سرمربی تیم ملی والیبال می‌گوید: می‌توان به حضور ایران در جمع شش تیم پایانی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ امیدوار بود و بهتر است هواداران ایرانی در کنار تیم ملی باشند.

به گزارش ایسنا، در پایان آخرین تمرین تیم ملی والیبال پیش از اعزام به مسابقات لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ ایگور کولاکوویچ سرمربی سرو قامتان ایران در جمع خبرنگاران حاضر شده و گفت: از همه نفراتی که در جلسه تمرینی امروز حاضر شدند تشکر می‌کنم. شرایط سخت است اما خوشحالم‌که همه این نفرات را می‌بینم چون تمرین امروز شرایط متفاوتی داشت. امروز تمرینات خود را دیر شروع کردیم چون جلسه‌ای را با رئیس فدراسیون داشتیم.

او درباره مسابقات هفته اول لیگ ملت‌ها گفت: هفته اول خیلی مشکل است و این موضوع برای همه تیم‌ها است. ما دوره‌های تمرینی خوبی داشتیم اما بدون بازی دوستانه. همه تیم‌ها بازی‌های تدارکاتی کمی داشته‌اند اما زمان آماده‌سازی آنها نسبت به ما کم‌تر بود. در این شرایط چیزی مشخص نیست و ما برای جنگیدن و کسب نتیجه می‌رویم.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره شرایط ملی‌پوشان باتجربه و جوان‌ترها گفت: بازیکنان ما همگی آماده هستند، شرایط را می‌بینیم و بازی به بازی پیش می‌رویم. از ابتدا هم دنبال این بودیم که میکسی از بازیکنان خوب از میان باتجربه‌‌ها و جوان‌ها را در تیم جا دهیم.

او درباره خواسته‌اش از هواداران والیبال ایران نیز گفت: امیدواریم در شرایط بد و خوب هواداران والیبال کنار تیم ملی باشند. ما دو هفته میزبان هستیم و در ایران می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم که به همین دلیل بهتر است هواداران کنار ما باشند.

کولاکوویچ در واکنش به این موضوع که انتظار طرفداران حضور والیبال در جمع شش تیم نهایی لیگ ملت‌ها است، اظهار کرد: ما انتظار داریم که بین شش تیم برتر باشیم و اما همه تیم‌ها هم این را می‌خواهند، اما باید بجنگیم تا به موفقیت برسیم. با این شرایط و آماده‌سازی که ما داشته‌ایم می‌توان این انتظار را داشت اما باز هم می‌گویم همه تیم‌ها می‌خواهند در جمع برترین‌ها باشند.

او در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی می‌تواند سنت‌شکنی کرده و برخلاف سال‌های گذشته شروع خوبی را در لیگ ملت‌های امسال داشته باشد؟ گفت: اگر بتوانیم حتماً سعی می‌کنیم شروع خوبی را داشته باشیم.

کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که آیا درخواست بازی دوستانه برای تیم ملی را از فدراسیون ایران نداشت؟ توضیح داد: ما دعوت نامه و ایمیل زیادی به تیم‌های مختلف زدیم اما آن‌ها قبول نکردند. نه قبول کردند به ایران بیایند نه قبول کردند ما به کشور آن‌ها برویم. فدراسیون از ما حمایت می‌کرد اما هیچ کشوری حاضر نبود این کار را انجام دهد.

او در پاسخ به این سوال که چرا با وجود میانگین سنی ۲۵ سال برای تیم ایران خبری از بازیکنانی چون توخته در ترکیب ۱۵ نفره ایران برای هفته نخست مسابقات نیست؟ گفت: ما برای لیست لیگ ملت‌ها ۲۵ بازیکن داریم و برای این مسابقات روی همه این نفرات حساب می‌کنیم. ما مسابقات نوجوانان و جوانان را پیش رو داریم که باید به آن‌ها احترام بگذاریم. در مورد توخته هم باید بگویم که او باید تلاش خود را برای پوشیدن لباس بزرگسالان بیشتر کند تا بتواند در سطح بزرگسالان باشد.

