مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: ۴۰ مدرسه استان کاملاً فرسوده و قدیمی بوده که باید تدبیر درستی برای نوسازی و یا احداث مدارس جدید به‌جای آن‌ها در سطح مسئولان اندیشیده شود. ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۵ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام عصر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تأمین مالی انرژی مدارس یکی از دغدغه‌های آموزش‌وپرورش استان است.

وی افزود: باوجوداینکه در برخی استان‌ها در فردای شب‌های قدر برنامه‌ریزی امتحانات صورت گرفته اما هیچ امتحانی در فردای شب‌های قدر در مدارس قم برگزار نخواهد شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم ادامه داد: قیمت کاغذ در روزهای اخیر به‌شدت بالا رفته به صورتی که تهیه این کالای مصرفی و موردنیاز را برای آموزش‌وپرورش استان بسیار دشوار کرده است، در این وضعیت انتظار می‌رود مسئولان استان مساعدت بیشتری داشته باشند.

شیخ‌الاسلام تأکید کرد: در استان قم بیش از 1500 واحد آموزشی وجود داشته که تهیه کاغذ«آ چهار» برای برگزاری امتحانات را با هزینه‌های هنگفت اقتصادی روبه‌رو کرده است.

وی با اشاره به برخی مشکلات حاصل از گرانی کاغذ گفت: خریداری و تهیه یک بسته کاغذ آ چهار بیش از 50 هزار تومان برای یک جلسه امتحانی هزینه روی دست مدیر می‌گذارد این در حالی بوده هزینه‌های دیگر و به‌ویژه تجهیزات نیز در سال‌های اخیر به‌شدت افزایش پیداکرده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم عنوان کرد: امکانات گرمایشی و سرمایشی مدارس قم  نوسازی و به‌روز شده است، شوری آب در قم سبب افزایش استهلاک و هزینه‌های ناشی از تعمیر و نگهداری این وسایل در سطح مدارس شده است.

شیخ‌الاسلام مدارس فرسوده استان را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: 40 مدرسه استان قم کاملاً فرسوده و قدیمی بوده که باید تدبیر درستی برای نوسازی و یا احداث مدارس جدید به‌جای آن‌ها در سطح مسئولان استان اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: نصب و راه‌اندازی تجهیزات روشنایی و همچنین دوربین‌های مداربسته در سطح مدارس استان اجتناب‌ناپذیر است، تجهیزات و منابع آب گرم 10 مدرسه استان نیز نیازمند تعمیرات اساسی است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم تصریح کرد: 110 میلیارد تومان هزینه تجیهزمدارس استان شده که بخشی از آن از محل کمک‌های اولیه تأمین‌شده است، کمک 5 درصدی حاصل از عوارض شهری کمک بسیار شایانی در پیشبرد اهداف جاری آموزش‌وپرورش دارد.

شیخ‌الاسلام عنوان کرد: در 5 سال گذشته 161 مدرسه در قم احداث و به بهره‌برداری رسیده است، بخش مهمی از مدارس تازه تأسیس قم توسط خیرین مدرسه‌ساز احداث‌شده است، تمام مدارس افتتاح‌شده قم برخلاف برخی از استان‌های دیگر، راه‌اندازی و مورداستفاده قرارگرفته است.

وی گفت: خردادماه امسال 8 هزار دانش‌آموز از آموزش‌وپرورش قم فارغ‌التحصیل می‌شود و مهرماه نیز پیش‌بینی جایگزینی همین مقدار دانش‌آموز می‌رود، تراکم دانش‌آموزی در استان قم بسیار زیاد است.

کمک 10 میلیاردتومانی خیران برای بازسازی مدارس سیل‌زده گلستان؛ تعمیر 300 مدرسه تا مهرماه600 مدرسه در مقاطع مختلف در حاشیه جاده‌های گیلان وجود داردتوانیر: برق هیچ مدرسه‌ای به‌دلیل بدهی قطع نشده است

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم ادامه داد: اگر سال آینده قرار باشد 10 هزار دانش‌آموز به آموزش‌وپرورش قم اضافه شود، چاره‌ای جز دو شیف کردن بسیاری از مدارس نخواهد بود، اگر تعداد دانش‌آموزان بیشتر از این رقم باشد کار آموزش‌وپرورش کاملاً قفل و بغرنج می‌شود..

شیخ‌الاسلام ادامه داد: 4 مدرسه ویژه اتباع در قم احداث‌شده است. برای تأمین اوقات فراغت سالم 11 دستگاه در استان مسئولیت مستقیم دارند که آموزش‌وپرورش یکی از آن‌ها است.

وی تأکید کرد: سال پیش 6 هزار و 500 دانش‌آموز قمی به سفر راهیان نور اعزام شدند، برگزاری امسال سفر راهیان نور بیش از یک میلیارد تومان هزینه نیاز دارد،

انتهای پیام/ن

R7854/P/S6,62/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

طرح مدرسه متریک یکی از طرح های راهگشا برای ساخت مدارس است

به گزارش خبرنگار مهر، نعمت بنی آدم رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران در نشست خبری «بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران» که صبح امروز در سازمان نوسازی استان تهران برگزار شد، با تسلیت درگذشت مرحوم حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با اشاره به فقدان مرحوم حافظی گفت: برای خیرین جایگاه ایشان هیچ وقت فراموش شدنی نیست. برخی از انسان‌ها نظر کرده خدا هستند، دکتر حافظی نیز چنین بود و تمام عمر خود را وقف مدرسه سازی و جذب خیرین مدرسه ساز کردند.

