حسین عالم بخش، مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: منتظر ابلاغ مصوبات بودجه سال جاری هستیم تا اولویت‌های تئاتری‌مان را مشخص کنیم. خبرهای خوش تئاتری از مدرسه تئاتر تا راه‌اندازی دانشکده پودمانی در پردیس در راه است.به گزارش بلاغ،دی ماه سال گذشته بود که حسین عالم بخش کارگردان و نویسنده تئاتر به عنوان سرپرست مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سرپرست پردیس تئاتر تهران انتخاب شد.

عالم بخش، سال گذشته نمایش‌هایی چون «خاتون» را در تئاتر شهر و «دهکده هاپوخان» را در ژانر کودک به صحنه برد. وی عضو شورای سیاست گذاری و دبیر ادوار جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر حوزه هنری نیز هست. وی در انتهای سال گذشته و در آیین چهل سال صحنه به عنوان چهره برگزیده تئاتر انقلابی انتخاب شد . درباره فعالیت‌های او در سازمان فرهنگی هنری و پردیس تئاتر تهران در این پنج ماه اخیر و رویکردهای شهرداری تهران درباره تئاتر با او به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانیم:

*از فعالیت‌تان در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آغاز کنیم. روزانه شاهد نمایش‌های زیادی در فرهنگسراهای تهران هستیم اما بفرمایید چه میزان از این کارها براساس رویکردهای جدید و مبتنی بر ویژگی نمایش‌های مردمی به اجرا در می‌آیند؟

-سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران این روزها علی‌رغم مشکلات عدیده‌ای که به دلائل مختلف با آن دست و پنجه نرم می‌کند، بیشترین فعالیت فرهنگی، هنری و اجتماعی خود را نسبت به قبل در شهر تهران رقم می‌زند و نمونه آن هم همین اجرای ده‌ها برنامه در فرهنگسراها و مراکز تابعه سازمان است.

من تا پیش از ورودم به سازمان به خوبی مشرف به اتفاقات آن نبودم، اما اکنون از این برنامه‌ها و رخدادها بسیار خرسند هستم. در عرصه هنرهای نمایشی با وجود همه مشکلاتی که مسائل مالی دست و پای سازمان‌ها را می‌بندد، تئاترهای زیادی به صحنه‌های فرهنگسراها می‌رود. تئاتر یک اهرم بازدارنده از آفت‌های اجتماعی است و بستر آموزش و تربیت نسل را به طور پنهان فراهم می‌کند. جامعه‌ای که مردمش تئاتر زیاد ببینند از خیلی مشکلات و آفت‌ها دور می‌شوند. تئاتر می‌تواند پیام‌های زیادی را مستقیم و اثرگذارتر از فیلم و دیگر هنرها به مردم منتقل کند.

بنا بر این، جامعه تئاتربین منفعت زیادی در آینده برای فرهنگ نسل‌های آتی دارد و مردمش در برابر خیلی معضلات واکسینه می‌شوند. حال با همه این مسائل و مشکلات ما در بخش هنرهای نمایشی تلاش کردیم همچنان فعالیت‌ها را زنده نگه داریم و از برخی کارها هم درآمدزایی مختصری داشته باشیم.

جامعه‌ای که مردمش تئاتر می‌بینند از خیلی آفت‌های اجتماعی دور و در برابر معضلات واکسینه می‌شوند

در عرصه رویکردهای نمایشی که در سوالات اشاره کردید باید پاسخ دهم که یک سویه کردن رویکردهای اجرای آثار هدف مهم ما در نقاط مختلف تهران بوده است.

هدف گذاری اصلی دیگر ما در بخش خانواده و کودک و سپس تسری آن به سایر بخش‌هاست، با این شفاف سازی کارگردان‌ها هم راحت‌تر می‌توانند کارها را تولید کنند و بر متون انتخابی دقیق‌تر شوند تا اهداف عالی تئاتر که همان روحیه امید بخشی به مردم، خود باوری، همدلی و مسائل دیگر است، تقویت شود. همه این رویکردها را ما در بخش هنرهای نمایشی به جد پیگیری می‌کنیم و امیدواریم که تا چند ماه آینده به نتایجی هم برسیم و در نیمه دوم سال اتفاقات واحدتری در بخش نمایشی سازمان به ویژه عرصه کودک را شاهد باشیم.

