مدافع ملی پوش ماشین ساری تبریز گفت: خدا را شکر من در دو بازی آخر تیم ملی مقابل چین و ژاپن تست دوپینگ دادم. مطرح شدن چنین حرف‌هایی در مورد تیم ملی کشورمان زشت است.

به گزارش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فارس، حسین کنعانی‌زادگان در فصلی که گذشت بازیکن مؤثر و مطمئنی برای تیم ماشین‌سازی تبریز بود. او در تیم ملی و پیش از جام ملت‌های آسیا نیز توانست نظر مساعد کارلوس کی‌روش را برای بازی در ترکیب اصلی جلب کند. اتمام فصل هجدهم لیگ برتر بهانه‌ای شد تا با این مدافع ملی‌پوش کشورمان صحبت کنیم.

لیگ برتر به پایان رسید. شرایط برای حسین کنعانی‌زادگان چگونه است؟

خدا را شکر همه چیز خوب است. چند روزی در کنار خانواده هستم و بعد از آن تمرینات اختصاصی را زیرنظر مربی بدنساز خودم از سر می‌گیرم.

فصل گذشته لیگ برتر از نظر شما چگونه بود؟

خدا را شکر لیگ خوبی داشتیم و برای من هم سال خیلی خوبی بود. ابتدای فصل به کمک مدیر برنامه‌هایم انتخاب خوبی انجام دادم و به ماشین‌سازی رفتم. در آنجا با مدیریت آقای نصیرزاده و همچنین زنوزی و به کمک فیروز کریمی و رضا مهاجری فصل خوبی را پشت سر گذاشتم. سرمربیان تیم به من خیلی کمک کردند که بتوانم بعد از مصدومیتی که داشتم و جام جهانی را از دست دادم، خودم را احیا کنم. خیلی خوب برگشتم چون مربیان خوبی بالای سر من بودند. حاصل کار من این بود که سه گل زدم و سه پاس گل دادم که فکر می‌کنم آمار خوبی برای یک دفاع وسط باشد. در جام ملت‌های آسیا هم در لیست تیم ملی بودم و توانستم به عنوان بازیکن اصلی بازی کنم. امیدوارم فصل جدید هم فصل خیلی خوبی برای من و همچنین بقیه همکارانم باشد.

لیگ برتر در فصلی که گذشت فراز و نشیب زیادی داشت. فکر می‌کنی قهرمانی در این لیگ حق پرسپولیس بود؟

امسال همه تیم‌های بالای جدول خوب هزینه کردند و امکانات خیلی خوبی گذاشته بودند. آنها با مدیریت خوبی که داشتند توانستند تیم‌های خیلی خوبی جمع کنند و دیدیم که تا آخرین هفته لیگ برتر فاصله‌ها نزدیک بود. تا آخرین روز این حساسیت وجود داشت که قهرمانی تغییر کند و این مسئله نشان می‌دهد که لیگ جذابی داشتیم. من فکر می‌کنم قهرمانی حق پرسپولیس بود چون این تیم در ابتدای فصل امتیازات خوبی را جمع کرد. با توجه به قهرمانی‌هایی که در سال‌های گذشته داشت توانست خیلی خوب روند روبه رشدش را حفظ کند و آن را ادامه بدهد. پرسپولیس در نیم فصل دوم و به خصوص در ۵ بازی آخر خودش خوب نتیجه نگرفت، اما مزد زحماتش در نیم فصل اول را گرفت و به قهرمانی رسید. تیم‌های دیگر یعنی استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و پدیده هم شانس قهرمانی داشتند اما پرسپولیس به نحو احسن استفاده کرد و قهرمان لیگ شد.

بعد از بازی مقابل پرسپولیس در پاسخ به یک سوال خبرنگاران واکنشی نشان دادی که این شائبه به وجود آمد شما مدافع فصل آینده پرسپولیس هستی!

