رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت از ورود یک کارخانه داروسازی جدید به چرخه تولید کارپول دندانپزشکی خبر داد.

قاسم صادقی رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ساماندهی بازار کارپول دندانپزشکی و عرضه و توزیع مناسب آن اظهار کرد: ٢ شرکت داروسازی در تولید کارپول دندانپزشکی فعال هستند و بنا داریم که نیاز کارپول را از تغییر تولیدکنندگان داخلی تامین کنیم.

ورود یک کارخانه جدید به چرخه تولید کارپول دندانپزشکی

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت از ورود یک کارخانه جدید به چرخه تولید کارپول دندانپزشکی خبر داد و گفت: باتوجه به سیاست‌های وزارت بهداشت مبنی بر حمایت از تولید داخل در راستای تامین کارپول به زودی یک کارخانه داروسازی تولید کارپول دندانپزشکی را آغاز خواهد کرد.

وی درباره کاهش عرضه کارپول به بازار بیان کرد: باید توجه داشت کارپول دندانپزشکی که تولید می‌شود دو هفته بعد مجوز ورود به بازار را پیدا می‌کند و چرا که این دارو دو هفته زمان نیاز دارد تا شرایط پایدار مصرف را داشته باشد.

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت بیان کرد: یک شرکت‌ تولید و پخش کارپول دندانپزشکی برای ساماندهی توزیع خود به بازار از ابتدای خرداد تاکنون کار پول دندانپزشکی در بازار توزیع نکرده است و برنامه ریزی های لازم انجام شده است تا کارپول های تولید شده در بازار توزیع شود .

روش جدید توزیع کار پول دندانپزشکی

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت به روش جدید توزیع کار پول دندانپزشکی برای حل مشکل دندانپزشکان اشاره کرد و گفت: مقرر شده است تا کارپول دندانپزشکی برای ساماندهی بازار از طریق تعاونی دندانپزشکان ایران نیز توزیع شود  چرا که این تعاونی ۸ هزار عضو دندانپزشکی دارد و توزیع داروی بی حسی دندانپزشکی از این طریق به به حذف واسطه‌ها و دلال بازی‌ها کمک می‌کند.

وی ادامه داد: توزیع دارو بی حسی دندانپزشکی یا کارپول از طریق تعاونی دندانپزشکان ایران منافی منافع شرکت پخش نیست چرا که شرکت های پخش می توانند از طریق سازمان غذا و دارو داروی بی حسی دندانپزشکی را توزیع کنند و توزیع کار پول از  طریق تعاونی دندانپزشکان ایران راهکاری است که کار پول به دست دندانپزشکان به عنوان مصرف کنندگان واقعی برسد.

توزیع آزمایشی کار پول دندانپزشکی تا سه ماه از طریق تعاونی دندانپزشکان

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: مقرر شده است تا توزیع کار پول از طریق تعاونی تعاونی دندانپزشکان ایران به مدت سه ماه به صورت آزمایشی اجرا شود و اگر شرایط مطلوب بود و رضایتمندی دندانپزشکان حاصل شده بود این روش توزیع ادامه خواهد داشت.

صادقی یادآوری کرد: تامین نیازهای بخش خصوصی اعم از مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی از طریق تعاونی انجمن دندانپزشکی ایران و تامین نیاز بخش دولتی و دانشکده های دندانپزشکی از طریق شرکت پخش صورت می‌گیرد.

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت بیان کرد: تامین ماده اولیه داروی بی حسی دندانپزشکی صورت گرفته است تا تولیدکنندگان نگرانی از ماده اولیه نداشته باشند و نگرانی جدی نداریم و بنا داریم تا برای ذخیره سازی برنامه ریزی کنیم.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مشکلات بانکی و مالیات چالش بیش از 2 هزار تعاونی سیستان و بلوچستان

رئیس اتاق تعاون سیستان و بلوچستان در نشست مدیران تعاونی های برتر استان، مشکلات بانکی، نوسانات ارزی ومالیات را از مهم ترین مشکلات بیش از دو هزار و 200 تعاونی استان و علت کاهش فعالیت برخی از این تعاونی ها بیان کرد.

