ساعت24 - یک شبکه خبری آلمانی در تحیل ابعاد سفر اخیر وزیر امور خارجه آلمان به ایران نوشت که وی چیزی برای عرضه کردن به ایران نداشت و در عوض چیزی هم به دست نیاورد.

شبکه خبری «دویچه‌وله» در بخش دیدگاه پایگاه اینترنتی خود به بررسی سفر اخیر «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان به ایران پرداخت.

در این مطلب آمده است که ماس با دست خالی به تهران رفت و با دست خالی هم از این کشور بازگشت؛ سفر وزیر امور خارجه آلمان به ایران این موضوع را هم روشن کرد که نقش اروپا در غرب آسیا چندان موثر نیست با این حال این اقدامات دیپلماتیک همچنان مهم هستند.

دویچه‌وله در ادامه نوشت که هیچ معجزه‌ای برای تهران رخ نداد و این یعنی کاری برای حفظ توافق هسته‌ای انجام نشد و در منطقه هم جریانی برای تنش‌زدایی به راه نیافتاد. در هر صورت همانطور که سخنگوی ماس هم گفت، هیچکس نباید هیچ انتظار خاصی از این سفر داشته باشد. (چرا که) طرف مسئول ایجاد تنش در منطقه خلیج‌فارس یعنی آمریکا برای مذاکره پای میز مذاکره حاضر نبود.

این گزارش مدعی شده است که کمپین «فشار حداکثری» در واشنگتن، اقتصاد ایران را هدف قرار داده‌ است. صادرات نفت این کشور به شدت کاهش پیدا کرده است. تورم رو به افزایش است و ارزش پول ملی این کشور کاهش یافته است. فشار بر عرصه سیاسی ایران هم بیشتر شده و نتیجه این شده است که صبر راهبردی ایران رو به پایان است. تهران خواستار کمک های سازنده در جهت مقابله با تحریم‌های آمریکاست در غیر این صورت، تهران تهدید کرده است که از هفتم جولای (16 تیرماه) تعهدات خود به توافق هسته‌ای (برجام)به ویژه موارد مربطو به غنی‌سازی اورانیوم را به صورت کنترل شده، نقض خواهد کرد.

اروپایی‌ها هیچ‌ چیزی ندارند که به ایران بدهند

این شبکه خبری نوشت که ماس برای رهایی از تحریم‌های مالی آمریکا، بیشتر از کانال مالی با ایران موسوم به اینستکس که مد نظر اروپایی‌هاست، کار دیگری نمی تواند بکند و این در شرایطی است که تاکنون حتی یک تبادل مالی هم به وسیله این کانال انجام نشده است. اروپایی‌های با دلایل خوبی از حفظ توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند اما آنها با تلاش کردن به منظور حفظ توافق بدون آمریکا، اقدام بیهوده‌ای را در پیش گرفته‌اند. آنها نمی‌توانند روابط بازرگانی و تبادل کالا با ایران داشته باشند به طور ویژه بانک‌ها و نیز سرمایه‌گذاران از پیامدهای اقدام آمریکا در روابط اقتصادی با ایران نگرانند. شرایط، با اقدامات آمریکا از جمله «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا پیچیده‌تر هم شده است. اگر آمریکا واقعا می خواهد مذاکرات بیشتری صورت گیرد همان چیزی که هم ترامپ و «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا گفته‌اند، در این صورت چرا چنین پیشنهادی با فشارها و تحریم‌های بیشتر همراه است؟

در ادامه گزارش دویچه وله آمده است که سوال واقعی اینجاست که در هر صورت ایران چرا باید هر گونه وعده جدید آمریکا را  بپذیرد‌، آنهم در شرایطی که کاخ‌سفید می‌خواهد مذاکره قبلی را بار دیگر به مذاکره بگذارد. همه‌راه‌های مذاکره با وجود حضور ناو هواپیمابر و نظامی و اسکادران بمب افکن در منطقه باید باز باشند. هیچکدام از طرفین خواستار جنگ نیستند. در شرایط موجود سوء برداشت می تواند به یک فاجعه منجر شود.