شایعات زیاد هستند. نمی‌توان گفت که من در فصل آینده کجا هستم یا با چه تیمی قرارداد می‌بندم. هنوز دو بازی جام حذفی باقی مانده و باید آنها تمام شوند تا تیم‌ها ورودی‌ها و خروجی‌های خودشان را اعلام کنند. الآن زود است برای این‌که بگویم کجا می‌روم یا کجا نمی‌روم اما فکر می‌کنم تا 15-10روز دیگر تیم جدیدم مشخص می‌شود، ولی هرکجا باشد چه داخل و چه خارج از کشور، امیدوارم بتوانم بهترین عملکردم را داشته باشم و همچنین بتوانم یکی از مهره‌های اصلی تیم ملی باشم.

در مورد پیشنهاد‌اتی که به تو رسیده ممکن است بیشتر صحبت کنی؟

من از ۴ تیم اول جدول لیگ برتر پیشنهاد‌ات خوبی دارم که به دست مدیر برنامه‌هایم رسیده، همین‌طور از چند کشور حوزه خلیج فارس و دو سه کشور اروپایی نیز پیشنهاد‌ات خوبی دارم. تصمیم‌گیری برایم سخت شده چون یک بار انتخاب اشتباه داشتم و به فوتبالم ضربه خورد. می‌خواهم با تجربه‌ای که این چند سال به دست آوردم بهترین تصمیم را برای فصل آینده‌ام بگیرم.

پیشنهاد‌ات اروپایی شما از چه کشورهایی است؟

یک پیشنهاد از تیم لژیا ورشو است که تیم اول لهستان بود و در لیگ قهرمانان اروپا هم بازی کرده است. یکی دو تیم جدید دیگر هم هستند که هنوز صد درصد نشده و نمی‌توانم صحبتی در مورد آنها داشته باشم. ان‌شاءالله در آینده صحبت می‌کنیم تا ببینیم شرایط چگونه پیش می‌رود.

شما مدافع تیم ملی ایران بودید. کمی هم درمورد تیم ملی صحبت کن. نظرت در مورد جدا شدن کی‌روش چیست؟

کی‌روش برای تیم ملی ما خیلی زحمت کشید. او کاری کرد که واقعا فوتبال ایران را به تمام جهان نشان داد. او نشان داد که فوتبال ایران قوی است و خیلی حرف‌ها برای گفتن دارد. او برای فوتبال ایران زحمت کشید و خدا را شکر همه راضی بودند. بالاخره برای همه روزی می‌رسد که خداحافظی می‌کنند و کی‌روش هم بعد از جام ملت‌ها خداحافظی کرد. ما بازیکن هستیم و تصمیم نمی‌گیریم که چه کسی بماند یا چه کسی نماند. خیلی‌ها مانند زیدان هستند که تیم را قهرمان می‌کنند و سال بعد می‌روند، خیلی‌ها هم هستند که نتیجه نمی‌گیرند و جدا می‌شوند. این نظر فدراسیون فوتبال است که چه شد و یا چه نشد. آیا برکنار شد یا خودش تمایل نداشت یا توافق مالی نشد. این مسائل به فدراسیون فوتبال مربوط می‌شود، اما باید بگویم کی‌روش برای تیم ملی کشورمان خیلی زحمت کشید.

در مورد حضور ویلموتس چه نظری داری؟

ویلموتس مربی بزرگی است. او کارنامه بدی ندارد و با بازیکنان بزرگی مانند کمپانی، هازارد و… کار کرده و به نظرم تجربه کافی دارد. ان‌شاءالله هرکسی عهده‌دار هدایت تیم ملی فوتبالمان می‌شود، بتواند کمک کند و فوتبال ایران را به سطوح بالا برساند.

قبول داری که کی‌روش به لژیونر شدن بازیکنان ایرانی کمک می‌کرد؟

بله. ما فوتبالیست‌های ایرانی مانند جهانبخش و آزمون را می‌بینیم که در اروپا بازی می‌کنند. لژیونر شدن نصیب هر کسی نمی‌شود. باید قدرت زیادی داشته باشید تا بتوانید در لیگ‌های اروپایی بازی کنید. این مسئله خیلی مهم و البته خیلی سخت است. کی‌روش تاکید زیادی داشت که بازیکنان برای پیشرفت فوتبال ایران به اروپا بروند. او وقتی سرمربی ما بود بازیکنان زیادی توانستند به اروپا راه پیدا کنند که این مسئله به خاطر تمرینات خوب و بازی‌های خوبی بود که انجام دادیم و باعث شد تیم‌های اروپایی بازیکنان ایرانی را زیرنظر بگیرند و از آنها دعوت کنند. هر کسی بتواند به اروپا برود پیشرفتش دو برابر می‌شود.

