سرمربی تیم ملی والیبال گفت: ما دنبال این بودیم که یکسری بازیکن باتجربه باکیفیت را در کنار تعدادی از استعدادها داشته باشیم.

به گزارش "ورزش سه"، ایگور کولاکوویچ بعد از آخرین تمرین تیم ملی والیبال قبل از سفر به چین برای حضور در هفته اول لیگ ملت های 2019 اظهار داشت: اولین هفته لیگ ملت ها برای همه تیم ها قطعا مشکل خواهد بود. ما دوره های خیلی خوب تمرینی داشتیم، اما نتوانستیم بازی تدارکاتی برگزار کنیم. تعدادی از تیم ها بازی تدارکاتی داشتند، اما دوره آماده سازی آنها خیلی کوتاه تر از ما بوده است. در چنین شرایطی چیزی قابل پیش بینی نیست. برای همین ما به چین می رویم تا برای پیروزی بجنگیم.


وی درباره حضور همزمان بازیکنان باتجربه و جوان در تیم ملی عنوان کرد: بازیکنان همگی آماده هستند. باید بازی به بازی جلو برویم. ما دنبال این بودیم که یکسری بازیکن باتجربه باکیفیت را در کنار تعدادی از استعدادها داشته باشیم.


سرمربی تیم ملی والیبال همچنین درباره حمایت تماشاگران ایرانی گفت: امیدواریم که تماشاگران ایرانی در هر شرایطی از ما حمایت کنند. ما به حمایت آنها در اردبیل و ارومیه احتیاج داریم.


کولاکوویچ درباره احتمال صعود ایران به مرحله نهایی بیان داشت: هر 16 تیم انتظار دارند که به مرحله نهایی بروند و ما هم چنین انتظاری داریم. جذابیت ورزش به همین است که همه می خواهند جزو برترین ها باشند. با این شرایط و آماده سازی که ما داشتیم، می توانیم انتظار صعود را داشته باشیم. فقط این را باید در نظر بگیریم که همه حریفان نیز چنین تفکری دارند. من انتظار دارم بهترین اتفاقات برای ما رخ دهد.
وی در رابطه با اینکه در سال های اخیر ایران شروع خوبی در لیگ ملت ها نداشته، گفت: اگر بتوانیم امسال حتما خوب شروع می کنیم تا این سنت از بین برود. این یک قانون برای ما نیست.


سرمربی تیم ملی درباره اینکه داوری، سرپرست فدراسیون اعلام کرده بود سرمربی تیم ملی درخواست بازی تدارکاتی نداشته، اظهار داشت: ما به تیم های ملی دیگر دعوتنامه های زیادی زدیم و هیچ تیمی درخواست ما را قبول نکرد. به همین خاطر ما مسابقه دوستانه نداشتیم. البته فدراسیون آماده بود که ما را حمایت کند. وقتی من و خوش خبر مکاتبات لازم را انجام داده بودیم، دیگر به فدراسیون اعلام نکردیم.
وی در پاسخ به این سوال که تیم ملی ایران با میانگین سنی 25 سال سومین تیم جوان لیگ ملت هاست و به همین واسطه بازیکنان جوانی مثل توخته و فیض امام دوست شانس بازی خواهند داشت، گفت: همانطور که می دانید ما 25 بازیکن را در لیست لیگ ملت ها اعلام کردیم. ایران مسابقات نوجوانان وجوانان را هم در پیش دارد و باید به آنها نیز احترام بگذاریم. درباره توخته این را بگویم که او در شرایط فعلی نمی تواند در تیم ملی بزرگسالان باشد، پس باید از رده های پایین تر دوباره شروع کند. سال قبل هم میکسی از بازیکنان جوان داشتیم که امسال خیلی از آنها برگشتند. یلی، جواد کریمی و میثم صالحی الان در تمرینات هستند. البته میثم به خاطر محدودیت در اعلام لیست در هفته اول و دوم با ما نیست.


کولاکوویچ در پایان در پاسخ به این سوال که برایش چقدر موفقیت در لیگ ملت ها اهمیت دارد، گفت: اولین هدف ما امسال صعود به المپیک است، اما اینطور هم نیست که همه چیز را رها کنیم و قبل از انتخابی المپیک تازه آغاز کنیم. بنابراین باید برای همه مسابقات تیم ملی برنامه داشته باشیم. فدراسیون خرج کرده و هواداران هم انتظار دارند.