کولاکوویچ در پایان، در پاسخ به این سوال که با این وجود می‌توان گفت لیگ ملت‌ها از ارزش زیادی برای او برخوردار است چون از بازیکنان با تجربه در ترکیب تیم ملی برای لیگ ملت‌ها استفاده می‌کند؟ توضیح داد: خیر این‌طور نیست، هدف اول ما مسابقات المپیک است و نمی‌توانیم بازیکنان اصلی را تا آن زمان در اختیار نداشته باشیم. باید از آن‌ها استفاده کنیم تا آن‌ها آماده شوند تا بتوانیم در بازی‌های انتخابی المپیک با کمک آن‌ها به توکیو برسیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ایران 3 روسیه 0؛ رزرو بلیت شیکاگو در ارومیه!

تیم ملی ایران موفق شد در دیداری جذاب روسیه را 3-0 شکست دهد.

 

به گزارش "ورزش سه"، تب والیبال این روزها حسابی داغ است و درخشش شاگردان کولاکوویچ هم به این فضا دامن زده است. تیم ملی ایران که تاکنون فقط یک باخت مقابل برزیل را در کارنامه دارد، ۲ بازی قبلی خود در هفته سوم مقابل کانادا و لهستان را با پیروزی پشت سر گذاشت؛ اتفاقی که با حمایت تماشاگران پرشور ارومیه ای رقم خورد.


بلندقامتان ایرانی عصر امروز در حساس‌ترین بازی خود در هفته سوم به مصاف روسیه می روند؛ دیداری که جنگ صدرنشینی لقب گرفته است. ۲ تیم قبل از بازی امروز در رده‌های اول و دوم لیگ ملت‌ها حضور داشتند و به همین جهت رویارویی آنها از حساسیت بالایی در سالن غدیر برخوردار بود. 

 


تزارها این بار با هدایت ساملوو پای به لیگ ملت‌ها گذاشتند و با وجود غیبت برخی از ستاره‌های خود مثل موزرسکی و میخایلووف بازهم جزو مدعیان اصلی این رقابت‌ها به شمار می‌روند. 


ایران در تاریخچه بازی‌های رودررو با روسیه کمتر توانسته این تیم را شکست دهد. در ۱۴ بار رویارویی والیبال ایران و روسیه قبل از بازی امروز، ملی‌پوشان ایرانی فقط ۳ بار توانستند بر حریف خود غلبه کنند. آخرین تقابل ۲ تیم هم سال گذشته در جریان لیگ ملت های ۲۰۱۸ با حساب ۳ بر یک به سود روسیه به پایان رسید. 


امروز بار دیگر سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه مملو از تماشاگر شد تا شاگردان کولاکوویچ بتوانند با تمام قوا برای حفط صدرنشینی خود از سد روسیه بگذرند.

 

 

ست اول: ایران 25 - روسیه 20

 

* شاگردان کولاکوویچ در میان تشویق شدید هواداران وارد زمین شدند. آن ها امروز با پیراهن سفید به مصاف سرخپوشان روسیه خواهند رفت.
* هواداران برای ثانیه هایی تیم ملی روسیه را تشویق کردند تا میهمان نوازی خود را نشان دهند.

* ایران با این ترکیب به مصاف روسیه می رود: معروف، حضرت پور، عبادی پور، موسوی، فیاضی و غفور.

* تیم ایران موفق شد امتیاز نخست بازی را کسب کند.

* سفیدپوشان ایران خیلی زود خود را سه امتیاز پیش انداختند؛ 5-2.

* ایران موفق شد زودتر به امتیاز 8 برسد. شاگردان کولاکوویچ اختلاف 2 امتیازی را حفظ کرده اند.

 

* ایگور کوبزار سروس خود را از دست داد تا اختلاف به 3 برسد. امتیاز بعدی را فیاضی با اسپک کنترل شده ماهرانه به دست آورد.