دویچه‌وله نوشت که جهان به مذاکره مستقیم میان آمریکا و ایران علاقمند است اما ایران در شرایطی که چاقوی تحریم‌ها روی گلویش قرار دارد، به سختی حاضر می‌شود که پای میز مذاکره حاضر شود.

منبع: فارس

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| آی‌فیلم به بچه‌های نسبتا بد سر می‌زند/ چرخ شبکه چهار به آنتن برگشت

فصل ششم برنامه‌ تلویزیونی «چرخ» از یکشنبه نهم تیرماه همراه با تغییراتی آغاز خواهد شد. ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱ فرهنگی رادیو و تلویزیون نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

«چاپارخانه»، برنامه‌ای در مسیر ارتقای روابط عمومی

برنامه «چاپارخانه» با نظارت و برنامه‌ریزی روابط عمومی شبکه امید تهیه می‌شود و تولید آن، گام مهمی در مسیر ارتقای فعالیت‌های این بخش و تعامل بهتر با مخاطبان است. مهدی سالم مدیر شبکه امید در نشست شورای مدیران این شبکه که با حضور مدیر روابط عمومی معاونت سیما برگزار شد، با بیان برخی دشواری‌های برنامه‌سازی برای نوجوانان به دلیل فراز و فرودهای دوران نوجوانی از تلاش شبکه امید در تهیه برنامه‌های جذاب و آموزنده برای قشر نوجوان خبر داد.

وی بر لزوم تقویت ارتباط با نوجوانان از راه های ارتباطی نوین تأکید کرد و خواستار فراهم شدن بسترهای لازم برای تحقق ارتباط دوسویه با نوجوانان شد.

سالم از تهیه برنامه مستقلی با نام «چاپارخانه» با نظارت و برنامه‌ریزی روابط عمومی شبکه امید خبر داد و آن را گام مهمی در مسیر ارتقای فعالیت‌های این بخش و تعامل بهتر با مخاطبان قلمداد کرد.

وی افزود: شبکه امید همچنین برای جذب هرچه بیشتر مخاطبان نوجوان در حال تقویت و گسترش باشگاه امید است.

حمیدخواجه نژاد، مدیر روابط عمومی معاونت سیما نیز در این نشست تلاش‌های صورت‌گرفته در شبکه امید با هدف تعامل با مخاطبان نوجوان را ارزشمند دانست و پیشنهاد کرد با طراحی برنامه هایی، نوجوانان بیشتر در تولید برنامه های این شبکه مشارکت کنند و حضور فعالشان بر روی آنتن شبکه نمود بیشتری داشته باشد.

خواجه‌نژاد با ابراز رضایت از تهیه برنامه ویژه روابط عمومی برای مخاطبان نوجوان شبکه امید ادامه داد: تولید این برنامه، گامی تاثیر گذار در مسیر ارتقای جایگاه روابط عمومی و در نوع خود بی سابقه است .

گفتنی است، در این نشست همچنین درباره چگونگی برگزاری جشن دومین سالگرد شبکه امید با حضور پرشکوه نوجوانان بحث و تبادل نظر شد.  همچنین در پایان نیز از تلاش‌های علیرضا کجوری مدیر پیشین پخش شبکه قدردانی و مرتضی ذوالفقاری به عنوان مدیر جدید معرفی شد.

«چرخ» بازگشت

فصل ششم برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» از یکشنبه نهم تیرماه همراه با تغییراتی آغاز خواهد شد. فصل تازه‌ برنامه‌ علمی «چرخ» سه روز در هفته با موضوعات علم، فناوری، طبیعت و ... روانه‌ی آنتن شبکه چهار خواهد شد. در این فصل حافظ آهی مجری برنامه خواهد بود و حسین فروتن، محمدحسین جهان‌پناه و ... مجری کارشناس گفت‌وگوهای اصلی هستند.

