ساعت24 - گروه صنعتی ایران خودرو با تولید بیش از 61 هزار دستگاه خودرو سواری و وانت از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه، همچنان در تامین خودرو بازار در این بخش پیشتاز است.

به گزارش ایکوپرس، ایران خودرو توانسته در اردیبهشت ماه امسال تعداد 40 هزار و 302 دستگاه خودرو سواری و وانت تولید کند و مانند همیشه در تامین نیاز مشتریان در بازار پیشتاز و نخستین باشد.

برمبنای این گزارش،‌ گروه صنعتی ایران خودرو در مجموع از آغاز سال کاری 98 تا پایان اردیبهشت ماه تعداد 61 هزار و 631 دستگاه خودرو سواری و وانت تولید کرده است.

تولید این تعداد درحالی محقق شده که ایران خودرو با مشکلات متعددی در زمینه تامین و تولید روبرو بوده اما در نهایت توانسته با برنامه ریزی، همراهی و مشارکت قطعه سازان با شرایط تحمیلی ناشی از تحریم مقابله کرده و سبب رونق تولید در زنجیره تولید خودرو کشور شود.

 ایران خودرو در صدد است تا با بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان و سازندگان توانمند کشور، تیراژ تولید را افزایش داده و با عرضه مستمر خودرو به بازار، در مسیر متعادل سازی بازار گام بردارد.

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چک‌هاي برگشتي زياد شدند

خبرگزاري آريا - بالغ بر ٦٥٦ هزار فقره چک به ارزشي بالغ بر ٩٢ هزار ميليارد ريال در ارديبهشت‌ ماه ١٣٩٨، در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتيب 24.9درصد و 58.9درصد افزايش نشان مي‌دهد.
به گزارش خبرگزاري آريا، براساس تازه‌ترين آمار بانک مرکزي، بالغ بر دو ميليون و 700هزار فقره چک به ارزشي بالغ بر ٩٩١ هزار ميليارد ريال در ارديبهشت‌ ماه سال جاري، در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتيب ٣٤ درصد و 83.1درصد افزايش نشان مي‌دهد. در ماه مورد گزارش در استان تهران حدود دو ميليون و 500هزار فقره چک به ارزشي بالغ بر ٥١٨ هزار ميليارد ريال مبادله شد.
در ارديبهشت ماه ٩٨، معادل 52.1درصد از تعداد چک‌هاي مبادله‌اي کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوي مبادله شده که به ترتيب با 34.6درصد، 9.8درصد و 7.7درصد بيشترين سهم را در مقايسه با ساير استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنين ٦٤ درصد از ارزش چک‌هاي فوق در سه استان تهران (52.3درصد)، خراسان رضوي (٦ درصد) و اصفهان (5.7درصد) مبادله شده که بيشترين سهم را در مقايسه با ساير استان‌ها دارا بوده‌اند.
چک‌هاي وصولي
بالغ بر ٦ ميليون و 500هزار فقره چک به ارزشي حدود ٨٩٩ هزار ميليارد ريال در ارديبهشت ماه سال جاري، در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتيب ٣٥ درصد و ٨٦ درصد افزايش نشان مي‌دهد. در ماه مورد گزارش، در کل کشور 90.9درصد از کل تعداد چک‌هاي مبادله‌اي و 90.7درصـد از کل مبلغ چک‌هاي مبادله‌اي وصول شد. در اين ماه، در استان تهران حدود ٢ ميليون و 300هزار فقره چک به ارزشي حدود ٤٧٣ هزار ميليارد ريال وصول شد. در ماه مورد گزارش در استان تهران از نظر تعداد 91.4درصد و از نظر ارزش 91.2درصد از کل مبلغ چک‌هاي مبادله‌اي وصول شده است.
در ماه مذکور در بين ساير استان‌هاي کشور بيشترين نسبت تعداد چک‌هاي وصولي به کل چک‌هاي مبادله‌اي در استان، به ترتيب به استان‌هاي گيلان (92.6درصد)، البرز (92.5درصد) و خوزستان (92.2درصد) اختصاص يافته است و استان‌هاي کهگيلويه و بويراحمد (٨٤ درصد)، چهارمحال و بختياري (86.6درصد) و کردستان (87.3درصد) پايين‌ترين نسبت تعداد چک‌هاي وصولي به کل چک‌هاي مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.
در ماه مورد گزارش، در بين ساير استان‌هاي کشور بيشترين نسبت ارزش چک‌هاي وصولي به کل ارزش چک‌هاي مبادله‌اي در استان به ترتيب به استان‌هاي کهگيلويه و بويراحمد (95.1درصد)، ايلام (94.7درصد) و خوزستان (93.6درصد) اختصاص يافته است و استان‌هاي کرمان (85.9درصد)، سمنان (86.4درصد) و خراسان شمالي (87.4درصد) کمترين نسبت ارزش چک‌هاي وصولي به کل ارزش چک‌هاي مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.
چک‌هاي برگشتي
بالغ بر ٦٥٦ هزار فقره چک به ارزشي بالغ بر ٩٢ هزار ميليارد ريال در ارديبهشت‌ ماه ١٣٩٨، در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتيب24.9درصد و 58.9درصد افزايش نشان مي‌دهد. در ماه مورد گزارش، در استان تهران بالغ بر ٢١٤ هزار فقره چک به ارزشي بالغ بر ٤٥ هزار ميليارد ريال برگشت داده شد. در ماه مورد گزارش، در کل کشور 9.1درصد از کل تعداد چک‌هاي مبادله‌اي و 9.3درصد از کل مبلغ چک‌هاي مبادله‌اي برگشت داده شده است.
در ماه مورد گزارش، در استان تهران 8.6درصد از کل تعداد چک‌هاي مبادله‌اي و ٨.8درصـد از کل مبلغ چک‌هاي مبادله‌اي برگشت داده شده است. در ماه مذکور در بين ساير استان‌هاي کشور بيشترين نسبت ارزش چک‌هاي برگشتي بـه کل ارزش چکهاي مبادله شده در استان به ترتيب به استان‌هاي کرمان (14.1درصد)، سمنان (13.6درصد) و خراسان شمالي (12.6درصد) اختصاص يافته است و استان‌هاي کهگيلويه و بويراحمد (4.9درصد)، ايلام (5.3درصد) و خوزستان (6.4درصد) کمترين نسبت ارزش چک‌هاي برگشتي به کل ارزش چک‌هاي مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.
چک‌هاي برگشتي به تفکيک علل
حدود ٦٢٨ هزار فقره چک به ارزشي حدود ٨٧ هزار ميليارد ريال در ارديبهشت ماه ١٣٩٨، در کل کشور به دلايل کسري يا فقدان موجودي برگشت داده شده است. در واقع درکل کشور از نظر تعداد 95.6درصد و از نظر ارزش 94درصد از کل چک‌هاي برگشتي به دلايل کسري يا فقدان موجودي بوده است.
در ماه مورد گزارش، در استان تهران حدود ٢٠١ هزار فقره چک به ارزشي بالغ بر ٤٢ هزار ميليارد ريال به دلايل کسري يا فقدان موجودي برگشت داده شده است. در واقع در استان تهران از نظر تعداد 93.8درصد و از نظر ارزش 92.8درصد از کل چک‌هاي برگشتي به دلايل کسري يا فقدان موجودي بوده است.
-->

