عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اختلافات میان وزارت آموزش و پرورش با دولت را عامل استعفای بطحایی دانست.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در واکنش به استعفای ناگهانی بطحایی وزیر آموزش و پرورش و پذیرش آن توسط رئیس جمهور، گفت: در حالی که آموزش و پرورش در این مقطع زمانی نیاز جدی به حمایت ویژه بخش‌های مختلف دارد، متأسفانه حمایت که انجام نشده حتی وزیر هم استعفا می‌دهد.

وی ادامه داد: بطحایی سه هفته قبل برای پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور یافت و بعد از آن هم به دلیل عدم اقناع وکلای ملت در صحن علنی مجلس اخطار گرفت، تمام این مسائل نشان می‌دهد که این وزارتخانه دچار مشکلاتی اساسی بوده و نیازمند کمک مجموعه دولت است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه معتقدم اختلافاتی میان بطحایی و دولت وجود داشته است، اظهار کرد: در تبصره ۲۱ لایحه بودجه سال ۹۸ دولت مُصر بود که بخش وسیعی از آموزش و پرورش را خرید خدمات کند که این موضوع با مخالفت جدی مجلس روبرو شد، اما وزیر آموزش و پرورش نگاهی مانند دولت داشت.

کوچکی نژاد تاکید کرد: رئیس جمهور در بودجه سال ۹۸ بیشترین تلاش خود را بر روی بحث آموزش و پرورش قرار داد و اعلام کرد برای داشتن آموزش خوب باید آن را واگذار بخش خصوصی کرد که این موضوع مخالف اصول سوم و سی‌ام قانون اساسی است، لذا مجلس با ورود جدی این این مصوبه دولت را در بودجه حذف کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به موضوع سند ۲۰۳۰ هم بیان کرد: بحث‌های جدی و شدیدی بر روی سند ۲۰۳۰ وجود داشت و وزیر آموزش و پرورش به مسیری که دولت در این مورد تعیین کرده بود، اعتقادی نداشت.

وی افزود: همچنین در بحث انتصابات فشارهایی بر روی بطحایی وجود داشت و باید از برخی نیروهای سیاسی تند در بدنه آموزش و پرورش استفاده می‌کرد، لذا مجموع این عوامل به استعفای بطحایی سرعت بخشید.

نماینده مردم رشت در مجلس در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مجلس به بحث استعفای بطحایی ورود خواهد کرد، گفت: با پذیرش استعفای بطحایی توسط رئیس جمهور وی دیگر وزیر آموزش و پرورش محسوب نشده و مجلس نمی‌تواند به صورت رسمی به این موضوع ورود کند، اما حتما ما به صورت غیررسمی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سخنگوی دولت در اظهاراتی تعجب‌برانگیز اعلام کرده که رتبه‌بندی معلمان تا دو ماه دیگر اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع یکی از اختلافات جدی  دولت و بطحایی بود، براساس قانون برنامه ششم توسعه دولت موظف بود طی دو سال اول اجرای این برنامه لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان را به مجلس ارائه کند، اما اخیراٌ بطحایی اعلام کرد که هنوز خبری از این موضوع در دولت نیست و لایحه آن تدوین نشده است در صورتی که وی خواهان اجرای هر چه سریعتر این نظام در آموزش و پرورش بود.

نماینده مردم رشت در مجلس تاکید کرد: نمی‌دانم براساس چه قانونی سخنگو اعلام کرده که تا دو ماه دیگر این قانون اجرا می‌شود در حالی که حتی اگر دولت اکنون هم لایحه آن را به مجلس ارائه کند بیش از چند ماه باید در کمیسیون‌ها بر روی آن کار انجام شود لذا اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان را در سال ۹۸ بعید می‌دانم.

وی  با اشاره به اینکه دولت ۲ هزار میلیارد تومان در لایحه دوم بودجه برای بحث رتبه‌بندی معلمان قرار داده است، بیان کرد: یعنی باید بیش از یک میلیون و ۶۰۰ بشکه نفت فروش برود تا بتوان بودجه آن را تأمین کرد، همچنین قرار بود شب عید دولت ۱۶۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های غیر حقوقی مطالبات فرهنگیان را پرداخت کند که دولت تنها توانست ۶۰۰ میلیارد تومان آن را بپردازد و به نوعی آموزش و پرورش را دچار چالش کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین با تاکید براینکه دولت پاداش پایان خدمت بازنشستگان را هم که بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است را پرداخت نکرده است، گفت: همچنین آموزش و پرورش برای مهر ماه نیاز به ۵۰۰ هزار معلم دارد که هیچ ردیف استخدامی برای نیروهای خرید خدمات و پیش دبستانی مشخص و ابلاغ نکرده است لذا آموزش و پرورش مطمئنا در مهر ماه امسال دچار مشکلات اساسی خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

منبع: قدس آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

استعفای مقام آمریکایی در خلال اعتراض به نحوه رفتار با کودکان مهاجر

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها به وضعیت یک اقامتگاه موقت کودکان مهاجر در مرز تگزاس، کمیسر موقت سازمان گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا استعفا داده است.

به گزارش ایسنا، جان سندرز که همین چند ماه پیش به این سمت منصوب شده بود در پیامی که به همکاران خود در این سازمان داده دلیل استعفایش را ذکر نکرده است.

آمریکا ماه‌هاست که در زمینه مقابله با موج مهاجرانی که بدون مدرک از مرزهای جنوبی وارد این کشور می شوند با مشکل روبروست.

