پیر صالحی گفت: ما برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی از ورود داروهای خارجی که در داخل و توسط متخصصان داخلی تولید می شوند، جلوگیری می کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «مهدی پیر صالحی» در نشست خبری وزیر بهداشت با اصحاب رسانه گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور وزیر بهداشت در راستای عدم ورود داروهایی که در داخل تولید داریم از ورود آنها به داخل برای حمایت از تولیدات داخلی جلوگیری می کنیم.

 

رییس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: هم اکنون داروهای برندی در داخل بازار کشور وجود داشت که مشابه آنها توسط شرکت های داخلی تولید می شد که ما از ورود آنها جلوگیری می نماییم چرا که متخصصان داخلی ما مشکلی بابت تامین این داروها ندارند.

 

پایان پیام/55

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

راهکارهای جلوگیری از زردی نوزاد

زردی نوزاد یکی از مشکلاتی است که میتواند هم برای نوزاد و هم برای پدر و مادر مشکلاتی را ایجاد نماید. ناطقان: اصلی‌ترین راه حل به منظور پیش‌گیری از زردی نوزاد در زمان بارداری، تصفیه خون و پاکسازی کبد مادر باردار از ماده‌های فاسد و زاید میباشد. تصفیه و پاکسازی خون و کبد یک مادر باردار نه تنها سبب جلوگیری از زردی نوزاد میشود.

زردی نوزاد یکی از مشکلاتی است که میتواند هم برای نوزاد و هم برای پدر و مادر مشکلاتی را ایجاد نماید. احتمالا اغلب ما نوزادانی را در خانواده‌های دوروبر خود می‌بینیم که با مشکل زردی به دنیا می‌آیند و پدر و مادر بایستی برای درمان آن دچار زحمات زیادی شوند. این کار مخصوصا برای یک مادر بارداری که جدید زایمان کرده یک مشکل دوچندان محسوب می‌شود.

سؤال اصلی این است که چطور می‌توانیم از زردی نوزاد قبل از قدم گذاشتن در این دنیای مادی، جلوگیری کنیم؟ آیا راهی وجود دارد تا در زمان بارداری بکار گیریم و از زردی بچه در همان زمان بارداری پیش‌گیری کنیم؟ اگر بتوانیم در حین حاملگی یک خانم حامله از زردی نوزاد جلوگیری کنیم، می‌توانیم جلوی بسیاری از سختی‌های مربوط به زردی نوزادان که بعد از زایمان گریبانگیر خانواده‌ها میشود را بگیریم.

ولی چه راهکاری برای این کار وجود دارد؟ اصلی‌ترین راه حل به منظور پیش‌گیری از زردی نوزاد در زمان بارداری، تصفیه خون و پاکسازی کبد مادر باردار از ماده‌های فاسد و زاید میباشد. تصفیه و پاکسازی خون و کبد یک مادر باردار نه تنها سبب جلوگیری از زردی نوزاد میشود بلکه تأثیر زیادی هم بر زیبایی جنین دارد.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از زردی نوزاد در زمان بارداری

چطور میتوان از زردی نوزادان در زمان حاملگی پیش‌گیری کرد؟

در این جا چند راهکار ساده و طبیعی عرضه میشود که با انجام این کار‌های ساده به احتمال قوی میتوان جلوی زردی بچه‌ها در زمان حاملگی را گرفت و انشاء ا... کودکی سلامت و بدون عارضه زردی به دنیا آورد.

از مصرف عرق کاسنی در زمان بارداری غافل نشوید:

کاسنی و عرق کاسنی یکی از شیوه‌های مهم و مؤثر در جلوگیری از زردی نوزاد در زمان حاملگی میباشد.

عرق کاسنی نه تنها میتواند جلوی زردی جنین را بگیرد بلکه به دلیل تصفیه خون و پاکسازی کبد از ماده‌های زاید و فاسد، نقش بسیار موثری در زیبایی فرزند دارد.

از خوردن غذا‌های داغ پرهیز کنید:

مصرف غذا بصورت داغ (بطور معمول گرم باشد اشکالی ندارد، ولی داغ نباشد) میتواند باعث ایجاد زردی در نوزاد بشود. غذای یک مادر حامله نه باید داغ باشد و نه سرد بلکه در حد معمول، گرم باشد بهتر است.

شیر را با خرما استفاده نمایید: تلاش کنید شیر را بهمراه خرما بخورید. روزانه ۳ عدد خرما برای یک زن حامله خوب است و سعی شود این سه عدد خرما بهمراه شیر استفاده شود.

از حجامت در زمان حاملگی غفلت نکنید:

حجامت در طی دوران حاملگی میتواند باعث تصفیه خون و پاکسازی کبد از ماده‌های زاید شود و این کار به جلوگیری از زردی در نوزادان بسیار کمک میکند. حجامت نه تنها سبب جلوگیری از زردی نوزاد میشود بلکه به علت پاکسازی کبد از ماده‌های سمی و فاسد و هم پاک سازی خون از ماده‌های زاید سبب زیبایی جنین هم میشود. برای حجامت در زمان حاملگی توجه داشته باشید که زمان آن بعد از ماه چهارم حاملگی و در سه ماهه دوم حاملگی است و ماه پنجم حاملگی بهترین زمان حجامت در زمان بارداری میباشد. جهت حجامت در زمان بارداری تلاش کنید در صورت قابلیت حتماً به یک پزشک طب سنتی مراجعه کرده و زیر نظر وی عمل حجامت را انجام دهید.

دانستن این نکات هم برای جلوگیری از زردی نوزاد در زمان بارداری لازم می‌باشد:

- در زمان حاملگی مادر باید، از میزان استفاده غذا‌های گرم، ادویه جات و دارو‌های شیمیایی بکاهد.

