راهکار طرح باصطلاح معامله قرن آمریکا که برای رسیدن یکجانبه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اهداف خود و محروم کردن فلسطینیان از حقوق مسلم خود پایه‌ریزی شده محکوم به شکست است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «دونالد ترامپ» از زمانی که به «مبارزات انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ مشغول بود طرح باصطلاح معامله قرن را مطرح می‌کرد و اکنون که حدود ۳ سال از ریاست جمهوری وی می‌گذرد درباره این توافق موارد زیادی آشکار نشده است. با این وجود مردم فلسطین بر این عقیده هستند که این طرح به شدت متعصبانه و یکجانبه باشد. اگر این طرح چنان بزرگ و فوق‌العاده است چرا تاکنون مخفی و محرمانه مانده است؟

روز شنبه «دیوید فریدمن»، سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی طی مصاحبه‌ای از احتمال الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی سخن گفت؛ این اقدام که قطعا بخشی از «توافق تاریخی» است کاملا غیر قابل قبول است.

این در حالی است که پیش از این نیز برای یک نشست اقتصادی در بحرین برنامه‌ریزی شده است که اواخر ماه ژوئن در منامه، پایتخت بحرین برگزار خواهد شد و گزارش‌ها حاکی از آن است که کاخ سفید در حال اعمال فشار به کشور‌های عربی و اسلامی برای شرکت در این نشست درباره فلسطین است.

علاوه بر مقامات فلسطینی که اعلام کرده‌اند در این نشست شرکت نمی‌کنند بسیاری دیگر از کشور‌ها نیز این نشست را بایکوت کرده‌اند و مردم فلسطین نیز همزمان با برگزاری این نشست قصد دارند تا تظاهرات گسترده‌ای علیه طرح معامله قرن راه بیندازند.

 

 

فلسطینیان با بایکوت کردن نشست اقتصادی بحرین می‌‎خواهند بار دیگر بر این موضع خود تأکید کنند که هرگونه بحث و گفت‎وگو درباره فلسطین بدون حضور آن‌ها «از آغاز» مُرده است.

الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی نه تنها برای مردم فلسطین بلکه برای تمام جهان که حضور رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را به رسمیت نمی‌شناسد غیر قابل قبول است. علاوه بر این اغلب کشور‌های جهان اقدامات یکجانبه دولت آمریکا در دوران ترامپ مانند انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس، به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی و ... را پشتیبانی نمی‌کنند.

طرح ترامپ و کوشنر درباره فلسطین هرچند محرمانه، اما مفاد آن در حال آشکار شدن است و این طرح کاملا یکجانبه و در راستای منافع رژیم صهیونیستی هدف‌گذاری شده است.

هیچ یک از اهداف سیاست خارجی ترامپ به اندازه طرح باصطلاح «معامله قرن» که جاه‌طلبانه _و مضحک_ نبوده که او قرار است «توافقی» میان رژیم صهیونیستی و فلسطین ایجاد کند؛ و البته هیچ چیز درباره این طرح قابل درک نیست.

 

 

او ۲ سال قبل این پروژه را به «جرد کوشنر»، داماد و مشاور بی تجربه خود واگذار کرد که تنها ارتباط او با غرب آسیا سرمایه‌گذار غیرقانونی بودن در شهرک‌سازی‌های نامشروع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و دوستی دیرینه با «بنیامین نتانیاهو» بوده است.

مفاد طرح باصطلاح «معامله قرن» کوشنر در راستای جلوگیری از واکنش‌های منفی از سوی برخی کشور‌های عرب تاکنون محرمانه باقی مانده است و بار دیگر رونمایی از آن به مدت چند ماه به تعویق افتاد و این تعویق تا پایان انتخابات مجدد در سرزمین‌های اشغالی که در ماه ستپتامبر برگزار می‌شود ادامه خواهد داشت.

به جای «معامله قرن» بودن، این طرح تمامی نشانه‌های یک «قمار» تاریخی را دارد که با سرعت در حال حرکت به سمت یک «راه حل یکجانبه» برای یک «تنش دیرینه» است هرچند که خطر محکومیت‌های شدید بین‌المللی را با خود به همراه دارد.

علاوه بر مقامات کشور‌های گوناگون که مخالفت خود با این طرح را اعلام کرده‌اند، بسیاری از مقامات غربی و آمریکایی نیز به شکست این طرح اذعان داشته‌اند.

پایگاه «آسیا تایمز» اخیرا در گزارشی به بررسی طرح معامله قرن پرداخته و می‌نویسد که طرح صلح خاورمیانه که ترامپ از آن به عنوان «معامله قرن» یاد می‌کند بار دیگر به تعویق افتاد و اسرائیل در پی انحلال پارلمان و حرکت به سوی انتخابات مجدد دچار فلج سیاسی شده است.

 

 

پایگاه آسیا تایمز ضمن بررسی طرح معامله قرن از ابعاد گوناگون و نیز مشکلاتی که از لحاظ سیاسی در سرزمین‌های اشغالی ایجاد شده است نوشت: طرح به توویق افتاده «معامله قرن» ترامپ پیش از این مُرده است.

در همین حال روز یکشنبه وزیر خارجه فرانسه در دیدار با همتای مراکشی خود ضمن انتقاد از اقدامات ضد فلسطینی رئیس جمهور آمریکا، طرح به اصطلاح صلح وی را ناکارآمد خواند.