فکر می‌کنی با حضور ویلموتس می‌توانیم روند لژیونر شدن فوتبالیست‌های ایرانی را شاهد باشیم؟

ان‌شاءالله که او به پیشرفت فوتبال ما کمک می‌کند و بتوانیم لژیونرهای بیشتری داشته باشیم. ما در جام ملت‌های آسیا مقابل ژاپن بازی کردیم و همه دیدند این تیم ۱۰ بازیکن لژیونر داشت و تنها دروازه‌بان آنها بود که در لیگ خودشان بازی می‌کرد. ان‌شاءالله همین‌طور باشد. آینده مشخص نیست. شاید تیم ملی ما با حضور ویلموتس بیشتر از این پیشرفت کند. باید صبر کنیم تمرینات شروع شود و ان‌شاءالله او بیاید و کمک کند. با تجربه‌ای که ویلموتس دارد فکر می‌کنم تیم ملی ما می‌تواند به موفقیت برسد.

ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که در آن یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال مدعی است بازیکنان تیم ملی پیش از بازی مقابل ژاپن قرص ترامادول مصرف کرده بودند. نظر شما به عنوان مدافع تیم ملی در آن بازی چیست؟

به نظرم در شان و شخصیت تیم ملی و بازیکنان تیم ملی نیست که چنین صحبت‌هایی مطرح شود. من فکر نمی‌کنم چنین چیزی وجود داشته باشد. این مسئله دوپینگ هم محسوب می‌شود. خدا را شکر من در دو بازی آخر تیم ملی مقابل چین و ژاپن تست دوپینگ دادم. مطرح شدن چنین حرف‌هایی در مورد تیم ملی کشورمان زشت است. هر کدام از بازیکنان تیم ملی بازیکنانی حرفه‌ای هستند و درست نیست این صحبت‌ها مطرح شود و فکر نمی‌کنم اصلاً صحت داشته باشد.


منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

صحبت‌های نکونام درباره تیم ملی با ویلموتس و گفت‌وگوی ۵ ساعته با کی‌روش

روزنامه خبرورزشی نوشت: جواد نکونام سرمربی فولاد این روزها بیش از آن‌که مصاحبه کند روی تیمش تمرکز کرده. او می‌خواهد فولادی قدرتمند بسازد، اما در این راه دغدغه‌هایی هم دارد که در این گفت‌وگو مطرح می‌کند.

دنبال بازیکن خوب هستیم تا نامی
از حضور در فولاد خوشحال هستم ولی خیلی زود متوجه شدم کار سخت است، چون در نقل‌وانتقالات اتفاقات عجیبی دیدم. بازیکنی که با ما توافق کرده بود، به خاطر پول بیشتر به باشگاه دیگری رفت. متأسفانه این مشکل وجود دارد. الان بعضی از باشگاه‌ها هستند که به مراتب پول بیشتری نسبت به فولاد می‌دهند. دوست دارم هواداران در این باره بدانند و فکر نکنند ما اقدامی نمی‌کنیم. گرفتن بازیکن الان سخت است. چند باشگاه هستند که پول‌های خوبی می‌دهند. وقتی بازیکن پیشنهاد بهتر دریافت می‌کند معلوم است پیش ما نمی‌آید. با این حال از فعالیت‌های خود دست نکشیده‌ایم. چند بازیکن جوان و آینده‌دار گرفتیم. این را هم بگویم بیشتر دنبال بازیکن خوب هستیم تا بازیکن نامی. بازیکنانی می‌خواهیم که برای فولاد همه‌جوره مبارزه کنند. بازیکنی می‌خواهیم که وقتی به زمین می‌رود دغدغه‌ای جز موفقیت فولاد و شادی کردن دل هواداران نداشته باشد.

