فرارو- خبر‌هایی از گرفتاری تازه علی دایی منتشر شده است، البته این اخبار به صورت رسمی تائید نشده است. روزنامه خبر ورزشی مدعی شد که تلاش‌هایی خارج از حوزه فوتبال برای تحریم علی دایی و کنار گذاشتن او توسط باشگاه‌ها صورت گرفته است.
به گزارش فرارو، خبر ورزشی در این باره نوشت: «در حالی که گفته می‌شد دایی گزینه جدی هدایت تراکتور است، تبریزی‌ها به سمت جواد نکونام راهنما زدند. البته انتخاب نکونام فعلاً قطعی نیست، اما آنچه قطعی شده این است که دیگر امکان ندارد علی دایی سرمربی تراکتورسازی شود."
به نوشته این روزنامه "درباره علی دایی شایعه دیگری هم شنیده می‌شود. می‌گویند از خارج از محدوده فوتبال به باشگاه‌های لیگ برتری توصیه شده با علی دایی همکاری نکنند."
البته خبر ورزشی توضیح بیشتری درباره ادعا خود نکرده، اما کد داده که این توصیه بی ارتباط با اخراج دایی از سایپا نیست.   امروز علی دایی در گفت و گو با روزنامه فرهیختگان در واکنش به این ادعا گفت: «چنین مسائلی بعید نیست و شاید هم این مسائل خیلی محتمل باشد، اما من مگر وابسته به فوتبال هستم که بخواهم ناراحت شوم؟ من همیشه حرف حق را می‌زنم و تا آخرش هم پای حرفم هستم.»   او تاکید کرد که پیش بینی می کرده که اتفاقات اینچنینی برایش رخ دهد.   بیشتر بخوانید: ادعاهای تازه درباره فساد در فوتبال/ دایی و زنوزی از چه عصبانی‌اند؟! دلایل حمله عجیب ۳۰: ۲۰ به علی دایی   علی دایی چگونه از سایپا اخراج شد؟"
علی دایی بعد از برد دو بر صفر اوایل اردیبهشت سایپا مقابل ذوب آهن سخنان تندی را علیه مدیران باشگاه مطرح کرد. او که از مشکلات مالی سایپا گلایه‌مند بود با بیان این جمله که «فقط دوست دارم از سایپا فرار کنم» جدایی قریب الوقوع خود از جمع نارنجی پوشان را طرح کرد.
دایی در صحبت‌های خود از وجود اختلاف میان خودش و مدیران باشگاه نیز پرده برداشت و حتی اعلام کرد پول بازیکنان را به خاطر مشکلی که مدیران با او دارند پرداخت نمی‌کنند. نکته قابل توجه سکوت مدیران سایپا بعد از صحبت‌های دایی بود. با وجود اینکه دایی بعد از برد مواضع تندی علیه مدیران خودروساز گرفته، اما آن‌ها سیاست سکوت را در پیش گرفتند و پس از چند روز تصمیم نهایی خود را درباره او اعلام کردند. بله علی دایی باز هم اخراج شد، این بار از سایپا. تیمی که مهمترین افتخارش در لیگ برتر ایران را با دایی کسب کرده بود. دایی پس از اتمام دوره بازیگری به مدت کوتاهی در نقش بازیکن و مربی هدایت سایپا را برعهده داشت و با این تیم قهرمان لیگ شد.   مصطفی مدبر مدیرعامل سایپا
پس از اخراج دایی او نشست خبری برگزار کرد و حرف‌های تازه و جنجالی بیان کرد. سرمربی سابق سایپا گفت: «سه بار در فوتبال اخراج شدم و هر سه بار غیر ورزشی بود. یکبار رئیس جمهور مرا از تیم ملی برکنار کرد؛ یکبار وزیر ورزش از پرسپولیس و یکی هم الان. آقایانی که مرا اخراج کردند کجا هستند. نمی‌دانم چه کسانی مرا اخراج کردند. دیروز روز تولد دوباره ام بود. انگار دوباره از مادر متولد شدم.»   او هویت واقعی مصطفی مدبر، مدیرعامل این باشگاه، را زیر سوال برد. سرمربی سابق سایپا گفت: "تا جایی که ذهن ناقصم یاری می‌کند و او را از زمانی که ریاست حراست صداوسیما را داشت، به عنوان سردار غفور می‌شناسم."
بنابر اظهارات دایی، مصطفی مدبر در سال‌های قبل با هویت "غفور درجزی دولق" فعالیت می‌کرده، از سرداران سپاه پاسداران بوده و پیش از این ریاست حراست صدا و سیما و همچنین سازمان تجهیز و توسعه را برعهده داشته است.
علی دایی گفت که اولین بار زمانی به هویت واقعی این فرد پی برد که او در مصاحبه‌ای در "برنامه ۹۰" خود را مصطفی مدبر معرفی کرد. دایی افزود: «تن صدایش برای من آشنا بود و دیدم همین سردار غفور خودمان است و اردبیلی است. چطور او مصطفی مدبر شده است؟ کاش یک نفر از ثبت احوال این جا بود و سوال کنم که یک نفر می‌تواند کل اسم و فامیلش را عوض کند؟»
علی دایی همچنین به دعوای حقوقی اشاره کرد که در سال ۱۳۸۵ به دادگاه کشید و متهم آن پرونده از آشنایان غفور درجزی بود.
دایی گفت: "من یک پرونده سال ۸۵ دارم که یک خانم حدود ۳۰۰ میلیون من را خورده بود. همه مدارک مشخص است که او خودش را از نزدیکان غفور درجزی دولق معرفی می‌کرد. آن زمان در دادسرا با تیم حفاظتی او (سردار غفور) مشکل پیدا کردم و سال ۸۵ که من محکومیت او را گرفتم، ولی چند بار از زندان فرار هم کرد، از آشنایان سردار غفور بوده است."
ادعا‌های دایی تا کنون با واکنش ویژه‌ای روبه رو نشده فقط بخش خبری ۲۰:۳۰ صداو سیما گزارش علیه او پخش کرد. پخش این گزارش با واکنش شورای نظارت بر صدا و سیما، مواجه شد.
این شورا به صداوسیما به خاطر گزارش علیه دایی "تذکر جدی" داد و خواهان "برخورد جدی" با عوامل بخش خبری برنامه ۲۰:۳۰ شد.

