به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۱ خرداد) در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهور، گفت: آقای روحانی در کتاب امنیت ملی و نظام‌های اقتصادی ایران در صفحه ۷۹۱ شما الگوی مطلوب اقتصادی را برای ایران مشخص کردید.

وی افزود: دولت شما و تیم اقتصادی شما یعنی مکتب نیاوران چه نقش‌هایی را داشتند و عمل کردند؟ برای کنترل قیمت‌ها توزیع مناسب درآمد و ثروت، کاهش واردات و برای تولید و عرضه چه کردند؟ آیا همین امروز اختیار ندارید؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: آقای رئیس جمهور با معذرت باید بگویم که بی عرضگی خودتان را با عنوان نداشتن اختیار توجیه نکنید، حجم بالای نقدینگی که به دلیل آن دولت نهم و دهم را به تمسخر گرفتید اکنون از ۴۵۰ هزار میلیارد تومان به ۸۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، آیا همچنان فکر می‌کنید علت مشکلات اقتصادی حل مسائل با غرب است؟

نماینده خمین شهر اظهار کرد: آیا همه کشور‌هایی که در حلقه اسارت آمریکا هستند، تمامی موضوع‌ها و مشکلاتشان حل شده است؟ و آیا اساساً وعده‌ای که اقتصاددانان لیبرال داده‌اند که نتیجه نهایی اقتصاد آزاد برخورداری همه است، حتی در کشور‌هایی که اقتصادشان بر این نظریه بنا شده مانند آمریکا و فرانسه محقق شده و تمامی آن کشور‌ها در ناز و نعمت به سر می‌برند؟

ابطحی تأکید کرد: آقای رئیس جمهور به سوگندتان بیاندیشید و دو مرتبه و سه مرتبه آن را بخوانید و دقت کنید، برگردید به خدمات صادقانه برای ملت؛ اگر به راستی شما اختیار نداشتید چرا دوباره کاندیدای ریاست جمهوری شده‌اید؟ یقیناً دولتی که در خدمت مردم باشد اقتدار سیاسی لازم را خواهد داشت.

وی بیان کرد: آقای روحانی سعی نکنید با ایجاد دو قطبی‌های کاذب مذاکره_ جنگ، معیشت _مذاکره و حصر و غیر حصر، رفراندوم و غیره، اسلام رحمانی و غیر رحمانی و نظایر آن از اجرای وظایف اصلی خود طفره بروید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ۳ ماه از سالی که به نام رونق تولید بود گذشت و ۳ ماه هم از ضرورت تغییر بودجه گذشت سازمان برنامه و بودجه در این زمان چه کرده است؟ مجلس چه اقداماتی انجام داده؟ شکل و ساختار کنونی کشور مطلوب نیست در سند بودجه کنونی تفکیک روشنی بین امور حاکمیتی و غیر حاکمیتی وجود ندارد.

ابطحی افزود: مقام معظم رهبری و دلسوزان تعلیم و تربیت فرموده‌اند که آموزش و پرورش هزینه‌ای نبوده و امری حاکمیتی و سرمایه‌ای است، آیا در بودجه چنین دیده شده است؟ آیا نمی‌توان ۲ درصد از درآمد نفت و میعانات گازی و نفتی را به آموزش و پرورش اختصاص داد؟ متأسفانه در بررسی بودجه نمایندگان نگاه محلی و منطقه‌ای داشته و بیشتر آنها موضوعات کلان را در بودجه مورد نظر قرار نمی‌دهند.

وی تأکید کرد: تحقیق و تفحص از مجلس و ارکان آن یک سال و اندی است که کلید خورده است،  مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات، خبرگزاری خانه ملت و .،  آقای رئیس یک سال است که این طرح تقدیم شده و برخلاف ماده ۲۱۲ آیین نامه مجلس به حیطه فراموشی سپرده شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان می‌بینند که هر روز در جایی دیواری ساخته و هنوز چندی نگذشته تخریب می‌شود؛ داعش از دیوار وارد نشد بلکه از در وارد شد، پس باید معلوم شود پیمانکاران طرف قرارداد مجلس چه کسانی هستند؟ عزل و نصب‌ها و امور استخدامی در مجلس چگونه است؟ مسافرت‌های خارجی بر اساس کدام اولویت و چه هزینه‌هایی انجام می‌شود؟ ابتدا از خود شروع کنیم شفاف‌سازی را از مجلس شروع کنیم.

وی بیان کرد: در مجلس هشتم آنقدر وقت تحقیق و تفحص از مرکز پژوهش‌ها معطل ماند که آخر حذف شد، هیچ وزارتخانه‌ای مانند آموزش و پرورش مخصوصاً در این دولت مظلوم واقع نشده است ردیف سیزدهم در بین تمام وزارتخانه‌ها مشکلات معلمان و اجرای قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و نهضتی هنوز به کابینه تقدیم نشده است؛ در حالیکه اول مهر شده و ما با کمبود شدید معلم روبه رو هستیم، چه رسد به مطالبات معوقه فرهنگیان و همسان‌سازی که نه برای معلمان، نه برای کارگران و بازنشستگان هیچ کدام اجرا نشده است.

