رییس جمهور آمریکا شرکت‌های مطرح فناوری همچون فیسبوک و گوگل را به تبعیض قائل شدن علیه وی متهم کرده و گفت: از لحاظ امتیاز انحصاری ماجرایی وجود دارد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در جریان یک مصاحبه تلفنی با شبکه CNBC درباره شرکت‌های مطرح فناوری و این‌که آیا آنها ممکن است هدف قوانین حمایت از رقابت عادلانه برای منفعت کاربران قرار گیرند یا خیر، به جریمه‌های چند میلیارد دلاری اتحادیه اروپا علیه شرکت‌های فناوری آمریکا اشاره کرده و گفت: اتحادیه اروپا از این تاکتیک برای جمع‌آوری دستاوردهای مالی استفاده می‌کند، اما هنگامی که موضوع به منطقه "سیلکون ولی" به عنوان مرکز تکنولوژی و نوآوری آمریکا و دنیا مربوط شود، آمریکا باید موضع سفت و سخت‌تری را درخصوص اجرای قوانین حمایت از رقابت عادلانه برای منفعت کاربران به کار گیرد.

وی افزود: آنها شرکت‌های ما هستند، در نتیجه اروپایی‌ها در حقیقت شرکت‌های ما را هدف می‌گیرند، اما ما باید کاری که آنها انجام می‌دهند را انجام دهیم.

وی درباره شرکت‌هایی چون گوگل، فیسبوک و آمازون، گفت: می‌توانم به شما بگویم که این شرکت‌ها علیه من تبعیض قائل می‌شوند. مردم درباره تبانی صحبت می‌کنند، اما تبانی واقعی بین دموکرات‌ها و این شرکت‌هاست، چرا که آنها در جریان کمپین انتخاباتی من به شدت علیه من فعالیت می‌کردند.

ترامپ بارها ادعا کرده که وی و دیگر محافظه‌کاران در پلت‌فرم‌های فناوری و رسانه‌های اجتماعی همچون توییتر، فیسبوک و گوگل قربانیان تبعیض هستند.

اظهارات ترامپ یکروز پس از آن مطرح شد که کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا نخستین نشست در رابطه با تحقیقات وسیع حمایت از رقابت عادلانه را در خصوص غول‌های فناوری آغاز کرد. این تحقیقات دو حزبی مشخص می‌کند که آیا قوانین حمایت از رقابت عادلانه به منظور مهار شرکت‌های بزرگ فناوری نیازمند تجدیدنظر هستند یا خیر و آیا مجریان قوانین حمایت از رقابت عادلانه دولت برای حفظ رقابتی‌بودن بازارهای دیجیتال به اندازه کافی تلاش می‌کنند یا خیر.

ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: معتقد هستم قوانین امتیاز انحصاری برای رسیدگی به موضوع شرکت‌های فناوری باید به‌روزرسانی شوند. در حال حاضر ماجرایی وجود دارد و برای این حرف هم به استفاده اتحادیه اروپا از دعوی قضایی علیه شرکت‌های فناوری اشاره می‌کنم.

ترامپ گفت: هر هفته شاهد هستیم که اتحادیه اروپا نسبت به فیسبوک و اپل و دیگر شرکت‌های تکنولوژی دعوی قضایی به راه می‌اندازد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ایران در جهان /پامپئو در هند، ادعاهایش علیه ایران را تکرار کرد

خبرگزاری فارس: «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا بعد از دیدار با نخست‌وزیر هند طی یک نشست خبری مشترک در دهلی نو با همتای هندی خود، اتهام‌زنی‌های بی‌سند واشنگتن درباره حمایت ایران از تروریسم و حملات به نفتکش‌‌ها را تکرار کرد.

این مقام آمریکایی در ابتدا از روابط خوب واشنگتن و دهلی نو در مسائل مختلف به ویژه موضوعات مرتبط با منطقه ایندوپاسیفیک خبر داد و هند را «شریک و دوست مهم ایالات متحده» توصیف کرد.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به مواضع دهلی نو در قبال افغانستان و حمایت آن از مواضع واشنگتن گفت: «ما از حمایت‌های هند در افغانستان تشکر می‌کنیم».