ایگور کولاکوویچ تیم ملی والیبال ایران والیبال

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حرف های مهم نادری درباره ماندن یا رفتن از پرسپولیس

مدافع جوانی که در نیم فصل دوم لیگ هجدهم در ترکیب پرسپولیس درخشید، از تمایل خود برای ماندن و دائمی شدن قراردادش با سرخپوشان صحبت می کند. نادری همچنین به حضور ویلموتس در تیم ملی ایران خوشبین است و برای پوشیدن پیراهن تیم ملی لحظه شماری می کند.

به گزارش ورزش سه، ماجراهای برانکو بالاخره گویا منتهی به کوچ پروفسور سرخ‌ها داده و همچون هواداران سرخپوش، بازیکنان هم در شوک پایان این قصه هستند. محمد نادری هم شاید با عملکرد خوبی که در یک نیم‌فصل حضور در پرسپولیس داشت به سرنوشتی مثل برانکو دچار شود و حالا که مجبور به برگشت به بلژیک شده، معلوم نیست باشگاه قبلی اش اجازه ادامه حضور در ایران را به او بدهد. به هرحال محمد نادری با این‌که چند پیشنهاد از تیم‌های مطرح ایرانی به دستش رسیده، اولویت اصلی اش را تنها پرسپولیس می‌داند و امیدوار است با پافشاری در بلژیک بتواند جواز برگشتنش را به این تیم دوباره بگیرد. نادری به حضور در تیم‌ملی با آمدن ویلموتس بلژیکی هم خوشبین است. او می داند که ملی پوش شدنش به نفع همه جوانان خواهد شد چون سرمربی بلژیکی تیم ملی عاشق کار با جوانان و بازی تهاجمی است. ماجرای رفتن علی علیپور به اروپا هم دیگر موردی بود که با نادری در مورد آن صحبت کردیم و او معتقد است آقای گل سرخ‌ها در اروپا هم می‌تواند به این عنوان فکر کند.

 

در ابتدا، من محمد نادری هستم...


نکته جالب در مورد این است که در مورد محل تولد من و این‌که کجا فوتبالم را شروع کردم اشتباه زیاد است. من متولد مهرماه 1375 هستم و در تهران به دنیا آمدم و اصلیتم به استان قزوین بر می‌گردد. در یک خانواده فوتبالی بزرگ شدم و هم اکنون خواهرم و خانواده مادری ام در رشته تربیت بدنی فعالیت دارند. فوتبالم را از فوتبال سالنی شروع کردم و بعد نونهالان سایپا پیوستم . سربازی ام را در مقاومت گذراندم و بعد به تراکتورسازی رفتم و مدتی هم در نساجی توپ زدم که بعد از بازگشت به تراکتور به بلژیک رفتم و بعد هم به پرسپولیس پیوستم. 


خوشحال شدم که توانستم لژیونر شوم

 

من با باشگاه تراکتورسازی قرارداد داشتم اما وقتی خواستم به بلژیک بروم تمام شده بود اما گویا در قراردادم دستکاری شده بود چون می‌توانستم یکطرفه فسخ کنم. خیلی دوست داشتم لژیونر شوم که خدا را شکر این اتفاق رخ داد. 

 

در بلژیک به دلایلی نتوانستم درخشان باشم

 

همان طور که گفتید عملکرد خوبی در تراکتورسازی داشتم و رفتنم به بلژیک به واسطه دیرآمدن ویزا کمی طول کشید. وقتی به بلژیک رفتم بازی‌های آن‌ها شروع شده بود و اگر اشتباه نکنم هفته دوم یا سوم‌ لیگ آنها بود. بعد یک مصدومیت هم برایم به وجود آمد که من را از ترکیب دور کرد و نتوانستم آن طور که باید و شاید خودم را نشان بدهم. 


