رویداد۲۴ در تحولات سیاسی، گاهی ناخواسته یک اتفاق موجب روشن شدن ده‌ها اتفاق دیگر می‌شود. به نظر می‌رسد ماجرای قتل میترا استاد نیز برخی اختلافات اردوگاه اصلاح طلبان را به قضاوت افکار عمومی کشانده است. محل دعوا، اما یک ادعای بزرگ است، اینکه اعضای شورای شهر تهران قبل از انتخاب نجفی در جریان رابطه او و میترا استاد بوده‌اند و در این میان نقش چهار فراکسیون شورای شهر بسیار پر رنگ است؛ اتحاد ملت، کارگزاران سازندگی، اعتماد ملی و ائتلاف احزاب مستقل.

کرباسچی: ماجرای نجفی را می‌دانستم و هشدار دادم

 

اولین کبریت را غلامحسین کرباسچی به انبار باروت ماجرای میترا استاد انداخت. او قبل از اینکه نقش نجفی در قتل همسرش در رسانه‌ها مطرح شود، در صفحه شخصی خود نوشت ماهیت تاسف‌بار حادثه قتل میترا استاد هرچه باشد نمی‌توان مسئولیت کسانی را که دو سال قبل علیرغم اصرار و تذکر برخی دلسوزان و مراکز مسئول، این چاه ویل را برای اصلاحات و نجفی حفر کردند نادیده گرفت.

مشخص نیست منظور کرباسچی از دلسوزان و مراکز مسئول چه افرادی است؟ کرباسچی شدیدا طرفدار شهردار شدن محسن هاشمی رفسنجانی بود و از طرفی با برخی اعضای کارگزاران اختلاف جدی داشت. شايد تنها وجه اشتراك كرباسچي و نجفي در انتخابات ۸۸ بود كه هر دو بر خلاف سایر اعضای حزب، از نامزدی مهدی کروبی حمایت كردند. كرباسچي بعدا با روزنامه اعتماد مصاحبه کرد و در توضیح این توییت گفت: اگر کسی در زندگی خصوصی‌اش مشکلات و مسائل خارج از عرف داشته باشد که نه خودش، نه دوستانش و نه جریان متبوعش به مطرح شدن و علنی شدن آن راضی نباشند، بهتر است در آن سمت قرار نگیرد. این مساله متاسفانه با وجود تذکر‌هایی که داده شد در مورد آقای نجفی مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت.

کرباسچی در توضیح خود گفته بود «برداشت عده‌ای از این تذکرات سیاسی بود و فکر می‌کردند این حرف و حدیث‌ها از موضع سیاسی است. من قبلا هم مصاحبه کردم و گفتم که این انتخاب خوب نیست. هم به تنهایی و هم با چند نفر از دوستان به منزل آقای نجفی رفتیم و از ایشان خواهش کردیم و گفتیم به مصلحت نیست این سمت را بپذیرید. موضع‌گیری‌های من هم موجود است. ایشان و خانواده‌شان هم که حضور دارند و می‌توانید، سوال کنید. مسئولان و کسانی که در سمت‌های سیاسی بودند هم اطلاع دارند که دیدگاه من نسبت به پذیرش مسوولیت از سوی ایشان چه بوده است.»


به گزارش رویداد۲۴ معلوم نیست منبع اطلاعات محرمانه کرباسچی، نهاد‌های مسئول بوده است یا خود نجفی این اطلاعات را در اختیار کرباسچی قرار داده است. رابطه کرباسچی با این نهاد‌ها هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. دست کم نهاد‌های اصولگرا صلاحیت محسن هاشمی را برای نامزدی شورای شهر در سال ۹۲ رد کردند و با تمام توان تلاش کردند ۴ ورزشکار شورای شهر و الهه راستگو عضو حزب کار، به قالیباف رای بدهند.

نکته دیگر اینکه مشخص نیست چرا کرباسچی این اطلاعات را در اختیار چهار عضو شورای شهر که به او نزدیک هستند، نداده است؟ محسن هاشمی و شهربانو امانی اعضای کارگزاران سازندگی، محمد علیخانی فرزند قدرت الله و حبیب زاده عضو حزب کار، همگی از یاران هاشمی به شمار می‌روند و می‌توانستند محرمانه این خبر را در رای خود به نجفی اعمال کنند.