پامپئو البته با اشاره به اختلافات و تنش‌ها بین آمریکا و هند بر سر مسائل تجاری و جنگ تعرفه‌ای اعمالی دولت ترامپ اذعان کرد که «ما با دوستانمان (در هند) در زمینه تعرفه‌ها و مسائل تجاری اختلافاتی داریم».

یک خبرنگار هندی در این نشست خبری از وزیر خارجه آمریکا درباره فشارهای واشنگتن علیه خرید سامانه اس 400 روسیه، تهدید آمریکا علیه هند برای اعمال تحریم‌ها، فشارها در قبال خرید منابع انرژی از ایران و همچنین موضوع بندر چابهار و سرمایه‌گذاری‌های هند در این بندر استراتژیک سوال کرد اما پامپئو به کلی‌گویی بسنده کرد و گفت که آمریکا خواهان توفیق هند در تامین امنیت و برطرف کردن نیازهای خود است.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه «هند دوست و شریک مهم ما است و ما از موفقیت هند منفعت می‌بریم»، اظهارنظری درباره موضوع چابهار نکرد.

«سوبرامانیام جیشنکار» وزیر خارجه هند در پاسخ به این سوال از پامپئو مطالبی را مطرح کرد و گفت: «بله ما درباره وضعیت در خلیج (فارس) صحبت کردیم. موضوع چابهار در مذاکرات مقام‌های هند با پامپئو مطرح نشد چرا که در حال حاضر من نگرانی خاصی در این خصوص نمی‌بینم. درباره (قانون) کاستا باید بگویم که در نهایت ما آنچه که به نفع منافع امنیت ملی ما است، انجام خواهیم داد».

پیش از این برخی مقام‌های آمریکایی و هندی اعلام کرده بودند که واشنگتن با تاکید بر مسائلی از قبیل «اهمیت بندر چابهار برای افغانستان» و موضع دهلی نو در خصوص سرمایه‌گذاری در این بندر، پروژه چابهار را از کارزار فشار حداکثری و تحریم‌های خود مستثنی کرده است.

یک خبرنگار آمریکایی در این نشست خبری درباره اختلافات تجاری واشنگتن و دهلی نو و روابط هند با ایران سوال کرد و از پامپئو خواست درباره این این موضوعات بیشتر صحبت کند.

پامپئو در جواب به این سوال تاکید کرد که اینکه کشورهای دوست با هم درباره مسائل تجاری و اقتصادی اختلاف داشته باشند، چیز غیر عادی نیست. او همچنین تاکید کرد که رایزنی‌های دو کشور برای برطرف کردن این اختلافات در جریان است.

وزیر خارجه آمریکا در این بخش از نشت خبری با همتای هندی باز هم از صحبت کردن درباره سوال خبرنگار آمریکایی در خصوص ایران امتناع کرد.

سپس وزیر خارجه هند تاکید کرد که با پامپئو درباره طیف گسترده‌ای از موضوعات مورد اختلاف بین دو کشور از مسائل تجاری گرفته تا مسائل مربوط به خلیج فارس صحبت کرده است. او گفت: : «صادقانه بگویم که ما در مذاکراتمان درباره نگرانی‌هایمان صحبت کردیم».

بعد از اظهارات وزیر خارجه هند، پامپئو شروع به صحبت علیه ایران کرد و لفاظی‌ها و اتهام‌زنی‌های ضد ایرانی مقام‌های دولت آمریکا را تکرار کرد.

وزیر خارجه آمریکا با تکرار اتهام به ایران درباره حمله به نفتکش‌ها در خلیج فارس و دریای عمان گفت: «درباره ایران باید بگویم که ما می‌دانیم که این آبراهه (تنگه هرمز) را باز نگه داریم و می‌دانیم که ایران بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان است، این رژیم تروریستی نه فقط برای خاورمیانه بلکه برای فراتر از این منطقه تهدید است».

اتهام‌زنی‌های پامپئو در حالی مطرح شده که او در سفر اخیر به عربستان سعودی و امارات عربی متحده هم علیه ایران لفاظی و توهین کرده بود


ادعای جدید وزیر خارجه بحرین علیه ایران و تمجید از کنفرانس منامه

وزیر خارجه بحرین با این ادعا که کنفرانس منامه یک طرح آمریکایی "برای ایجاد صلح در منطقه است"، اتهامات بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین در گفت وگو با روسیاالیوم مدعی شد که ایران جنگ‌های نیابتی علیه کشورهای عربی انجام می‌دهد و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

وی در رابطه با واکنش آمریکا به اقدامات ایران گفت: من به حکمت آمریکایی‌ها در تعامل با دخالت ایران در منطقه اعتماد دارم.