حضور پژمان...
پژمان منتظری؟ امیدوارم او را جذب کنیم. پژمان بازیکن خوبی است و قاعدتاً حضور او در فولاد به نفع تیم خواهد بود. باید ببینیم چه اتفاقی در آینده می‌افتد.

به آکادمی هم نگاه می‌کنم
تا الان یک‌سری بازیکنانی را که مدنظرمان بودند جذب کرده‌ایم. هر جا می‌روم به فکر آینده باشگاه هستم. به خاطر همین جوان‌هایی به خدمت گرفتیم که فکر می‌کنم طولانی‌مدت به باشگاه کمک می‌کنند. نیم‌نگاهی هم به آکادمی باشگاه داریم و در این زمینه هم اقداماتی کرده‌ایم. روز اولی که آمدم گفتم نگاهم به آکادمی فولاد است ولی این مستلزم آن است که قدم به قدم جلو برویم. باید بازیکنان را برای حضور در تیم بزرگسالان آماده کنیم و قطعاً بازیکنی که این شرایط را داشته باشد، کنار ما خواهد بود. در طول فصل سعی می‌کنیم این کار را انجام دهیم.

امیدوارم تعریف‌ها ادامه داشته باشد
درباره تیم ملی الان قضاوت زود است. باید کمی زمان بگذرد. تازه تیم ملی دو بازی کرده است. همه تعریف و تمجید می‌کنند. امیدوارم این تعریف و تمجیدها ادامه داشته باشد. به هر حال در ایران ما خوب از مربیان استقبال می‌کنیم ولی در ادامه این‌قدر از او انتقاد می‌کنیم که به مشکل می‌خورد. اجازه دهیم تا کادر فنی کارش را بکند. امیدوارم در آینده هم شرایط مثل همین حالا باشد.

نمی‌خواستم دستیاری کنم
پیشنهاد دستیاری ویلموتس؟ بله این پیشنهاد به دستم رسید ولی من به چیز دیگری فکر می‌کردم. در تیم ملی دستیار کارلوس کی‌روش یکی از بزرگ‌ترین مربیان دنیا بودم. چیزهای خوبی یاد گرفتم. به همین خاطر بعد از جدایی از تیم ملی تصمیم داشتم تا سرمربی باشم و دستیاری نکنم. به همین خاطر پیشنهاد را رد کردم.

پیشنهاد سرمربی‌گری تیم امید به من شد
برای تیم امید هم با من صحبت شد ولی فکر می‌کنم شرایط در آن‌جا خوب نبود. از سویی پیشنهادات باشگاهی هم به من رسید. الان زمان را مناسب دیدم که در رده باشگاهی کار کنم و دوباره چیزهای زیادی یاد بگیرم ولی برای تیم امید هم آرزوی موفقیت می‌کنم و ان‌شاءالله به المپیک برسد.

فکر نمی‌کردند برویم جام جهانی
تیم فعلی واقعاً تیم قدرتمندی است. بازیکنان خوبی در اختیار داریم. همیشه این را گفته‌ام و الان هم می‌گویم؛ به نظرم فرق تیم ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ این بود که در دوره اول کسی فکر نمی‌کرد ما به جام جهانی برویم، مخصوصاً وقتی به ازبکستان در آزادی باختیم. بنابراین ما کار خیلی بزرگی کردیم. تیم فعلی قدرتمندتر است و بازیکنان زیادی هم در اروپا داریم.

امیدوارم دوباره یک ایرانی به رئال گل بزند
یک ایرانی دوباره در برنابئو به رئال گل بزند؟ چراکه نه. ان‌شاءالله این اتفاق رخ دهد و دوباره یک ایرانی در برنابئو گل بزند. من از ته دل دعا می‌کنم این اتفاق رخ دهد. هیچ‌وقت به این فکر نکرده‌ام که مثلاً فقط من تنها یک اتفاق را رقم بزنم یا رکورددار شوم. حتی در بازی‌های ملی هم اصلاً پی‌گیر این نبوده‌ام چند بازی کرده‌ام. همین حالا هم بپرسید می‌گویم دقیقش را نمی‌دانم ولی می‌گویند ۱۵۲ بازی کرده‌ام. رکوردها برای زده شدن هستند. امیدوارم دوباره روزی از راه برسد که یک ایرانی بتواند در برنابئو دروازه رئال را باز کند.