در قالب تازه‌ «چرخ»، هر روز مهم‌ترین اخبار علم و فناوری در حوزه‌های مختلف با حضور کارشناسان روایت می‌شود و بخش اصلی برنامه به میزهای گفت‌وگو درباره‌ی موضوعات مرتبط با علم و فناوری اختصاص خواهد داشت. آشنایی با مشاغل علمی، موزه‌گردی و ... از آیتم‌های تازه‌ی برنامه هستند که در روزهای مختلف پخش خواهند شد.

مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده بررسی و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان مسائل روزمره‌ی زندگی را واکاوی می‌کند.

«چرخ» در تابستان امسال در سه روز یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت 19 به مدت 50 دقیقه به‌صورت زنده از شبکه‌ چهار پخش می‌شود. تهیه‌کنندگی «چرخ» به‌ عهده‌ی الهه بهبودی و محمد جباری سردبیر برنامه است.

«دیوار به دیواردوبله عربی شد

مجموعه طنز «دیوار به دیوار2» به کارگردانی سامان مقدم، از سه‌شنبه چهارم تیر، از کانال عربی این شبکه پخش می‌شود. این سریال که در نوروز 1397 از شبکه سه سیما پخش شد، داستان پنج خانواده را روایت می‌کند که مجبور می‌شوند سه ماه در یک خانه با یکدیگر زندگی کنند. این خانواده‌ها همگی واحدهای آپارتمانی را پیش خرید کردند و وقتی مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند، چون جایی برای سکونت ندارند از مشیری که سازنده خانه‌ها بوده می‌خواهند تا خانه خود را در اختیار این افراد قرار دهند و او هم با توجه به درخواست قاضی موافقت می‌کند و…

فرهاد آئیش، ویشکا آسایش، یاسمینا باهر، رؤیا تیموریان، پژمان جمشیدی، میترا حجار، گوهر خیراندیش، مسعود رایگان، حسن زارعی، علی شادمان، آزاده صمدی، مهوش وقاری، مهسا طهماسبی، علی قربان زاده، رضا ناجی، سام نوری و دیاکو الوند در این مجموعه بازی کرده‌اند.

سریال «دیوار به دیوار2» از فردا هرشب ساعت 22 به‌وقت مکه روی آنتن می‌رود و در سه نوبت به‌فاصله 6 ساعت تکرار آن پخش خواهد شد.

بازیگر «محرمانه»: ساعات پربیننده تلویزیون باید در اختیار نوجوانان باشد/ سریال‌های دلچسب و موفق در تلویزیون نادِر شده‌اندچرا برخی از برنامه‌های تلویزیونی به خطِ پایان می‌رسند؟/ از «تب‌تاب» تا «اختیاریه»

آی‌فیلم به « بچه‌های نسبتا بد» سر می‌زند

مستند «گرامافیلم» دوشنبه سوم تیر، با حضور عبدالجبار کاکایی، پیمان عباسی و امید محرم‌زاده به روند شکل‌گیری موسیقی تیتراژ  سریال «بچه‌های نسبتا بد» می‌پردازد. این سریال عاطفی‌اجتماعی به کارگردانی سیروس مقدم در سال 1392 پخش شد. موسیقی سریال کاری از بهنود یخچالی و تیتراژ پایانی با صدای فریدون آسرایی است. بازیگران این سریال عبارتند از:  حمید گودرزی، میلاد کی مرام، اشکان خطیبی، علی طباطبایی، یوسف تیموری، مجید مشیری، شهرزاد کمال‌زاده، مهسا کامیابی، نیکی مظفری، مهرانه مهین ترابی، اکبر عبدی، آیدا فقیه‌زاده، شیوا خسرومهر، سمانه پاکدل، پرستو مقدم، محمد مطیع، اکرم محمدی، غلامحسین لطفی، رضا فیاضی، پرویز پورحسینی، سینا رازانی. پیمان عباسی نیز نویسندگی این مجموعه را برعهده داشته است. عبدالجبار کاکایی ترانه تیتراژ پایانی را سروده و امید محرم‌زاده تنظیم و آهنگسازی آن را عهده‌دار بوده است.

