در کتاب جدید قوانین فوتبال ۱۳ قانون فوتبال تغییر کرده است که در لیگ برتر آینده کشورمان اجرا خواهد شد.

به گزارش جنوب نیوز، در کتاب قوانین بازی فیفا که مربوط به سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ است ۱۳ قانون فوتبال تغییر کرده است. این قوانین باید در لیگ برتر فصل آینده کشورمان اجرا شود و به همین دلیل تشکیلات داوری فوتبال و داوران کشورمان روزهای سختی را در تعطیلات لیگ دارند و باید این قوانین جدید را فرا بگیرند. کتاب قوانین بازی ۲۳۴ صفحه است.

برخی از تغییرات این قوانین در مورد شرایط جدید اعلام پنالتی، برخورد توپ به داور، حضور در دیواره دفاعی و… است. قرار است این قوانین در کلاس داوری جدید فوتبال برای داوران ما تشریح شود.

منبع: فارس

منبع: جنوب نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اجرای حقوق شهروندی نیازمند باور به تنوع سلیقه‌های فکری و سیاسی است

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا؛ معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، بیژن عباسی معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور در نشست دستیاران حقوق شهروندی دستگاه‌های اجرائی و رئیسان کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشورو دانشکده های حقوق خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در آذرماه سال ۹۵، سندی را تحت عنوان منشور حقوق شهروندی امضا و برای دستگاه‌هایی اجرایی ابلاغ کرد که در روابطشان با شهروندان آن را رعایت و اجرا کنند.
 معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور اظهار کرد: حداقل مزیت این منشور تجمیع تمام حقوق و آزادی‌هایی است که دولت جمهوری اسلامی در اسناد داخلی و بین‌المللی و در قانون اساسی به آن پایبند و پذیرفته است و باید در روابطش با مردم آن را رعایت کند.
عباسی بابیان این مطلب که این حقوق شهروندی عبارت است از: حقوق مدنی، سیاسی و حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: حقوق مدنی و سیاسی عمدتاً حقوق آزادی‌های فردی و جمعی، فکری، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، حق برخورداری از اصول دادرسی منصفانه و غیره می باشد. این حقوق در اسناد مختلف بین المللی و داخلی در قانون اساسی به قوانین و مقررات ذکر شده و آنها را در منشور تجمیع کرده‌ایم. 
وی عنوان کرد: فلسفه و مشروعیت وجودی دولت و دستگاه‌های اجرایی چیزی جز تأمین نیازهای مردم نیست و در این راستا این حقوق و آزادی‌ها را پذیرفته و تجمیع کرده‌ایم و در منشور حقوق شهروندی آورده‌ایم.
معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور با بیان این که چالش‌هایی که در راستای اجرای حقوق مدنی و سیاسی وجود دارد، عبارتند از: یک دسته از آن‌ها به خود مردم برمی‌گردد و بخشی از آن نیز به دولت و دستگاه‌های اجرایی مربوط می‌شود.
وی تصریح کرد: در خصوص مردم، عدم آگاهی آنها با حقوق و آزادی‌هایی که برایشان به رسمیت شناخته‌شده است.
عباسی عنوان کرد: دغدغه و توجه مردم به نیازهای اولیه‌شان از قبیل کار، تغذیه، پوشاک، مسکن و بهداشت و غیره یکی از این چالشهاست وقتی که افراد وقتی درگیر نیازهای اولیه هستند از استفاده از آزادی‌هایی که در عرصه عمومی از آن بهره‌مند شوند محروم می‌گردند و نمی‌توانند به آن‌ها فکر کرده و در عرصه عمومی مشارکت داشته باشند.
معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور با بیان این که مساله دیگری که وجود دارد ترس مردم از برخورد دولت است، مطرح کرد: مردم می‌گویند اگر این حقوق را ما مطالبه کنیم ممکن است با واکنش دولت و حکومت روبرو شویم.
وی افزود: مشکلات آموزشی و فرهنگی که بخشی از مردم می‌توانند داشته باشند و ممکن است به این مساله برگردد که برخی از آنها به حاکمیت قانون باور نداشته و در حق الناس را رعایت نکنند.
عباسی با اشاره به این که مشکلات فرهنگی نیز در راستای اجرای حقوق شهروندی داریم، تصریح کرد: برخی از حقوق و آزادی‌ها، جمعی بوده و نیازمند کار جمعی و همکاری میان مردم است مثل آزادی تشکل، آزادی تشکیل سمن‌ها، احزاب، فعالیت در این نهاد به صورت غیرانتفاعی و داوطلبانه بوده که خیلی به آن صورت در جامعه، استفاده از این آزادی‌ها نهادینه نشده است و ما مشکلاتی را در این حوزه داریم.
معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور گفت: در حوزه دولت نیز ما می‌توانیم اشکالاتی را بشماریم؛ مشکلات آموزشی و فرهنگی که ممکن است در خود دولت و دستگاه‌های اجرایی باشد که گاهی اوقات توجه کافی به حقوق شهروندی نشود و در راستای ایفای حقوق و آزادی‌های مردم اقدامات کافی انجام نگردد که بعضاً می‌بینیم اعتراضات و شکایت‌هایی را چه در سطح جامعه و چه در دادگاهها ممکن است وجود داشته باشد.
عباسی با بیان این که باید مردم در خصوص حقوق و آزادی‌هایشان آموزش بیشتری ببینند، اظهار کرد: گاهی اوقات مشکلات مربوط به عدم هماهنگی و مدیریتی و موازی کاری در دستگاه های اجرایی وجود دارد، گاهی اوقات نیز قوانین و مقررات ما اشکال‌ دارند به این معنا که با قانون اساسی فاصله دارند.
وی ادامه داد: گاهی می‌بینیم که در قوانین عادی محدودیت‌های آزادیها را بیشتر کرده‌ایم که باید برای اصلاح قوانین و مقرراتاقدام کنیم. گاهی اوقات برخی از حقوق و آزادی‌های ما که در قانون اساسی به‌صورت مختصر آمده قانون عادی برای اجرا کردن آن نداریم مثل راهپیمایی ها و تظاهرات که قانون مستقل و خاصی برای اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی نداریم.
معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور در پایان با بیان این که برخی قوانین قدیمی است و به‌روز نیست، عنوان کرد: برخی اوقات نیز می‌بینیم که حقوق شهروندی نقض می‌شود و رسانه‌ای نمی‌گردد در صورتی که باید رسانه‌ای شود و ما مسئولیت پاسخگویی را از دستگاه‌های اجرایی بخواهیم.
عباسی عنوان کرد: برخی از مشکلات نیز مربوط به دستگاه‌ قضایی است برای نمونه، حجم پرونده‌های دستگاه‌های قضا، بالاست و اطاله دادرسی در دادگاه‌ها نیزاین‌ها بخشی از مشکلات هست.
معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور در پایان گفت: اگر بخواهیم حقوق شهروندی را در جامعه اجرا و ترویج کنیم ابتدا باید به تنوع دیدگاه‌ها و سلیقه‌های فکری و سیاسی در جامعه باور داشته باشیم و آموزش و فرهنگ‌سازی در این زمینه در جامعه بیشتر شود و به لحاظ اقتصادی نیز باید مردم را توانمند کنیم تا فرصت بیشتری برای مشارکت در امور عمومی داشته باشند. 

