خبر شوکه‌کننده بود و بهت آور. خبری که تا زمان انتشار فیلم‌های آن کسی باورش نکرده بود. تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده آن منجر می‌شود.   نکته قابل‌تامل در این حادثه این است که راکب یکی از پورشه‌ها که به نظر صاحب هر ۲ خودرو هم بوده به طرز بسیار عجیبی با صحنه برخورد می‌کند و فریاد زنان از خسارات وارد شده به خودروی میلیاردی خود شکایت می‌کند و در مورد راننده پراید که در این حادثه کشته شده است می‌گوید: «عیبی ندارد دیه او را پرداخت می‌کنیم!» راننده پسر پیاده می‌شود و فرار می‌کند.   دختری که سوار پورشه‌ی دیگر بوده با پسر تماس می‌گیرد و گلایه می‌کند که چرا به پورشه پدرش آسیب زده شده. در ادامه دختر از ماشین ۳۵ میلیون پول نقد و ۴ تا گوشی موبایل در می‌آورد. گویا هر دو ماشین متعلق به پدر دختر بوده، آن طور که یکی از خسارت دیده‌ها نقل می‌کند، رفتار برخی ماموران کلانتری در مواجهه با این اتفاق کمی عجیب بوده.   در ویدئو‌هایی که از دختر مالک پورشه در فضای مجازی تکثیر شده او دائما در حال جیغ کشیدن است و دائما می‌گوید: که چرا نمیذارید سوار ماشینم بشم ماشین مال بابامه و اون آقا هم برادرمه.»
پس از وقوع این حادثه راننده پراید مجروح و به بیمارستان انتقال یافت، اما متأسفانه بر اثر شدت جراحات در بیمارستان درگذشت. راننده متواری پورشه دستگیر می‌شود و مالک خودرو که فرد دیگری بوده نیز شناسایی می‌شود.   فرید عطار زاده خبرنگار هفت صبح روایت جدیدی از این حادثه را بازگو کرده است که در ادامه می‌خوانیم:   گفتگو با مالک پورشه
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. با آن فرد تماس گرفتیم که او درباره خودرو پورشه خود می‌گوید: «من این خودرو را حدود پنج ماه پیش به شخص دیگری به طور قسطی فروختم. آن شخص، پدرِ راننده بوده که ابتدا فرار کرده و حالا دستگیر شده است.   من هیچ ارتباطی با آن‌ها ندارم و از آن‌ها نیز دست خط دارم که خودرو به صورت اجاره به تملیک نزد آن‌ها است تا قسط‌هایشان را به صورت کامل پرداخت کنند. به همین دلیل خودرو هنوز به نام من است، اما در رهن فرد دیگری بوده. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده.   آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. آن پسر از ترس پدرش و فاجعه‌ای که رخ داده فرار می‌کند. پدرش صبح که از خواب پا می‌شود و از هیچ جا خبر نداشته. زمانی که به پارکینگ می‌رود، می‌بیند ماشین‌اش نیست و فکر می‌کند آن را دزد برده. با پلیس تماس می‌گیرد تا گزارش سرقت دهد که متوجه می‌شود خودروی‌اش به دلیل تصادف، توقیف شده است.»   بنابراین با این صحبت‌ها مشخص می‌شود گمانه‌زنی‌ که مطرح شده بود مبنی بر اینکه صاحب هر دو خودرو پروشه، آن دختر بوده اشتباه است. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. آن پسر نیز طبق گفته پلیس، گواهینامه نداشته است.  
گفتگو با مادر قربانی
صدایش از بس گریه کرده در نمی‌آید... می‌گوید دو شب بوده که از پسرش خبری نبوده و ناگهان خبر فوت‌اش را داده‌اند... همان پسری که راننده خودرو پرایدی بوده که پورشه با آن تصادف کرده و جان خود را از دست داده است.   «فرهاد طاهری» فقط بیست سال سن داشته... چهارشنبه شب در راه برگشت به خانه تصمیم می‌گیرد که بنزین بزند و بعد به خانه برود. او، اما هیچ وقت بازنگشت...   آن رانندگان پورشه در کورس شبانه و سرخوشانه خود با او تصادف می‌کنند و «فرهاد» را از خانواده‌اش می‌گیرند... فرهادی که تازه وارد سن بیست سالگی شده بوده و دانشجوی رشته کامپیوتر بوده... مادرش می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.   به اورژانس زنگ زده‌اند، اما گفتند همچنین موردی ثبت نشده، به پلیس زنگ زدند، اما چنین موردی ثبت نشده و... آخر خودشان تصمیم می‌گیرند به بیمارستان‌ها سر بزنند تا شاید اثری از پسرشان پیدا کنند.   دیروز صبح به بیمارستان «شریعتی» اصفهان می‌روند و آنجا می‌گویند یک نفر با مشخصات پسرشان ثبت شده و باید به «سردخانه» بروند برای شناسایی... می‌روند و می‌بینند پسرشان است.   مادرش می‌گوید: «چطور دو روز جسد او در بیمارستان بوده، اما کسی خبر نداشته؟ چرا در هیچ جا مشخصاتش ثبت نشده بوده؟ به ما گفتند، چون گوشی‌اش قفل داشته نتوانستند ما را پیدا کنند... این جواب یعنی چی؟ مگر فقط با گوشی پیدا می‌کنند؟ کارت‌های عابر بانک‌اش بوده، مشخصاتش بوده... چرا دو روز ما باید دنبال پسرمان باشیم و در آخر خودمان بفهمیم که در تصادف جان‌اش را از دست داده؟»   آن‌ها تایید نمی‌کنند که رانندگان پورشه آقازاده هستند، اما می‌گویند این موضوع عجیب است که مشخصات این تصادف و قربانی هیچ جا ثبت نشده بوده... مادرش با شیون و فریاد می‌گوید: «به ما گفتن دیه‌اش را می‌دهند... دیه فرهاد من را بر می‌گرداند؟ من فقط قصاص می‌خواهم و رضایت نمی‌دهم...»

