجب شد تا این چشمه بعد از گذشت حدود ۲۰ سال از خشک شدن، دیشب جان گرفته و جوشیدن از سر بگیرد. وی افزود: نخستین چشمه این بوستان گردشگری، دیشب جوشش خود را آغاز کرد که امروز شمار این چشمه ها به ۸ دهانه رسیده است. براتیان گفت: اکنون آبی زلال و گوارا از محل چشمه قدیمی، از لابه لای سنگ های سخت دیواره سنگی مشرف به این بوستان تراوش کرده و به سمت پایین دست جریان گرفته است. وی با اشاره به احتمال خروج آب از دیگر روزنه های چشمه مزبور، ابراز امیدواری کرد که آب این چشمه بعد از سال ها خشکیدگی، دوباره به میزان سابق خود بازگشته و بتواند آب مورد نیاز فضای سبز این بوستان را تامین کند. انتهای پیام/

منبع: قدس آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

افزایش حاشیه نشینی در بجنورد در پی افزایش اجاره‌بهاء

سالی نیست که قیمت اجاره بها با نظر و سلیقه مالکان افزایش پیدا نکند و باعث کوچ برخی از اقشار مستأجر در بجنورد به مناطق کم برخوردارتر و یا نقل مکان به خانه‌ای کوچک‌تر و با اجاره‌ای کمتر نشود.

‌به گزارش ایسنا، با پایان فصل بهار به تدریج تب و تاب املاک اجاره‌ای ظهور و بروز پیدا می‌کند و بسیاری از مردم در شهر بجنورد همچون سایر شهرهای کشور به دنبال جابجایی منزل مسکونی خود هستند.

از این رو موضوع خانه‌های اجاره‌ای برای موجران و مستأجران بسیار جذاب می‌شود و هر دو طیف با حساسیت خاصی آن را دنبال می‌کنند، اگر چه مستأجران از این موضوع که قیمت‌ها افزایش پیدا خواهد کرد مطمئن هستند، زیرا سالی نیست که قیمت اجاره بها با نظر و سلیقه مالکان افزایش پیدا نکند!

اما درباره میزان دقیق آن دچار شک و تردید هستند، دلیل آن هم این است که قاعده و رویه خاصی برای مشخص کردن میزان اجاره بها وجود ندارد و میزان اجاره‌ها که معمولاً به خواست شخصی مالکان و بر اساس برخی عوامل بازاری نظیر تورم، سود بانکی و نوسانات ارزی افزایش پیدا می‌کند موجب می‌شود برخی از اقشار مستأجر با توجه به مشکلات اقتصادی مجبور به تخلیه واحدهای خود و کوچ به مناطق کم برخوردارتر و یا نقل مکان به خانه‌ای کوچک‌تر و با اجاره‌ای کمتر شوند.

مستأجران از جابجایی خودداری کنند

مرگانی یکی از مالکان واحدهای مشاور و املاک در بجنورد با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون رقم اجاره بهای ساختمان‌ها در این شهر بسیار افزایش یافته است، گفت: متأسفانه در حال حاضر بسیاری از افراد توان اجاره کردن منزل در مکانی که تمایل دارند، را ندارند.

وی افزود: بیشتر افرادی که برای اجاره مسکن به این بنگاه مراجعه می‌کنند به دنبال اجاره منزلی با پول پیش ۱۰ میلیون تومان و اجاره کمتر از ۵۰۰ هزار تومان هستند.

مرگانی ادامه داد: برای تعدادی از شهروندان امکان پرداخت بیشتر از این رقم وجود ندارد این درحالیست که پیدا کردن چنین منازلی در مناطق خوب شهر نیز به سختی پیدا می‌شود در نتیجه مستأجران مجبور می‌شوند تا در سایر مناطق به دنبال منزلی با شرایط مالی خود پیدا کنند.

وی اظهار کرد: متأسفانه توان مالی بسیاری از شهروندان به اندازه‌ای رسیده که امکان اجاره کردن منازل در مناطق حواشی شهر بجنورد همچون الغدیر، شهرک فرهنگیان، آزادگان برای آنها به وجود آمده است.

مرگانی تصریح کرد: در گذشته تمایل چندانی بین مردم این شهر برای اجاره منزل در مسکن‌های مهر گلستان شهر وجود نداشت اما هم اکنون با وضعیت پیش آمده تعداد زیادی از افراد این مناطق را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

وی به اجاره نشین ها توصیه کرد: تا اندازه امکان از جابجا شدن خودداری کنند و محلی که در آن اجاره کرده بودند را برای مدت دیگری تمدید کنند چراکه برای جابجا شدن مجبور به پرداخت هزینه دیگری خواهند شد.

مستاجرانی که تمایل به تمدید قرارداد دارند

قهرمانی یکی دیگر از مشاور املاک‌های بجنورد در ادامه با بیان اینکه رقم اجاره بها در این شهر حداقل سه برابر شده است، گفت: در سال گذشته در برخی از مناطق شهر منزل با ۳۰ میلیون تومان پول پیش و ۱۰۰ هزار تومان اجاره بها، اجاره داده می‌شود اما امسال این رقم به ۶۰ میلیون تومان با ۶۰۰ هزار تومان رسیده که رقم بالایی برای مستأجران این شهر است.

وی افزود: تعدادی از افراد به این بنگاه مراجعه می‌کنند و بعد از شنیدن این ارقام به بنگاه‌هایی مراجعه می‌کنند که در مناطق حواشی شهر مستقر هستند.

