به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، اطلاعیه کمیته اخلاق درباره تخلف علیرضا بیرانوند صادر شد که به شرح زیر است:

درباره تخلف اخلاقی آقای علیرضا بیرانوند بازیکن و دروازه‌بان باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران مبنی بر رفتار ناشایست نسبت به مأمور نیروی انتظامی مستقر در ورزشگاه تختی شهرستان جم استان بوشهر در حاشیه دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی در تاریخ ۲۶/‏۰۲/‏۹۸‬ که فیلم آن در رسانه‌ها منتشر شده است اعلام می‌دارد با عنایت به محتویات پرونده و با توجه به شکایت رسمی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شخص مأمور حاضر در محل که مورد تعرض قرار گرفته و مشاهده فیلم‌های به دست آمده که حاکی از رفتار ناشایست و به دور از اخلاق و نزاکت عمومی اجتماعی و رفتار حرفه‌ای ورزشکاران می‌باشد؛ و با توجه به اینکه نامبرده به عنوان یک ورزشکار و فوتبالیست در سطح ملی الگوی بسیاری از جوانان و فوتبال دوستان بوده که مسئولیت وی را در رعایت اصول اخلاقی دو چندان می‌سازد و اینکه دفاعیات ایشان و وکیل وی در توجیه علت چنین رفتاری مورد پذیرش اعضا کمیته اخلاق قرار نگرفته است، تخلف انتسابی به نامبرده را محرز و مسجل تشخیص و رفتار وی را مطابق با ماده ۵۱ آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و نیز ماده ۱۳ آئین نامه اخلاق فیفا مصوب سال ۲۰۱۸ که مقرر می‌دارد:

۱ – افراد متعهد به این آئین نامه باید از اهمیت وظایف خود و تعهدات و مسئولیت‌های توأم با آن آگاه باشند به طور خاص، افراد متعهد به این آئین نامه باید وظایف خود را اجرا و مجدانه به مسئولیت‌های خود عمل کنند به ویژه در مورد موضوعات مرتبط با امور مالی.
۲- افراد متعهد به این آئین نامه تا جایی که برای آن‌ها مقدور باشد باید به چهارچوب مقرراتی فیفا احترام بگذارند.
۳ – افراد متعهد به این آئین نامه باید به اهمیت تأثیر رفتارشان به اعتبار فیفا واقف باشند و از این رو به شیوه‌ای موقر و اخلاق مدارانه رفتار و همواره با اعتبار کامل و به درستی کارکنند.
۴ – افراد متعهد به این آئین نامه باید از انجام هرگونه فعالیت، رفتار، سو قصد یا عملی که ممکن است منجر به بروز رفتار ناشایست یا شکل گرفتن ظن به وجود آن شود خود داری کنند.
۵ – تخطی از این ماده می‌بایست با جریمه نقدی متناسب که حداقل ۱۰ هزار فرانک سوئیس است و همچنین محرومیت از شرکت در هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال به مدت حداکثر دو سال مجازات شود.
با عنایت به مراتب مذکور و نیز بند یک ماده ۱۳ آئین نامه اخلاق فیفا و نیز مواد ۵۱، ۵۳ و ۵۹ آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران آقای علیرضا بیرانوند را به مدت ۳ بازی رسمی در مسابقات باشگاهی از هرگونه فعالیت رسمی فوتبالی محروم و نامبرده را به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران محکوم می‌نماید که با عنایت به سابقه رفتار و عملکرد و حسن شهرت ایشان در بین اهالی فوتبال مستنداً به ماده ۱۰۷ آئین نامه مذکور سه جلسه محرومیت وی را به مدت شش ماه تعلیق می‌کند تا در صورت پرداخت جریمه نقدی و همچنین اعلام عذر خواهی رسمی و کتبی از پرسنل خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی محرومیت وی تعلیق و پس از انقضا مدت شش ماه به شرط عدم ارتکاب رفتار غیر اخلاقی از سابقه ایشان حذف گردد در غیر این صورت رأی محرومیت مستنداً به ماده ۱۱۲ آئین نامه انضباطی و ماده ۶۳ آئین نامه اخلاق به محض صدور و ابلاغ اجرا خواهد شد.
درخصوص تخلف انتسابی به باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس مبنی بر عدم ارائه آموزش لازم به بازیکنان، فرهنگ سازی و اخلاق محوری و عدم نظارت بر رفتار ایشان پرونده کماکان مفتوح می‌باشد. رأی صادره حضوری محسوب و در مهلت قانونی قابل اعتراض در کمیته محترم استیناف فدراسیون فوتبال می‌باشد.
قابل اعتراض نبودن این رأی مانع اجرای آن نبوده و از تاریخ ابلاغ به موقع اجرا در خواهد آمد.

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نبی: ۲۰ درصد قرارداد سال آینده ایوانکوویچ را فردا پرداخت می‌کنیم/برانکو نگاه ویژه‌ای به بیرانوند دارد/ جذب بازیکنان استقلال در دستور کار ما نیست

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی محمد نبی عضو هیئت مدیره باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران درباره آخرین اخبار از قرارد برانکو ایوانکوویچ اظهارکرد: آخرین صحبتی که در هیئت مدیره صورت گرفت، قرار شد تا فردا همه‌ی مطالبات ایوانکوویچ پرداخت شود. باشگاه به همه تعهداتش عمل می‌کند برانکو هم یک سال دیگر با ما قرارداد دارد و امیدواریم به قرارداد با ما متعهد باشد. حتی ما ۲۰ در صد از قرارداد سال بعد برانکو را هم به او خواهیم داد و فکر می‌کنم با توجه به اخلاق مدار بودن برانکو، او نیز به قراردادش با ما متعهد باشد.
او در خصوص اینکه شاید برانکو برای سال بعد در پرسپولیس نماند تصریح کرد: طبق صحبت‌های عرب، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس حضور برانکو طبق تعهدات طرفین قطعی است.