«گراما فیلم» دوشنبه ساعت 23:30 روی آنتن می‌رود و بازپخش آن در ساعت 07:30خواهد بود.

مهران رجبی امشب مهمان جنگ شبانه شبکه پنج

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» امشب دوشنبه (3 تیرماه) میزبان مهران رجبی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و نوید نیک کار خواننده جوان کشورمان خواهد بود. این برنامه ترکیبی و زنده  کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که با همکاری سیمای استانها بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. عوامل این برنامه به استان فارس (حافظیه شیراز ) سفر کرده اند و به مدت 5 روز در حافظیه شیراز  برای شهروندان برنامه اجرا می‌کنند. 

غلامرضا حیدری تهیه کننده برنامه شب فیروزه‌ای درباره ساختار این برنامه گفت: این برنامه دارای بخش‌های مختلفی همچون دعوت از هنرمندان و خوانندگان بومی استان فارس، گزارش از مکان های دیدنی و گردشگری  شیراز، معرفی ظرفیت‌های اقتصادی ،میان برنامه، وله و .... است.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» از ابتدای تابستان 98 هر شب حوالی ساعت21:30 با اجرای بهروز تشکر از شبکه پنج سیما پخش  می‌شود. این برنامه به صورت مشترک از سیمای استان فارس و شبکه پنج سیما روانه آنتن می‌شود.

انتهای پیام/

R1515/P/S4,1430/CT12 واژه های کاربردی مرتبط شبکه امید شبکه چهار رسانه ملی تلویزیون آی فیلم

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۲۳۹۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جزئیات قوانین فرودگاهی و برنامه ریزی درحوزه حمل و نقل برای حج ۹۸
 • هایکو ماس: اینستکس آماده است و به زودی اولین مبادله آن اجرایی می‌شود
 • رکوردشکنی‌ به بازار سرمایه برگشت
 • آلمان: در تهران و منطقه، هیچ‌کس خواهان جنگ نیست
 • موسوی: هیچکس دوست ندارد از رقابت های جهانی دست خالی بازگردد/ باید بیشتر از مرادی و رستمی تلاش کنم
 • وزیر خارجه آلمان: ایران، آمریکا و منطقه خواهان جنگ نیستند
 • ماس: در تهران و منطقه، هیچ‌کس خواهان جنگ نیست
 • هایکو ماس: در منطقه خلیج فارس هیچ‌کس خواهان جنگ نیست
 • بوژیدار رادوشوویچ پس از دریافت بخش عمده‌ای از مطالباتش از پرسپولیس به کرواسی بازگشت
 • مایورکا با بازگشتی دیدنی به لالیگا برگشت/ لاکرونیا در حسرت صعود باقی ماند
 • دست‌های خالی ترامپ برای ورود به کارزار انتخابات آینده آمریکا/ فتونیوز
 • ۵۲ درصد پست های سازمانی اداره کل زندان های سمنان خالی است
 • پرونده عراقچی به دادسرا برگشت تا تکمیل شود
 • شکایت هواوی علیه دولت آمریکا / آمریکا تجهیزات هواوی را ضبط کرده است
 • شکایت هواوی علیه دولت آمریکا
 • ظرفیت های خالی کاردانی به کارشناسی ناپیوسته
 • دست‌های خالی ترامپ برای ورود به کارزار انتخابات آینده آمریکا/ تب تند یانکی‌ها با یک تشر فرو نشست
 • پایان ثبت نام کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و ظرفیت‌هایی که خالی ماند
 • برگشت تورم از قله نقطه‌ای| شتاب شاخص قیمت‌ها کاهش یافت