اصلاح‌طلبان برای انتخاب شهردار، جلسه‌ای با حضور رهبران احزاب اصلاح‌طلب برگزار می‌کنند که چهره‌هایی همچون کرباسچی، مرعشی، میردامادی، رضا خاتمی، نعیمی‌پور، شکوری‌راد و ... حضور داشتند ‏در این جلسه کرباسچی از نجفی می‌پرسد چه ماجرایی بین شما و خانم استاد هست؟ نجفی پاسخ می‌دهد که ما رابطه‌ای با هم نداریم و تنها با برادر او آشنایی دارم و ایشان یک مرتبه در خصوص کاندیداتوری‌اش در انتخابات شورا‌های اسلامشهر پیش من آمده است!

کرباسچی می‌گوید نه، شنیده‌ام رابطه‌ای بیشتر از این حرف‌ها با این خانم دارید! که نجفی با شنیدن این حرف کرباسچی بر افروخته می‌شود و با کرباسچی بگومگوی تندی می‌کند! کرباسچی خطاب به نجفی و حضار جلسه می‌گوید صرف نظر این رابطه، با من تماس گرفته‌اند و گفتند اگر نجفی شهردار شود پرونده‌اش را در قوه قضائیه مطرح می‌کنیم و صلاح نیست که او شهردار شود! اما مشارکتی‌های دیروز و اتحادی‌های امروز بر شهردار شدن نجفی اصرار داشتند و کرباسچی خطاب به آن‌ها می‌گوید شما فقط برای مخالفت خودتان با [جریانی خاص] می‌خواهید نجفی را شهردار کنید! کرباسچی باز ساکت نمی‌نشیند و نزد سید محمد خاتمی می‌رود و ماجرا را برای او هم می‌گوید!


حال سوال مطرح می‌شود که کرباسچی چگونه از رابطه نجفی و میترا استاد خبردار شده است؟ دبیر حزب کارگزاران در [یکی از مناطق] که از رفت آمد نجفی با خانواده استاد خبر دار شده بود این مساله را به کرباسچی خبر می‌دهد و در خصوص خانواده استاد هم هشدار‌های کافی را می‌دهد!

قبل از شهردار شدن نجفی، [یک نهاد] نجفی را می‌خواهند و به او می‌گوید اگر شهردار شدی پرونده گذشته‌ات به جریان می‌افتد و نجفی می‌گوید باید مشورت کنم که به سراغ جهانگیری می‌رود و او هم می‌گوید نخیر شما محکم بایستید که همین مساله موجب دلخوری کرباسچی با جهانگیری می‌شود.

اکنون کرباسچی که در خصوص مسائلی که خبر داشته و سکوت نکرده و هشدار‌های لازم را در خصوص آن به همه رهبران اصلاح‌طلب داده بوده به شدت از خاتمی، جهانگیری و اتحادی‌ها دلخور است و معتقد است آن‌ها نجفی را در چاه ویل انداخته‌اند و مطالب این روز‌های او خطاب به این افراد است.


به گزارش رویداد۲۴ این پایان ماجرا نبود. کرباسچی بار دیگر از جلسه محرمانه اتحادی‌ها با محسن هاشمی خبر داد: «توییت من برای تنبه کسانی بود که به خاطر لج‌بازی سیاسی و مخالفت با مرحوم هاشمی کار شهرداری را به فضاحت کشاندند. همین افراد [کسانی که اصرار بر شهردار شدن نجفی داشتند] پریشب جمع شدند و رفته‌اند منزل مرحوم هاشمی برای عذرخواهی. به خطا در حق هاشمی اعتراف کرده‌اند و گفته‌اند ما در حق هاشمی و خانواده‌اش جفا کرده‌ایم. من دوسه بار تنهایی یا با بعضی از دوستان رفتیم منزل ایشان (نجفی) و خواهش کردیم که وارد این کار نشوند. ما از موضع دوستی این توصیه را داشتیم نه سیاسی وگرنه دشمنی با ایشان نداشتیم. من شخص آقای جهانگیری و دوستان حزب اتحاد و مشارکت را با همه ارادت و رفاقتی که داریم در این امر مقصر می‌دانم.