وقتی پیشنهاد پرسپولیس رسید هیچ چیز دیگر برایم مهم نبود

 

واقعا خبر خوبی بود. روزی که قرارداد پرسپولیس رسید من در خانه مشغول استراحت بودم که مدیر برنامه‌ام تماس گرفت و اعلام کرد که باشگاه برای جذب من اعلام نیاز کرده است. گویا آقای برانکو تماس داشته و نظر ایشان روی من مثبت بوده است. واقعا خوشحال بودم چون از بچگی دو آرزو داشتم یکی این‌که به فوتبال اروپا راه پیدا کنم و این‌که‌شانس بازی با پیراهن پرسپولیس را داشته باشم. وقتی پیشنهاد آمد هیچ چیز برایم دیگر مهم نبود و دوست داشتم همه چیز هرچه زودتر آماده شود و بتوانم به پرسپولیس بیایم. 

 

 

قرار بود زودتر به پرسپولیس بیایم اما تیم محروم بود

 

در تراکتورسازی چون به زعم کارشناسان که می‌گفتند خیلی خوب کار کرده بودم در تیم نفر اول بودم و آقای برانکو از همان موقع روی من نظر مثبت داشت و این را به مدیر برنامه من گفته بود. این اتفاق نیفتاده بود چون پنجره نقل‌وانتقالات پرسپولیس بسته بود و به همین خاطر هواداران روی من زیاد شناخت نداشتند. 

 

جلوی فولاد داور ما را اذیت کرد

 

خدا را شکر می‌کنم که توانستم زود در تیم جا افتادم و حق را بگیرم. ما خدا را شکر در تیم هیچ رقابتی نداریم و در هم پستی‌ها هرکدام بازی می‌کردیم اصلا مهم نبود. محمد انصاری را با این‌که مصدوم است خیلی دوست دارم و شایان هم دوست خوب من است. در بازی اول هم به زعم کارشناسان که گفتند خوب نبودم اما به نظرم یکی از بهترین بازی هایم را انجام دادم. داور ما را اذیت کرد و اصلا هیچ برخوردی نداشتم که پنالتی گرفت. چون بازی اول بود این اشتباه باعث شد همه چیز سر من خراب شود. 

 

روزهای اول نمی توانستم درست بخوابم

 

باور کنید من یکی، دو روز استرس زیادی داشتم و اصلا نمی‌توانستم درست بخوابم چون اولین حضورم در تیمی که آرزوی بچگی ام بود را داور این‌طور خراب کرد. با این حال یکی، دو روز بعد برانکو من را صدا کرد و به من گفت تو اول راه هستی و به این پنالتی‌ها توجه نکن. این خطا پنالتی نبود و اصلا فکر نکن و کارت را با قدرت ادامه بده تا بتوانی به خوبی بدرخشی. این صحبت‌های برانکو برای من یک روحیه عالی بود و سعی کردم کار را جبران کنم. 

 

حس و حال قهرمانی را هیچ جور نمی‌توانم تعریف کنم

 

واقعا برد و بالا بردن جام با پرسپولیس یک حس و حالی دارد که نمی‌توان بیان کرد. برد در دربی، رفتن فینال جام حذفی و قهرمانی و همچنین قهرمانی لیگ یک اتفاق فوق العاده بود که با همدلی تیم به دست آمد و از زحمات همه بچه‌ها و کادرفنی باید تشکر کرد. 

 

 

تجربه فوتسال کمکم کرد خوب دریبل بزنم

 

انتقاد همیشه وجود داشت و در هر بازی قبل از برگزاری مسابقه برانکو در جلسه از من می‌خواست که مدام نفوذ کنم. اشتباه وجود دارد اما هدف کمک کردن به تیم برای نتیجه گیری بود. در مورد دریبل زدن‌های در حال حرکت هم چون من سالنی باز بودم ناخودآگاه این توانایی را دارم که هنگام نفوذ این کار را انجام دهم و حتی در 14 سالگی با آقای شمس نایب قهرمانی جهان را در فوتسال به دست آوردیم. 

 

هر آنچه در اروپا بود، برانکو به پرسپولیس آورده بود

 

واقعیت این است وقتی از تراکتور به اروپا رفتم امکانات و تمریناتی را دیدم که در ایران نبود اما وقتی به پرسپولیس آمدم دیدم هرآنچه که در اروپا وجود دارد را برانکو با خودش به ایران و پرسپولیس آورده است و کار کردیم. مهم‌تر از همه چیزی که برانکو به بچه‌ها این یاد داد که همدل باشیم و با قدرت کار کنیم. این اتفاق حتی در بازی‌های درون تیمی بود و همه جدی کار می‌کردند. 