«ژان ایو لودریان» دیپلمات ارشد فرانسه ضمن اشاره به اقدامات پیشین «دونالد ترامپ» در موضوع فلسطین و رژیم صهیونیستی شامل انتقال سفارت آمریکا به قدس و شناسایی این شهر به عنوان مرکز این رژیم، اعلام کرد تنها رئیس جمهور آمریکا است که به کارآمدی این طرح برای پایان منازعات باور دارد.

همچنین وزیر خارجه آمریکا در نشست با روسای سازمان‎های صهیونیست به غیرقابل اجرا بودن طرح موسوم به معامله قرن اذعان کرده است.

 

 

واشنگتن پست پیش از این گزارش داد به فایلی صوتی از نشست وزیر خارجه آمریکا با روسای سازمان‎های صهیونیستی در آمریکا که در ماه می‌برگزار شده دست یافته که مایک پمپئو در آن اذعان داشته که "می‎توان طرح معامله قرن را غیرقابل اجرا دانست که نتایجی در بر نخواهد داشت.

همچنین رسانه‎های منطقه اخیرا نیز با انتشار گزارشی از تعویق طرح به اصطلاح صلح دولت آمریکا موسوم به معامله قرن تا سال ۲۰۲۰ خبر دادند.


براساس برنامه ریزی‌های انجام شده قرار بود این طرح در ژوئن سال جاری یعنی پس از انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی و استقرار کابینه «بنیامین نتانیاهو» منتشر شود که شکست نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ایجاد ائتلاف با احزاب راستگرا و تشکیل کابینه ائتلافی منجر به انحلال پارلمان این رژیم و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

 

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

معامله قرن پس از انتخارات پارلمان رژیم صهیونیستی اعلام می‌شود

نماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه اعلام کرد رئیس‌جمهور این کشور پس از انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی مفاد طرح شوم جدید واشنگتن برای منطقه را اعلام می‌کند.

 جیسون گرینبلات، نماینده ویژه آمریکا برای خاورمیانه، طی نشستی در نیویورک گفت احتمال تعویق اعلام توافق به اصطلاح صلح برای منطقه موسوم به «معامله قرن» به پس از انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی در ماه نوامبر وجود دارد.

وی با بیان اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از این قصد داشته توافق مورد نظر را تابستان امسال اعلام کند، گفت: او قصد دارد این کار را پس از تشکیل کابینه جدید اسرائیل بعد از انتخابات پارلمانی سپتامبر این کشور انجام دهد.

نماینده ویژه ترامپ در امور خاورمیانه بدون ذکر هیچگونه جزئیاتی از معامله قرن، اظهار داشت: متن بسیار حساسی را در اختیار داریم. اگر آن را افشا نکنیم احتمال موفقیت آن زیادتر خواهد بود.

پیش از این جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا، از اعلام توافق قرن پس از ماه رمضان خبر داده بود.  / باشگاه خبرنگاران

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۱۹۳۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نتانیاهو از شرکت کردن اسرائیل در کنفرانس موسوم به معامله قرن خبر داد
 • تاکید نتانیاهو بر مشارکت رژیم صهیونیستی در کنفرانس بحرین
 • معامله‌ای که طرف اصلی آن (فلسطینی ها )حضور ندارد از اساس باطل است/ معامله قرن انتفاضه جدید فلسطین را در پی دارد
 • رئیس ستاد انتفاضه و قدس: معامله قرن انتفاضه جدید فلسطین را در پی دارد
 • رمضان شریف: «معامله قرن» انتفاضه جدید فلسطین را در پی دارد
 • رمضان شریف: آمریکا و رژیم صهیونیستی در ضعیف ترین حالت ممکن قرار دارند
 • معامله قرن انتفاضه جدید فلسطین را در پی دارد
 • معامله‌ای که فلسطینی‌ها در آن حضور ندارند از اساس باطل است/ معامله قرن انتفاضه جدید فلسطین را در پی دارد
 • معامله قرن مایه رسوایی مدعیان دروغین آزادی و دموکراسی است
 • معامله قرن نا مشروع است
 • رسانه های عربی: نشست منامه و طرح معامله قرن با شکست روبرو خواهد شد
 • شرکت اردن در معامله قرن با فشار ترامپ و کوشنر
 • سوء استفاده نتانیاهو از نام ترامپ برای خروج از بن بست سیاسی؛ معامله‎ای که شکست خورد
 • معامله قرن و جرقه انتفاضه سوم/ موشک‌هایی که پاتریوت را خوار کردند
 • معامله قرن و جرقه انتفاضه سوم/ موشکهایی که پاتریوت را خوار کردند
 • تدارک گسترده لبنانی‌ها و فلسطینیان برای مقابله با نشست معامله قرن در بحرین
 • گرینبلات: رونمایی از معامله قرن پس از تشکیل کابینه اسرائیل انجام می‌شود
 • فرستاده ترامپ از احتمال تعویق دوباره اعلام جزئیات معامله قرن گفت
 • نام گذاری شهرکی در جولان به نام بلندی های ترامپ/دیدار هیأت بلندپایه جنبش «حماس» با وزیر اطلاعات ایران/اعلام مشارکت رسمی اسرائیل در کنفرانس بحرین/درخواست ترکیه از ایران و روسیه در مورد ارتش سوریه