*به منظور شفاف‌سازی این رویکردها برای کارگردان‌هایی که بیشتر در فرهنگسراها مشغول به فعالیت هستند، چه برنامه‌ای دارید؟

-با درخواستی که از سوی خود کارگردان‌ها به ویژه کارگردان‌های کودک داشتیم، مصر هستیم که پس از ماه مبارک رمضان جلسه‌ای با کارگردان‌های فعال در فرهنگسراهای تهران داشته باشیم ، شاید بیش از ۳۰کارگردان در این جلسه حضور پیدا کنند. تصمیم داریم به نظراتشان گوش دهیم و آنها نیز نقطه نظرات ما را برای بهبود کارها بشنوند و از برآیند این جلسه اهداف مدنظرمان خارج شود.

*خیلی از هنرمندان و کارگردان‌های فعال این روزها معتقد هستند که شهرداری تهران همچون خیلی از شهرهای بزرگ که تئاترهای فعال در سراسر دنیا دارند ، آن  اندازه حمایت به لحاظ تبلیغات و در اختیار قرار دادن سالن و امکانات نمی‌کنند و از این جهت خیلی هنرمندان در مضیقه قرار دارند، آیا در این رابطه فکری کرده‌اید؟

-یک موضوعی بالاتر از این سوال وجود دارد که باید درباره آن توضیح دهم. ما در شهرداری تهران یک معاونت فرهنگی ـ اجتماعی داریم، در خود شهرداری هم یک سازمان فرهنگی، هنری داریم. معاونت فرهنگی ـ اجتماعی مراکزی چون برج میلاد را تحت اختیار خود دارد که مستقل زیر نظر شهردار است. همچنین یک سازمان زیباسازی شهری هم داریم که تبلیغات شهر تهران دست این سازمان است. بنابراین در زمینه تبلیغات نه سازمان فرهنگی ، هنری و نه معاونت فرهنگی ـ هنری پاسخگو نیستند. یعنی خود سازمان فرهنگی ، هنری هم بخواهد تبلیغاتی داشته باشد می‌بایست مکاتبه با سازمان زیباسازی کند. این سازمان زیباسازی هم برای خود سازوکار مشخصی همچنین در بخش درآمد زایی دارد.

من هم در دوردست ها تصور می‌کردم که برای تبلیغات کارها سازمان فرهنگی، هنری دخیل است اما زمانی که وارد سازمان شدم پی به این تفاوت بردم. این را از این جهت گفتم که خیلی هنرمندان از اشتباه دربیایند.

نکته دیگر هم حمایت خود سازمان فرهنگی، هنری از تئاتر است. شما ببینید در هفته تئاتری که اردیبهشت ماه گذشت خانه تئاتر متولی آن بود، واقعا شهرداری تهران خدمات خوبی به دوستان ارائه داد. هم در سازمان زیباسازی که تبلیغات شهری را برعهده داشته و هم خود شهرداری که پارک هنرمندان و تماشاخانه ایرانشهر را تحت امر دارد. اینها امکانات شهرداری بوده که در اختیار تئاتری‌ها قرار گرفته است. امکانات رفاهی دیگری هم همچون تخصیص بن فروشگاه شهروند یا دیگر برنامه‌ها برای دوستان خانه تئاتر در نظر گرفته می‌شود که البته گاهی هم محدود است منتها اینها اطلاع رسانی نمی‌شود.

*در حال حاضر وضعیت فرهنگسراهای تهران به لحاظ تقبل اجراهای نمایشی به چه صورت است؟

-همه فرهنگسراها به دلیل حجم زیاد تقاضا برای اجرای تئاتر اولویت‌ها را در نظر می‌گیرند. بهرحال بودجه و حمایت کم است و نباید تکرار مکررات کنیم، اگر بودجه‌ای می‌رسد می‌بایست در اختیار هنرمندان عادلانه قرار بگیرد. الان فرهنگسرای ابن سینا یا فرهنگسرای گلستان در زمینه کار کودک رزرو شده‌اند یا سالن فدک و فردوسی اجراهایشان همه پُر است، این خود نشانه استقبال هنرمندان و در نتیجه مردم از این نمایش‌ها است. یک گروه نمایشی برای گرفتن زمان اجرا از تالار هنر برای کار کودک شاید تا سه سال هم نوبت بهشان نرسد اما ما تلاش می‌کنیم در فرهنگسراها این امکان را برای هنرمندان فراهم کنیم.

