شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزیابی کیفی خودروهای وانت تولیدی در فروردین ماه امسال را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، براساس یافته‌های این گزارش بیشتر وانت‌های داخلی همچنان در سطح کیفی پایینی قرار دارند.

بر این اساس وانت مزدا-کارا ۲۰۰۰ دو کابین بهمن‌موتور، وانت نیسان تک‌سوز و وانت نیسان دوگانه‌سوز شرکت زامیاد تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را دریافت کرده‌اند.

وانت مزدا-کارا ۲۰۰۰ تک کابین شرکت بهمن‌موتور و و وانت آریسان ایران‌خودرو دیزل نیز دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

همچنین وانت نیو پیکاپ فوتون و وانت تندر ایران‌خودرو، سه ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

در مدل ارزیابی کیفی خودروهای داخلی این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند. یک ستاره پایین‌ترین و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قیمت‌گذاری حج ۹۸ با دلار ۷ هزار تومانی/ احمد توکلی: دلار ۴۲۰۰ تومانی عددی من‌دَرآوردی بود/ دعوتنامه تحویل خودرو با نرخی بالاتر از قیمت اعلامی روزانه خودروسازان/ خوش‌بینی بازار به افزایش قیمت طلا

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون افزایش بهای سکه در بازار تهران، دلار در صرافی‌های بانکی کمتر از ۱۳ هزار تومان، دلار در بالاترین سطح شش روز اخیر، بازار اوراق مسکن؛ کارت قرمز «تسه‌ها»، درخواست شرکت روسی از اوپک برای افزایش تولید، معاون وزیر صنعت: سازمان حمایت قیمت خودرو را تعیین می‌کند، هند بر ۲۸ کالای آمریکایی تعرفه بیشتر اعمال می‌کند و عقب‌نشینی نیسان در برابر رنو را در بر دارد.

شروع هفته با ورود شاخص کل بورس به کانال ۲۳۴ هزار واحد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز شنبه، با افزایش ۸۱۴ واحدی معادل ۰.۳۵ درصد به رقم ۲۳۴ هزار و ۱۶۷ واحد رسید. این در حالی است هفته گذشته با رشد ۲.۸ درصدی شاخص کل سهام روبرو بودیم. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۳۰ واحدی معادل ۰.۳۵ درصد به رقم ۶۶ هزار و ۳۱۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۵۹ واحدی معادل ۰.۲۷ درصد، عدد ۵۷ هزار و ۹۷۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۰۹ واحدی معادل ۰.۲۷ درصد به رقم ۳۹ هزار و ۷۷۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۹۵ واحد افزایش معادل ۰.۰۴ درصد را رقم زد و به سطح ۲۶۴ هزار و ۱۵۵ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۰۵ واحد افزایش معادل ۰.۲۳ درصد به رقم ۱۷۳ هزار و ۳۴۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۵۱۹ واحد افزایش معادل ۰.۵۵ درصد همراه بود و عدد ۴۶۲ هزار و ۱۹۰ واحد را به نمایش گذاشت.  

اولین روز هفته با افزایش بهای سکه در بازار تهران 

روز شنبه، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با رشد قیمت به رقم ۴ میلیون و ۷۰۵ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز، ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر نیم سکه بهار آزادی به رقم ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان رسید و هر ربع سکه بهار آزادی، یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر سکه یک گرمی، یک میلیون و ۱۰ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان ارزشگذاری شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، یک میلیون و ۸۷۲ هزار تومان تومان قیمت گذاری شد. حباب سکه نیز با کاهش ۲۰ هزار تومانی نسبت به روز پنج شنبه، به رقم ۴۵۰ هزار تومان رسید.