سیاست مهاجرتی ترامپ که اجازه آزاد بودن مهاجران تا روشن شدن وضع اقامت را نمی‌دهد در سال جاری به انباشت مراکز نگهداری از مهاجران تا چندین برابر ظرفیت منجر شده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در گفتگو با خبرنگاران گفت او از سندرز نخواسته استعفا بدهد و توپ را به زمین دموکرات‌ها انداخت. رییس جمهوری آمریکا گفت اگر آنها کمک کنند مشکل حل خواهد شد.

تا اول ماه میلادی جاری نیروهای مرزی آمریکا بیش از ۳۷۷ هزار خانواده، ۶۰ هزار کودک تنها و بیش از ۲۲۶ هزار فرد مجرد بزرگسال را دستگیر کرده‌اند.

وضع ناگوار کودکان در اقامتگاه مرزی

در همین حال بیش از ۱۰۰ کودک مهاجر بار دیگر به یک اقامتگاه موقت در تگزاس منتقل شده‌اند.

این درحالی است که پیشتر نزدیک به ۲۵۰ کودک در پی گزارش‌ها از وضعیت وخیم آنها در ایستگاه به محلی دیگر منتقل شده بودند.

وکلایی که به حکم دادگاه توانسته بودند از این ایستگاه بازدید کنند گفته‌اند کودکان کاملا در این محل نادیده گرفته شده‌اند.

مقام‌های اداره گمرک و مرزبانی آمریکا می‌گویند مشکلات ایستگاه کلینت حل شده و برای همین کودکان دوباره به آن منتقل شده‌اند.

در ماه مه تعداد مهاجرانی که در مرز جنوبی آمریکا دستگیر شدند به بالاترین حد خود در ۱۳ سال گذشته رسید.

وارن بینفورد یکی از وکلایی که از این ایستگاه بازدید کرده به بی بی سی گفته کودکان در سلول هایی وحشتناک زندانی بوده‌اند و توالتی سرباز وسط همان اتاقی که برای خواب و غذا استفاده می‌شده قرار داشته. نه کسی از آنها مراقبت می‌کرده و نه دسترسی مرتب به حمام یا سرویس‌های بهداشتی داشته‌اند.

خانم بینفورد می‌گوید این بدترین شرایطی است که تا به حال در بازداشتگاه‌ها دیده‌اند. او از قول کودکان مهاجر گفت بعضی از آنها بیشتر از سه هفته در این انبار بودند. او تاکید کرد که باید به یاد داشت این کودکان را مجبور کرده‌اند که در همان سلولی که ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته را می‌گذرانند ادرار و مدفوع کنند، غذا بخورند و بخوابند.

یک وکیل دیگر از شیوع شپش و آنفولانزا در میان کودکانی صحبت کرده که مریض کف سلول‌های خود افتاده‌اند.

مقام‌های وزارت دادگستری آمریکا در پاسخ به اعتراض وکلایی که دولت را به دادگاه برده‌اند گفته‌اند مهاجران نیازی به مسواک و یا صابون ندارند.

با این همه نیروهای مرزبانی کمی بعد به نامناسب بودن مرکز کلینت برای نگهداری کودکان اذعان کردند.

براساس قانون آمریکا کودکان مهاجری که از خانواده خود در مرز جدا می‌شوند باید ظرف ۷۲ ساعت به خانواده خود بازگردانده شوند.

فعالان حقوق بشر می‌گویند این مشکلات تنها مخصوص بازداشتگاه کلینت نیست.

انتهای پیام

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نجفی در اعترافاتش یک راز را فاش کرد

کلیدواژه: بطحایی جبار کوچکی نژاد وزارت آموزش و پرورش

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۹۹۶۰۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عبادی: وزیر آموزش و پرورش نباید درگیر بازی‌های سیاسی باشد
 • تشدید اختلافات فرقه ای در لبنان / وقتی مسلمانان حق خرید خانه هم ندارند
 • تخصص و تحصیلات، فاکتورهای اساسی انتخاب وزیر آموزش و پرورش
 • استعفای جدید در آمریکا
 • توکلی: وضعیت خراب است، ولی بن‌بستی وجود ندارد/نامه احمدی‌نژاد به رئیس جمهور آمریکا/روایت حسین مرعشی از اختلافات جهانگیری با روحانی/واکنش پلیس به ویدئو مسلحانه محسن افشانی و همسرش
 • استاد دانشگاه نومل پاکستان: فلسطین مهم ترین مسئله خاورمیانه است
 • پارسال خیرین ۲۰ برابر دولت به آموزش و پرورش کمک کردند
 • نقش ایران در وحدت امت اسلام محوری hsj
 • رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان، نقش ایران را در وحدت امت اسلام محوری خواند
 • اختلافات نامزدهای جانشینی ترزا می بر سر برگزیت قوت گرفت
 • استعفای یکی از نزدیکان بن سلمان از یکی از مناصب خود
 • استعفای رئیس پروتکل وزارت امور خارجه آمریکا در آستانه سفر ترامپ به ژاپن
 • استعفای یکی از نزدیکان ولیعهد عربستان
 • اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستند
 • روایت از اختلافات جهانگیری با روحانی
 • روایت حسین مرعشی از اختلافات جهانگیری با روحانی
 • روایت مرعشی از اختلافات جهانگیری با روحانی
 • بیانیه جامعه اسلامی مدیران درباره تزلزل در وزارت آموزش و پرورش
 • اختلافات در اندونزی مبنایی بر اشتراکات می‌شود