وی ادامه داد: مرحوم حافظی از روزی که پا به عرصه جامعه خیرین گذاشتند، تمام فضای آموزشی را دگرگون کردند. اگر این خیرین نبودند که حدود ۴۰ درصد از مدارس توسط آنها ساخته نمی‌شد، معلوم نبود چه بر سر مدرسه سازی و دانش آموزان این مرز و بوم می‌آمد.

وی بیان کرد: یک هزار خیر مدرسه در خارج از کشور و ۶۸۰ خیر در داخل کشور وجود دارد. و پرچمدار مدرسه سازی کشور دکتر حافظی بودند.

در ادامه این خیر مدرسه ساز با اشاره به اینکه استان تهران و شهر تهران به حضور خیرین بسیار نیاز دارد، اظهار کرد: خیرین مایل به این هستند که مدارس رادر شهر و روستای خود بسازند اما استان تهران با معضلاتی رو به روست که می‌طلبد خیرین به آن توجه کنند. به طور مثال، ساختمان‌هایی با قدمت ۶۰ و ۷۰ ساله امروز مدرسه هستند. ۴۰ تا ۵۰ درصد مدارس نیاز به بازسازی و تعمیر دارد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره ورود خیرین به دیگر موارد مربوط به دانش آموزان مانند پوشش کودکان استثنائی و یا تامین پوشاک و لوازم التحریر دانش آموزان، بیان کرد: از سال گدشته برنامه‌ای گذاشته شد برای رسیدگی به دانش آموزانی که بی بضاعت بودن، و عده‌ای پا پیش گذاشتند و کار هم اکنون هم با برنامه آقای ابراهیمی پیش می‌رود و روزانه درباره ۱۰ تا ۱۵ دانش آموز را تحقیق می‌کنند و زیر پوشش می‌گیرند.

وی ادامه داد: برنامه‌ای برای نام آوران دانش آموز و دانشجو داریم و همچنین پوشش کودکاناستثنایی. بررسی کردیم و قرار شد رئسای آموزش و پرورش گزارش بدهند این نام آوران و مدال آوران و همچنین کودکان استثنائی نیازمند را که در حال حاضر این آمار ناقص است و ۱۴ تا ۱۵ مورد بیشتر گزارش نشده است.

بنی آدم ادامه داد: احتمال اینکه از طریق هیئت امنای مدارس کار خوبی صورت بگیرد برای مهر امسال در همین زمینه بسیار زیاد است، برنامه گذاشته بودیم برای تبیین خیرین در دانشگاه و آموزش و پرورش که در این طرح به مدارس مراجعه کنیم ولی از سوی مدیران مناطق آموزش و پرورش کمکی نشد.

وی بیان کرد: جریان مدرسه متریک برای ما بسیار مهم است. در منطقه ۴ اولین مدرسه به این صورت ساخته شد. اگر در جامعه این طرح تبیین شود بسیار راهگشاست. در این طرح هر متری از مدرسه را یک دانش آموز تعهد می‌کند با پرواخت قسطی یک میلیون تومان، به عهده بگیرد.

تکمیل می شود…

تکمیل می شود…

کد خبر 4645173 آزاده سهرابی

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۸۶۷۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تاثیر المپیاد شایستگی محور بر ارتقای آموزش‌های فنی و مهارتی/ ناتوانی نیروی انسانی به تخصص ضربه می‌زند
 • تکمیل پروژه‌های عمرانی آموزش‌وپرورش با بهره‌گیری از ظرفیت خیران
 • شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع در مدارس و هنرستان‌ها اعلام شد + جزئیات
 • شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی جدید ابلاغ شد
 • نخبه پروری در ورزش به سبک دانشگاه آزاد اسلامی/ 9 مدرسه تخصصی ورزش در استان مازندران راه اندازی می شود
 • حمایت بیمه ای ومالیاتی از فعالان ساخت وساز دربافت فرسوده مدنظراست
 • افزایش تردد اتباع عراقی از مرز شلمچه
 • تردد اتباع عراقی از مرز شلمچه رو به افزایش است
 • آموزش‌وپرورش جای بازی‌های سیاسی نیست/ همه باید برای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش کنند
 • نوسازی بافت های فرسوده نیازمند عزم ملی است
 • معاون وزیر راه‌ در اراک: ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت‌های فرسوده سکونت دارند
 • به دنبال ساخت سالن‌های ورزشی بزرگ و مجلل در مدارس نیستیم
 • ضرورت بازطراحی مدارس متناسب با رویکردهای نوین آموزشی
 • (تصاویر) اشتیاق اتباع آذربایجانی برای خرید کالا‌ی ایرانی
 • مدرسه باید نمایی از جامعه باشد/ آموزش و پرورش پیشرفته به دنبال عادی سازی است
 • آموزش‌وپرورش باشگاه سیاسی کسی نیست
 • تشریح برنامه‌های سرپرست آموزش‌وپرورش در کمیسیون آموزش مجلس
 • فرسوده بودن 71 مدرسه در کرمان/ نیاز به کمک خیران در مدرسه‌سازی
 • مسابقات ورزشی کارکنان آموزش وپرورش استثنایی