وزیر خارجه بحرین درباره کنفرانس منامه نیز مدعی شد که این کنفرانس معامله نیست بلکه "یک برنامه اقتصادی است که می‌تواند اوضاع منطقه را تغییر دهد. " این کنفرانس، طرح آمریکا برای ایجاد صلح در منطقه است.

به گزارش ایسنا، این ادعاها درحالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران به دنبال ایجاد صلح، ثبات و امنیت در منطقه است و برای حل بحران‌های منطقه مانند بحران سوریه و یمن پیشنهادات فراوانی داده است. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان نیز اخیراً به منظور تضمین امنیت منطقه پیشنهاد امضای"معاهده عدم تعرض" به همسایگان را داد که متأسفانه کشورهای عربی هیچ واکنشی به این پیشنهاد نداشتند.

 

اخبار داغ تصویری تکاندهنده از جنین دوقلو‌ها در زباله‌های رشت! فیلم | دزدی از ماکسیما در روز روشن و مقابل دوربین فیلم | پرواز شیئی عجیب و نورانی در آسمان سنندج فیلم | کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی یک دهه هفتادی فیلم | زنی که تنها ساکن یک شهر در آمریکاست! زندگی تلخ دختری که در11سالگی عروس شد و حالا شوهرش پس از سالها حتی به دیدن فرزند خود نیامده

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نجفی در اعترافاتش یک راز را فاش کرد

کلیدواژه: دونالد ترامپ

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۱۸۷۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استاندار اصفهان بر توزیع عادلانه آب در استان تاکید کرد
 • تنش آبی در کوهدشت؛ سهم لرستان در تخصیص آب به‌صورت عادلانه داده شود
 • سهم لرستان از تخصیص آب به صورت عادلانه داده شود
 • ‌سهم لرستان در تخصیص آب عادلانه داده شود / قسمتی از این سهم سد معشوره است
 • دلورنتیس: احتمال فروش اینسینیه و آلان وجود دارد/ خامس و آنچلوتی احترام زیادی برای هم قائل هستند
 • توزیع عادلانه منابع و امکانات برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی
 • جلسه دادگاه متهمان بانک سرمایه/ روایت متهم از مهمانی مبتذل حسین هدایتی/ پشت پرده مطرح شدن نام علی پروین در دادگاه
 • همتی: مردم برای تحریم‌ها اهمیتی قائل نیستند
 • تحریم ظریف، ترس ترامپ از نفوذ دیپلماسی ایران
 • ایران برای تحقق امنیت و صلح عادلانه در آسیا آماده همکاری با تمامی کشورهاست
 • سرپرست فرمانداری صومعه سرا: توزیع آب کشاورزی عادلانه انجام شود
 • اگر ظریف تحریم شود راه گفتگو تحریم خواهد شد/ فرماندهان از برخورد نیروی انتظامی با شهروند خانم راضی نبودند/ زنگنه بهترین شخص برای فروش نفت است/ برای کار زنان تبعیض قائل نیستیم
 • ترامپ می‌خواهد شکست مذاکرات را گردن ایران بیندازد
 • چالش جدید اهالی سینما/ درخواست سینماگران برای توزیع عادلانه اکران
 • قیمت‌گذاری کارشناسی و عادلانه اجاره و رهن
 • در کمپین اعتراض به تبعیض در دستمزد بازیکنان زن و مرد فوتبال، به درآمد سالانه لیونل مسی اشاره شده است
 • تراکم سرگروه‌های سینمایی چالش جدید اهالی سینما/ درخواست سینماگران برای توزیع عادلانه اکران
 • در گفت‌وگو با الف مطرح شد؛ چه کسی مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است؛ سود ۴۰۰درصدی آن به جیب چه افرادی می‌رود؟/ سه اشکال اساسی توزیع ارز ترجیحی/ چرا دولت کوپن الکترونیکی را اجرا نمی‌کند؟
 • تأکید کارگروه ساماندهی اجاره‌بها بر قیمت‌گذاری کارشناسی و عادلانه