*یکی از مشکلات رسانه‌ای در عرصه تئاتر نمایش‌هایی است که در فرهنگسراها اجرا می‌شوند و اطلاعات کمی از آنها وجود دارد؟

-بله من این را قبول دارم اطلاع رسانی در این زمینه می‌بایست تقویت شود، درباره بازدیدها و تماشاگران کارها هم صحبت‌هایی با مرکز هنرهای نمایشی انجام داده‌ایم تا ما نیز در جدول فروششان قرار بگیریم و مردم در جریان کارها باشند.

*سوال دیگر این است که چرا حمایت از گروه‌های نمایشی در سازمان فرهنگی، هنری کم شده و آیا این به دلیل کمبود بودجه سازمان است؟

-ببینید بر طبق سنت سالن‌های مرکز هنرهای نمایشی، از گروه‌ها برای اجرا حمایت می‌کند لذا نگاه و توقع این است که مرکز چون رسالت اصلی‌اش تئاتر است، از گروه‌ها حمایت کند اما سازمان‌های دیگر لزوما نباید با روش مرکز حرکت کنند ، این نکته خیلی‌ها را دچار سوءتفاهم می‌کند. 

*پس نوع حمایت و فعالیت شما چطور است چه نفعی برای گروه‌های نمایشی دارد؟

-ما تلاش داریم این شرایط را برای گروه‌ها تسهیل کنیم مثلا اگر تا به حال قرارداد گروه‌ها با فرهنگسرایی شصت ـ چهل یا هفتاد ـ سی بوده است (شصت درصد سود برای گروه نمایشی و چهل درصد برای سالن) الان این شرایط را هشتاد درصد برای گروه‌های نمایشی و بیست درصد برای سالن در نظر گرفته‌ایم. برخی فرهنگسراها در ساعت‌های پیک با رضایت خود کارگردان‌ها ممکن است رقم را تغییر دهند چرا که تقاضا برای ساعت‌های پیک هم زیاد است اما در هر صورت ما برای امسال هیچ تغییری این درصد را نداده‌ایم.

درصد سود هشتاد برای گروه نمایشی و بیست درصد برای سالن‌های فرهنگسراها امسال هیچ تغییری نکرده و به روال قبل است

الان فرهنگسرای ارسباران یکی از آن مراکز پر تردد تئاتری است که تصمیم داریم برای نیمه دوم سال وضعیت این سالن تئاترش را خالی کنیم تا برنامه ریزی درستی بشود. این فرهنگسرا دارای باشگاه فیلم و بخش های دیگر جذابی هم هست که خیلی مورد اقبال مردم قرار دارد.

در نهایت این را بگویم که تئاتر هم مقدوریات خود را دارد، هنرمندان عزیز که من به همه آنها ارادت دارم می‌بایست به این نکات توجه کنند همه مسائل را با هم ترکیب نکنند. سیاست مرکز هنرهای نمایشی با سیاست معاونت فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران و حوزه هنری و دیگر مراکز متفاوت است. الان خیلی بنیادها و سازمان ها حمایت از گروه ها را کم کرده اند، اینها همه معضل است اما آنچه مسئولیت م ا است تلاش داریم در حد مطلوب محقق کنیم که البته تا به حال محقق هم نشده است.

*پس از تخصیص بودجه اولویتتان در چه عرصه‌ای است؟

-من فقط این را می‌توانم بگویم که امیدوارم با توجه به صورت جلسه هیئت امنا امسال خبرهای خوبی را شورای شهر و شهرداری به ما اعلام کنند و مواردی که برای بودجه گفته شده ، محقق شود تا ما بتوانیم جشنواره تئاتر شهر، جشنواره تئاتر آیینی ـ نتی و رپرتوار کودکمان را برگزار کنیم و در این شرایط امید و شادابی را به خانواده بزرگ تئاتر بازگردانیم. در حال حاضر منتظر هستیم مصوبات ابلاغ شود و ما هم با خیال راحت در خدمت هنرمندان باشیم.