رحمت الله بیگدلی از اعضای سابق اعتماد ملی و یکی از اعضای جوان حزب ندای ایرانیان نیز این ادعا را تایید کرده و از کرباسچی حمایت کرده است. در میان اعضای شورای شهر تهران، محسن هاشمی شاید کلید اسرار باشد. او در جلسه اخیر شورای شهر تهران به شوخی گفت: در حضور خبرنگاران زن، درباره نجفی صحبت نمی‌کند اما بعدا به امتداد (کانال تلگرامی حزب اتحاد ملت) گفت که «چنین مواردی که جناب اقای کرباسچی فرموده‌اند مطرح نبوده، بلکه این دیدار یک میهمانی افطاری و گپ و گفت‌وگویی دوستانه و یادآوری خاطرات گذشته با نگاه به آینده بوده است.»


کانال امتداد نوشته علی شکوری راد، آذر منصوری، مصطفی تاجزاده، مرتضی مبلغ، حمید رضا جلایی‌پور و محمد کیانوش راد در این دیدار حضور داشته‌اند. حمیدرضا جلائی‌پور هم در کانال تلگرامی خود به انتقاد از کرباسچي پرداخت و نوشت دیدار تعدادی از اعضای حزب اتحاد و مشارکت با اعضای خانواده آقای هاشمی رفسنجانی یک مراسم افطاری دوستانه بود و اساسا ربطی به عذرخواهی و شهرداری نجفی نداشت.

جلایی پور همچنین گفته روشن است که اگر ایشان در زمینه‌ی ارتباط آقای نجفی با خانم استاد اطلاعات موثقی داشتند و در اختیار هم‌حزبی‌هایشان می‌گذاشتند آن‌ها به شهرداری او رای نمی‌دادند. در مورد هم‌حزبی‌ها در حزب اتحاد نیز اطمینان دارم اگر درباره‌ این ارتباط چیزی می‌دانستند قطعا از شهرداری آقای نجفی حمایت نمی‌کردند. بعضی از افرادی که در فرآیند انتخاب شهردار فعال و مطلع بودند معتقدند که علت مخالفت جناب کرباسچی با شهرداری نجفی مسئله دیگری بود و در هر حال هیچ کدام از اعضای شورا و احزاب اصلاح‌طلب اطلاعی از ارتباط آقای نجفی با خانم میترا استاد نداشتند. از ذکر و نشر این سخنان کذب توسط آقای کرباسچی بر خلاف اخلاق سیاسی عمیقا متاسفم.

تکذیب‌های حزب اتحاد در حالی است که قسمتی از ادعای کرباسچی (درباره دیدار با خانواده هاشمی) تلویحا تایید شده است، اما ابهامات زیادی درباره کرباسچی و یاران او وجود دارد. کرباسچی، بیگدلی و نیرو‌های آنان در کانال‌های تلگرامی خاص یا حزب ندای ایرانیان، بعد از استعفای نجفی با افشانی و حناچی نیز شدیدا مخالف بودند. باید دید در روز‌های آینده، طرفین این ادعا، دعوا را تا کجا برای افشای گسل‌های اختلاف ادامه خواهند داد.

خبر های مرتبط

منبع: رویداد24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مردی که در ماجرای «میترا استاد» آلزایمر گرفت

وزیر صمت در توضیح علت گرانی ماهی تن: 100 هزار تن ماهی خلیج فارس و دریای عمان تحویل نشد!

جنوب نیوز: «علی شکوری‌راد»، فعال اصلاح‌طلب و دبیر کل حزب اتحاد ملت، به تازگی طی یادداشتی که در کانال تلگرامی امتداد منتشر کرد درباره جرم محمدعلی نجفی و دستگیری وی نوشته است:

«اطلاعات موجود و صورت ظاهر قضایا دلالت بر این دارد که نجفی از یک زمانی در سالهای اخیر دچار لغزش در ارتباط با یک خانم بسیار جوان‌تر از خود شده است و در حالی‌که همسر محترمه و وفاداری داشته، مبادرت به صیغه آن خانم و سپس ازدواج با او کرده‌است و نیز قصد داشته است از خانم اول خود جدا شود.»

او می‌افزاید: جهت گیری اصلی نجفی مبارزه با فساد و رانت در امور مربوط به شهرداری بود و در گزینش همکاران ملاحظه پاکدستی آنها را داشت. نجفی همچون سایر تجربیات مدیریتی خود در مدت کوتاه شهرداری موفق بود و رویکردهای درستی نشان داد.