* فیاضی با سرویس دیدنی امتیاز چهاردهم را گرفت. او سرویس بعدی را از دست داد.

* تیم ایران موفق شد به امتیاز 16 برسد. پس از آن هواداران به شدت ایران را مورد تشویق قرار دادند.

 

 

* پاس دوبله وسط سعید معروف اختلاف را به 5 امتیاز رساند؛ شروع فوق العاده یوزها در ست اول.

* پس از کسب 21 امتیاز توسط ایران، سرمربی روسیه خشمگینانه درخواست تایم اوت کرد. شاگردانش در ست اول هنوز از امتیاز 15 عبور نکرده اند.

*پس از تایم اوت دوم روس ها، بازیکنان ایران 3 امتیاز متوالی را از دست دادند تا این که کولاکوویچ نیز درخواست وقت استراحت کرد. حالا ایران 23 روسیه 19.

* روس ها امتیاز 24 را با بی دقتی آبشار زن خود به ایران دادند اما توماس تصمیم گرفت تا درخواست ویدیو چک کند. درخواستی که نافرجام ماند.

* ایران امتیاز 25 را با ضربه سرویس زن روسیه به تور به دست آورد.

 

 

 

ست دوم: ایران 26 روسیه 24

 

* در ست دوم تیم روسیه با ایران پایاپای پیش می رود و نمی خواهد با شکست در این دست، کارش را سخت تر کند.

* در ست دوم تیم روسیه با ایران پایاپای پیش می رود و نمی خواهد با شکست در این دست، کارش را سخت تر کند.

* ویکتور پولاتائف روسیه با آبشاری دیدنی روسیه را به امتیاز 7 رساند. آن ها سپس به امتیاز 8 نیز رسیدند.

* پس از دریافت و ضربه ضعیف فیاضی، شفیعی به همراه موسوی آبشار بازیکن روسیه را به خوبی دفاع کردند.

* فیاضی یک بار دیگر در کسب امتیاز ناموفق عمل کرد تا کولاکوویچ درخواست تایم اوت کند.

* روسیه با جای خالی پاسورش به امتیاز 13 رسید تا اختلاف به 5 برسد.

 

 

* روسیه پس از رالی دیدنی به امتیاز 16 و تایم استراحت فنی رسید.

* سعید معروف در میان تشویق وحشتناک هواداران سرویس دقیقی را زد که با نظر داور امتیاز آن به روسیه رسید اما کولاکوویچ درخواست ویدیو چک کرد تا امتیاز آن به درستی در حساب ایران نوشته شود.

* شاگردان کولاکوویچ موفق شدند اختلاف امتیاز را تاحدی جبران کنند. حالا نتیجه 17-19 است.

* ایگور فیلیپوف بلند فامت با سرویس خوب ایران را دچار مشکل کرد. موسوی نیز نتوانست پاس بد معروف را تبدیل به امتیاز کند تا نتیجه 23-20 شود. معروف بلافاصله پس از آن با یک جای خالی دیدنی جبران کرد.

* ایران با ضربه تماشایی و غیرمنتظره سعید معروف موفق شد به امتیاز 23 رسید. سپس شفیعی با دفاعی جانانه امتیاز 24 را به نام ایران ثبت کرد.

* پس از دفاع شفیعی، تیم روسیه درخواست ویدیو چک کرد و داور امتیاز را به آن ها داد اما پس از درخواست سعید معروف و بازبینی دوباره ایران به امتیاز 24 دست یابد.

* امتیاز آخر برای ایران با سرویس فوق العاده معروف به دست آمد.

 

 

 

ست سوم: ایران 25 روسیه 23

 

* دفاع فوق العاده میلاد عبادی پور سبب شد تا ایران اختلافش را با روسیه به عدد 2 برساند.

* امتیاز بعدی را پوریا فیاضی با سرویسی دیدنی به دست آورد؛ 5-2.