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: اخبار ایران خودرو

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۲۲۸۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ٦٥٦ هزار فقره چک برگشت خورد
 • برج آزادی شاهد همایش دوچرخه سواری خانوادگی منطقه۹ خواهد بود
 • “همایش بزرگ دوچرخه سواری خانوادگی” با حضور مدیران شهری ورودی غربی پایتخت
 • موتور سواری یه خانوم در اتوبان صدر +فیلم
 • بیشترین وصول و برگشت چک مربوط به کدام استان‌ها می‌باشد؟
 • قمری: چهار تفاهم نامه همکاری به منظور توسعه همگانی دوچرخه سواری امضا کردیم
 • افزایش ۲۵ درصدی چک های برگشتی در اردیبهشت
 • رقابت های قهرمانی موج سواری در چابهار پایان یافت
 • افزایش چک‌های وصولی در اردیبهشت
 • چه تعداد چک در اردیبهشت ماه برگشت خورد؟
 • افزایش ۲۴.۹ درصدی چک‌های برگشتی در اردیبهشت ۹۸
 • کسب رتبه برتر هرمزگان در ساماندهی واحد‌های صنفی فاقد پروانه
 • تیم دوچرخه سواری بانوان هرمزگان عازم رقابت های کشوری شد
 • زیرپوست بازار مسکن تهران
 • ایران رتبه نخست علمی در منطقه را در اختیار دارد
 • گزارش تصویری/ مسابقات موج سواری جام مکران در چابهار
 • دانشمندان ایرانی رتبه نخست هوا فضا در آسیای غربی +جدول
 • دانشمندان ایرانی رتبه نخست هوا فضا در آسیای غربی را کسب کردند
 • اردیبهشت طلایی عامل رشد ۸ درصدی صادرات