شکوری‌راد در عین حال در کلیدی‌ترین بخش یادداشت خود تصریح می‌کند:

«من هرگز برای نجفی حکم برائت صادر نمی‌کنم اما توجه می‌کنم که او در معرض بغض سیاسی و توطئه امنیتی دولت پنهان بوده‌است و حتی اگر لغزش او در ابتدا خطای شخصی بوده باشد، در ادامه، بدخواهانش هر چه از دستشان برآمده برای زمین زدن و نابود کردن او انجام داده‌اند. آنچه نجفی را در مرکز سیبل مخالفان او قرار داد لغزش او نبود بلکه توانمندی فکری و مدیریتی اصلاح‌طلبانه او بود.»

*اظهارات شکوری‌راد پیرامن معنای برساخته «بغض سیاسی و توطئه امنیتی دولت پنهان»! در حالی است که شخص شکوری‌راد از متهمین و بازداشت شدگان فتنه ۸۸ بود که پس از مدتی با وساطت آیت‌الله شبیری زنجانی، آزاد شد .[۱]

به سخن دیگر اینکه مشخص نیست اوهام ذهنی اصلاح‌طلبان یعنی «دولت پنهان»! در ایام بازداشت شخص شکوری‌راد کجا بوده و چرا به جای توطئه امنیتی، اهل بخشش بوده و شخصی را از زندان آزاد کرده که می‌دانسته بعدها علیه خود او دسیسه‌چینی می‌کند.

آیا این تناقض جز با فهم ابن‌الوقتی، برساخته بودن مفهوم دولت پنهان و نانجیبی سیاسی قابل توجیه است؟

البته هر ذهن عاقلی می‌فهمد که فرض و سؤال پیش‌گفته اثبات‌گر آن است که اظهارات شکوری‌راد درباره وجود یک توطئه امنیتی علیه محمدعلی نجفی تا چه حد غلط و کوته‌بینانه است.

اظهارات شکوری‌راد درباره ید بیضای نجفی و مبارزه او با فساد نیز در حالی است که یک برف ساده در تهران، این ید بیضا را به وضوح به رخ مردم شهر کشید و در ادامه عدم اثبات حتی یک مورد اتهامات نجفی علیه قالیباف نیز نشان داد که تیتر «عزم نجفی برای مبارزه با فساد»! تا چه اندازه ناواقعی و نمایشی بوده است.

از طرفی نقش نجفی در روی کار آمدن حسن روحانی نیز برگی دیگر است که نخبگی نجفی را بیشتر به رخ می‌کشد!

ما قضاوت درباره اظهارات شکوری‌راد را بر عهده مخاطبان محترم وا می‌گذاریم...

***

نسبت دادن خباثت، بلاهت، مستی و عاملیّت وضع موجود به نهادهای دینی!

«ترور روحانیت» در دستور کار فرماندهان فتنه آینده

«علیرضا علوی‌تبار»، فعال اصلاح‌طلب و از تئوریسین‌های این جریان خاص سیاسی که چندی قبل طی اظهاراتی در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از اعتراضات میلیونی مسالمت‌آمیز علیه نظام اسلامی سخن گفته بود [۲] اخیراً طی یادداشتی در یک وبسایت اصلاح‌طلب، مدعی برداشت غلط یک سخنران از یک مصاحبه قدیمی خود شده و گفته است:

«در تمام راه بازگشت، با خودم فکر می‌کردم چرا نهادهای دینی که با هدف ترویج حقیقت شکل گرفته‌اند یا حداقل این ادعا را دارند، با استفاده از امکانات عمومی به‌راحتی تهمت می‌زنند و دروغ می‌گویند؟ آیا این را باید به حساب بلاهت گذاشت یا خباثت؟ یادم به سخن یکی از دوستان افتاد. می‌گفت «قدرت» آدم را مست می‌کند، هم از نظر معرفتی و هم از نظر اخلاقی. آدم مست چیزهایی را که مردم عادی می‌فهمند، نمی‌فهمد و موازینی را که مردم عادی رعایت می‌کنند، رعایت نمی‌کند. پیوند قدرت با جریان‌ها و نهادهای دینی ما باعث چنین وضعیتی شده است. به خدا پناه می‌بریم …» [+]

