به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، ابوذر داوریان رئیس دادگستری شهرستان عنبرآبادبه همراه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد در حاشیه بازدید از خط تولید رب گوجه فرنگی این واحد تولیدی گفت: در شرایط فعلی که اولیت اصلی کشور موضوع اقتصاد است و بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدضله العالی) مبنی بر رونق تولید و همچنین تاکیدات آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه مبنی بر حمایت حقوقی و قضائی از تولید کنندگان، کارگروه حمایت از اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی در دادگستری عنبرآباد تشکیل شده است.

این مقام قضائی پس از کسب گزارشی مبنی بر اینکه فی مابین سرمایه گذاران و صاحبان شرکت نیلی صنعت با پیمان کاران این پروژه اختلافات حقوقی و قضائی بوجود آمده است بلافاصله به موضوع ورود کردیم و با رایزنی با طرفین، اختلافات حل وفصل و طرفین به تعهدات خود عمل نمودند.

وی افزود:سرانجام با پیگیری‌های بعمل آمده فاز اول این شرکت تولیدی که مربوط به تولید رب گوجه فرنگی است راه اندازی و بالغ بر ۶۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار شده اند و از تعطیلی یک واحد تولیدی جلوگیری بعمل آمد.

داوریان عنوان کرد:سیستم قضائی در چارچوب قوانین و مقررات از فعالیت‌های اقتصادی مشروع حمایت حقوقی و قضائی خواهد کرد و اجازه نخواهیم داد به دلیل مباحث قضائی چرخ تولید در شهرستان متوقف گردد، زیرا اقتصاد و رونق تولید از اولویت‌های اصلی کشور است.
انتهای پیام/ی

رونق تولید اولویت اصلی اقتصاد کشور

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نخستین کارگاه آموزشی تبیین مبانی دیپلماسی حقوقی _ بین المللی فلسطین برگزار شد

در نخستین کارگاه آموزشی تبیین مبانی دیپلماسی حقوقی - بین المللی فلسطین صلاح الدین زواوی سفیر فلسطین در ایران، خالد قدومی نماینده جنبش حماس، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی و صاحبنظران حوزه فلسطین، نمایندگانی از سازمان‌های دولتی و غیر دولتی، کارشناسان وزارت خانه‌های مرتبط و هم چنین دانشگاهیان حضور داشتند.

اخوان فرد ارائه دهنده بخش اول کارگاه، اساس سیاست خارجی مردم فلسطین را بر مبنای دفاع از حقوق آنان و همچنین حمایت از منابع ارضی و سیاسی این کشور دانست و گفت: فلسطینیان می‌توانند با هرکشور دوست و غیر محارب گفتگو و تعامل داشته باشند و هیچ کشور استعمارجویی نمی‌تواند برای آنان تعیین تکلیف کند و بگویدچه باید بکنند و چه نباید بکنند. این مردم فلسطین هستند که برای حقوق خود تصمیم می‌گیرند و تعیین سرنوشت می‌کنند. اگر موضوع فلسطین از ابعاد حقوقی آن پی‌گیری شود به نتایجی خوب و ارزشمندی در راستای بازیابی حقوق فلسطینیان دست می‌یابیم.

در ادامه حیدری معاون امور بین الملل مؤسسه سراج گفت: ما در هر طرحی با دو سوال مواجهه می‌شویم اول اینکه هدف از این طرح چیست؟ و دوم اینکه این طرح چگونه عملی می‌شود؟ پیشنهاد من این است که یک کمیته پیگیری اوضاع فلسطین ایجاد شود و به طور مداوم بر عملکرد گروه‌های مختلفی که به گونه‌ای در پیشرفت بازپس‌گیری فلسطین نقش دارند نظارت شود.

اخوان فرد در پاسخ گفت: مشکل کنونی ما عدم ثبات نگرش به مسئله فلسطین و همچنین عدم وجود پی‌گیری های مناسب در قبال بحران‌های روز فلسطینیان است که البته ما هم بیکار ننشستیم و طی مذاکراتی که با برخی از اساتید و رؤسای دانشکده‌ی مطالعات جهان دانشگاه تهران و همچنین انجمن‌های علمی دانشگاهی داشته‌ایم بنا شد از اواخرماه جاری، فعالیت‌هایمان را در عرصه بررسی مداوم اوضاع فلسطین و ارائه راهبردهای جدید در قبال بحران فلسطین آغاز نمائیم.

ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی نیز تصریح کرد: مقاومت فلسطین باید در راه خود ثابت قدم باشد و گام‌های اساسی را در این زمینه بردارد. وجود رژیم صهیونیستی توهم و خیال است و نکته مهم این است که این رژیم بطور روزانه در حال ارتکاب جنایت‌های ضد بشری علیه مردم فلسطین است و البته در این راه نویسندگان و دانشگاهیان صهیونیستی به خوبی این رژیم غاصب و کودک کش را همراهی کرده‌اند.

اخوان فرد در ادامه، سخنان ابوشریف را تأیید کرده و گفت: همانطور که آقای ابوشریف توضیح دادند وجود کیان صهیونیستی اشتباه و توهمی بیش نیست و ما می‌بایست خط اصلی ثبات در فلسطین را دنبال کرده و تمامی زمینه‌هایی که طی آن غفلت کرده‌ایم را بازبینی نمائیم. دنیا همه خواسته‌ها و مطالبات ما را قبول و بررسی نمی‌کند لذا ما خودمان باید در نهادینه و جای گذاری کردن برخی شاخص‌ها در افکار عمومی تلاش کنیم. هم چنین نظریه پردازی ما نیاز به حرکت‌ها و جهش‌های جدی دارد. خوشبختانه ما از ظرفیت وجودی حقوق دان های بین المللی غیر مسلمانی برخوردار هستیم که از خواسته‌های ما حمایت می‌کنند و حاضرند برای احقاق حقوق فلسطینیان فعالیت کنند.

وی ادامه داد: ٢سال پیش کشور بلژیک توانست با استفاده از همین حقوق دانان وظرفیت های دیپلماسی خود نفوذ رژیم اسرائیل به مناطق اطراف کشورش را کاهش دهد و تا حد زیادی جلوگیری نماید.

علیرضا عرب تحلیلگر مسائل غرب آسیا و شمال آفریقا در دقایق پایانی بخش اول کارگاه عنوان کرد: ما اگر موضوع منافع ملت فلسطین را از دولت تشکیلات خودگردان فلسطین جدا سازیم بهتر می‌توانیم به نتایج تحلیلی درباره روند اجرای برخی قرارنامه ها مانند اسلو و اکنون معامله قرن بپردازیم. لذا باید ببینیم طرح ارائه شده چه نفعی برای تشکیلات خودگردان و چه ضرری برای ملت فلسطین خواهد داشت.

عرب به برگزاری راهپیمایی‌های بازگشت اشاره کرد و گفت: اگر اکنون می‌خواهیم جلوی اجرایی شدن معامله قرن را بگیریم باید راهپیمایی‌های بازگشت که جمعه‌ها برگزار می‌شوند را به خوبی دنبال کنیم.

علاوه براین براساس طرح دموکراتیک جمهوری اسلامی ایران برای حل مساله فلسطین که حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری (مد ظله) که بارها در سخنرانی‌های عمومی به آن اشاره کرده‌اند، برگزاری رفراندوم در میان فلسطینیان بومی نیز یکی از راه‌هایی است که می‌توان از این طریق در فلسطین به نتیجه رسید و بحران فلسطین را بهتر اداره کرد.

وی در ادامه بر لزوم شناخت هرچه بهتر ابعاد حقوقی و دیپلماتیک بین المللی برای مبارزه با رژِیم جعلی صهیونیست و دفاع از حقوق مردم فلسطین تاکید کرد و نگاه نو به مسائل فلسطین، مطالعه ابعاد ناشناخته پیمان‌های بین المللی، ایجاد شبکه‌های تعاملی بین المللی در خصوص مسئله فلسطین و آرایش حقوقی جدید در مقابله با استعمارجویان جهان راهکارهایی را برای اداره هرچه بهتر امور فلسطین ارائه کرد.

مومنی راد در بخش دوم کارگاه گفت: می‌بایست سازمان‌های مردم نهاد و حقوق بشری را بسیج کنیم و از این طریق افکار عمومی را ضد رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی برانگیزیم چراکه افکار عمومی از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. راهپیمایی روز قدس امسال نمونه‌ی بارزی از ظرفیت‌های مردم نهاد است و ما باید برای مبارزه هرچه بهتر با اسرائیلی‌ها و بازپس‌گیری حقوق مردم فلسطین از آن استفاده کرده و هر سال آن را پرشورتر از سال‌های قبل برگزار نماییم.

