به گزارش خبرنگار مهر، اکبر بهنام جو بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل افزود: با تکمیل این مجتمع‌های آبرسانی در استان تا سال ۱۴۰۰ شاهد توسعه روستایی در بخش تأمین آب خواهیم بود.

وی با اشاره به مهاجرت روستاییان در استان یادآور شد: در صورت تأمین منابع آبی برای مصارف شرب و کشاورزی بسیاری از روستاییان مهاجرت معکوس را شروع خواهند کرد.

استاندار اردبیل با تاکید بر لزوم توسعه روستایی در تمام زمینه‌های خدماتی و اقتصادی تصریح کرد: اولویت توسعه روستایی در این استان با محوریت اشتغال دنبال می‌شود.

وی بیان اینکه تلاش می‌کنیم این استان را به عنوان پایلوت توسعه پایدار روستایی در کشور معرفی کنیم، ادامه داد: در این راستا طرح‌هایی در زمینه گردشگری و کشاورزی با هدف اشتغالزایی در روستاها اجرا می‌شود.

بهنام جو با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص ایجاد اشتغال و راه اندازی واحدهای تولیدی بیان داشت: فعال کردن واحدهای راکد از جمله مهمترین اهداف در زمینه ایجاد اشتغال است که براین اساس طی سال گذشته بیش از ۱۳۵ واحد راکد فعال شد.

کد خبر 4624082

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ارومیه|جدیدترین وعده افتتاح بزرگترین مجتمع تجاری تفریحی شمال غرب ایران بعد از ۵ سال

سیتادیوم بزرگ‌ترین مجتمع تجاری-تفریحی شمال غرب کشور از زمان کلنگ زنی در سال ۹۳ تا رسیدن به مرحله بهره‌برداری مسیر پر پیچ‌وخمی را پشت سرگذاشته و اکنون درگیر وعده‌های متعدد از سوی مسئولین است و آبان ۹۸ آخرین وعده افتتاح آن اعلام شده است. ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱ استانها آذربایجان غربی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سال 93 و در آستانه عید غدیر خم، ساخت پروژه سیتادیوم یا همان رزت سابق بزرگ‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری شهری شمال غرب کشور با مشارکت  شهرداری ارومیه و سرمایه‌گذار و در زیربنایی به وسعت 213 هزار مترمربع در ارومیه آغاز شد و بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر اینکه می‌تواند در رونق اقتصادی منطقه نقش بسزایی داشته باشد می‌تواند زمینه اشتغال جوانان را نیز فراهم آورد.

این پروژه شامل هایپر استار، پارکینگ طبقاتی با ظرفیت بیش از یک هزار و  500 خودرو، فودکورت، محوطه‌سازی بیش از 20 هزار مترمربع و سایر فضاهای کاربردی است که فاز اول آن با زیربنای نزدیک به 40 هزار مترمربع در حال احداث است بزرگ‌ترین مجموعه تجاری و رفاهی شمال غرب کشور چند سال است با مشکلات متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کند وعده افتتاح این پروزه از سالی به سال دیگر موکول می‌شود.

خرداد هم تمام شد اما خبری از افتتاح فاز اول سیتادیوم نیست

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه درباره روند اجرای پروژه سیتادیوم می‌گوید: اگر مشکل جدیدی از لحاظ داخلی بخش هایپر مجتمع بزرگ سرمایه‌گذاری ستادیوم پیش نیاید و زمان تعیین‌شده را تغییر ندهند این مجتمع در خردادماه امسال افتتاح می‌شود.

حسین بخشایشی می‌افزاید: برای ادامه ساخت‌وساز سایر قسمت‌های مجتمع بزرگ سرمایه‌گذاری ستادیوم هیچ مشکلی وجود ندارد و در سال‌های آینده این بخش‌ها به  بهره‌برداری می‌رسند و انتظار  میرورد افرادی زیادی در آن اشتغال یابند که با توجه به‌پیش بینی‌های صورت گرفته فقط با افتتاح یک بخش از مجتمع ستادیوم  بیشتر از 300 نفر مشغول به‌کار می‌شوند.

وی با اشاره به جمعیت ارومیه و شهرهای هم‌جوار آن تصریح می‌کند: آذربایجان غربی دارای افزون بر 3 میلیون نفر جمعیت است که معمولاً به ازای هر 100 نفر یک مجتمع تجاری همراه با امکانات مناسب و کامل می‌بایست در شهرها وجود داشته باشد که شهر ارومیه نیز در همین سمت حرکت می‌کند.

فاز اول مجتمع تجاری سیتادیوم احتمال می رود امسال به بره برداری برسد

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه بیان می‌کند: بهره‌برداری از فاز نخست مجتمع بزرگ 33 هزار مترمربعی سیتادیوم که با همکاری شهرداری ارومیه در حال احداث است در 6 ماه نخست سال 98 افتتاح می‌شود.

عادل فتاحی با اشاره به دلایل تغییر نام مجتمع بزرگ تجاری رزت این شهر به سیتادیوم می‌گوید: با توجه به این‌که سرمایه‌گذار این پروژه تغییر کرده است، به همین سبب اسم آن نیز تغییر کرد و تمام مطالبات پیش خریداری‌شده از رزت پرداخت‌شده و کسانی که قبلاً در این پروژه کلاه‌برداری کرده بودند نیز دستگیر شدند.