- خودداری از استفاده غذا‌های دیر هضم مانند کله پاچه یا موادی مانند بادنجان که سبب بروز زردی بیش‌تر در نوزاد میشود.

- در صورتی که پیاز و سیر به شکل خام استفاده شود، باعث پیدایش زردی میشود، ولی درصورتی که پخته شود، مشکلی به وجود نمی‌آورد.

- استفاده خوراکی‌های خنکی

- خودداری از استفاده ادویه جات مخصوصا ادویه‌های تند مانند فلفل، برای این که التهاب یا تخریب سلول‌های کبدی را همراه دارد. طبع صفرا گرم و خشک است و نوزاد نمی‌تواند این طبع را تحمل کند، حال اگر مادر ادویه استفاده کند، این ماده در شیرش ترشح میشود و پوست نوزاد رو به زردی می‌گراید.

- خودداری از استفاده از دارو‌های شیمیایی در حد امکان

- استفاده از عرقیجات و جوشانده‌های گیاهی خنک زیر نظر متخصص

- شیر دهی مکرر و منظم

در زمان حاملگی ازمایش خون بدهید

درصورتی که خون مادر نامناسب باشد احتمال افزایش شکستگی سلول‌های خونی و بیلی روبین موجود است. خانم‌هایی که دسته خونی شان+ o است بایستی منظور بگیرند که ممکن است نوزادشان به خون اضافی احتیاج داشته باشد. الزامی به یادآوری است که بدرفتاری دسته خون و Rh از اصلی‌ترین فاکتور‌های خطرناک به شمار میرود، همچنین کمبود آنزیم ژنتیک مثل دهیدروژناز گلوکز فسفات باعث افزایش پیدایش زردی نوزاد میشود.

استفاده شیر خشک در روز‌های نخست زادروز

بهتر است بدانید که معمولاً شیر مادر پس از زایمان تا چند روز تولید نمی‌شود به همین خاطر در روز‌های نخست نوزاد ماده‌ای به اسم کولوستروم می‌خورد، ولی این ماده از مملو از ماده‌های مقوی است. همچنین، زیرا نوزادان در روز‌های نخست شیر زیادی نمی‌خورند سیستم گوارشی شان قادر به خالی کردن تند نیست و به همین علت بیلی روبین در این سیستم تشکیل میشود، ولی باز هم پزشکان شیر دادن (شیر خشک) را برای روز‌های نخست سفارش میکنند.

به چه دلیل شیوع زردی این قدر زیاد شده است؟

به نظر میرسد که این ایام، تقریبا تمام نوزادان به درجاتی از زردی ابتلا میشود. به نظرم میرسد که این مورد‌های را بتوان بعنوان متهّان اصلی این اتفاق معرّفی کرد:

۱- ضعف بالفطره کبد نوزادان نسبت به نسل‌های قبل.

۲- استفاده دارو‌های شیمیایی یا غذا‌های نامطلوب در زمان زمان حاملگی که ضعف کبد جنین را تشدید میکنند.

۳- اثرات منفی زایمان‌های سزارین بر تندرستی نوزاد.

۴- واکسن هپاتیت که در بدو زادروز به نوزاد تلقیح میشود، میتواند یکی از اصلی‌ترین مظنونین باشد. منبع: باشگاه خبرنگاران برچسب ها: زردی ، نوزاد ، بارداری

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

کلیدواژه: روز قدس راهپیمایی روز قدس خبرگزاری شبستان فلسطین معامله قرن استان بوشهر ماه رمضان قدس مراسم شب قدر کاهش واردات دارو تولید دارو وزارت بهداشت

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۹۵۲۵۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چه کسی مجوز واردات کالای بی‌کیفیت را می‌دهد؟
 • کنترل میزان داروی آزاد شده توسط ایمپلنت دارورسان با کمک بلوتوث
 • رونق تولید داخل به معنای حمایت از هر دارو و کالای پزشکی بی‌کیفیتی نیست
 • ضربه مهلک قاچاق به اقتصاد کشور / چه کسی مجوز واردات کالای بی‌کیفیت را می‌دهد؟
 • کشف بیش از 4 میلیون قلم داروی قاچاق در 3 ماه گذشته
 • کشفیات داروی قاچاق در کردستان ۲۶۷ درصد افزایش یافت
 • تولید ماده اولیه داروی تبخال توسط محققان کشور
 • تولید ماده اولیه داروی تبخال در ایران
 • تولید ماده اولیه داروی درمان تبخال توسط محققان کشور
 • لایحه ساماندهی پسماند سواحل شمالی در دستور کار مجلس
 • جلسه علنی آغاز شد/ لایحه ساماندهی پسماند سواحل شمالی در دستور کار
 • وزیر بهداشت: همان‌گونه که رانتی به واردات نمی‌دهیم، به تولید نیز رانتی نمی‌دهیم
 • مصاحبه اختصاصی با مدیرعامل بانک دی: در مسیر اقتدار ثابت قدم خواهیم ماند
 • دولت مصوبه ورود خودروهای دیپلماتیک را اصلاح کرد
 • انتشار نخستین دستورالعمل صدور مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • ادعای آمریکایی‌ها در حمله سایبری و تاسیسات نظامی در راستای ملتهب کردن فضا مطرح می‌شود
 • ۱۰ آیتم مهم برای مدیران شهری در راستای کاهش اثرات گرد و غبار
 • زمزمه کاهش تعرفه واردات خودرو
 • سرمایه‌های پراکنده باید در صنعت فولاد جذب شود