حالا با این اوصاف به نظر می‌رسد مشکلات دایی پس از اخراج از سایپا و افشاگری علیه مدیرعامل این باشگاه حل نشده است. اگر گزارش‌ها درباره توصیه به عدم همکاری با او صحت داشته باشد، باید گفت که او دچار درد سر تازه‌ای شده است.
علی دایی کلا تمایل چندانی به برعهده گرفتن هدایت تیم‌های شهرستانی ندارد. او به دلیل فعالیت‌های اقتصادی اش در تهران علاقمند است که در پایتخت حضور داشته باشد. این ملاحظات را در کنار دردسر‌های دیگر او قرار دهیم به نظر می‌رسد کار او برای یافتن تیم تازه بسیار سخت شده است.

منبع: فرارو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پارسایی: ایران‌خودرو و سایپا اعلام ورشکستگی کنند

ایسنا: سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت که سایپا و ایران خودرو باید با توجه به میزان زیان انباشته‌شان اعلام ورشکستگی کنند.

بهرام پارسایی با اشاره به بررسی پرونده خودروسازها در کمیسیون اصل ۹۰، اظهار کرد: یکی از تخلفات جدی خودروسازها که وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در آن مقصر است این است که طبق قانون تجارت هر شرکت و مجموعه‌ای که زیان انباشته‌اش ۵۰ درصد سرمایه‌اش باشد، باید جلسه مجمع عمومی تشکیل دهد و اعلام ورشکستگی کند. این از قوانین صریح تجارت است. استعلام از خودروسازان هم نشان می‌دهد هر دو خودروساز میزان زیان انباشته‌شان چند برابر کل سرمایه آن‌هاست و قانونا ورشکسته هستند و باید اعلام ورشکستی کنند.

وی با انتقاد از این‌که «وزارت صنعت، معدن و تجارت از کنار همه تخلفات خودروسازان می‌گذرد» مدعی شد: به عنوان مثال کل سرمایه سایپا ۴,۰۰۰ میلیارد تومان است، در حالی که طبق جواب مکتوب آن‌ها به کمیسیون زیان انباشته‌شان ۲۰ هزار میلیارد تومان است یعنی آن‌ها ۵۰۰ درصد سرمایه‌شان زیان انباشته دارند؛ لذا طبق قانون هم سایپا و ایران خودرو شرکت‌های ورشکسته‌ای هستند که عدم اعلام ورشکستی آن‌ها باعث می‌شود این باتلاق عظیم‌تر شود و جبران خسارت‌اش برای کشور هزینه‌های سنگین‌تری در پی داشته باشد.

وی با بیان این‌که «کمیسیون اصل ۹۰ در مورد اثبات ورشکستگی این دو خودروساز حتماً جلسه‌ای با مسئولین ذیربط خواهد داشت»، ادامه داد: خود این شرکت‌ها موضوع ورشکستگی را انکار نمی‌کنند کما این‌که ایران خودرو پیش از سال ۱۳۹۸ زیان انباشته‌اش را بالغ بر ۸,۰۰۰ میلیارد تومان به ما اعلام کرد که قطعاً الان این رقم بیشتر است و منابع این شرکت هم کمتر است؛ لذا هر دو شرکت باید براساس قانون تجارت اعلام ورشکستگی کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران خودرو و سایپا همچنین مقدار زیادی هم بدهی بانکی دارند آخرین استعلام از بانک مرکزی نشان می‌دهد حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی کل خودروسازهاست که ۲۴ هزار میلیارد تومان آنها مربوط به ایران خودرو و سایپاست و میزان خودروهای پیش فروش شده‌ای که تحویل نداده‌اند هم تقریباً به همین میزان است.

