معاون وزیر کشور در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه امور اتباع و مهاجرین خارجی (سیام) گفت: با راه اندازی این سامانه جامع، ضمن کاهش زمان دریافت داده‌ها، آمار همه جانبه و کامل از اتباع و مهاجرین خارجی خواهیم داشت.به گزارش بلاغ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه امور اتباع و مهاجرین خارجی (سیام)  با حضور ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک فناوری و آمار و همچنین محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور صبح امروز چهارشنبه یکم خرداد ماه در محل وزارت کشور برگزار شد.
ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در این مراسم با بیان اینکه طراحی و بهره برداری سامانه (سیام) کار بزرگی بود که پیش از این مغفول مانده بود، گفت: این کار با تلاش همکاران در وزارت کشور به نتیجه رسید و ارائه ۲۵ خدمت از طریق این سامانه کار بسیار با ارزشی است.
ذوالفقاری افزود: شناخت اتباع و مهاجرین خارجی از دغدغه‌های اصلی مسئولان کشور بوده و داشتن آمار دقیق و جامع در جهت تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بسیار مهم است که با راه اندازی این سامانه جامع، ضمن کاهش زمان دریافت داده‌ها، آمار همه جانبه و کامل از اتباع و مهاجرین خارجی خواهیم داشت.
وی افزود: همچنین این با راه اندازی این سامانه، شاهد کاهش هزینه ها و ایجاد بستری بهتر برای ادامه خدمات و سرویس دهی سازمان های مسئول در مدیریت اتباع و مهاجرین خارجی خواهیم بود
معاون وزیر کشور در ادامه برای استفاده و بهره گیری کامل از سامانه یکپارچه امور اتباع و مهاجرین خارجی تاکید کرد و افزود: بهره برداری و استفاده صحیح از سامانه مذکور به اندازه ایجاد و راه اندازی این سامانه مهم و تاثیر گذار است.
ذوالفقاری خاطرنشان کرد: مدیریت سامانه، تقسیم بندی مسئولیت ها و وظایف در این حوزه باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم در یک تعامل و همکاری سازنده میان دستگاه های مرتبط با این حوزه در مرکز و استانداری ها از سامانه سیام حداکثر استفاده را داشته باشیم.
 
همچنین محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در این مراسم، با اشاره به اینکه پیش از این سامانه نجوا در استان ها در زمینه ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی مورد استفاده قرار می گرفت، افزود: سامانه نجوا به عنوان اولین سامانه در خصوص ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی، دارای نقاط ضعفی بود که نیاز به ارتقاء و بهبود کیفی داشت.
وی ادامه داد: سامانه جدید در طول یکسال با پیگیری مرکز توسعه دولت الکترونیک فناوری و آمار وزارت کشور و اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی برنامه ریزی و اجرا شد.
محمودی با بیان اینکه هدف از راه اندازی سامانه سیام، خدمات دهی صحیح، داشتن بانک اطلاعاتی متمرکز و همچنین ارائه خدمات به سازمان ها و دستگاههای مرتبط با مجموعه فعالیتهای حوزه اتباع و مهاجرین خارجی است، خاطرنشان کرد: افتتاح و راه اندازی سامانه یکپارچه امور اتباع و مهاجرین خارجی (سیام) همزمان با آغاز طرح آمایش ۱۴ اتباع و مهاجرین خارجی عملیاتی می شود.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی درخصوص مزایای سامانه جدید(سیام) نسبت به مدلهای قبلی، گفت: داده کاوی سریع‌تر و سرعت بالاتر پردازش اطلاعات، ایجاد سامانه تحت وب و احراز هویت افراد با اخذ آثار بیومتریک( اثر انگشت و عنبیه)، بالا بودن امنیت داده ها و از همه مهمتر متمرکز بودن بانک اطلاعاتی از جمله مزایای اصلی این سامانه می باشد.
محمودی یادآور شد: دستگاه های عضو کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی و همچنین دستگاه هایی که به نوعی با حوزه مدیریت و ساماندهی اتباع خارجی مرتبط هستند، می‌توانند به صورت متقابل از این سامانه بهره‌برداری کنند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی ابزار امیدواری کرد با راه اندازی و بهره برداری کامل و فنی از سامانه سیام بانک اطلاعاتی متمرکز اتباع در وزارت کشور ایجاد شود.
 در ادامه شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک فناوری و آمار با اشاره به اینکه سامانه یکپارچه امور اتباع و مهاجرین خارجی سیام به صورت یکپارچه موضوعات اتباع و مهاجرین را مدیریت می‌کند، گفت: وزارت کشور مسئول ساماندهی و ایجاد بانک اطلاعات یکپارچه از امور اتباع و مهاجرین خارجی است.
وی ضمن یادآوری این نکته که سامانه نجوا که پیش از این در این خصوص فعال بود، به صورت جداگانه و جزیره‌ای در استانها مورد استفاده قرار می گرفت و امکان تبادل اطلاعات میان استانداری ها و مرکز وجود نداشت، و همچنین امکان ارتباط سامانه بیومتریک اردوگاهها با سامانه نجوا نیز امکان پذیر نبود، گفت: ایجاد زمینه ثبت و ضبط کلیه رخدادها و سرویسهای ارائه شده توسط دستگاهها و سازمانها، امکان شناسایی یا احراز هویت تبعه از زمان ورود به کشور و همینطور شناسایی وی در اخذ هرگونه سرویس با آثار بیومتریک، جلوگیری از  هرگونه تخلف ، جعل هویت و یا جعل اسناد هویتی ارائه به تبعه به علت احراز هویت با استفاده از آثار بیومتریک و همچنین امکان استعلام از بانک جامع سیام برای کلیه ارائه دهندگان سرویس، تشکیل یک پرونده جامع و کامل برای تبعه و رصد کلیه رخدادها، خدمات ارائه شده به وی، بالا بردن زمینه نظارت کامل بر خدمات ارائه شده به اتباع  توسط دفاتر کفالت و امکان کاهش تصدی گری و همچنین خروج از ارائه سرویس های جزیره ای و ارائه سرویس بصورت متمرکز، و در نهایت مرجع بودن بانک سامانه سیام به عنوان مرجع استعلام دهنده به کلیه دستگاهها و ذینفعان از جمله مزایای اصلی این سامانه است.
رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری و آمار اشاره کرد: این سامانه به صورت الکترونیکی ۲۵ خدمت را ارائه خواهد کرد که در حال حاضر ۲۰ خدمت آن قابل اجراست و در ادامه ۵ خدمت دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد.