خوش‌بینی بازار به افزایش قیمت طلا

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران همچنان انتظار دارند روند صعودی طلا در هفته جاری ادامه پیدا کند. طلا از تداوم تنش‌های تجاری میان آمریکا و شرکایش که به نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی منجر شده و انتظارات بازار برای کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا را بالا برده است، سود می‌برد. حملاتی که اواخر هفته گذشته به دو نفتکش در دریای عمان انجام گرفت نیز تقاضا برای خرید طلا را تقویت کرد. در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۲۲ نفر شرکت کردند که مجموعاً ۱۶ نفر یا معادل ۷۳ درصد افزایش قیمت طلا و سه نفر یا ۱۴ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند. همچنین به همین تعداد یعنی سه نفر یا معادل ۱۴ درصد درباره روند قیمت طلا نظری نداشتند. در این بین، ۵۵۸ نفر در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران شرکت کردند که از میان آنها ۳۸۹ نفر یا معادل ۷۰ درصد افزایش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند. در حالی که ۱۲۲ نفر یا ۲۲ درصد افت قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و ۴۷ نفر یا هشت درصد نیز نظری نداشتند.

دلار در صرافی‌های بانکی کمتر از ۱۳ هزار تومان

روز گذشته، به نقل از سامانه سنا بانک مرکزی که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است؛ نشان می‌دهد که هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۲۸۵۰ تومان خریداری شد و با افزایش ۵۰ تومانی نسبت به روز پنج شنبه، به رقم ۱۲۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. این در حالی است که هر اسکناس یورو نیز به قیمت ۱۴۷۵۰ تومان خریداری شد و در مقابل، به قیمت ۱۴۸۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد. این رقم نیز نسبت به پایان هفته گذشته، ۵۰ تومان افزایش داشت.

دلار در بالاترین سطح شش روز اخیر

آمارهای جدید از وضعیت اشتغال آمریکا به صعود دلار انجامید. در آخرین روز از معاملات هفتگی، شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد به بالاترین سطح خود در طی شش روز اخیر رسید. صعود دلار پس از آن آغاز شد که شمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری در آمریکا باز هم زیر ۲۰۰ هزار نفر باقی ماند و آمار خوب از رشد بخش خرده‌فروشی تا حدودی از نگرانی در خصوص کاهش رشد بزرگ‌ترین اقتصاد جهان کاست. اکنون معامله گران بیش از هر زمان دیگری منتظر کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا هستند به ویژه حالا که احتمال کشیده شدن دامنه جنگ تجاری آمریکا با چین به دیگر کشورها نظیر ژاپن و اعضای اتحادیه اروپا نیز تقویت شده است. در برابر ارزهای اروپایی هر یورو به ۱.۱۲۱۵ دلار و هر پوند انگلیس به ۱.۲۵۸۹ دلار عقب نشستند.

قیمت‌گذاری حج ۹۸ با دلار ۷ هزار تومانی

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ارز تخصیصی برای قیمت‌گذاری حج ۹۸ بالغ بر ۷۰ هزار ریال است، گفت: ارز همراه زائران حج امسال نیز ۲۰۰ دلار تعیین شد که با توجه به هماهنگی صورت گرفته با بانک عامل قبل از سفر در اختیار زائران قرار خواهد گرفت. رشیدیان ادامه داد: آغاز پروازهای رفت حجاج ایرانی به حج تمتع از دهه سوم تیرماه سال جاری است. /ایبِنا

بازار اوراق مسکن؛ کارت قرمز «تسه‌ها»   اوراق تسهیلات مسکن دی ماه ۹۶ «تسه۹۶۱۰» در معاملات نخستین روز هفته ۴/ ۳ درصد از ارزش خود را از دست داد و به سطح ۴۷ هزار و ۷۴۹ تومان تنزل کرد. «تسه۹۶۱۰» که نتوانسته بود در ۶ روز کاری قبل از بلوک قیمتی ۴۹ هزار تومان خارج شود، پس از گذشت ۲۰ روز به کانال ۴۷ هزار تومان بازگشت تا بازدهی آن از ابتدای سال به منفی ۵/ ۱۰ درصد برسد. تمامی سررسیدهای وام مسکن دیگر نیز با افت قیمت به کار خود پایان دادند و میانگین بهای آنها به کانال ۴۸ هزار تومان سقوط کرد. بررسی آمار تحولات بازار مسکن بانک مرکزی شرایط وخیم اوراق وام مسکن را روشن می‌کند. در اردیبهشت ماه علاوه بر رشد مجدد قیمت و کاهش تعداد معاملات، سهم واحدهای نوساز دارای وام نیز از کیک خانه‌های فروش رفته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹/ ۲ درصد افت کرده است.