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.jonoubnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۱۶۰۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بررسی عملکرد تیم ملی والیبال کشورمان در رقابت‌های لیگ ملت ها همزمان با پایان هفته چهارم + فیلم
 • برخی دولتی‌ها حقوق ٢٥ میلیونی می گیرند
 • نیازمند به‌روزرسانی «دین» هستیم چه رسد به قوانین گزینش
 • حاجی‌بابایی: برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶میلیون تومانی می‌گیرند
 • آنچه زائران کشورمان باید درباره حمل و نقل ایام حج بدانند/جزییات قوانین فرودگاهی و برنامه‌های حمل و نقل برای زائران
 • ناصر نقویان: نیازمند به‌روزرسانی دین خود هستیم چه رسد به قوانین گزینش
 • نیازمند به‌روزرسانی دینهستیم چه رسد به قوانین گزینش
 • حاجی‌بابایی: برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶میلیون تومانی می‌گیرند/ دوره دهم مجلس راس امور نبود
 • جزئیات قوانین فرودگاهی و برنامه ریزی درحوزه حمل و نقل برای حج ۹۸
 • رنجبرزاده: هیات تطبیق مجلس جلوی اجرای غلط قانون افزایش حقوق‌ها را می‌گیرد
 • اگر اصلاحات ساختاری در تامین اجتماعی اجرایی نشود سال 1400 فاجعه‌بار خواهد بود/ 25 تیرماه مقابل سازمان حلقه انسانی تشکیل می‌دهیم
 • لزوم توجه بیشتر به اجرای قوانین اقتصادی
 • قوانین بیمه ایی ظرفیت خودرو‌ها لحاظ می شود
 • پیش نویس قانون «سلامت روان» در دستور کار هیئت دولت
 • محرومیت دانش‌آموختگان فقه و حقوق در طرح اصلاح قوانین وکالت صحت ندارد
 • طرح اصلاح برخی از قوانین وکالت خلاف قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام است
 • کلید پیشرفت حقیقی/ پاسخ عزتمندانه با اقدام قدرتمندانه! / بازی فیک جنگ
 • مدیریت بحران استان اصفهان منتظر چیست؟/تغییر ساختار قوه قضائیه/رونمایی از سپاهان لیگ نوزدهم
 • خشاب پُرِ قانون برای ممنوعیت حمل سلاح