سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت نوزدهمین سالگرد پیروزی مقاومت بر رژیم صهیونستی و آزادی کامل لبنان، (۲۵ می سال۲۰۰۰) به سخنرانی پرذاخت.

او در ابتدای سخنان خود  سالگرد آزادسازی لبنان که در این کشور با عنوان «عید مقاومت و آزادسازی» یاد می‌شود را به همه مسلمانان تبریک و در ادامه سالگرد شهادت حضرت علی ابن ابی‌طالب را تسلیت گفت و دقایقی در این باب کلماتی را بر زبان آورد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان پس از آن با بیان اینکه به علت مصادف شدن این ایام با ماه رمضان، جشنی برپا نشد اما مراسم بزرگی در جمعه هفته جاری (روز جهانی قدس) برگزار خواهد شد از اهمیت بالای روز قدس امسال به علت مصادف شدن با برخی تحولات منطقه‌ای سخن گفت و ادامه داد: همه ما سخنان مسئولان آمریکایی را در خصوص آغاز اجرای «معامله قرن» شنیدیم و گام اول که اعلام شده در نشست اقتصادی بحرین برداشته خواهد شد و پس از اقدامات بعدی نیز صورت خواهد گرفت.

او تأکید کرد که همگی در خصوص مقابله با این طرح که با هدف از میان بردن موضوع فلسطین است، مسئولیت دارند.

درحال تکمیل...

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تأکید حماس بر شکست «معامله قرن» و نشست منامه

به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، خلیل الحیه با بیان اینکه تفاهمات مربوط به آتش بس به لطف راهپیمایی‌های بازگشت و اراده قدرتمند برای پایان محاصره نوار  غزه به دست آمده است، افزود: ما از طریق نیکلای ملادینف نماینده سازمان ملل در امور خاورمیانه و مسئولان قطری و مصری موضوع ملزم کردن اشغالگران به اجرای این تفاهمات را پیگیری می‌کنیم.

عضو دفتر سیاسی حماس درباره مشارکت گسترده مردم نوار غزه در راهپیمایی روز جمعه «نه به الحاق کرانه باختری» (به مناطق اشغالی 1948 و در پاسخ به اظهارات دیوید فریدمن سفیر آمریکا در مناطق اشغالی که خواستار الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی شده بود) ‌خاطر نشان کرد: مشارکت فلسطینیان در جمعه نه به الحاق کرانه باختری، بر وحدت و یکپارچگی سرزمین فلسطین تاکید می‌کند و اظهارات دیوید فریدمن سفیر آمریکا بر جانبداری کامل آمریکا از اشغالگران مهر تایید می‌زند.

وی درباره طرح معامله قرن آمریکا خاطر نشان کرد معامله قرن مرده به دنیا آمده است و نشست منامه هم محکوم به شکست است و تا زمانی که فلسطینیان به عنوان یک طرف اساسی آن را رد می‌کنند، هرگز راهی برای اجرا پیدا نخواهد کرد.

الحیه ابراز عقیده کرد:مشارکت برخی کشورها(عربی) در کارگاه  بحرین که قرار است، اواخر ماه جاری برگزار شود، در حالی که همه فلسطینیان از طیف‌های مختلف آن را رد کرده‌اند، و ابهامی که درباره آن وجوددارد بر وجود اختلاف و شکاف بین المللی درباره این نشست تأکید می‌کند، کارگاه بحرین شکست خورده است، زیرا عنصر فلسطینی در مخالفت با آن متحد و یکپارچه است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، عضو دفتر سیاسی حماس خواستار تحریم این نشست ضد فلسطینی از سوی همه کشورهای عربی و مخالفت با هرگونه تصمیمی شد که به ملت فلسطین و مسئله عادلانه آنها خدشه وارد می‌کند، وی خواستار تبدیل اراده ملت‌ها به یک اقدام عملی در مخالفت با هرگونه اقدامی شد که به حق مقدس در فلسطین خدشه وارد می‌کند و به دنبال حذف مسئله فلسطین است.

الحیه با محکوم کردن اظهارات اخیر دیوید فریدمن سفیر آمریکا در مناطق اشغالی مبنی بر الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی تصریح کرد این اظهارات، اظهارات کاملا صهیونیستی از سوی دولت آمریکاست، اما کرانه باختری همچنان فلسطینی باقی خواهد ماند و چنین اظهارات مردودی هرگز واقعیت آن را تغییر نخواهد داد.