*بپردازیم به پردیس تئاتر تهران، خیلی از اساتید و هنرمندان معتقد هستند که برای رفت و آمد به پردیس مشکل وجود دارد و این سالن چون دیگر پردیس‌های تهران که در مرکز شهر قرار دارند و پاتوقش هنرمندان هستند، هم برای مردم و هم برای هنرمندان قابل دسترسی نیست، آیا این امر اثری بر رفت و آمد مردم و به عبارتی مردمی بودن این مرکز گذاشته است؟

-متأسفانه این حرف هم تبدیل به یک تابو از سوی برخی هنرمندانی شده که بعضاً اینجا کار اجرا کرده‌اند و حتی حمایت هم شده‌اند. من  گله گذاری خاص خودم را به این هنرمندان می‌کنم چرا که بعضا از برخی از این هنرمندان حرف‌های خوبی راجع به مسیر و این موضوع نشنیدم. شما حساب کنید اگر از مرکز شهر تهران بخواهید به برج میلاد بروید چه زمانی می‌بایست در ترافیک و مسیر باشید، از همین مرکز شهر اگر بخواهید بدون طرح و ترافیک به پردیس تئاتر تهران بیاید، چه مسیری را طی خواهید کرد.

منطقه پردیس تئاتر تهران به لحاظ جمعیتی پرتراکم است و اولویت اول ما سیراب کردن فرهنگی این منطقه است

مردمی که به طرح و ترافیک دسترسی ندارند و در محدوده پایین‌تر شهر هم هستند به راحتی به این مکان دسترسی پیدا می‌کنند چرا که ما در منطقه پر تراکمی به لحاظ جمعیت شهری حضور داریم پس اول باید مخاطب منطقه را سیراب کنیم و پای کار بیاوریم و بعد به مسائل دیگر و حضور دیگران بپردازیم.

*استقبال مردم از سالن‌های نمایش سینما و تئاتر و کنسرت این پردیس چطور است؟ 

در حال حاضر سینمای مدرن پردیس با ظرفیت ۱۵۰ نفره به تازگی راه اندازی شده و فیلم های روز را هم اکران و در نوبت اکران دارد، حتی یکی ـ دو فیلم بخش بین الملل فجر هم اینجا اکران شده است ما هم تلاش میکنیم اطلاع رسانی خوبی داشته باشیم چرا که مردم این منطقه جنوب شرق به سینمای بهتری دسترسی ندارند و سینمایی هم که در چهارراه کوکاکولا و میدان شهدا است کیفیت کافی ندارد ، بنابراین همین سینما میتواند باعث پاخور شدن اینجا و ترویج تئاتر هم در این منطقه بشود.

ما به تازگی کنسرت محمد معتمدی را در نوروز برگزار کردیم که اتفاق خیلی خوبی با شعار هنر برای همه برایمان رقم زد، شش سانس این کنسرت پر اجرا شد. 

*قرار است کنسرت دیگری هم در سالن پردیس اجرا شود؟

بله برای تیر ماه برنامه دو کنسرت را ریخته ایم ، خواننده مطرح و خوب دیگری قرار است اجرا داشته باشد که به زودی آن را اطلاع رسانی میکنیم.

*چند خبر خوب تئاتری هم به ما بدهید؟

انشاءالله اتفاقات خوبی برای تئاتر در راه است. یک پروژه نمایشی جدید قرار است به زودی تولید شود و هفته آینده خبرش را میدهیم این پروژه یکی از بزرگترین کارهای تئاتر شهر تهران در سال ۹۷ بوده که قرار است پردیس تئاتر تهران میزبان و مجری آن در سالن اصلی خود شود.