احمد توکلی: دلار ۴۲۰۰ تومانی عددی من‌دَرآوردی بود

احمد توکلی با انتقاد از اتخاذ سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط دولت، گفت: تا زمانی که سیاست ارزی دولت تغییر نکند، توزیع نامناسب کالاها ادامه خواهد داشت، بنابراین دولت باید روش خود را تغییر دهد. رییس سازمان مردم‌نهاد دیده بان شفافیت و عدالت، با بیان اینکه ارز ابزار سیاست‌گذاری دولت است، افزود: اگر پول ملی تضعیف شود تمام ملت ضرر می‌کنند و اختلال جدی در اقتصاد ایجاد می‌شود. وی با تاکید بر اینکه از ابتدا سیاست ارزی دولت غلط بود و عدد ۴۲۰۰ تومان یک عدد من‌دَرآوَردی بود، ادامه داد: زمانی که بنده به این سیاست اعتراض کردم و گفتم که چگونه این عدد را به دست آورده‌اید گفتند که با روش "برابری قدرت خرید" این عدد را به دست آورده‌اند. توکلی تاکید کرد: روش برابری قدرت خرید مدلی است که مشخص می‌کند پول ملی و پول خارجی باید چگونه به یکدیگر تبدیل شوند و نرخ تسعیر را مشخص می‌کند. وی افزود: در این روش، میزان قدرت خرید مردم و سبد کالایی، معیار قیمت‌گذاری است، مثلا اگر مردم در ایران کالایی خریداری کنند و50 هزار تومان پرداخت کنند و در آمریکا همان سبد کالایی10 دلار  باشد یعنی هر دلار به ارزش پول ایران 5 هزار تومان می شود و براین اساس قدرت خرید برابری می‌کند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دولت برای به دست آوردن رقم ارز دولتی باید سه پیش فرض داشته باشد، تصریح کرد: نخست اینکه دو کشور ایران و آمریکا با یکدیگر رابطه تجاری گسترده داشته باشند، دوم اینکه در یک سطح اقتصادی باشند و سوم هر دو کشور بازار آزاد داشته باشند که هیچ کدام از این سه مولفه درباره ایران و آمریکا صدق نمی‌کند. /خانه ملت

درخواست شرکت روسی از اوپک برای افزایش تولید

رئیس شرکت گازپروم نفت روسیه اعلام کرد تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک برای متعادل کردن بازار و حفظ قیمت‌ها در سطح قابل قبول باید از نیمه دوم سال تولیدشان را افزایش دهند. الکساندر دیوکوف گفت: قیمت نفت ۵۵ تا ۶۵ دلار در هر بشکه برای تولیدکنندگان روسی قابل قبول است و این شرکت آماده است تولید نفت خود را که به دلیل توافق جهانی محدودیت عرضه، پایین نگه داشته است به سرعت افزایش دهد. اظهارات وی به فشار روی الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اضافه می‌کند. نواک دوشنبه گذشته گفته بود اگر توافق جهانی برای محدودیت عرضه تمدید نشود، سناریوی سقوط قیمت‌های نفت به ۳۰ دلار در هر بشکه را نمی‌تواند منتفی بداند. اوپک، روسیه و شماری دیگر از تولیدکنندگان غیراوپک توافق کرده‌اند تولیدشان را به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز از اول ژانویه تا آخر ژوئن محدود نگه دارند. این گروه که به اوپک پلاس معروف است قرار است به منظور بازنگری در سیاست تولید خود، روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن یا اوایل ماه میلادی آینده در وین دیدار کند.

وزیر انرژی عربستان: اوپک به توافق برای ادامه توافق کاهش تولید نزدیک شده است

وزیر انرژی عربستان سعودی در اظهاراتی، ابراز امیدواری کرد که تولیدکنندگان بتوانند بازار نفت را پیش از سال آینده متوازن کنند. خالد الفالح در حاشیه نشست وزیران انرژی و محیط زیست گروه جی ۲۰ در ژاپن گفت: ما امیدواریم که بتوانیم بازار را پیش از سال آینده متوازن کنیم و روی این موضوع کار می‌کنیم. وی اوایل ماه میلادی جاری اظهار کرده بود: اوپک به توافق برای ادامه توافق کاهش تولید پس از ژوئن نزدیک شده است با این حال باید مذاکرات بیشتری با کشورهای غیراوپک که در این پیمان مشارکت کرده‌اند انجام گیرد.