*با فرض صحّت مدعای آقای علوی‌تبار اما مشخص نیست که او چرا اصرار دارد اشتباه یک فرد را به کل ساختار و فرایند، نهادهای دینی و روحانیت تعمیم دهد و همچون سایر دوستان ستادی خود از این بگوید که اگر فسادی هست فساد سیستماتیک است، اگر جرمی هست کار دولت فرادولت است و اگر نقصی هست به روحانیت بازمی‌گردد؟

آیا در این تعمیم‌دهی، عمد یا خباثت یا بلاهت نهفته است؟

خاصّه اینکه وقتی بدانیم علوی‌تبار اصرار دارد خود را تئوریسین تجمعات در فتنه آینده نیز جلوه دهد و با حجاریانی که برای رویارویی مردم و نیروهای امنیتی کشور وقّاتی کرده است نیز بر سر یک سفره می‌نشیند [۳] فرض تعمّد در سیاه‌نمایی از ساختار نظام اسلامی به شدت قوت می‌گیرد.

آقای علوی‌تبار باید بداند که فرض بر صحت مدعا؛ صرفاً و بعنوان یک رجل سیاسی شامل اشتباه یک شخص شده و اشتباه یک شخص نیز هرگز به سیستم و بدتر از او به رویکرد دینی سیستم و روحانیت مرتبط نیست.

ضمن اینکه آقای علوی‌تبار و دوستان چپ ایشان اگر اصرار دارند که اهل اوامر و نواهی دینی هستند و در رعایت مناسک چیزی کم ندارند؛ بایستی از رویکردهای ضد دینی و قرائت‌های خارج از دین دست بردارند تا به مصداق «اتّقوا من مواضع التُّهم» در موضع این تهمت‌ها قرار نداشته باشند.

در اینجا ذکر این نکته ضروری است که برخی محافل تحلیلی از چند سال قبل این هشدار را مطرح کردند که تئوریسین‌های فتنه آینده مشغول ملکوک کردن چهره روحانیت و نهادهای دینی هستند و این تخریب ذهنی که قصد دارد روحانیت و نهادهای دینی کشور را مسئول مشکلات جلوه دهد؛ منجر به رخدادهای شومی خواهد شد.

رخدادهای شومی که هیچ بعید نیست شهادت طلبه همدانی و امام جمعه کازرون از جمله آنها باشد...

***

وزیر صمت در توضیح علت گرانی ماهی تن:

۱۰۰ هزار تن ماهی خلیج فارس و دریای عمان تحویل نشد!

«رضا رحمانی»، وزیر صمت، روز پنجشنبه گذشته طی اظهاراتی در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمان، به چرایی افزایش قیمت ها در سال جاری پرداخت و گفت:

«افزایش قیمت ها دلایل متعددی داشته که گاهی از دست ما خارج بوده است مثلاً افزایش قیمت ماکارونی یکی از موارد اختلافی بود که ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتیم که نهایتاً ۶۸ درصد از سوی سازمان افزایش قیمت آن پذیرفته شد.»

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، او با بیان دلایل افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت ماکارونی گفت:

«افزایش آرد گندم مصرفی از ۹۰۰ تومان به یکهزار و ۸۵۰ تومان و همچنین افزایش ۳۶ درصدی حقوق نیروی کار و افزایش ۵۰ درصدی حمل و نقل از جمله عواملی بودند که سبب افزایش قیمت ماکارونی شد که این موضوع مورد توافق ما نبود و از سود تولید کنندگان کم کردیم و بهره وری را بالا بردیم و این افزایش را از ۱۰۰ درصد به ۶۸ درصد کاهش دادیم.»

رحمانی همچنین همچنین با اشاره به نیاز ۲۰۰ هزار تن مصرف سالیانه ماهی تن در کشور که از طریق واردات و آب های کشور تامین می شود گفت:

«با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از ابتدای سال جاری از واردات ۱۰۰ هزار تن ماهی جلوگیری شد و ۱۰۰ هزار تن ماهی تن داخلی نیز به ما تحویل داده نشد و همین امر سبب بی‌رویه افزایش قیمت ماهی تن شد.»