ماه‌ها است که برای طلب مان مکاتبه می کنیم

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره طلب این باشگاه از کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC خاطر نشان کرد: ۴ ماه است که به خاطر این طلب مان با FIFA مکاتبه داریم. از طرف فدراسیون و وزرات امور خارجه این موضوع را نیز پیگیری می‌کنیم تا راه حلی برای برطرف شدن این مشکل پیدا کنیم.
نبی درباره شروط برانکو برای تمدید قرارداد با پرسپولیس گفت: قبل از رفتن برانکو از ایران در جلسه‌ای با حضور هیئت مدیره، او تمام بازیکنان کلیدی را برای سال آینده می‌خواست البته بازیکنانی که پیشنهاد از تیم‌های خارجی دارند طبق نظر برانکو می‌توانند از تیم جدا شوند.

برانکو نگاه ویژه‌ای به بیرانوند دارد

او درخصوص آخرین اخبار از پیشنهاد خارجی برای علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: بیرانوند از مهره‌های کلیدی تیم ماست برانکو هم روی این بازیکن حساس است. علیرضا از اروپا پیشنهاد دارد و برانکو مشکلی با لژیونر شدن بازیکنان ندارد، اما روی دروازه بان تیم نگاه ویژه‌ای دارد. به هر حال جدایی بیرانوند از پرسپولیس به نظر برانکو و خود بیرانوند بستگی دارد.
او در خصوص جذب سید حسین حسینی دروازه بان تیم فوتبال استقلال، از سوی پرسپولیس اظهار کرد: جذب بازیکنان استقلال در دستور کار باشگاه پرسپولیس نیست.

علیپور از اروپا پیشنهاد دارد و طارمی هم در لیست برانکو حضور دارد

نبی درباره پیشنهادها‌ی خارجی برای علی علیپور مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس هم گفت: بله علیپور از بلژیک و اسپانیا پیشنهاد دارد.

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درخصوص بازگشت چند تن از بازیکنان سابق پرسپولیس به این تیم خاطر نشان کرد: این را باید گفت که هر کسی که در لیست برانکو باشد ما برای جذب او تلاش می‌کنیم که مهدی طارمی نیز در این لیست حضور دارد.

بیشتر بخوانید:

حضور طارمی در پرسپولیس منتفی شد

مذاکره پرسپولیس با برند معتبر برای تهیه البسه تیم

ترابی در پرسپولیس می‌ماند

انتهای پیام/

صحبت های نبی درباره آخرین اخبار از باشگاه پرسپولیس

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

انتقاد سرمربی لهستان از میزبانی ارومیه: نمی‌دانم به ایران برگردم یا نه/ بازیکنانم ترسیده بودند

کلیدواژه: علیرضا بیرانوند تیم فوتبال پرسپولیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال

منبع این خبر، وبسایت parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۸۵۹۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توضیحات پورمختار درباره آئین‌نامه «از کجا آورده‌ای»/ قوه قضائیه نام مسئولان متخلف را اعلام کند
 • علیرضا بیرانوند به عیادت پروین رفت
 • بیرانوند به عیادت پروین رفت
 • تلاش براي حفظ ترابي و بيرانوند/ پيشنهاد خارجي براي عليپور
 • نکاتی درباره ورود کمیته اخلاق به حواشی فینال جام حذفی
 • قهرمانی پرسپولیس در سوپر جام قطعی شد؟
 • بررسی آئین نامه اجرایی پیوست اجتماعی کشور
 • تدوین آئین نامه پیوست اجتماعی یک تکلیف قانونی است
 • دلایل خودکشی‌های دو دهه اخیر
 • محرومیت جهانی 3 دلال فوتبال در ایران
 • علت لاغر نشدن با ورزش چیست
 • محرومیت جهانی سه دلال فوتبال در ایران
 • توضیحات وکیل بیرانوند درباره جدایی‌اش از پرسپولیس
 • آخرین وضعیت بیرانوند در پرسپولیس
 • علیرضا بیرانوند از پرسپولیس می‌رود یا می‌ماند؟
 • سلیمانی: بیرانوند با پرداخت مبلغی می تواند از پرسپولیس جدا شود
 • سلیمانی، وکیل بیرانوند: برای بیرانوند پیشنهادی از یک تیم اروپایی به دست‌مان رسیده است؛ در قرارداد بندی داریم که بیرانوند با پرداخت مبلغی می‌تواند از پرسپولیس جدا شود
 • مدیرعامل سابق استقلال: زمانی که آقایان به دنیا نیامده بودند برای فوتبال زحمت می‌کشیدم/ خودم را محروم کرده‌ام و نیازی به کمیته اخلاق نیست!
 • افتخاری و ورمزیار جمعا ۱۵ سال از فعالیت‌های فوتبالی محروم شدند