منبع: فرارو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

درگیری لفظی بین ترامپ و صادق خان باز خبرساز شد

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، درگیری لفظی بین دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و صادق خان، شهردار لندن، بار دیگر خبرساز شده است.

 

آقای ترامپ یک بار دیگر در توییتی شهردار لندن را مورد انتقاد قرار داده و او را "آبروریزی ملی" خوانده که در حال نابود کردن پایتخت بریتانیاست.

 

رئیس‌جمهور آمریکا این انتقادها را بعد از آن مطرح کرد که در لندن، ظرف ۲۴ ساعت در پنج درگیری خشونت‌بار سه نفر کشته و سه نفر هم مجروح شدند.

 

این اظهارنظر رئیس جمهور آمریکا با واکنش جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا، روبرو شده است. آقای کوربین گفته "واقعا وحشتناک است که آقای ترامپ از تراژدی افرادی که به قتل رسیدند، برای حمله به شهردار استفاده کرده است".

 

به نوشته بی بی سی، ترامپ در ابتدا با بازنشر توییت کیتی هاپکینز، مفسر دست راستی، درباره خشونت‌های اخیر در لندن، گفت که آقای خان "مایه آبروریزی" است و پایتخت نیازمند یک شهردار جدید است.

 

در پاسخ به توییت های ترامپ، سخنگوی صادق خان گفت که "شهردار با قربانیان و خانواده‌های آنها (که کشته شده‌اند) ابراز همدردی کرده و وقتش را برای پاسخگویی به این نوع توییت‌ها تلف نمی‌کند."

 

شهردار لندن روز جمعه در حساب توئیتر خود نوشت که از شنیدن خبر قتل دو نوجوان منقلب شده است. وی از مردم خواست درصورتی که اطلاعاتی درباره حادثه یا قاتلان دارند با مراکز پلیس تماس بگیرند.

 

شمار کسانی که در لندن در سال جاری تاکنون به قتل رسیده اند به ۵۶ نفر رسیده است. سال گذشته ۱۳۲ نفر در لندن کشته شدند.