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به افزایش قیمت روغن موتور و دیگر کالاهای کشور گفت: متاسفانه دیدگاه جامعه به این سمت معطوف شده است که همه می گویند اصناف گران فروشی می کند در حالی که اصناف عموماً مراعات می کنند و دلایل افزایش قیمت‌ها چیز دیگری است. [۴]

*توضیحات و اظهارات وزیر صمت، منطقی به نظر نمی‌رسد!

نیمی از ماهی مصرفی تن که در داخل کشور استحصال می‌شود تحویل نشده و در صحبت‌های وزیر محترم هیچ اثری از دلایل این غیب شدن ماهی‌ها و فرایند برخورد با این قضیه دیده نمی‌شود.

و یا ایضا به نقش دولت در تنظیم قیمت اقلام مورد نیاز مردم مثل ماکارونی و… هیچ اشاره‌ای نشده است.

از طرفی وزیر محترم صمت باید در جریان باشند که صدها کارشناس در کشور وجود دارد که خیلی بهتر، فصیح‌تر و جامع‌تر از ایشان به بیان دلایل گرانی‌های دولت آقای روحانی می‌پردازند!

یعنی آقای رحمانی به سمت وزارت صمت گماشته شده‌اند صرفاً از آن رو که این دلایل را مرتفع کنند و موجبات ارزانی و عدم افزایش قیمت‌ها را فراهم بیاورند. نه اینکه مثل یک روزنامه‌نگار، صرفاً به بیان علل گرانی بپردازند.

برخی روزنامه‌نگاران سیاسی از این می‌گویند که دولت اعتدالی اصلاح‌طلبان پس از ۶ سال، در زنگ حساب، مشغول خواندن انشاست...

و این مسئله هیچ تطابقی با آموزه‌های اسلامی و ایضاً با سیاست و دموکراسی ندارد.

***

1_shafaf.ir/0008pN

2_ mshrgh.ir/951782

3_ mshrgh.ir/938200

4_ www.irna.ir/news/83352695/

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۱۵۱۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زمان اولین جلسه محاکمه نجفی
 • زمان برگزاری اولین جلسه محاکمه نجفی اعلام شد
 • زمان برگزاری اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی مشخص شد
 • تاریخ اولین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی مشخص شد
 • تاریخ اولین جلسه محاکمه محمد علی نجفی مشخص شد
 • تاریخ اولین جلسه محاکمه محمد علی نجفی در دادگاه کیفری استان مشخص شد
 • روایت عباس عبدی از دو اشتباه بزرگ نجفی / او نباید به میترا استاد دل می‌بست
 • اصلاحات از پروژه «او یک فرشته بود» تا «ما گفته بودیم»/ جفاکنندگان به مردم تهران محاکمه می‌شوند؟
 • متاسفانه اختلاف نظرهایی بین دو جریان اصلاح طلب در ماجرای نجفی رخ داد/ آقای مرعشی را احضار و گفتند حق ندارد در انتخابات شهردار شرکت کند
 • شکاف در جریان اصلاحات!/ آیا حزب اتحاد ملت در شهردار نشدن «محسن هاشمی» نقش داشت؟
 • فائزه هاشمی: اصلاح طلبان در اعتراضات دی ۹۶، کم کاری کردند!/ زیباکلام: با روحانی شاید جلو نرفته باشیم، اما عقب هم نرفته‌ایم!
 • عبدی: «پرستو سازی» از میترا استاد، سناریویی برای لکّه‌دار کردن دستگاه‌های اطّلاعاتی است
 • پرستوسازی از «میترا استاد» داد عباس هم درآورد
 • «پرستو سازی» از میترا استاد، ناجوانمردانه و توهین به شعور «نجفی» است
 • عباس عبدی: ماجرای پرستو بودن میترا استاد، توهین به شعور و فهم نجفی است/ارتباط افراد اطلاعاتی خودسر با آن خانم را رد نمی‌کنم اما...
 • عبدی: هدف از «پرستو سازی» میترا استاد، لکه دار کردن دستگاه امنیتی است
 • عبدی: «پرستو سازی» از میترا استاد، توهین به شعور «نجفی» است
 • واکنش عباس عبدی به «پرستو سازی» از میترا استاد
 • مسعود استاد: نجفی سابقه عقد موقت با زنان دیگر را داشت/ میترا به خاطر خیانت‌های نجفی با او درگیری داشت