نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: انسان در روزمرگی نمی‌تواند به بالندگی و رشد برسد بلکه بوسیله سختی‌های زندگی قادر به شناخت توانایی‌های خود خواهد بود. ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه تفسیر آیه‌های 77 و 78 سوره حجر قرآن با اشاره به عاقبت قوم لوط(ع) و ابراهیم(ع) اظهار داشت: دنیا همواره پر از حوادث تلخ و شیرین و فراز و نشیب بوده و این امر مایه خودسازی انسان مومن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: انسان در حالت یکنواختی و روزمرگی نمی‌تواند به بالندگی و رشد برسد بلکه در فراز و نشیب و سختی‌های زندگی قادر به شناخت توانایی‌های خود خواهد بود. 

امام جمعه رشت با بیان اینکه خدای متعال در بسیاری از حوادث که در تاریخ به وجود آمده به مومنان راستین هشدار می‌دهد گفت: خدای متعال همواره به فکر بندگان خود است و از این رو درباره سرنوشت اقوام مختلف به او هشدار می‌دهد.

امام جمعه رشت: تصویب قوانین غربی نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کندامام جمعه رشت: روایات قرآن از حوادث تاریخ برای عبرت‌‌آموزی امت اسلامی استامام جمعه رشت: کثرت گناه و رباخواری موجب نزول بلاهای جدید می‌شود

وی به جایگاه انسان مومن از نگاه پیامبر اسلام(ص) نزد خدا اشاره کرد و افزود: مومن در آسمان‌ها شناخته شده‌تر از زمین است و در پیشگاه الهی از فرشتگان مقرب نیز جایگاه ارزشمندتری دارد لذا باید همواره مراقب اعمال خود باشد.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: قرآن انسان را موعظه می‌کند و شفای تمام دردهای او است و راه هدایت به سمت حق تعالی را به او نشان می‌دهد، از این رو مایه رحمت، سعادت و برکت انسان، به‌ویژه مومنان است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان یکی از اهداف نزول قرآن را نزول رحمت برای مومنان دانست و اظهار داشت: از آنجایی که این کتاب آسمانی بیان کننده حق و باطل است، رحمت و سعادت را برای پیروان خود به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ن

R7877/P/S6,71/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نهج البلاغه؛ زبان فطرت انسان‌ها/ آداب خواندن نهج‌البلاغه از قرآن گرفته شده است

زهرا روشن روان دبیر ریاضی و عضو نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: نهضت نهج البلاغه خوانی از سال 1392 توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع بنیان‌گذاری شد.
وی افزود: این نهضت، دین یا مذهب خاصی را در نظر ندارد و برای تمامی مردم در سرتاسر جهان سبک زندگی صحیح و صالح را آموزش می‌دهد.
روشن‌روان توضیح داد: در سنگ اندازی‌های دشمن، سنگ انداختن ما درست نیست بلکه ما باید با استفاده از این گنج نهان از غربت و گمراهی، خود را نجات دهیم و نباید از ارزشهای نهج البلاغه غافل شویم.
روشن روان با اشاره به سخن سید رضی در قرن چهارم هجری مبنی بر «من یقین دارم زمانی خواهد رسید که نهج البلاغه دنیا را تحت سیطره خود در می‌آورد» بیان کرد: روزی را می‌بینیم که نهج البلاغه به دنیا حکومت می‌کند و سبک زندگی آن در مقابل سبک زندگی آمریکایی حاکم می‌شود.
وی افزود: با این نهضت امتی را خواهیم ساخت که دیدگاه متفاوتی دارند و در زیر پرچم آقا امام زمان(عج) جمع می‌شوند چرا که نهج البلاغه زبان فطرت انسانهاست.

نهج البلاغه نظام‌سازی صحیح را آموزش می‌دهد
روشن روان با اشاره به اهداف اصلی تشکیل این نهضت تصریح کرد: بعد از 5 سال مطالعه و تحقیق به روی نهج البلاغه دانشمندان و عالمان به این نتیجه رسیدند که اگر این کتاب از آخر به اول خوانده شود یعنی از حکمت‌ها آغاز شود بهتر درک و راحت‌تر فهمیده می‌شود.
وی با بیان اینکه در خواندن و درک نهج‌‎البلاغه الگوی ما قرآن است، ابراز کرد: در طرح نهضت نهج‌البلاغه خوانی همانطور که برای آشنایی کودکان با قرآن از جز 30 و سوره های آسان‌تر آغاز می‌کنیم در نهج البلاغه نیز از حکمت‌ها که کوتاه‌تر هستند شروع می‌کنیم و سپس نامه‌ها و بعد خطبه‌ها را مطالعه می‌کنیم.
روشن‌روان با اشاره به اینکه هر کاری آداب و رسومی دارد، تصریح کرد: طبق حکمت 5 نهج‌البلاغه، قانون زندگی حرفه‌ای آگاهی به آدابِ هر کاری است، در این بین نقاط قوت و ضعف را نیز باید بشناسیم، آداب خواندن نهج البلاغه از قرآن برگرفته شده است.
وی با اشاره به سخن شهید مطهری مبنی بر اینکه هر کتابی که خوب بود حداقل یک بار روزنامه‌وار آن را بخوانید، افزود: نهج‌البلاغه کتابی است که به ما راه و رسم زندگی درست و نظام‌سازی صحیح را آموزش می‌دهد پس باید یک بار هم که شده آن را روخوانی کرده همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند «هر آنچه شما می‌خواهید در نهج البلاغه وجود دارد» قطعا درک آن رشد فکری را حتی برای کسانی که منتظر امام زمان (عج) نیستند هم به دنبال دارد.
روشن روان گفت: این طرح به تعداد افرادی که خواستار تهیه کتاب نهج‌البلاغه باشند کتاب ارزان قیمت در اختیار آنها قرار می‌دهد و با این کار سعی در رشد فرهنگ گفتمان و حکمت در عصر امام زمان (عج) داریم.