 

برانکو می ماند، باز هم قهرمان می شدیم

 

اولا وقتی من هم مثل همه هواداران و بازیکنان شنیدیم که آقای برانکو دیگر به پرسپولیس باز نمی‌گردد شوکه شدیم و هنوز هم همه ما ناراحتیم اما به هرحال تصمیمی بود که ایشان گرفته بود و تنها می‌توانیم به پاس همه زحماتی که کشید از او تشکر داشته باشیم. با این حال در مورد این ادعا که برانکو رفت چون دیگر نمی‌توانست برای پرسپولیس قهرمانی بیاورد من اصلا چنین اعتقادی ندارم. برانکو می‌ماند صددرصد بازهم پرسپولیس به قهرمانی فکر می‌کرد و تجربه و کارنامه او طی این سه قهرمانی پی در پی و دیگر قهرمانی‌ها این را ثابت می‌کند. برانکو می‌ماند بازهم قهرمان می‌شدیم چون به چیزی به برد فکر نمی‌کند و آن را به ما بازیکنان هم یاد داد. هرچند هنوز هم اطلاعی از آینده ایشان ندارم و در خبرها این را خواندم که دیگر بر نمی‌گردند اما در کل آرزوی قلبی همه هواداران و بازیکنان پرسپولیس به همراه مدیریت این بود که برانکو بماند. 

 

در بلژیک برای برگشتن به پرسپولیس پافشاری می کنم

 

من هم در فضای مجازی این موضوع را زیاد می‌بینم که باشگاه بلژیکی قبول کرده که محمد به پرسپولیس برگردد اما تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم اصلا چنین چیزی نیست. حتی به من گفتند باید تا پنجشنبه بلژیک باشم تا اولین تمرینم را انجام بدهم. آرزوی قلبی من ماندن و گرفتن رضایتنامه است و مدیر برنامه‌هایم در حال مذاکره با تیم بلژیکی است که قراردادم را درپرسپولیس دائمی کند. شک نکنید خودم هم به بلژیک بروم پافشاری خواهم داشت که برگردم. 

 

باشگاه درگیر موضوع برانکو است

 

به نظرم زودتر باید مذاکرات با بلژیکی ها انجام می‌گرفت اما به باشگاه باید حق داد چون حسابی درگیر قرارداد آقای برانکو است. مهمتر از همه این‌که قرارداد آقای برانکو به مشکل خورد و اگرنه بدون شک کار را نمی‌گذاشتند به روز آخر کشیده شود. 

 

 

اصلا نمی دانم تکلیفم چه می شود

 

باور کنید هیچ چیزی نمی‌دانم که بخواهم در مورد آن حرفی بزنم اما امیدوارم این اتفاق بیفتد. این‌که خودم به بلژیک می‌روم به همین خاطر است ولی کمک مربی تیم مان پیام داده است که حتما روز پنجشنبه در تمرینات باشم. 

 

اگر در پرسپولیس ملی پوش شوم، لذت دوچندانی دارد

 

خیلی امیدوارم این اتفاق بیفتد و به تیم‌ملی دعوت شوم چون آرزوی هر بازیکنی است. هدف و تلاشم این است که این اتفاق بیفتد. همان طور که گفتید سال گذشته در تراکتورسازی به من گفته شد که در لیست 50 نفره کی‌روش هستم اما در بلژیک چون بازی نکردم دعوت نشدم. امیدوارم این اتفاق بیفتد و لذت آن دو چندان است اگر با پیراهن پرسپولیس به تیم‌ملی دعوت شوم. 

 

خوشحالم که ویلموتس به دفاع چپ نیاز دارد

 

واقعا همین طور است. بعد از خواندن مصاحبه آقای ویلموتس درخصوص این‌که به دفاع چپ نیاز دارد خیلی این موضوع برایم جذاب بود و انگیزه‌ام را برای این‌که بتوانم خودم را به تیم‌ملی تحمیل کنم دو چندان کرد. 