وی خاطر نشان کرد دولت آمریکا بر اساس آرزوها و بلندپروازی‌هایش حرکت می‌کند، اما حماس در کمین تمام طرح‌های حذف مسئله فلسطین خواهد بود و این طرح چه در بعد سیاسی و چه در بعد اقتصادی هرگز اجرا نخواهد شد.

هشدار حماس به رژیم صهیونیستی درباره وقت‌کشی در اجرای تفاهمات آتش‌بس

اسماعیل رضوان یکی از اعضای مطرح جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) به رژیم صهیونیستی درباره وقت کشی و طفره رفتن از عمل به اجرای تعهدات خود در خصوص تفاهمات شکستن محاصره نوار غزه هشدار داد.

رضوان با اشاره به اینکه راهپیمایی جمعه نه به الحاق کرانه باختری، تاکیدی بر اتحاد و یکپارچگی ملت و سرزمین فلسطین است، اظهار داشت اظهارات اخیر دیوید فریدمن سفیر آمریکا را که خواستار الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی شد، در حقیقت یک شهرک صهیونیست است،‌محکوم می‌کنیم و این اظهارات را نژادپرستانه و جانبداری کامل از اشغالگران و تشویق آنها به تجاوزگری به ملت فلسطین قلمداد می‌کنیم.

وی بر مخالفت با معامله قرن و تمام نتایج سیاسی،اقتصادی و امنیتی ناشی از آن تاکید کرد و خواستار تحریم نشست بحرین شد که به گفته وی، فصلی از فصول معامله قرن برای حذف مسئله فلسطین است.

عضو حماس خاطر نشان کرد عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر یک جنایت و خیانت به خون شهدای مردم فلسطین است.رضوان تصریح کرد رژیم صهیونیستی تنها دشمن امت اسلام است.

رضوان همچنین از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست هماهنگی و همکاری امنیتی خود را با اشغالگران قدس متوقف کند و از توافقات اسلو اعلام برائت کند. وی بر ضرورت تحقق آشتی فلسطینی و بازگشت وحدت به صفوف فلسطینیان برای مقابله با طرح معامله قرن و تمام طرح‌هایی که هدف از آن حذف مسئله فلسطین  است، تاکید کرد.

عضو حماس اظهار داشت ما به اشغالگران درباره وقت کشی و فرار از اجرای تفاهمات شکستن محاصره نوار غزه هشدار می‌دهیم، اشغالگران مسئولیت کامل پیامدهای تجاوزگری به مردم فلسطین را برعهده دارند.

رضوان بر  ادامه راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره با ماهیت مردمی و مسالمت آمیز آن تا تحقق تمام اهدافش تاکید کرد.

روز گذشته نظامیان صهیونیست به شرکت کنندگان در شصت و یکمین راهپیمایی بازگشت با  عنوان جمعه نه به الحاق کرانه باختری حمله کردند که در نتیجه آن،‌100 فلسطینی زخمی و یا دچار حالت خفگی شدند.

نظامیان صهیونیست همچنین به راهپیمایی هفتگی در روستای کفرقدوم در شرق قلقیلیه در شمال کرانه باختری حمله کردند که در نتیجه آن، چهار شهروند زخمی شدند، این راهپیمایی هفتگی در مخالفت با شهرک سازی رژیم صهیونیستی برگزار می شود.

مراد شتیوی هماهنگ کننده مقاومت مردمی در کفرقدم تصریح کرد نظامیان رژیم اشغالگر به شرکت کنندگان در این راهپیمایی با گلوله پلاستیکی حمله کردند که به زخمی شدن چهرا نفر از جمله یک نوجوان 15 ساله منجر شد. به گفته وی، نظامیان رژیم اشغالگر به تیم‌های خبری حمله کرده و آنها را به عنوان سپرانسانی قرار دادند.

وی افزود نظامیان صهیونیست کمینی در باغات زیتون با هدف کشاندن جوانان و بازداشت آنها ایجاد کرده بودند، اما نقشه آنها لو رفت. اشغالگران همچنین به چندین منزل در روستای کفرقدوم حمله کرده و از آنها به عنوان پادگان نظامی برای تک تیراندازان خود استفاده کردند.

شتیوی تصریح کرد صدها نفر از مردم این روستا در راهپیمایی روز گذشته شرکت کردند که در چارچوب فعالیت‌های مردمی و در پاسخ به آنچه کارگاه اقتصادی بحرین خوانده می‌شود و در مخالفت با اظهارات اخیر دیوید فریدمن سفیر آمریکا در تل آویو مبنی بر الحاق اراضی به رژیم اشغالگر برگزار شده است.