قهرمانی ادامه داد: از سوی دیگر در حال حاضر بسیاری از افراد تمایل دارند تا مدت سکونت خود در منزل اجاره کرده را تمدید کنند چراکه از این امر مطمئن هستند که اگر از آنجا جابجا شوند دیگر نمی‌توانند چنین منزلی را اجاره کنند.

وی در ارتباط با خرید مسکن در این شهر نیز اظهار کرد: قیمت هر متر مربع مسکن نیز در این شهر افزایش یافته است و حداکثر رقم هر متر مربع خانه در این شهر در گذشته سه تا ۳.۵ میلیون تومان بوده این درحالیست که به حدود هشت میلیون تومان نیز رسیده است.

حاشیه‌نشینی مستأجران بجنوردی در پی افزایش اجاره بها

جلیل محمدزاده رئیس اتحادیه مشاور املاک بجنورد نیز گفت: افزایش اجاره‌بها، موجب شده تا شهروندان بجنوردی برای اجاره منزل به سوی مناطق حاشیه شهر گام بردارند.

وی ادامه داد: افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر روی قیمت ساختمان‌ها تأثیرگذار بوده و این امر بر روی اجاره بهای منازل مسکونی نیز تأثیر گذاشته است.

رئیس اتحادیه مشاور املاک بجنورد با اشاره به این‌که بجنورد شهر صنعتی نیست و درآمد خانوار نیز پایین است، اظهار کرد: اما این امر موجب شده تا مردم برای اینکه اجاره بهای کمتری پرداخت کنند به سوی اجاره کردن منازل در حواشی شهر سوق پیدا کنند.

محمدزاده تصریح کرد: اما هجوم مردم و تقاضای زیاد برای اجاره منزل در حواشی شهر موجب شد تا قیمت اجاره بهای منازل در این مناطق نیز خیلی زیاد شود.

رئیس اتحادیه مشاور املاک بجنورد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تأثیر و فشار ناشی از تورم اجاره منازل موجود در حواشی شهر بیشتر از منازل مستقر در مرکز شهر در بجنورد شده است.

به گفته وی، میزان افزایش اجاره بهای منزل در شهر بجنورد نسبت به سال‌های گذشته چند برابر شده است.

خرید و فروش مسکن در خراسان‌شمالی به کمترین سطح خود رسید

وی در ادامه بیان کرد: خرید و فروش مسکن در خراسان‌شمالی به کمترین سطح خود رسید.

وی افزود: در حوزه خرید و فروش مسکن رکود وجود دارد و سطح معاملات نسبت به چند سال گذشته به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت ارز و بالارفتن قیمت مصالح ساختمانی اظهار کرد: این امر سبب شد تا شماری از مالکان منازل خود را با قیمت زیادی بسازند و یا بخرند و هم‌اکنون هیچ تمایلی بر فروش منازل خود با قیمت پایین نیست.

محمدزاده تصریح کرد: هم‌اکنون قیمت مسکن در استان و در بجنورد تثبیت شده و میزان کاهش آن بسیار ناچیز بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش که هم‌اکنون چند باب منزل مسکونی در بجنورد خالی از سکنه است؟ خاطرنشان کرد: آمار مشخصی در این رابطه وجود ندارد.

این مقام مسئول درباره اجاره منازل در بجنورد نیز گفت: قیمت اجاره منازل حدود ۳۰ درصد افزایش یافت که فشار زیادی به اجاره‌نشینان وارد شده است.

انتهای پیام

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

تاج: نمی‌دانم قاضی‌زاده حلال و حرام را می‌داند یا نه!

کلیدواژه: بارش باران بجنورد بش قارداش

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۵۹۶۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آماده سازي بوستان هاي محله اي پرستار و پاکبان شهر کهريزک
 • اقامه نماز جماعت در هفت بوستان شهر قزوین
 • آئین گرامیداشت هفته پهلوانی در بجنورد به روایت تصاویر
 • روایت خبرنگار تسنیم از بوستان مینیاتوری مشهد؛ فضایی مناسب بدون اطلاع‌رسانی کافی
 • آغاز کارزار انتخاباتی 2020 ترامپ (+عکس)
 • آخرین اخبار از وضعیت شهردار بجنورد/ براتیان رفتنی است
 • پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات بهسازی رینگ پیاده‌روی ۷ کیلومتری بوستان پردیسان
 • ایالات متحده عادت به دروغ‌پردازی دارد/ خشکیده‌شدن سیاست آمریکا را در غرب آسیا می‌بینیم
 • خودکشی نافرجام یک دختر جوان در بجنورد؛ آزار و اذیت خیابانی در کار نبوده است
 • پیشرفت ۷۰ درصدی عملیات بهسازی رینگ اصلی بوستان پردیسان
 • سردار سلامي: سياست آمريکا در جهان خشکيده است
 • آمریکایی‌ها همواره عادت به دروغ پردازی دارند/ خشکیده‌شدن سیاست آمریکا را در غرب آسیا می‌بینیم
 • ایالات متحده همواره عادت به دروغ پردازی دارد/ خشکیده شدن سیاست آمریکا را در غرب آسیا می‌بینیم
 • سردار سلامی: سیاست آمریکا در جهان خشکیده
 • واکنش امام جمعه بجنورد به حواشی یک کنسرت
 • واکنش یک امام جمعه به حواشی برگزاری کنسرت در بجنورد
 • برپایی ایستگاه های سلامت محوردر میادین میوه و تره بار و بوستان های شمال شرق تهران
 • بهسازی بوستان شهید پاکنهاد اجرا شد
 • کنسرت فرزاد فرخ با دستور دادستان بجنورد لغو شد