دعوتنامه تحویل خودرو با نرخی بالاتر از قیمت اعلامی روزانه خودروسازان

مهر نوشت: خودروسازان هر روز پرتوقع‌تر از دیروز روانه وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند و از معاونت تولید تقاضا دارند تا خواسته‌های آنها را برآورده سازد، اما در بخش بازار خودرو، همچنان آشفتگی‌ها برقرار است و این مصرف‌کنندگان هستند که باید خود را با هر سازی که خودروسازان کوک می‌کنند، تطبیق دهند. نمونه آن هم بی سامانی و اعمال سلیقه در واگذاری خودروهایی است که سال ۹۷ پیش فروش شد و اکنون موعد تحویل آنها فرارسیده است. برخی خریداران خودرو عنوان می‌کنند که قیمتی که هم اکنون در دعوتنامه‌های تکمیل وجه برای آنها از سوی شرکتهای خودروساز تعیین شده است، بالاتر از نرخی است که حتی خودروسازان به صورت قیمت روزانه فروش خود اعلام می‌کنند. نکته دیگری که نمایندگان فروش خودروسازان با خریداران مطرح می‌کنند؛ فشار برای تکمیل هر چه سریع‌تر وجه به بهانه دریافت با اولویت خودروها است؛ به نحوی که هر خریداری که زودتر تکمیل وجه کند در اولویت قرار می‌گیرد؛ اما در مقابل تاریخ مشخصی به خریدار ارائه نمی‌شود که به صورت قطعی، چه زمانی قرار است خودرو تحویل گردد.

یکی دیگر از خریداران خودرو گفت: برای خرید ساینا، مهرماه سال گذشته ثبت نام کردم، موعد تحویل آخر خردادماه امسال است. با احتساب افزایش قیمت کارخانه، خودرو در دی ماه پارسال ۴٥ میلیون تومان بوده است؛ اما چند روز پیش با ارسال دعوتنامه متوجه شدم که علیرغم اینکه می گویند برایم سود مشارکت محاسبه کرده اند، با تکمیل وجه باید سرجمع، ۵۵ میلیون تومان واریزی داشته باشم و موعد تحویل هم ۶۰ روز کاری دیگر است. وی افزود: با این حساب، کاملاً شبیه شرایط فروش فوری قیمت را با من محاسبه کرده اند و در عمل، خبری از پرداخت جریمه دیرکرد بابت ۶۰ روز کاری و محاسبه سود مشارکت وجود ندارد. در عین حال نکته دیگری که در مورد فروش‌های خودرو به چشم می‌خورد، تبدیل قراردادهای فروش با خودروهای جایگزین است؛ نمونه آخر آن هم خودروی برلیانس بود که افراد در طرح جایگزین می‌توانستند خودروهای دیگر را خریداری نمایند. در این میان اکنون مراجعات خریداران برای جایگزینی خودروی برلیانس خود با سایر خودروها هم با این سخن از سوی نمایندگی‌ها مواجه می‌شود که برخی خودروهای جایگزین اعلامی موجود نیستند و باز هم افراد باید سایر خودروها را خریداری نمایند.

معاون وزیر صنعت: سازمان حمایت قیمت خودرو را تعیین می‌کند

سعید زرندی - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت‌گذاری خودرو فعلا تا ابلاغ دستورالعمل جدید، توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام خواهد شد. /ایسنا