*به طور میانگین چند نمایش ماهانه روی صحنه های پردیس می روند؟

بستگی دارد، امکان دارد در یک ماهی دو تا سه کار هم به صحنه برود اما امکان دارد یک زمانی به خاطر پر بودن سالن مثلا برای تعمیر جایی یا اجاره بلک باکس به برنامه های تلویزیونی این میزان کمتر شود. البته این برنامه های تلویزیونی همیشگی نیستند و تلاش داریم آنها را در سیاست گذاری جدید محدود کنیم یا سالن را در اختیار کارهایی قرار دهیم که مبتنی بر تئاتر هم هستند.

اما خبر خوب دیگر تئاتری مان هم این است که مدرسه تئاتر پردیس راه اندازی شده است، از هفته بعد هم تبلیغاتش انجام میشود اولین خروجی کار مدرسه تئاتر سه ماه است که بدون اطلاع رسانی رسانه ای فعال شده و اواخر خرداد ماه  در یکی از بلک باکس‌های پردیس به مدت چهار تا پنج شب اجرا می رود. ثبت نام اصلی مدرسه تئاتر امسال از طریق فراخوان در تابستان انجام می شود.

دوره پودمانی تئاتر هم با یکی از مراکز دانشگاه های علمی ـ کاربردی قرار است در بخش آکادمیک و دانشگاهی به مرحله اجرا برسانیم و از ابتدای مهر ماه با یکی از واحدهای دانشگاه علمی ـ کاربردی مقدمات آن انجام و ثبت نام دانشجویان جدید انجام شود.

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| آی‌فیلم به بچه‌های نسبتا بد سر می‌زند/ چرخ شبکه چهار به آنتن برگشت

فصل ششم برنامه‌ تلویزیونی «چرخ» از یکشنبه نهم تیرماه همراه با تغییراتی آغاز خواهد شد. ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱ فرهنگی رادیو و تلویزیون نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

«چاپارخانه»، برنامه‌ای در مسیر ارتقای روابط عمومی

برنامه «چاپارخانه» با نظارت و برنامه‌ریزی روابط عمومی شبکه امید تهیه می‌شود و تولید آن، گام مهمی در مسیر ارتقای فعالیت‌های این بخش و تعامل بهتر با مخاطبان است. مهدی سالم مدیر شبکه امید در نشست شورای مدیران این شبکه که با حضور مدیر روابط عمومی معاونت سیما برگزار شد، با بیان برخی دشواری‌های برنامه‌سازی برای نوجوانان به دلیل فراز و فرودهای دوران نوجوانی از تلاش شبکه امید در تهیه برنامه‌های جذاب و آموزنده برای قشر نوجوان خبر داد.

وی بر لزوم تقویت ارتباط با نوجوانان از راه های ارتباطی نوین تأکید کرد و خواستار فراهم شدن بسترهای لازم برای تحقق ارتباط دوسویه با نوجوانان شد.

سالم از تهیه برنامه مستقلی با نام «چاپارخانه» با نظارت و برنامه‌ریزی روابط عمومی شبکه امید خبر داد و آن را گام مهمی در مسیر ارتقای فعالیت‌های این بخش و تعامل بهتر با مخاطبان قلمداد کرد.

وی افزود: شبکه امید همچنین برای جذب هرچه بیشتر مخاطبان نوجوان در حال تقویت و گسترش باشگاه امید است.

حمیدخواجه نژاد، مدیر روابط عمومی معاونت سیما نیز در این نشست تلاش‌های صورت‌گرفته در شبکه امید با هدف تعامل با مخاطبان نوجوان را ارزشمند دانست و پیشنهاد کرد با طراحی برنامه هایی، نوجوانان بیشتر در تولید برنامه های این شبکه مشارکت کنند و حضور فعالشان بر روی آنتن شبکه نمود بیشتری داشته باشد.

خواجه‌نژاد با ابراز رضایت از تهیه برنامه ویژه روابط عمومی برای مخاطبان نوجوان شبکه امید ادامه داد: تولید این برنامه، گامی تاثیر گذار در مسیر ارتقای جایگاه روابط عمومی و در نوع خود بی سابقه است .