مردم روستای کفرقدوم و فعالان ضد شهرک سازی روزهای جمعه و شنبه هر هفته راهپیمایی های مسالمت آمیزی در مخالفت با دیوار حائل و شهرک سازی و محکومیت ادامه بسته شدن خیابان اصلی روستا به مدت بیش از 15 سال به نفع شهرک نشینان کدومیم که در خاک این روستا احداث شده، برگزار می‌کنند.

نظامیان صهیونیست همچنین روز گذشته با گاز اشک آور به شرکت کنندگان در راهپیمایی مسالمت آمیز در روستای عزموط در شرق نابلس حمله‌ور شدند.

غسان دغلس مسئول پرونده شهرک سازی در شمال کرانه باختری گفت نظامیان رژیم اشغالگر به شرکت کنندگان در این راهپیمایی که در اعتراض به مصادره اراضی روستاهای عزموط و دیرالحطب برای الحاق آنها به شهرک صهیونیست نشین الون موریه برگزار شد، حمله کردند.

وی افزود:شماری از شهروندان در این حمله دچار حالت خفگی شدند و بخشی از اراضی هم در این حمله آتش گرفت.

خبر دیگر اینکه شورای انقلاب جنبش فتح فلسطین خواستار بسیج فلسطینیان در مقابله با نشست بحرین و معامله قرن شد و تاکید کرد حقوق فلسطینیان و قدس فروشی نیست.

این شورا خاطر نشان کرد:دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شایستگی ایفای هیچ نقشی را در اجرای قوانین بین المللی و تصمیمات درباره مسئله فلسطین ندارد.

جنبش فتح با هشدار درباره شرکت در نشست اقتصادی بحرین و همراهی با اوهام شکوفایی اقتصادی در سایه اشغالگری اسرائیلی خواستار اتحاد همه گروه‌های تشکیل دهنده سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) برای مقابله با توطئه‌ها شد.

انتهای پیام/
 
 
 

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

انتقاد سرمربی لهستان از میزبانی ارومیه: نمی‌دانم به ایران برگردم یا نه/ بازیکنانم ترسیده بودند

کلیدواژه: لبنان مسلمانان روز قدس بحرین فلسطین روز قدس لبنان مسلمانان دبیرکل حزب الله لبنان

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۸۶۱۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گرینبلات: رونمایی از معامله قرن پس از تشکیل کابینه اسرائیل انجام می‌شود
 • فرستاده ترامپ از احتمال تعویق دوباره اعلام جزئیات معامله قرن گفت
 • تاخیر در اعلام معامله قرن آمریکا
 • تاکید حماس بر مقابله با طرح آمریکایی معامله قرن
 • رژیم صهیونیستی در نشست بحرین شرکت می‌کند/ رونمایی از معامله قرن پس از تشکیل کابینه اسرائیل
 • تهران برای ناکامی «معامله قرن» نهایت تلاش خود را می‌کند
 • فریاد فلسطینیان ضد معامله قرن
 • وحدت ملت فلسطین شکست معامله قرن را تضمین خواهد کرد
 • فلسطین: معاهده صلح آمریکا تغییر جهت داده است/ تظاهرات فلسطینی‌ها علیه معامله قرن
 • تظاهرات هزاران فلسطینی علیه معامله قرن و نشست بحرین
 • نیکی هیلی: معامله قرن برای حمایت از اسرائیل طراحی شده است
 • جهاد اسلامی: باید معامله قرن را به شکست بکشانیم
 • هیلی: معامله قرن برای حمایت از اسرائیل طراحی شده است
 • معامله قرن برای حمایت از اسرائیل طراحی شده است
 • مشروح| بحرین وارد بازی «معامله قرن» نشود/ تضییع حقوق مردم فلسطین و فروش اعتقادات در اجلاس منامه/ دیگر اشغال قدس را تحمل نخواهیم کرد
 • تشکیل کمپین جهانی نه به معامله قرن
 • پوشش زنده| هدف معامله قرن تامین امنیت اسرائیل و خط بطلان بر آزادی فلسطین است/ دیگر اشغال قدس را تحمل نخواهیم کرد
 • هدف معامله قرن تامین امنیت اسرائیل و خط بطلان بر آزادی فلسطین است/ دیگر اشغال قدس را تحمل نخواهیم کرد
 • پیام تسلیت دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین به سید حسن نصرالله