هند بر 28 کالای آمریکایی تعرفه بیشتر اعمال می‌کند

در پی اقدام واشنگتن در خارج شدن از توافق تجاری با دهلی نو، هند در حال آماده شدن برای اعمال تعرفه‌های بیشتر بر برخی کالاهای آمریکایی از جمله بادام، بادام زمینی و سیب است. به گزارش اسپوتنیک، دولت هند روز شنبه بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که این کشور آسیایی از روز یکشنبه تعرفه‌های بالاتری بر 28 کالای آمریکایی از جمله بادام، سیب و بادام زمینی اعمال خواهد کرد. اواخر ماه مه بود که دولت ترامپ اعلام کرد که وضعیت ویژه‌ای که هند در تجارت با آمریکا دارد را متوقف خواهد کرد. هند بر اساس این وضعیت ویژه از پرداخت میلیاردها دلار تعرفه واردات به آمریکا معاف بود. هند بزرگترین بهره‌مند از سیستم تعرفه ترجیحی با آمریکا طی سال 2017 با 5.7 میلارد دلار در واردات به آمریکا با وضعیت مالیات آزاد بوده است. هند بزرگترین صادر کننده به آمریکا تحت سیستم تعرفه ترجیحی در سال 2017 بوده که این صادرات شامل قطعات وسایل نقلیه، آلیاژهای فولادی، فلزات گرانبها، سنگ‌های ساختمانی، کابل‌های عایق، محصولات چرمی و سیم بوده است. ترامپ بارها هند را برای باز کردن بازارهایش در تجارت با آمریکا تحت فشار قرار داده تا کسری تجاری 27.3 میلیارد دلاری با واشنگتن را کاهش دهد.

کره جنوبی در 5 ماه نخست امسال روزانه چند هزار بشکه نفت از ایران خرید؟

آمارهای گمرک کره جنوبی نشان داد سئول تمامی واردات نفت از ایران را در ماه می به علت پایان یافتن معافیت از تحریم‌های ایران متوقف کرده است. پنجمین واردکننده نفت خام جهان در میان 6 کشوری بود که در ماه نوامبر سال گذشته از آمریکا معافیت از تحریم‌های ایران را دریافت کرد و واردات نفت از ایران را در ماه ژانویه امسال پس از 4 ماه توقف ازسرگرفت. بر اساس این آمار، کره جنوبی در بازه زمانی ژانویه تا می 3.87 میلیون تن یا 187 هزار و 179 بشکه در روز نفت از ایران خریده است که به نسبت 5.45 میلیون تن مدت مشابه سال گذشته کمتر است. خریداران کره‌ای بیشتر میعانات گازی، نوعی نفت بسیار سبک از ایران خریدند. واردات نفت خام کره جنوبی در ماه می 11.1 درصد کاهش یافته و به 11.27 میلیون تن یا 2.65 میلیون بشکه در روز رسیده است. واردات نفت این کشور از عربستان در ماه می 5.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 3.39 میلیون تن رسیده است. واردات نفت از قطر نیز 10.1 درصد و افزایش یافته  و از آمریکا 3 برابر شده است.

ثبات نرخ مرغ در بازار/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۱ هزار تومان

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان است. وی با انتقاد از این مسئله که بازار نهاده‌های دامی و ریز مغذی‌ها روز به روز بدتر می‌شود، افزود: علی رغم آنکه پشتیبانی امور دام به میزان کافی کنجاله سویا و ذرت در انبار‌ها را دارد، اما از عرضه به میزان کافی امتناع می‌کند. وارد کنندگان به سبب حاشیه سود بیشتر در نظر دارند که سویا و ذرت را با نرخ‌های آزاد در بازار عرضه کنند. چهار آیین با اشاره به اینکه نرخ نهاده‌های موجود در بازار با قیمت مصوب تفاوت معناداری دارد، بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۴ هزار و ذرت یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود که واسطه‌ها در این میان نقش مهمی دارند. /باشگاه خبرنگاران جوان