گفتنی است، در این نشست همچنین درباره چگونگی برگزاری جشن دومین سالگرد شبکه امید با حضور پرشکوه نوجوانان بحث و تبادل نظر شد.  همچنین در پایان نیز از تلاش‌های علیرضا کجوری مدیر پیشین پخش شبکه قدردانی و مرتضی ذوالفقاری به عنوان مدیر جدید معرفی شد.

«چرخ» بازگشت

فصل ششم برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» از یکشنبه نهم تیرماه همراه با تغییراتی آغاز خواهد شد. فصل تازه‌ برنامه‌ علمی «چرخ» سه روز در هفته با موضوعات علم، فناوری، طبیعت و ... روانه‌ی آنتن شبکه چهار خواهد شد. در این فصل حافظ آهی مجری برنامه خواهد بود و حسین فروتن، محمدحسین جهان‌پناه و ... مجری کارشناس گفت‌وگوهای اصلی هستند.

در قالب تازه‌ «چرخ»، هر روز مهم‌ترین اخبار علم و فناوری در حوزه‌های مختلف با حضور کارشناسان روایت می‌شود و بخش اصلی برنامه به میزهای گفت‌وگو درباره‌ی موضوعات مرتبط با علم و فناوری اختصاص خواهد داشت. آشنایی با مشاغل علمی، موزه‌گردی و ... از آیتم‌های تازه‌ی برنامه هستند که در روزهای مختلف پخش خواهند شد.

مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده بررسی و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان مسائل روزمره‌ی زندگی را واکاوی می‌کند.

«چرخ» در تابستان امسال در سه روز یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به مدت 50 دقیقه به‌صورت زنده از شبکه‌ چهار پخش می‌شود. تهیه‌کنندگی «چرخ» به‌ عهده‌ی الهه بهبودی و محمد جباری سردبیر برنامه است.

«دیوار به دیواردوبله عربی شد

مجموعه طنز «دیوار به دیوار2» به کارگردانی سامان مقدم، از سه‌شنبه چهارم تیر، از کانال عربی این شبکه پخش می‌شود. این سریال که در نوروز 1397 از شبکه سه سیما پخش شد، داستان پنج خانواده را روایت می‌کند که مجبور می‌شوند سه ماه در یک خانه با یکدیگر زندگی کنند. این خانواده‌ها همگی واحدهای آپارتمانی را پیش خرید کردند و وقتی مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند، چون جایی برای سکونت ندارند از مشیری که سازنده خانه‌ها بوده می‌خواهند تا خانه خود را در اختیار این افراد قرار دهند و او هم با توجه به درخواست قاضی موافقت می‌کند و…

فرهاد آئیش، ویشکا آسایش، یاسمینا باهر، رؤیا تیموریان، پژمان جمشیدی، میترا حجار، گوهر خیراندیش، مسعود رایگان، حسن زارعی، علی شادمان، آزاده صمدی، مهوش وقاری، مهسا طهماسبی، علی قربان زاده، رضا ناجی، سام نوری و دیاکو الوند در این مجموعه بازی کرده‌اند.

سریال «دیوار به دیوار2» از فردا هرشب ساعت 22 به‌وقت مکه روی آنتن می‌رود و در سه نوبت به‌فاصله 6 ساعت تکرار آن پخش خواهد شد.

بازیگر «محرمانه»: ساعات پربیننده تلویزیون باید در اختیار نوجوانان باشد/ سریال‌های دلچسب و موفق در تلویزیون نادِر شده‌اندچرا برخی از برنامه‌های تلویزیونی به خطِ پایان می‌رسند؟/ از «تب‌تاب» تا «اختیاریه»