 

به گزارش یورونیوز، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به سخنان آقای ترامپ واکنش نشان داده و تلاش کردند وضعیت شهرهای آمریکا را با لندن مقایسه کنند. یکی از کاربران با انتشار توئیتی که در آن به مقایسه تعداد افراد کشته شده در شهرهای ایالات متحده با لندن پرداخته بود، نوشت: «نرخ قتل در ایالات متحده ۵ برابر بریتانیا و در برخی شهرهای آمریکا ۳۰ برابر لندن است.»

 

 

طبق آماری، نرخ قتل در سال ۲۰۱۸ در لندن ۱.۸ نفر به ازای هر صدهزار نفر جمعیت بود و این درحالی است که نرخ قتل در بالتیمور در همان سال ۵۵.۸ نفر به ازای هر صدهزار نفر گزارش شده است. حتی تعداد قربانیان سن‌دیگو به عنوان کلان‌شهری که کمترین میزان قتل در آن گزارش شده ۲.۲ نفر به ازای هر صد هزار نفر است.

 

جدال لفظی رئیس جمهور آمریکا با صادق خان سابقه طولانی دارد.

 

ترامپ قبل از ورود به لندن در (۳ ژوئن/۱۳ خرداد) در توییتی به شدت به صادق خان حمله کرد و او را "شهرداری افتضاح" و یک "بازنده" خواند و گفت که باید به مبارزه با جرم و جنایت در لندن تمرکز کند.

 

این واکنشی به مقاله شهردار لندن در انتقاد از سفر سه روزه ترامپ به بریتانیا بود. صادق خان،‌ دونالد ترامپ را نمونه بزرگی از راستگرایی افراطی رو به رشد و تهدیدی برای همه جهان دانسته بود.

 

همچنین در جریان سفر ترامپ به بریتانیا شهردار لندن و دیگر سیاستمداران عالی‌رتبه حزب کارگر در مراسم استقبال از دونالد ترامپ شرکت نکردند.

 

صادق خان از دولت بریتانیا برای پهن کردن «فرش قرمز» برای ترامپ انتقاد کرد و گفت: «نژادپرستان بسیاری هستند که فکر می‌کنند او ( ترامپ) مظهر (اندیشه) آنهاست.»

 

106

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

آغاز مذاکره با سه گزینه خارجی/دومربی داخلی مدنظر مسئولان پرسپولیس

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۷۱۱۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قیمت خودرو ۱۳۹۸/۰۳/۲۷/قیمت پراید در بازار امروز
 • فروریختن دیوار بر سر سرنشین پراید
 • اقدام جالب اهالی فشم در اعتراض به شورای شهر خبرساز شد +عکس
 • اعتراف تلخ سامسونگ خبرساز شد
 • قیمت خودرو در بازار امروز، 27 خرداد 98؛ پراید باز 48 میلیون تومان شد!
 • پراید باز هم ۴۸ میلیون تومان شد
 • قیمت خودرو امروز ۱۳۹۸/۰۳/۲۷|پراید ۴۸ میلیون تومان شد
 • واژگونی خودرو در اردکان، مرگ راننده را رقم زد
 • برخورد 2 خودرو سواری در مشهد یک کشته و 4 مصدوم بر جای گذاشت
 • سرنشینان ناهنجار خودروی پراید در کمتر از ۷۲ ساعت تحت تعقیب قرار گرفتند
 • تصادف خودرو پراید با کامیون کمپرسی در محور مشهد – فریمان
 • گاوسواری دختران چینی خبرساز شد! +فیلم
 • چرا اهدای قرآن به رئیس‌جمهور خبرساز شد؟ +تصاویر
 • چرا ورق در بازار خودرو برگشت؟/پراید باز هم از ۵۰ میلیون تومان عبور کرد
 • قیمت پراید باز هم بالا کشید/ پراید از ۵۰ میلیون عبور کرد
 • پراید باز هم از ۵۰میلیون تومان عبور کرد
 • پراید باز هم از ۵۰ میلیون تومان عبور کرد
 • وضعیت عجیب پرداخت خسارت بیمه در تصادفات پراید و پورشه!
 • نجات راننده پراید در تصادف با یک کامیون