به گزارش ایسنا، عبدالکریم گراوند در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تاکید بر لزوم توجه ویژه به شهرستان عسلویه گفت: به عقیده من بزرگان و نمایندگان استان بوشهر در مجلس باید نسبت به لابی‌گری برخی افراد از دیگر استان‌ها در خصوص جذب اعتبارات عوارض آلایندگی واکنش نشان دهند، چرا که با این لابی گری‌ها، ظلم مضاعف و بزرگی در حق استان صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: هنوز هیچ‌گونه سنجش و اقدامی برای تعیین میزان آلایندگی‌ها انجام نشده است و این مسائل تنها نشأت گرفته از لابی گری برای بردن منابع استان و خیانت در حق استان بوشهر است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید نباید سهم آلایندگی استان بوشهر با لابی گری و رانت گرفته شود، اظهار کرد: من امروز به وزیر نامه نوشته ام و به رئیس جمهور نیز نامه‌ای خواهم نوشت؛ نباید سهم استان بوشهر توسط استان‌هایی که حقشان نیست گرفته شود.

وی ادامه داد: مردم بوشهر اجازه نمی‌دهند که دستگاه‌ها با لابی گری‌ها و رفاقت بازی‌ها در سطح ملّی سهم استان بوشهر را نادیده گرفته و به استان‌های دیگر انتقال دهند، چرا که این یک ظلم آشکار در حق استان بوشهر است.

گراوند تصریح کرد: قریب به ۸۰ درصد از کارکرد اشتغال و منابع و درآمدهای عسلویه ملی است و نمی‌گذاریم که این موضوع نیز اتفاق بیفتد و سهم آلایندگی‌های مردم استان را میان استان‌های دیگر توزیع کنند.

وی با تاکید بر جلوگیری از پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر به دیگر استان‌ها افزود: منطقه‌ای که بیش از ۸۰ کیلومتر با عسلویه فاصله دارد با لابی‌گری و استفاده از رانت در صدد جذب اعتباراتی است که حق مسلم مردمی است که سلامتی آنها به خطر افتاده است.

استاندار بوشهر بیان کرد: در شرایطی که پایتخت انرژی کشور نیاز به آرامش دارد، پرداخت قریب به ۴۵ درصد از اعتبارات بوشهر به دیگر استان‌ها ضد آرامش و برهم زننده فضای آرام فراهم شده در جهت توسعه استان است.

وی تصریح کرد: محیط زیست این موضوع را به طور جدی پیگیری نماید تا اعتبارات و حق استان به طور گتره ای تقسیم نشود. نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس نیز حتماً نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند تا حق آشکار مردم بوشهر با لابی گری جابه‌جا نشود.

گراوند تاکید کرد: اگر این سنگ بنا کج گذاشته شود سال‌ها حق مسلّم مردم استان بوشهر در جابه‌جایی اعتبارات عوارض آلایندگی تضییع می‌شود و این ظلم بخشودنی نیست، زیرا اکنون مردم عسلویه در شرایط سختی هستند.

وی بیان کرد: طی بررسی‌ها و در نشست حدود ۴۰ نفر از خانواده‌های ساکن در عسلویه با امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر مشخص شده که حدود ۸۰ درصد از این خانوارها بین یک یا دو مریض در خانه‌هایشان وجود دارد؛ کودک تازه متولد شده سرطان دارد، ما حق این مردم را بر اساس کدام معیار به دیگران بدهیم؟

وی تصریح کرد: نباید اجازه داد عده‌ای در دیگر استان‌ها با لابی‌گری حق مردم استان بوشهر در حوزه اعتبارات عوارض آلایندگی را ضایع کنند، از دولت انتظار دارم که اجازه ندهد سنگ بنای کجی در ارتباط با این موضوع گذاشته شود، در این صورت مردم استان بوشهر قطعاً هیچگاه این ظلم را فراموش نخواهند کرد.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مطالبه‎گری دانشجویان زنجان از مسئولان/ جامعه بدون مطالبه، جامعه‎ای مرده و بدون آرمان است

با برگزاری میزگرد دیدگاه ها و مطالبه گری دانشجویان در خصوص مسائل مختلف استان زنجان مطرح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  موج رسا;جمعی از دانشجویان دانشگاه‎های زنجان با حضور در پایگاه خبری - تحلیلی موج رسا در خصوص مطالبه‎گری دانشجویان به ارائه دیدگاه‎های خود در قالب میزگرد پرداختند.

مطالبه داشتن و ابراز و پیگیری آن که مطالبه گری نامیده می شود از ویژگی های یک جامعه پویا و باانگیزه است.
مطالبه گری در درون خود نوعی آرمانگرایی را نمایندگی می کند لذا جامعه بدون مطالبه، جامعه ای مرده و بدون آرمان است.

"مهدی رضایی" جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در این زمینه معتقد است،باید در مطالبه گری وحدت وجود داشته باشد اگر این رویه نباشد، مطالبه گری درست انجام نشده و کار درستی از آن منتج نمی شود.