عقب‌نشینی نیسان در برابر رنو

دنیای اقتصاد: یک منبع آگاه به رویترز خبر داد که شرکت نیسان اعطای کرسی‌هایی را به رنو، متحد قدیمی خود در کمیته اصلاحات- که به‌زودی فعالیتش آغاز می‌شود- بررسی می‌کند. در هفته گذشته اتحاد بیست ساله میان دو شرکت پس از آنکه رنو خواستار کرسی بیشتری در کمیته مزبور شد، وارد بحران تازه‌ای شده بود. شرکت رنو که مالک ۴/ ۴۳ درصد از سهام نیسان است، اعلام کرد درصورتی که در کمیته نظارتی حضور نداشته باشد مانع از اجرایی شدن آن خواهد شد. به‌نظر می‌رسد تهدیدات رنو نتیجه‌بخش بوده و نیسان متقاعد شده است تا در کمیته‌های آتی کرسی‌هایی را برای متحد فرانسوی خود در نظر بگیرد. ژان سنارد، رئیس رنو پیش‌تر اعلام کرد که از دستیابی به توافقی با نیسان برای نحوه انتخاب هیات‌مدیره آن اطمینان دارد. او همچنین در صورتی با تشکیل کمیته نظارتی نیسان موافق است که دو کرسی برای رنو در هیات‌مدیره درنظر گرفته شود. رنو اصرار دارد که علاوه بر کرسی سنارد در نیسان باید یک کرسی دیگر نیز در اختیار رنو قرار بگیرد.   توافق روسیه و اتحادیه اروپا برای حذف تدریجی دلار از مبادلات دو جانبه   منابع خبری از توافق روسیه و اتحادیه اروپا برای حذف تدریجی دلار از مبادلات دو جانبه خبر می‌دهند. به نقل از راشا تودی، این توافق پس از آن صورت می‌گیرد که رئیس جمهور روسیه، استفاده از دلار به عنوان ابزار فشار توسط آمریکا را محکوم کرده بود. رسانه‌های روسی به نقل از آندری لاوروف، سخنگوی وزیر دارایی روسیه اعلام کردند که در جریان دیدار این وزیر روسی با ماروش سوکویچ، معاون کمیسر انرژی اتحادیه اروپا، دو طرف بر سر ایجاد یک کارگروه مشترک برای استفاده از یورو و روبل در مبادلات دوجانبه به منظور جایگزینی با دلار به توافق رسیده‌اند. هر دو طرف اخیراً به منظور کاهش ریسک‌های خارجی بر سر فعالیت شرکت‌های روسی و اروپایی بر اهمیت استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تاکید کرده‌اند. در جریان این دیدار هم چنین موضوع مشارکت شرکت‌های اروپایی در پروژه‌های روسی مورد بحث قرار گرفت و طرف روسی برای رفع موانع سرمایه گذاری اروپایی‌ها در روسیه اعلام آمادگی کرد.    

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

انتقاد سرمربی لهستان از میزبانی ارومیه: نمی‌دانم به ایران برگردم یا نه/ بازیکنانم ترسیده بودند

کلیدواژه: گزارش ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی وانت

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۶۳۴۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرگ راننده در سقوط لودر
 • مرگ 5 تن در پی انفجار پژو
 • سقوط لودر، راننده جوان نیسان را به کام مرگ کشاند
 • تصادف مرگبار و آتشین 405 با نیسان
 • سقوط لودر بر روی نیسان
 • وضعیت کیفی هوای امروز پایتخت؟
 • 4 کشته در تصادف پژو و نیسان در جاده فیروزآباد - شیراز
 • انفجار خودرو نیسان مرگ 2 نفر را رقم زد
 • درست کپی کنیم!
 • مرگ راننده نیسان وانت براثر سقوط ‌لودر بر روی خودرو
 • هوای اصفهان در وضعیت قرمز است/کاهش بار آلاینده‌های جوی
 • تصاویر شکار شده از فیس‌لیفت نیسان روگ
 • جدیدترین قیمت خودروهای وارداتی + جدول قیمت
 • 70 محقق داخلی و خارجی جدیدترین یافته های ریاضی را در تبریز ارائه می کنند
 • علت برگشت دادن داروهای ایرانی از کشورهای همسایه دستور آمریکا بود/ اگر داروهای داخلی کیفیت ندارند پس چرا قاچاق می شوند/ تاثیر منفی ممانعت تبلیغ دارو در رشد داروسازی کشور/در فرهنگسازی دارویی کم کار هستیم
 • آلودگی هوای یزد به پنج برابر حد مجاز رسید
 • بروز حادثه برای نیسان هنگام دنده عقب! + فیلم
 • لوکاس واسکز، جدیدترین هدف سارقان در مادرید
 • کشف کود شیمیایی قاچاق در خدابنده