فتاحی می‌افزاید: بلاتکلیفی و دیرکرد این پروژه به خاطر مسئله کلاه‌برداری بود وبعدازاین جریان عملیات اجرایی این پروژه به خوبی پیش می‌رود.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه بیان می‌کند: سازندگان و سرمایه‌گذاران مجتمع تجاری سیتادیوم در پی رعایت استانداردها و نکات طراحی و ساخت مدرن‌ترین شاپینگ مال در این شهر، از تجارب معماران و طراحان بین‌المللی استفاده کرده و سعی می‌کنند تمامی این نکات طراحی که سبب تفاوت و تمایز می‌شود را در این طرح استفاده می‌کنند.

وی تصریح می‌کند: مکان انتخاب‌شده برای این مجتمع تجاری به نحوی است که بتواند هم در منطقه شمال غرب کشور بی‌رقیب باشد و هم ازلحاظ تجاری تعامل مناسبی را با کشورهای همسایه نیز برقرار کند.

پروژه "سیتادیوم رشت" 2000 فرصت اشتغال‌‌زایی ایجاد می‌کندمعاون وزیر کشور: 4500 پروژه عمرانی در استان اردبیل تکمیل شد269 پروژه عمرانی جهاد کشاورزی در خراسان جنوبی بهره‌برداری می‌شود فرصت اشتغال برای 600 نفر با افتتاح فاز اول سیتادیوم

مدیر پروژه سرمایه‌گذاری سیتادیوم ارومیه، با اشاره به افتتاح فاز اول این پروژه می‌گوید: در صورت افتتاح فاز اول این پروژه برای 600 نفر اشتغال‌زایی صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهنام قلی‌اوغلی بابیان اینکه نمی‌توان زمان قطعی برای افتتاح فازهای بعدی این پروژه مشخص کرد، می‌افزاید: این پروژه در صورت افتتاح کامل دارای ظرفیت اشتغال‌زایی برای 3 هزار نفر است که می‌تواند جهش خوبی برای توسعه بخش اشتغال استان ایجاد کند.

وی دلیل اصلی به تعویق افتادن زمان افتتاح فاز اول این پروژه را تأخیر در ارسال تجهیزات مربوط به آن عنوان می‌کند و می‌گوید: هلدینگ بوکا سرمایه‌گذار این پروژه شهری است و پیش‌بینی می‌شود در صورت افتتاح روزانه 8 هزار نفر از این مجتمع تجاری بازدید و خرید داشته باشند.

مدیر پروژه سرمایه‌گذاری سیتادیوم ارومیه می‌افزاید: مساحت زیر بنایی این مجموعه 213 هزار مترمربع است که شهرداری ارومیه جهت پیگیری روند احداث مرکز تجاری رزت و احقاق حقوق خریداران این مجموعه دی‌ماه سال 95 با سرمایه گزار جدید قرارداد همکاری منعقد کرد.

به گفته وی فاز اول بزرگ‌ترین پروژه شهری شمال غرب کشور آبان ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

گزارش از فائزه نماززاده

انتهای پیام/ن

R41361/P/S6,48/CT7

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

کلیدواژه: استاندار اردبیل اکبر بهنام جو آبرسانی روستایی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۵۹۶۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هر هفته ۳۰ روستای کشور دارای شبکه آبرسانی می شوند
 • افتتاح ٨ پروژه در بخش آب/ کلنگ زنی مجتمع آبرسانی به ۱۸ روستای برزاوند در اردستان
 • آبرسانی به ۳۹ روستای استان کرمانشاه
 • توسعه اشتغال روستایی فیروزکوه در دستورکار قرار دارد
 • اعتبارات اشتغال روستایی شهرستان بوشهر ۳ برابر شد
 • عملیات اجرایی طرح مجتمع آبرسانی 'برزاوند' اردستان آغاز شد
 • عزم دولت برای آبرسانی به مناطق روستایی/بهره مندی یک میلیون و صد هزار روستایی از آب شرب
 • آغاز عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی برزاوند اردستان با حضور وزیر نیرو
 • یپشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی طرح آبرسانی بلندمدت به شهر کرمانشاه
 • آغاز آبرسانی مجتمع خدماتی بین راهی سربیشه
 • کلنگ زنی مجتمع آبرسانی روستای برزاوند اردستان با حضور وزیر نیرو
 • وجود بزرگ‌ترین مجتمع باغات کشور در استان اردبیل
 • آبرسانی از طرح غدیر به خرمشهر ۵۰ درصد کاهش یافت
 • ۴۰۰ طرح اشتغال‌زایی روستایی و عشایری استان سمنان تسهیلات دریافت کردند
 • اجرای 12 پروژه آبرسانی در همدان با مشارکت‌‌های مردمی تا پایان سال
 • افزایش 50 درصدی وصول آب‌بهای روستایی/ شبکه آبرسانی آبفار همدان فرسوده است
 • ۷۷ درصد از جمعیت روستایی همدان از شبکه آبرسانی برخوردارند
 • وجود فلزات سنگین در آب برخی روستاهای همدان
 • زنگ خطر بحران آب در سیریک/ آبرسانی با تانکر جوابگو نیست