کمک 7 میلیون تومانی نهضت نهج البلاغه خوانی همدان به سیل‌زدگان
وی افزود: نهضت مذکور در شهر همدان برای سیل زدگان اخیر، حدود 7 میلیون تومان را جمع آوری کرده و این نهضت نیز در کمک های مردمی کشوری حدود 47 میلیون تومان سهیم شد.
این عضو گروه نهج البلاغه خوانی در همدان با اشاره به اینکه در این طرح در همدان به مرحله تدبر رسیده‌ایم، یادآور شد: این نهضت سعی دارد خواندن آسان نهج البلاغه را در 6 مرحله در مساجد، خانه‌ها و پایگاه‌ها به مردم آموزش دهد، دنیا تشنه سبک زندگی است و نهج البلاغه سبک درست زندگی را به مردم آموزش میدهد.
روشن روان با اشاره به اینکه دانشمندان خارجی که از ادیان مختلف هستند نهج البلاغه را به همین روش مطالعه می‌کنند، بیان کرد: «جرج سجعان جرداق» نویسنده و روشنفکر لبنانی که مسیحی است و با عشق به امیرالمؤمنین(ع) به دین اسلام گرویده است، می‌گوید« من نهج البلاغه را 200 بار در 40 سال مطالعه کردم» چه چیزی باعث می‌شود تا اینگونه این کتاب عزیز شود و یک دانشمند از یک دین متفاوت کتابی را با این عنوان «علی صدای عدالت انسانیت» بنویسد؟
وی ادامه داد: همانطور یک دانشمند انگلیسی در این باره می‌گوید« اگر آن خطیب توانا هم اکنون بر محور کوفه بود تمام سران، گرد هم آمده و خود را دریای علم و حکمت علی غرق می‌کردند.»
روشن روان در پایان خاطرنشان کرد: دنیا تشنه سبک زندگی سالم است و هیچ کتابی نتوانسته است تا امروز روشی درست را معرفی کند اما نهج البلاغه در پروژه تربیتی و زندگی سالم امتحان خود را پس داده است و نتایج آن تربیت شدگانی چون امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) هستند.
انتهای پیام

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

انتقاد سرمربی لهستان از میزبانی ارومیه: نمی‌دانم به ایران برگردم یا نه/ بازیکنانم ترسیده بودند

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۸۶۶۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزاری لیگ بسکتبال باعث رونق این رشته در گیلان شده است
 • برگزاری مسابقه کتابخوانی سختی کارهای سخت در دانشگاه تهران
 • تشییع پیکر هنرمند صداوسیمای مرکز گیلان در رشت
 • اصفهان| روایت زنانی که بار زندگی را زنانه به دوش می‌کشند؛ کوکب هنوز هم نان آور خانواده است
 • صفحه نخست روزنامه های گیلان
 • ساماندهی زرجوب و گوهررود از اولویت‌های اصلی شهر رشت است
 • تجلیل از رکوردداران اهدای خون در رشت
 • رژه خودروی خودروهای امدادی در رشت برگزار شد
 • رقابت ۲۷۰ نفر در مسابقات قرآن اوقاف شهرستان رشت
 • رشت فاقد برنامه چشم‌انداز و آینده‌نگر است برای خدمت به مردم فرصت زیادی در اختیار نداریم وضعیت حمل و نقل و پسماند شهر رشت مطلوب نیست
 • مشکلات زیست‌محیطی شهر رشت بسیار جدی است
 • شهرداری رشت محل سرویس‌دهی به اشخاص نیست
 • ساملوو: فردا بازی سختی مقابل ایران داریم
 • استاندار گیلان: شهرداری رشت محل سرویس‌دهی به اشخاص نیست
 • معروف: تماشاگران کمک کردند بازی باخته را ببریم/ لهستان کار سختی در بازی با ایران داشت
 • رودخانه‌های آلوده رشت را رنج می‌دهند
 • یک مدیرکل، ۲ معاون فرماندار و ۷ بخشدار در استان گیلان منصوب شدند
 • پیشرفت علمی و معنوی حقیقی برای انسان در سایه انس با قرآن اتفاق می‌افتد
 • تزریق 6 هزار لیتر بر ثانیه آب به شبکه در زمان اوج تقاضا تهیه نقشه نقاط ضعف شبکه آبرسانی شهری گیلان