ابطحی ادامه داد: تأمین اجتماعی با افزایش حق بیمه و قطع بیمه برخی از اقشار ضعیف مثل قالیبافان حتی کسی که یک روز حق بیمه خود را پرداخت نکرده موجب فشار بر اقشار مستضعف جامعه شده است، مضاف بر اینکه هنوز رئیس سازمان تأمین اجتماعی تعیین تکلیف نشده، اما شهرستان خمینی شهر هنوز به دلیل نزدیک بودن به اصفهان مشکلات زیربنایی‌اش حل نشده است؛ ۵۰ کیلومتری بودن مرکز اصفهان سبب عدم سرمایه‌گذاری و اشتغال در این شهر شده و می‌شود به همین جهت است که شهر نمونه، و مناطقی مانند بازی چه؟، جوی‌آباد و دستگرد خواهان الحاق به استان اصفهان هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: آقای رئیس جمهور، وزرای دولت توجه به خمینی‌شهر ضروری است و اگر مسائل خمینی‌شهر را حل نکنید مشکلات استان همچنان ادامه خواهد یافت، وزیر بهداشت در خصوص بیمارستان اشرفی و ۹ دی تأمین امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی کافی تعجیل کنید.

وی تأکید کرد: آب استان یک پدیده ملی است و ما برای آب با هیچ قومی دعوا نداریم، فقهای شورای نگهبان اعلام کردند که حق‌آبه و رعایت آن حقی شرعی و قانونی است پس حق اصفهان را بدهید؛ باغات و مزارع خمینی‌شهر و فلاورجان، مبارکه، زرین شهر، اصفهان و بلکا به شهر سوخته تبدیل شده است.

نماینده اصفهان گفت: آقای لاریجانی امیدوارم که در پایان این دوره نقش خودتان را به عنوان سخنگوی مجلس به درستی ایفا کنید و مجلس را از این زبونی و ذلت خارج کنید، مجلس اگر در رأس امور بود امروز وضعیت مملکت اینگونه نبود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان وظیفه آموزش و پرورش است

به گزارش ایکنا از کردستان، مهدی نامدار، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی که امروز، پنجم تیرماه در سالن آمفی تئاتر اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند به طور متوسط استعدادهایی در وجود هر انسانی به ودیعت نهاده است؛ اظهار کرد: وظیفه آموزش و پرورش این است که این استعدادها را شناسایی کند.

وی حضور ۲۲۵ دانش‌آموز منتخب استان در اختتامیه این جشنواره را عصاره ۶۵ هزار دانش‌آموز دوره اول متوسطه استان دانست و افزود: این دانش‌آموزان در بهترین شرایط سنی یک حرفه را آموخته‌اند.


معاون آموزش متوسطه استان کردستان با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش جشنواره‌های جوان و نوجوان خوارزمی، مسابقات فنی و حرفه ای و کاردانش را عمدتا به سمت جشنواره غیرتئوری و غیرنظری و کارهای عملی پیش می‌برد؛ گفت: رویکرد این جشنوارها، مهارت‌آموزی، دست‌ورزی و حرفه‌آموزی بین دانش‌آموزان است.


نامدار با تأکید بر اینکه در فرایند تعلیم و تربیت باید مهارت آموزی بیشتر مورد توجه قرار گیرد؛ عنوان کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی رقابت سالم را به دانش‌آموزان می‌آموزد و دانش‌آموزان باید در این مسیر شکست و موفقیت را بپذیرند و برای پیشرفت خود بکوشند.


معاون آموزش متوسطه استان در پایان داوری را سخت ترین بخش کار جشنواره دانست و با بیان اینکه در انتخاب داوران حداکثر دقت و حساسیت به کار گرفته شده است؛ صلاحیت حرفه ای، علمی و تعهد اجتماعی از مهم ترین ملاک انتخاب داوران این جشنواره عنوان کرد.
انتهای پیام

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نجفی در اعترافاتش یک راز را فاش کرد

کلیدواژه: اخبار سیاسی نمایندگان مجلس

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۱۹۹۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عبادی: وزیر آموزش و پرورش نباید درگیر بازی‌های سیاسی باشد
 • افزایش معلولیت‌های ناشی از حوادث در تهران/ فقر و بیکاری، دلیل اصلی طلاق نیستند
 • رسالت مهم آموزش و پرورش ترویج فرهنگ ایثار و جهاد در نسل امروز است
 • آموزش و پرورش البرز ۷۱۳ دوره پیشگیری از آسیب های مواد مخدر برگزار کرد
 • مشهد|دبیر کل جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین تغییر کرد
 • نامزد تصدی پست وزارت آموزش و پرورش عراق مشخص شد
 • حسینی: آموزش و پرورش بدون مشارکت اولیاء متحول نمی‌شود
 • تخصص و تحصیلات، فاکتورهای اساسی انتخاب وزیر آموزش و پرورش
 • نظام‌نامه تعامل آموزش و پرورش با دستگاه‌های مختلف تدوین می‌شود
 • ملت ایران؛مظلوم اما مقتدر
 • پارسال خیرین ۲۰ برابر دولت به آموزش و پرورش کمک کردند
 • بهشتی مظلوم زیست و مظلوم هم به شهادت رسید
 • ایران ملتی مظلوم اما مقتدر است
 • رهبر نقلاب: می‌دانم که ملت ایران با شور و شوق در انتخابات امسال شرکت می‌کند| آمریکا شریرترین حکومت‌ دنیاست| ملت ایران در تحریم‌های ظالمانه، مظلوم واقع شده| کاری کنید که تحول در قوه قضائیه در مدت زمانی، ملموس شود
 • در کنار شهید مظلوم آیت‌االله دکتر بهشتی
 • آزمون و خطای دولت روحانی در بخش مسکن ادامه دارد/ مونتاژ خودروهایی چینی 75 درصد کاهش یافت/ وزیر راه با بولدوزر از طرح مسکن اجتماعی رد شد
 • فاصله مدیران آموزش و پرورش با ذی‌نفعان کاهش یابد
 • بیانیه جامعه اسلامی مدیران درباره تزلزل در وزارت آموزش و پرورش
 • ‌ رفتار غیردیپلماتیک ترامپ در تحریم ظریف