به گزارش ایسنا، غلام محمدطاهری اظهار کرد: بی توجهی مسئولان به رفع مشکلات تعاونی‌ها، سد بزرگی در مقابل تولید است.

وی بیان کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه قرار بود ۲۵ درصد اقتصاد ملی به بخش تعاونی‌ها اختصاص یابد که تحقق این مهم نیازمند حمایت عملی مسئولان و تقویت تعاونی‌های تولیدی است.

رئیس اتاق تعاون سیستان و بلوچستان ایجاد بستر مشارکت تعاونی‌ها در طرح‌های بزرگ ملی و معدنی، حمایت از ایجاد ردیف بودجه‌ای مستقل برای تعاونی‌ها، کاهش موانع تولید، ایجاد منابع و استفاده از تسهیلات خاص برای تعاونی‌ها و حمایت دستگاه‌های دولتی را از جمله راهکارهای تقویت تعاونی‌ها دانست.

طاهری در ادامه گفت: دستگاه‌های اجرایی با توجه به نقش مهم تعاونی‌ها در رونق بخشیدن به تولید در این استان باید جایگاه ویژه ای برای فعالیت آنها قائل شوند.

رئیس اتاق تعاون سیستان و بلوچستان گفت: اصلاح قانون تعاون و پیگیری اصل ۴۴ قانون اساسی، پیگیری ایجاد منابع و استفاده از تسهیلات خاص نوین سازی فرآیند تولید، ایجاد بستر مناسب مشارکت تعاونی‌ها و تعامل دستگاه‌های اجرایی برای واگذاری فعالیت‌های دولت به تعاونی‌ها از جمله موارد برای تقویت بخش تعاون در اقتصاد ملی محسوب می‌شوند.

وی جلب حمایت سایر دستگاه‌های زیر مجموعه بخش تولید در فعالیت بخش تعاون، کمک به ساماندهی بازاریابی نوین و تجارت محصولات تولیدی تعاونی‌ها و کمک به کاهش ریسک و افزایش سرمایه گذاری تولید را از دیگر پیشنهادات برای رونق بخش تعاون در کشور عنوان کرد.

طاهری با بیان اینکه ضروری است مدیران دستگاه‌های اجرایی از دیدگاه‌های مردمی برای تحقق اهداف بهره گیرند، تاکید کرد: یکی از دلایل محقق نشدن کامل اقتصاد مقاومتی در کشور بی توجهی مدیران به بخش خصوصی و تعاونی‌ها است.

رئیس اتاق تعاون استان سیستان و بلوچستان افزود: مدیران تعاونی‌ها هر یک صاحب یک فکر و اندیشه و شم اقتصادی هستند و تجربیات مفیدی دارند که استفاده بهینه از آنها می‌تواند برای مدیران کشور راهگشا باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز مدیران دستگاه‌های مختلف از کمبود کارشناس در مجموعه تحت امر خود گلایه دارند اما مشکل به نگاه آنها برمی‌گردد چرا که می‌توانند به راحتی از ظرفیت تعاونی‌ها به عنوان کارشناسانی رایگان بهره بگیرند.

وی به جایگاه نامطلوب اتحادیه تعاونی مسکن اشاره کرد و گفت: امروز بحث تأمین مسکن مشکل جدی قشر متوسط و پایین‌تر جامعه است که اتحادیه تعاونی مسکن در صورت توجه برای حل آن راهکارهای عملی دارد اما به آن توجهی نمی‌شود و در واقع گوش شنوایی وجود ندارد.

سرپرست فرمانداری زاهدان نیز در این نشست گفت: شرکت‌های تعاونی می‌توانند نقش بسزایی در تقویت بنیه و رشد اقتصادی مناسب و پایدار ایفا کنند.