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تا ۷۰ درصد کودکان کار استان تهران،اتباع خارجی هستند

استاندار تهران با اشاره به وضعیت ویژه استان تهران در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: براساس آخرین آمارها در مورد کودکان کار و خیابان ۶۵ تا ۷۰ درصد از این کودکان اتباع خارجی هستند که در تهران به سر می‌برند.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در همایش مشارکت‌های مردمی حوزه اعتیاد با بیان اینکه استان تهران شرایط ویژه‌ای دارد چرا که سرریز آسیب‌های اجتماعی از استان‌های دیگر نیز به تهران وارد می‌شود،گفت: تحولات محیطی، زندگی شهرنشینی و غالب شدن بیماری‌های روحی و روانی باعث شده که شاهد روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور باشیم.

وی با اشاره به اینکه این مسائل تنها منحصر به کشور ما نیست، اظهار کرد: با این وجود ما کشوری مسلمان هستیم و در نظام مقدس ایران و بر اساس آموزه‌های الهی باید نسبت به کنترل و مهار این آسیب‌ها اقدامات همه جانبه‌ای را به کار ببریم.

استاندار تهران با بیان اینکه در حال حاضر می‌توانیم ادعا کنیم روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی متوقف شده است، تصریح کرد: باید امیدوار باشیم تا بعد از این مرحله میزان آسیب‌های اجتماعی را در کشور کاهش دهیم. موضوعات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی با پدیده‌های فیزیکی و شیمیایی متفاوت است به گونه‌ای که این موضوعات به یکدیگر مرتبط هستند. برای مثال آسیب اعتیاد می‌تواند موجب افزایش طلاق یا جرم و جنایت شود.

محسنی بندپی با تأکید بر اینکه علاوه بر مقابله با این آسیب‌ها باید اقدامات پیشگیرانه را سرلوحه کار خود قرار دهیم، گفت: براساس تکلیف قانون برنامه ششم توسعه در این سند برای اولین بار به سلامت اجتماعی پرداخته شده است تا بتوانیم چتر اقدامات را برای همه جامعه باز کنیم.

وی با اشاره به ماده ۶ برنامه ششم توسعه نیز توضیح داد: براساس این ماده سازمان بهزیستی و شهرداری‌ها مکلف هستند تا اقدامات توانمندسازی را انجام دهند همچنین قوه قضائیه نیز در مورد رسیدگی به وضعیت خانه‌های پلاک قرمز نیز قول‌هایی را داده‌ است.

انتهای پیام

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۵۹۶۱۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کتابی در دفاع از یکپارچه شدن دانش
 • شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع در مدارس و هنرستان‌ها اعلام شد + جزئیات
 • شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی جدید ابلاغ شد
 • مدیریت نوآوری رسانه ای: تدوین چارچوبی یکپارچه
 • شور شدن خدمات الکترونیکی دولتی با چند آشپز!
 • موانعی که مفهوم «دولت الکترونیک» را سردرگم می‌کند!
 • عراق|متن سند چارچوب ملی سیاست یکپارچه عراق؛ اولین نتیجه معارضه سیاسی از نگاه یک نماینده
 • مدیریت جامع و یکپارچه شهری در اردبیل تدوین می‌شود
 • افزایش تردد اتباع عراقی از مرز شلمچه
 • تردد اتباع عراقی از مرز شلمچه رو به افزایش است
 • ایجاد زیرساخت اگریگیتوری محتوای صوتی و داده در مخابرات از دستاورد‌های مهم سال ۹۷ بود
 • استاندار تهران: 65 تا 70 درصد کودکان کار تهران، اتباع خارجی هستند
 • آغاز نشست مشترک ایران، افغانستان و پاکستان درباره مهاجرین افغان
 • نمره شبکه ملی اطلاعات در زیرساخت و تاب آوری/ چالش دولت الکترونیک
 • (تصاویر) اشتیاق اتباع آذربایجانی برای خرید کالا‌ی ایرانی
 • گزارش شرکت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال ۹۷
 • هشدار ازبکستان به اتباع این کشور در مورد سفر به ایالت «بیهار» هند
 • مخالفان لایحه اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی از چه نگران هستند؟
 • تدارک گسترده لبنانی‌ها و فلسطینیان برای مقابله با نشست معامله قرن در بحرین