 

چند تیم بالای جدولی خواهان جذبم هستند اما اولویتم پرسپولیس است

 

چند پیشنهاد از تیم‌های بالای جدول دارم که نیازی نیست اسم آن‌ها را بگویم. به هرحال آن‌ها با مدیر برنامه من مذاکراتی داشتند اما در وهله اول باید بگویم که من با باشگاه بلژیکی قرارداد دارم اما اولویت من در بازی در ایران پرسپولیس است. پنجشنبه به بلژیک می‌روم و باید مذاکره کنیم تا ببینیم شرایط چطور پیش می‌رود. 


سبک فوتبال ویلموتس با جنس فوتبال ایران جور است

 

من این دو بازی ایران را دیدم و به نظرم آقای ویلموتس بیشتر به بازی هجومی علاقه دارد. سبک کاری ایشان با کی‌روش فرق دارد و این مساله طبیعی است. ویلموتوس بلژیکی است و با شناختی که از فوتبال این کشور دارم کاملا به فوتبال تهاجمی علاقه دارند و نظم تیمی چه درون و چه بیرون زمین برای آن‌ها بسیار مهم است. با این حال تیم‌ملی ویلموتس خیلی قشنگ‌تر و تهاجمی‌تر از زمان کی‌روش فوتبال بازی کرد.حتی با دوستان بلژیکی ام که صحبت می‌کردم در خصوص آمدن ویلموتس گفت که او علاقه زیادی به جوانان دارد و آمدنش به نفع من خواهد بود و در کل سبک فوتبال بلژیک و سبک کاری ویلموتس که عاشق بازی تهاجمی است با جنس فوتبال ایران جور است. 

 

 

فصل بعد در پرسپولیس پاس گل می دهم

 

من قابلیت بازی در دفاع چپ و راست را دارم اما طی دو فصل اخیر بیشتر دفاع وسط بودم و به همین خاطر در تمرینات خیلی سانتر کار نکردم اما هر وقت که در تمرین‌ها زمان بود مدام به‌امادگی بیشتر فکر می‌کردم تا نفوذ بهتری داشته باشم. اگر فصل بعد هم پرسپولیس باشم قطعا پاس گل خواهم داد. 

 

سبک فوتبال شاهرودی و میناوند را دوست دارم

 

من سبک فوتبال رضا شاهرودی و مهرداد میناوند را خیلی دوست دارم. با آقا مهرداد ارتباط خوبی دارم و مدام با ایشان مشورت دارم. قطعا ارسال در هنگام حرکت عالی است و چون بیشتر دفاع آخر کار کردم این اواخر کمی زمان می‌برد تا خودم را به آن چیزی که مطلوب است برسانم اما قطعا با ماندنم این اتفاق خواهد افتاد. 

 

از تعریف و تمجید علی پروین خیلی خوشحالم شدم

 

در وهله اول برای علی آقای پروین آرزوی سلامتی می‌کنم و خوشحال شدم شنیدم حالشان بهتر است. از این خوشحال‌تر برای من وقتی بود که گفتند از سبک بازی من خوشش آمده است و این حال خوبم در پرسپولیس را دو چندان کرد. آن روز پدرم برای من روزنامه را آورد و حساب کیف کردم. حتی می‌دانم که ایشان بازی آقامجتبی محرمی را دوست دارد و اطرافیانم هم در این مورد زیاد صحبت می‌کنند. 


رابطه خیلی خوبی با علیپور و انصاری دارم

 

من با همه خوب هستم و جو خیلی خوب است اما در این بین با احسان حسینی، حاج محمد انصاری و علی علیپور رابطه خیلی خوبی دارم. 

 

دلیل گل نزدن علیپور در اواخر فصل، خستگی بود

 

همه از علی انتظار گلزنی دارند اما عامل آن خستگی بود. ما هر سه روز بازی می‌کردیم و مارکو این موضوع را به ما گفت. علی علیپور با این‌که همه بازی‌ها را حضور داشت اما بدون خستگی فوتبال بازی می‌کرد و عملکرد خوبی داشت. 