با کی روش خیلی حرف‌ها زدیم
روز آخر پیش کی‌روش رفتم، چون او به فوتبال ما خدمت زیادی کرد. به هر حال ما سال‌های زیادی در تیم ملی کار کردیم. راستش اگر اختلافی هم بود، دلیلی نمی‌دیدم پیش او نروم. خیلی حرف‌ها زدیم. نزدیک به ۵ ساعت با هم بودیم و نمی‌خواهم بگویم چه حرف‌هایی بین‌مان رد و بدل شد ولی درباره جدایی من از تیم ملی هم صحبت‌هایی داشتیم. شاید یک روز و به زمانش در این باره همه چیز را بگویم. فعلاً سرمربی فولاد هستم. دوست ندارم تمرکزم را از دست بدهم و زیاد درباره مسائل حاشیه‌ای حرف بزنم.

فلسفه کار خودم را هم دارم
از زمانی که بازی می‌کردم به فکر مربی‌گری بودم. شاید باورتان نشود همین حالا یادداشت‌های تمرینات اوساسونا را در طول سال به طور کامل دارم. یعنی می‌توانم به شما بگویم هر روز چه تمریناتی کردیم. از همان موقع دوست داشتم یاد بگیرم. خدا را شکر این افتخار نصیبم شد که با مربیان خوبی کار کنم. از کی‌روش و کاماچو بگیرید تا برانکو، مندیلیبار و دیگر مربیان. خیلی چیزها از آن‌ها یاد گرفتم. فلسفه کار خودم را هم در مربی‌گری دارم.

این مطلب را هم بخوانید: شرط استقلال برای استراماچونی

43503

کد خبر 1270597

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

آغاز مذاکره با سه گزینه خارجی/دومربی داخلی مدنظر مسئولان پرسپولیس

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۶۱۴۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نرخ ارز گلوگاه تولید در ایران -۶ (پایانی)
 • مصرف ۷۵ درصد برق استان یزد در حوزه صنعت
 • کنعانی زادگان در انتظار پیشنهاد پرسپولیسی ها
 • دو سناریو برای دلار ۴۲۰۰
 • ۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده عبور می‌کنیم
 • یک نیروگاه خورشیدی در یزد وارد مدار بهره‌برداری می‌شود
 • (تصویر) مدافع تیم ملی سرخ پوش شد؟
 • مدافع پرسپولیس چشم انتظار انتخاب سرمربی پرسپولیس
 • نيازآذري نماينده مردم بابل درمجلس با احمد حسين زادگان استاندارمازندران ديدارکرد
 • نشست گفتمان بازی بن‌بست‌ها و مشکلات اصلی بازی‌های ویدیویی را به بحث می‌گذارد
 • ۷۵ درصد برق یزد در حوزه صنعت مصرف می‌شود
 • گزارش یک حزب
 • ۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده عبور می‌کنیم/ دیگر آب سنگین را به عنوان یک ماده اولیه صادر نمی‌کنیم
 • صنایع یزد برای کاهش مصرف در ساعات پیک بار ۱۱ میلیارد تومان تشویقی گرفتند
 • دستور ویژه استاندار مازندران برای تحقق خواسته‌های مالکان/جلسه مهاجری برای توافق نهایی با نساجی
 • محکومیت ۲۲۵ میلیون ریالی قاچاقچی قرص ترامادول در فرودگاه
 • لاریجانی سخن خود در ابتدای مذاکرات هسته‌ای را فراموش کرد
 • تلاش براي حفظ ترابي و بيرانوند/ پيشنهاد خارجي براي عليپور
 • آیت‌الله اراکی: لاریجانی سخن خود در ابتدای مذاکرات هسته‌ای را فراموش کرد