* پس از آن نوبت به دفاع محمد موسوی رسید تا آبشار روس ها را دفاع کند. این دومین دفاع موسوی در بازی بود.

* دریافت فوق العاده سعید معروف و پاس دیدنی حضرت پور با ضربه غفور همراه شد تا ایران به امتیاز 10 برسد و اختلاف 3 امتیازی را حفظ کند.

* کسب امتیاز 14 توسط ایران سبب شد تا سرمربی روسیه درخواست تایم استراحت کند. فشار هواداران برای کسب ست سوم بیشتر شده است.

* روس ها موفق شدند پس از وقت استراحت فنی چند امتیاز متوالی کسب کنند، حالا آن ها به یک قدمی ایران رسیده اند.

* شفیعی با سرویسی دقیق توانست ایران را به امتیاز 20 برسند. او سرویس بعدی را از دست داد.

* هواداران حاضر در ورزشگاه به شدت ایران را تشویق می کنند. در دست اکثر هواداران پرچم ایران قرار دارد.

* تیم ایران موفق شد روسیه را در ارومیه شکست دهد. نکته جالب این که امتیاز آخر با سرویس اشتباه روس ها به دست آمد.

* بازیکنان تیم ملی پس از بازی به سمت هواداران رفتند و توسط آن ها تشویق شدند.

لیگ ملتهای والیبال تیم ملی والیبال ایران تیم ملی روسیه والیبال

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

انتقاد سرمربی لهستان از میزبانی ارومیه: نمی‌دانم به ایران برگردم یا نه/ بازیکنانم ترسیده بودند

کلیدواژه: واليبال

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۸۶۷۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حضور مقتدرانه ایران در صدر جدول
 • روسیه هم مقابل والیبال ایران زانو زد/ شاگردان کولاکوویچ همچنان در صدر
 • کولاکوویچ: می‌خواهیم در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال حاضر باشیم/ استراتژی ما برای این بازی زدن سرویس‌های قدرتمند بود
 • لیگ ملت‌های والیبال - ارومیه | کولاکوویچ: به فکر حضور در شیکاگو هستیم/سرویس‌های خوب بازیکنان نتیجه بازی را به نفع ما رقم زد
 • جدول لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹
 • ایران با اقتدار بالاتر از غول‌های والیبال
 • پیروزی قاطعانه تیم ملی والیبال مقابل روسیه
 • پیروزی قاطعانه تیم ملی والیبال مقابل روسیه/ ایران همچنان در صدر
 • زنده از سالن پرهیاهوی غدیر؛ ایران 3 – روسیه 0 
 • روسها هم مقابل سروقامتان ایران تعظیم کردند/ تداوم صدرنشینی شاگردان کولاکوویچ در پایان هفته سوم
 • لیگ ملت های والیبال؛ لهستان 3-1 کانادا؛ شاگردانِ ویتال هینن همچنان امیدوار به صعود
 • نتیجه‌گرایی بلای جان تیم ملی والیبال/ خطر مصدومیت بیخ گوش شاگردان کولاکوویچ
 • کولاکوویچ: امیدوار هستیم که به فینال برسیم
 • یلی: روسیه را هم باید مثل لهستان ببریم
 • کولاکوویچ: مرا بکشید ولی از بازیکنانم به نیکی یاد کنید/ لهستان کیفیت بالایی از بازی را ارائه کرد
 • لیگ ملت‌های والیبال ـ ارومیه| یوزهای ایرانی یکه تاز رقابت‌ها/ شاگردان کولاکوویچ صدر جدول را از روس‌ها پس گرفتند
 • ایران ۳ – لهستان ۲ | صعود والیبال ایران به صدر جدول لیگ ملت‌ها
 • به‌روزرسانی می‌شود/ توزیع پرچم کانادا بین هواداران!/ وزیر ورزش مهمان ویژه دیدار ایران و لهستان + عکس
 • لیگ ملت‌های والیبال - ارومیه | تیم ملی والیبال ایران با تیم لهستان مصاف می‌دهد