ابوذر نخعی با اشاره به اینکه دولت در استان سیستان و بلوچستان حمایت ویژه ای از تعاونی‌ها خواهد کرد، افزود: از آنجایی که بخش قابل توجهی از اشتغال و تولید ناخالص ملی باید به تعاونی اختصاص داشته باشد دولت نیز از این بخش حمایت می‌کند.

همچنین در ادامه مدیران تعاونی‌های برتر استان به بیان مشکلات خود پرداختند.

رحیم بخش یارمحمدزهی مدیر شرکت تعاونی تولیدی و کشاورزی مهر ۱۶ دوربن شهرستان خاش گفت: این تعاونی که از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده در زمینه تولید جوجه یکروزه گوشتی فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: این شرکت با تدوین برنامه عملیاتی برای اشتغالزایی مردم منطقه و تولید جوجه یک وزه گوشتی در ۳۰۰ روز از سال و استفاده ۱۰۰ درصدی از ظرفیت تعاونی، برای تولید یک میلیون قطعه در یک دوره ۲۱ روزه برنامه ریزی کرده است.

یارمحمدی با اشاره به فعالیت این تعاونی افزود: پرورش گاو شیری، مرغ گوشتی و گاو گوشتی، مرغ تخم‌گذار، جوجه یکروزه و ایجاد کشتارگاه صنعتی و تولید و بسته بندی گوشت، لبنیات و تخم مرغ و در نهایت ایجاد کارخانه تولید خوراک دام و طیور

وی تصریح کرد: این تعاونی که در ۳۶ هکتار فعالیت خود را سامان داده است، هدف اصلی این واحد تولیدی را ایجاد واحد جوجه کشی هیبرید گوشتی با توجه به اهمیت تأمین سبد غذایی خانوار اعلام کرده است.

این فعال اقتصادی تاکید کرد: اعضای این شرکت تعاونی انتظار دارند برای نهایی کردن پروژه، دستگاه‌های ذیربط مثل صندوق کارآفرینی امید با اجرای مسئولیت‌هایی که در این زمینه بر عهده دارند مشکلات مالی این تعاونی تولیدی را سریع‌تر حل کنند.

براهویی مدیر تعاونی هلدینگ شرکت‌های تعاونی شبنم تجارت پاساوان و شادی تجارت پاساوان نیز افزود: در سال ۱۳۹۴ برای صادرات و واردات محصولات کشاورزی به همت جمعی از جوانان غیور سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرده است.

وی افزود: این دو شرکت تعاونی از بدو تأسیس تاکنون با اشتغالزایی مستقیم برای ۵۰ نفر و غیرمستقیم برای ۵۰۰ نفر از جمله تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و صنعتی، کارگران روزمزد گمرک، رانندگان خودروهای سنگین، انبارداران سایر شهرها و تجار خرده فروش اشتغال ایجاد کرده و همیار دولت در بخش تعاون برای ایجاد اشتغال پایدار بوده و در اقتصاد مقاومتی به فرمایش رهبر معظم انقلاب گام بر می‌دارد.

براهویی تصریح کرد: تعاونی شبنم و شادی تجارت در سال‌های ۹۵ تا ۹۷ مجموعاً بیش از ۳۴.۵ میلیون کیلوگرم برنج وارد کرده و بیش از ۳ میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی به کشورهای افغانستان و پاکستان داشته است.

وی با اشاره به مشکلات پیش رو گفت: تلاطم در بازار ارز و مشکلات اقتصادی ناشی از آن، در سال‌های ۹۶ و ۹۷ این تعاونی‌ها را با مشکلات عدیده ای مواجه کرد که متأسفانه عدم مدیریت برخی سازمان‌های نظارتی، و اقدام خلاف قانون در پلمب و خروج بخش اعظمی از برنج‌های وارداتی قبل از دادرسی، ضربه اقتصادی به تعاونی‌ها وارد شد و مدیران تعاونی برای جلوگیری از تعطیلی، اقدام به افزایش سرمایه کردند و با مدیریت و پیگیری‌های لازم، با تبرئه این تعاونی‌ها در محاکم نظارتی مربوطه از تعطیلی و بیکاری کارکنان این شرکت‌ها جلوگیری کردند.