وی با بیان این‌که « خودروسازها تخلفات قانونی زیادی دارند»، ادامه داد: این‌که خودروها به بهانه نداشتن قطعه در پارکینک مانده و تحویل داده نمی‌شوند تخلف از قانون است، زیرا آن‌ها حق پیش فروش خودرو را در صورت نداشتن قطعات نداشته‌اند و این تخلف است. قانون در باب پیش فروش این است که باید قطعات را داشته باشند تا بتوانند این کار را انجام بدهند. موضوع دیگر این است که آن‌ها فقط برای فروش نقدی قطعه دارند، زیرا قیمت‌شان فقط چند درصد زیر قیمت بازار است و سود بیشتری برایشان دارد. همچنین چند ۱۰ هزار میلیارد تومان پول پیش فروش دست خودروسازهاست که معلوم نیست با این پول چه کار می‌کنند. نقش آن‌ها در این است که فروش فوری داشته باشند زیرا می‌توانند آن را گرانتر بفروشند و اگر این کار را نکنند چرخ‌شان نمی‌چرخد، زیرا همان پول‌های قبلی را معلوم نیست چه کرده‌اند فقط ایران خودرو تا پایان سال گذشته بابت پیش فروش بیش از ١٣ هزار میلیارد تومان از مردم پول دریافت کرده که معلوم نیست این خودروها کجاست.

وی با بیان این‌که «ایران خودرو و سایپا طبق قانون باید واگذار شوند»، اظهار کرد: یکی از مشکلات این شرکت‌ها این است که خصوصی‌سازی نشدند و بخش دولتی هستند. البته خصوصی‌سازی اینها هم نیازمند مدیریت است. به عنوان مثال شرکت‌هایی وجود دارند که به صورت انحصاری قطعاتی را در دست دارند و عمداً آنها را تحویل نمی‌دهند تا این شرکت‌ها به سمت ورشکستگی بروند و با لابی‌هایی که دارند آنها را تملک کنند؛ بنابراین واگذاری این دو شرکت با نظارت بسیار دقیق و شفاف باشد و اگر این کار چند سال گذشته اتفاق می‌افتاد می‌توانست تحولی در صنعت خودرو ایجاد کند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «پرونده خودروسازان در کمیسیون اصل ۹۰ در حال تکمیل است و به زودی نهایی خواهد شد»، افزود: ما این پرونده را در قالب گزارش جمع‌بندی می‌کنیم و تخلفات هم برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع می‌شود و پیشنهاداتی را نیز ارائه می‌کنیم و جلساتی را با وزرای اقتصاد و صنعت و سازمان‌های نظارتی خواهیم داشت.

وی با اعتقاد به این‌که «تخلفات قانونی، عدم تمکین به قانون و تضییع حقوق مصرف کننده از عدم انجام تعهدات و عدم کیفیت خودروسازها مشهود است»، مدعی شد: دو خودروساز بالغ بر چند صد هزار شاکی و ناراضی دارند و همین‌که قوه قضاییه به صورت جدی برای بررسی تخلفات آن‌ها ورود نمی‌کند برای ما جای سوال دارد.

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۸۸۷۷۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اخراج اجباری ۵۸۹ "پناهجوی افغانستانی" از آلمان
 • تازه‌ترین قیمت محصولات سایپا در بازار + جدول
 • ترامپ میلیون‌ها مهاجر را تهدید به اخراج کرد
 • دایی لمپارد: فرانکی مربی چلسی است
 • دولت ترامپ میلیون ها مهاجر را از آمریکا اخراج می کند
 • ترامپ :میلیون‌ها مهاجر را اخراج می‌کنم
 • اتفاق جالب در حاشیه عیادت دایی از پروین
 • صرفه‌جویی ۷۸ میلیون دلاری ایران‌خودرو و سایپا
 • سايپا 4 هزار ميليارد ريال اوراق بهادار منتشر مي‌كند
 • ماجرای بازگشت علی دایی به پرسپولیس چه بود؟
 • اخراج اجباری ۵۸۹ پناهجوی افغان از آلمان
 • محسن خلیلی: نگفتم دایی و قطبی مربی می‌شوند
 • علی دایی جانشین برانکو می شود؟
 • خلیلی: نگفتم دایی و قطبی مربی می‌شوند
 • ماجرای بازگشت علی دایی به پرسپولیس
 • توافق علی دشتی، بازیکن تیم فوتبال سایپا با استقلال
 • توافق بازیکن سایپا با استقلال
 • از دایی و قطبی تا کریمی و خداداد
 • ترامپ: مولر را اخراج نکردم، چون این روش درباره «ریچارد نیکسون» جواب نداد