 

سبک بازی علیپور به بلژیک می خورد و می تواند به آقای گلی فکر کند

 

با علیپور یکسری صحبت داشتیم در مورد رفتن و یکسری راهنمایی هایی به او داشتم. علی را قلبا دوست دارم و امیدوارم بهترین اتفاقات برای او بیفتد.  به نظرم سبک بازی علی به فوتبال بلژیک می‌خورد که مهاجمان دونده و قدرتی را می‌خواهد. در این خصوص با علی صحبت کردم و امیدوارم بهترین اتفاق با او بیفتد.  او می‌تواند مثل تمرینات که یک لحظه کوتاه نمی‌آید در اروپا هم با قدرت کار کند و به دنبال آقای گلی باشد. 

 

 

طارمی اصلا قابل پیش بینی نیست

 

مهدی طارمی مهاجم کاملا فرصت طلبی است که اصلا نشان نمی‌دهد چه تصمیمی دارد. استارت‌های انفجاری فوق العاده ای می‌زند که خیلی عالی است. 

 

علیپور سخت ترین رقیب من در فوتبال ایران بود

 

من وقتی در دفاع وسط بازی می‌کردم مقابل علی علیپور است که در نبردهای هوایی و زمینی کار مقابل او سخت است. استنلی کی‌روش هم مهاجم خوبی است و با توجه به قد و قواره بلندی که دارد سرزدن روی او سخت است اما نسبت به او علی علیپور خیلی کامل‌تر است. 

 

دوست دارم به سری آ و لالیگا برسم

 

همان طور که گفتم اولویتم برگشت به ایران و پرسپولیس است. حالا اگر قسمت نشد بتوانم از اروپا و فوتبال بلژیک به فوتبال ایتالیا و اسپانیا راه پیدا کنم. این مساله مستلزم تمرین بیشتر است و باید با تلاش زیاد به این هدف برسم.  

منبع: روزنامه گل

محمد نادری پرسپولیس تهران

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

کلیدواژه: ایگور کولاکوویچ تیم ملی والیبال ایران والیبال

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۸۶۷۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نادری: باید به بلژیک برگردم
 • نادری: پرسپولیس بدون برانکو هم به دنبال جام است/ باید به بلژیک برگردم و چند پیشنهاد دیگر هم دارم/ تلاش می‌کنم خیلی زود به پرسپولیس برگردم
 • علمای اهل سنت: تحریم ها، سلاح دشمنان برای ایجاد فتنه ای جدید است/ فرمایشات رهبری،عامل خاموشی فتنه بود
 • احتمال غیبت موسوی و غفور در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال
 • قدرت‌نمایی سروقامتان ایران در والیبال/ المپیک نباید فدای لیگ ملت‌ها شود
 • امیدوارم در استقلال بمانم
 • معاهدات بین‌المللی و شرایط و احکام آن
 • هر استانی الزامات برگزاری را نداشته باشد از حق میزبانی محروم می شود/ هنجار شکنی با برخورد قانونی همراه خواهد شد
 • مصرف آب در زیاران 3 برابر الگوی مصرف است کف‌شکنی یک حلقه چاه قدیمی و حفر چاه جدید
 • اعزام10500زائر اهل سنت به حج تمتع
 • همایش ملی «حوزه علمیه و سنت های کارآمد» در تربت حیدریه برگزار می شود
 • کولاکوویچ جسارت جوانگرایی را دارد اما ما ایرانی‌ها نتیجه گرا هستیم
 • اعزام ۱۰۵۰۰ زائر اهل سنت به حج تمتع ۹۸
 • کارشناس والیبال: کولاکوویچ جسارت جوانگرایی را دارد اما ما ایرانی‌ها نتیجه گرا هستیم
 • پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت‌های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می‌شود
 • تفهیم اتهام ۵عضو شورای شهر بهشهر/ رکورد شکنی آمل در آشفته بازار ثبت نام مدارس
 • شریعتی را گزینشی می‌خوانند/ شریعتی؛ گفتمان راه سوم در رفع تقابل دوگانه‌ سنت و تجدد
 • رهبر انقلاب به عهد شکنی آمریکا آگاه است
 • الهه احمدی: شرایط سخت‌تر شده اما امیدوارم مدال المپیک بگیریم