عبدالغفور بدیچی مدیر شرکت تعاونی طب تصویری مرزنشینان استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: از سال ۱۳۸۲ با مشارکت ۴۰ درصد از پزشکان متخصص رادیولوژی و ۶۰ درصد سهامداران تعاونی‌های مرزنشینان در حوزه تصویربرداری پزشکی با سرمایه ۱۳ میلیارد ریال تأسیس شد.

وی افزود: در این شرکت به عنوان اولین مرکز تصویربرداری پیشرفته پزشکی در استان از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پزشکی دنیا اعم از MRI 1.5 تسلای زیمنس، سی تی اسکن، رادیولوژی و ماموگرافی دیجیتال، سونوگرافی داپلر رنگی، سنجش تراکم استخوان و رادیولوژی‌های دیجیتال فک و دهان و صورت استفاده می‌شود.

بدیچی تصریح کرد: این شرکت مشکلاتی دارد که مهم‌ترین آنها عبارتند از عدم همکاری سازمان‌ها و ادارات دولتی و بیمه گرها در پرداخت به موقع فرانشیز بیماران که در بعضی بیمه‌ها مثل تأمین اجتماعی این تأخیر به یکسال هم می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: انتظاری که این تعاونی دارد این است که بتواند از تسهیلات کم بهره صندوق توسعه ملی استفاده کند. هم چنین استفاده از معافیت مالیاتی درخواست دیگر آنها است.


انتهای پیام

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: اخبار پزشکی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۱۵۷۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز توزیع کارت آزمون دکتری تخصصی پزشکی
 • توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری پزشکی آغاز شد
 • آغاز توزیع کارت آزمون دکتری پزشکی از امروز +زمان برگزاری و آمار شرکت کنندگان آزمون
 • توزیع آزمون دکتری تخصصی پزشکی آغاز شد/ برگزاری آزمون در آخر هفته
 • کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی پزشکی از امروز ۲۷ خردادماه توزیع شد
 • آغاز توزیع کارت آزمون دکتری تخصصی پزشکی از امروز
 • نیاز به بازنگری لیست سیاه بانک مرکزی در خصوص شرکت های دارویی/ نظارت دولت مانع ورود داروهایی شده که مشابه داخلی دارند/ شرکت های داروسازی برای ورشکست نشدن باید به هم وصل شوند
 • تولید داروی بی‌حسی موضعی با قوی‌ترین سم جهان
 • آزمون دکتری تخصصی پزشکی ۳۰ و ۳۱ خرداد برگزار می‌شود
 • بازگشت ۹۰ شرکت تعاونی راکد به چرخه فعالیت در اردبیل
 • ۹۰ تعاونی راکد در اردبیل به چرخه فعالیت بازگشت
 • جذب و استخدام ۲۰ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت/ آگهی استخدامی به زودی منتشر می‌شود
 • علت برگشت دادن داروهای ایرانی از کشورهای همسایه دستور آمریکا بود/ اگر داروهای داخلی کیفیت ندارند پس چرا قاچاق می شوند/ تاثیر منفی ممانعت تبلیغ دارو در رشد داروسازی کشور/در فرهنگسازی دارویی کم کار هستیم
 • علت کرخت و بی حسی دستها در خواب چیست
 • اعلام زمان تصویب مقررات جدید فرمول یک
 • زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی ۹۸ تغییر یافت
 • بهره مندی ۸۵۰ نفر از مردم سیل زده گمیشان از خدمات دندانپزشکی جمعیت هلال احمر مازندران
 • ۱۲ نکته برای درک بهتر چرخهٔ ساعت زیستی
 • بررسی الگوی صحیح مصرف دارو در همایش داروسازی بالینی ایران