وی افزود: علاوه بر این ما این امکان را داریم تا از آمادگی حقوق دانان غیر مسلمان آمریکایی و سایر کشورها برای بازپس‌گیری حقوق مردم فلسطین بهره برداری کنیم چراکه آنان اگرچه مسلمان نیستند اما طی گفتگوهای رودررو و نزدیکی که انجام شده مشخص گردید که موضع آنان برای دفاع از حقوق ملت فلسطین همان موضع ما است.

این استاد مجرب دانشگاهی ادامه داد: فلسطینیان راه‌های مقاومتی مختلفی از جمله مبارزات ناسیونالیستی را دنبال کردند اما شکست خوردند. امام خمینی (ره) به آنان توصیه نمودند شیوه‌های مبارزاتی شان را به شیوه‌ی مقاومت اسلامی تغییر دهند، لذا آنان بلافاصله پس از تغییر رویکرد در ایدئولوژی شان به پیروزی‌هایی دست یافتند.

مومنی در بخش دیگری از ارائه خود گفت: در راستای بازپس گیری حقوق مردم فلسطین می‌بایست علاوه بر طرح شکایت از رژیم غاصب اسرائیل به دادگاه‌های بین المللی، دادگاه‌های مجازی توسط سازمان‌ها و نهادهای مردم محور تشکیل شود تا از این طریق بستر مناسبی جهت تمرین روند ارائه اسناد ضد صهیونیستی به دادگاه‌های بین المللی فراهم گردد.

مومنی راد گفت: ما می‌توانیم از هر ایالت آمریکا، سه دانشگاه را انتخاب کرده و از هر دانشگاه تعدادی استاد حقوق و محقق برجسته‌ی حقوقی جذب کنیم و از این طریق مقاله‌های علمی را در رابطه با اشغالگری صهیونیست‌ها به جامعه بین الملل ارائه دهیم.

در ادامه احمد رضا روح الله نیک زاد دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: اینکه امروز بسیاری از اساتید دانشگاه‌ها موضوع فروش زمین‌های فلسطینی به اسرائیلی‌ها را مطرح می‌کنند کاملاً غلط است چراکه در آن زمان روحانیون فلسطینی با صدور فتواهایی خرید و فروش زمین میان فلسطینیان و بیگانگان را محکوم کرده و آن را به شدت ناپسند توصیف و با عاملان آن نیز برخورد نمودند.

وی همچنین در خصوص دادگاه‌های مجازی گفت پیشنهاد آقای مومنی راد درست است و خوب است یک سری دادگاه‌های صوری و مجازی در ایران شکل گیرد تا تمرین عملی برای محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی فراهم گردد.

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: دادگستری دادگاه

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۱۷۲۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حمایت از واحد های تولیدی و جلوگیری از تعطیل شدن واحدها با کمک وزارت صمت
 • رفع ایراد شورای نگهبان به لایحه تابعیت فرزندان در کمیسیون حقوقی
 • از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری می‌کنیم
 • اردبیل| ارائه اطلاعات حقوقی به مردم موجب افزایش رضایت عمومی شهروندان می‌شود
 • دستگاه قضا در عنبرآباد مانع بیکار شدن ۶۰ نفر شد
 • عزم دولت در فعال سازی واحدهای تولیدی استان اردبیل
 • افزایش سطح اطلاعات حقوقی مردم از رسالت‌های اصلی رسانه است
 • رفع مشکلات حقوقی و قضائی 17 بنگاه تولیدی در کرمان
 • مشکلات حقوقی و قضائی 17 بنگاه تولیدی در کرمان رفع شد
 • شهرداری فاتح رقابت‌های والیبال بانوان عنبرآباد
 • مراجعه به وکیل قبل از هراقدام حقوقی ، راهکاری جهت کاهش عواقب بی‌اطلاعی از قانون
 • مشکلات حقوقی وقضائی 17بنگاه تولیدی در کرمان حل وفصل شده است
 • بازگشت واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال گلخانه‌ای به چرخه تولید
 • پیشرفت فیزیکی واحد تولیدی آرد سردشت به 95 درصد رسید/تولید روزانه 170 تن آرد
 • دولت با پرداخت تسهیلات 60 ماهه از واحدهای تولیدی مشکل دار حمایت می‌کند
 • هنر مدیران، برگرداندن واحدهای تولیدی به عرصه تولید است
 • بانک‌ها حق ندارند واحدهای تولیدی را به دلیل بدهی تعطیل کنند
 • کارآفرینی و تربیت نیروی کار ماهر پیش درآمدی بر رونق تولید
 • رفع مشکلات یک واحد بزرگ تولیدی در استان اصفهان با تصویب دو مصوبه مهم در دستور كار قرار گرفت