آی‌فیلم به « بچه‌های نسبتا بد» سر می‌زند

مستند «گرامافیلم» دوشنبه سوم تیر، با حضور عبدالجبار کاکایی، پیمان عباسی و امید محرم‌زاده به روند شکل‌گیری موسیقی تیتراژ  سریال «بچه‌های نسبتا بد» می‌پردازد. این سریال عاطفی‌اجتماعی به کارگردانی سیروس مقدم در سال 1392 پخش شد. موسیقی سریال کاری از بهنود یخچالی و تیتراژ پایانی با صدای فریدون آسرایی است. بازیگران این سریال عبارتند از:  حمید گودرزی، میلاد کی مرام، اشکان خطیبی، علی طباطبایی، یوسف تیموری، مجید مشیری، شهرزاد کمال‌زاده، مهسا کامیابی، نیکی مظفری، مهرانه مهین ترابی، اکبر عبدی، آیدا فقیه‌زاده، شیوا خسرومهر، سمانه پاکدل، پرستو مقدم، محمد مطیع، اکرم محمدی، غلامحسین لطفی، رضا فیاضی، پرویز پورحسینی، سینا رازانی. پیمان عباسی نیز نویسندگی این مجموعه را برعهده داشته است. عبدالجبار کاکایی ترانه تیتراژ پایانی را سروده و امید محرم‌زاده تنظیم و آهنگسازی آن را عهده‌دار بوده است.

«گراما فیلم» دوشنبه ساعت 23:30 روی آنتن می‌رود و بازپخش آن در ساعت 07:30خواهد بود.

مهران رجبی امشب مهمان جنگ شبانه شبکه پنج

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» امشب دوشنبه (3 تیرماه) میزبان مهران رجبی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و نوید نیک کار خواننده جوان کشورمان خواهد بود. این برنامه ترکیبی و زنده  کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که با همکاری سیمای استانها بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. عوامل این برنامه به استان فارس (حافظیه شیراز ) سفر کرده اند و به مدت 5 روز در حافظیه شیراز  برای شهروندان برنامه اجرا می‌کنند. 

غلامرضا حیدری تهیه کننده برنامه شب فیروزه‌ای درباره ساختار این برنامه گفت: این برنامه دارای بخش‌های مختلفی همچون دعوت از هنرمندان و خوانندگان بومی استان فارس، گزارش از مکان های دیدنی و گردشگری  شیراز، معرفی ظرفیت‌های اقتصادی ،میان برنامه، وله و .... است.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» از ابتدای تابستان 98 هر شب حوالی ساعت21:30 با اجرای بهروز تشکر از شبکه پنج سیما پخش  می‌شود. این برنامه به صورت مشترک از سیمای استان فارس و شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود.

انتهای پیام/

R1515/P/S4,1430/CT12 واژه های کاربردی مرتبط شبکه امید شبکه چهار رسانه ملی تلویزیون آی فیلم

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای اینگونه تند با مردم برخورد می‎کنند؟

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۹۶۹۳۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آب و دیگران مهمان کارگاه نمایش تئاتر شهر می‌شود
 • از هوتن شکیبا و نوید محمدزاده تا شبنم مقدمی؛ تئاتری‌هایی که در سینما ستاره شدند
 • تالار حافظ و ظرفیت‌های گمشده یک سالن
 • گزینه پرسپولیس: خبرهای خوبی خواهم داشت!
 • گزینه سرمربیگری پرسپولیس: خبرهای خوبی خواهم داشت!
 • اتهامات واهی آل‌سعود به یک عالم اهل سنت/ اندیشه‌های فرحان‌المالکی
 • فراخوان سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند منتشر شد
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| مسابقه بازیگری رادیویی تصویری پخش می‌شود/ مستند گردشگری کودک به تلویزیون می‌آید
 • معرفی هیأت داوران یک مسابقه تئاتری
 • خراسان‌رضوی|رفع کمبود خانه عالم در روستاهای گناباد در دستور کار است‌
 • وقتی سلبریتی مشهور نمایشی غیراخلاقی را تبلیغ می‌کند
 • رایزنی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان تئاتر در وزارت آموزش و پرورش
 • تذکر هنرمندان تا خواست مدیران؛تئاتر شهر سامان می‌گیرد؟
 • به پایان بازسازی تئاترشهر در تاریخ مقرر متعهدیم
 • از تذکرات هنرمندان تا نخواستن مدیران؛ تئاتر شهر سروسامان می‌گیرد؟
 • توقیف نمایشی با بازی پژمان جمشیدی
 • انتشارفراخوان سومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند
 • جدیدترین تئاتری که رویا میرعلمی بازی می‌کند
 • اجرای یک نمایش در تئاتر شهر منتفی شد