وی می گوید: مطالبه گری مورد تاکید مقام معظم رهبری است و باید قشر دانشجو به دنبال مطالبه گری در بخش های مختلف به ویژه مسئولان باشد.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان با بیان اینکه ظرفیتی همچون روغن نباتی جهان زنجان فرصتی برای ایجاد اشتغال در زنجان بود اما با تعطیلی پی درپی امنیت شغلی عده ای از کارگران به مخاطره افتاد.

 

 

"مهدی برجی"مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان نیز معتقد است مطالبه گری باید انجام شود با مطالبه گری می توان از رانت و فساد جلوگیری کرد.

وی می گوید: در ماجرای  دختر وزیر با مطالبه گری منزلش پس گرفته شد اینگونه رفتارها موجب می شود تا مردم به نظام امیدوار شوند.

این دانشجو ادامه می دهد:باید در قالب مطالبه گری خواسته های به حق خود را از مسئولان بخواهیم ما وظیفه داریم از طریق رسانه و نشریات دانشجویی و فضای مجازی مطالبه گری کنیم.

وی یکی از مطالبات جدی را شفافیت آرا و حقوق نمایندگان عنوان کرد و گفت: مطالبه گری موجب شد تا دیدگاه ها در خصوص  (FATF تغییر کرده و مخالفت ها با آن افزایش یابد.

این دانشجو برگزاری تریبون های آزاد را موجب شفافیت سازی در جامعه عنوان کرد وگفت: در این تریبون ها بسیاری از مسائل شفاف سازی می شود.

وی با اشاره به آلایندگی کارخانجات سرب و روی در زنجان  و دندی،گفت: مطالبه جدی ما از مسئولان رفع آلایندگی این کارخانجات است.

برجی بیان داشت: به گفته کارشناسان وجود سرب در آب و هوا موجب آلودگی آب های زیر زمینی شده است که باید مسئولان به این موضوع ورود کنند.

وی برضرورت تعیین تکلیف پسماندهای روی در زنجان تاکید کرد و گفت: یکی از مطالبات جدی مردم رفع این معضل در زنجان است.

این دانشجوی زنجانی ادامه داد: ظرفیت های کشاورزی استان زنجان شکوفا نشده است که این موضوع هم از مطالبات جدی مردم است،اگر در حوزه کشاورزی به اقتصاد مقاومتی توجه می شد وضعیت اقتصادی بهتر می شد.

 

 

"مقدم" دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان مطالبه گری را موجب حل مشکلات نیشکر هفت تپه عنوان کرد و گفت: ایجاد موج رسانه ای موجب شد تا مسئولان توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

وی گفت: عدم توجه به مطالبه گری موجب بی اعتمادی و نا امیدی مردم می شود،مطالبه گری به گونه ای که است که با ایجاد موج رسانه ای می توانیم مشکلات جامعه را مطرح کنیم.

این دانشجو برضرورت مطالبه گری در حوزه فعالیت های فرهنگی تاکید کرد و گفت: فرهنگ و اقتصاد لازم و ملزوم یکدیگرند.

دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان با اشاره به مطالبه گری های انجام شده در خصوص کارخانجات سرب و روی زنجان،گفت: جامعه رسانه ای باید در این زمینه جدی تر عمل کند.

انتهای پیام/

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

آغاز مذاکره با سه گزینه خارجی/دومربی داخلی مدنظر مسئولان پرسپولیس

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۸۶۷۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیشنویس تفاهم نامه همکاری بسیج مهندسین صنعتی و کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان عسلویه
 • رسانه و ارتباط آن با مطالبه گری
 • سه دفتر تسهیل‌گری و توسعۀ محلی در یزد افتتاح می شود
 • به کودکان کار کمک نکنید/ مادامی که مشکلات اقتصادی پابرجاست مقابله با تکدی گری بی نتیجه است
 • شرکت‌های آمریکایی برای کاهش تحریم‌های هوآوی لابی می‌کنند
 • ‌‌لشکر مطالبه‌گری مجمع رهروان امر به معروف به عرصه مبارزه با فساد وارد می‌شود
 • پدیده عسلویه ناشی از مشکل حکمرانی است
 • لابی Intel و Qualcomm برای کاهش محدودیت‌های Huawei
 • دستگاه سی تی اسکن بیمارستان عسلویه ۲ سال بلا استفاده مانده است
 • لابی بسازبفروش ها در شهرداری و شورا
 • سیاست های حمایتی ترامپ رونق صنعت نفت آمریکا را به خطر انداخته است
 • 150حامی ایتام در عسلویه جذب شدند
 • پیشرفت چشمگیر ایران در صنعت تولید درب چوبی
 • سلبریتی‌ها باید در هر اموری دخالت کنند اما جامعه نه!/ «سفر زایمان»؛ پدیده تازه‌ای که سلبریتی‌ها جا انداخته‌اند
 • رامتین خداپناهی: پول باد‌آورده سینما را به این روز انداخته است
 • بخش زیاد خانه‌های خالی کشور متعلق به بانک‌هاست / لابی بانک‌ها مانع اصلاح سیاست‌های پولی و مالی
 • پول باد‌آورده سینما را به این روز انداخته است
 • اسپانسر تیم پارس جنوبی جم در فصل آینده مشخص شد
 • دقیقه ۹۰ لابی‌ها؛ترس اصلاح‌طلبان از ورود عارف به بازی ریاست کمیسیون‌ها