علاوه بر نصب ماهواره برای آقای کروبی گفته شده که خواهر، خواهر زاده‌ها و برادرزاده‌ها هر موقع که بخواهند می‌توانند بدون هماهنگی قبلی به ملاقات ایشان بیایند/ تصور نشود بعد از هشت سال به دلیل چند گشایش کوچک، خانواده محصوران ذوق‌زده شده‌‌اند. ما معترض هستیم و این حصر را غیر قانونی می‌دانیم.

محمد حسین کروبی گفت: علاوه بر نصب ماهواره برای آقای کروبی گفته شده که خواهر، خواهر زاده‌ها و برادرزاده‌ها هر موقع که بخواهند می‌توانند بدون هماهنگی قبلی به ملاقات ایشان بیایند.

محمد حسین کروبی فرزند حجت‌الاسلام مهدی کروبی در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که آیا گشایشی‌هایی که در مورد میر‌حسین موسوی و زهرا رهنورد صورت گرفته، در مورد آقای کروبی هم انجام شده است، گفت: در سال ۹۸ ماموران امنیتی یک سری گشایش‌هایی را ترتیب دادند از جمله اینکه گفتتد می‌توانیم برای محصوران ماهواره نصب کنیم.

وی افزود: با اینکه آقای کروبی در ابتدا زیاد موافق این کار نبودند اما با صحبت خانواده مبنی بر اینکه اگر این کار انجام بشود خوب است، پذیرفتند.

کانال‌های محدودی برای مهدی کروبی باز است

کروبی با اشاره به اینکه کانال‌های محدودی برای آقای کروبی باز است، گفت: برای ایشان ماهواره گذاشتند اما شبکه‌های خیلی کمی را باز گذاشته‌اند. این شبکه‌‌ها تنها محدود به چند شبکه خبری فارسی است.

فرزند مهدی کروبی افزود: علاوه بر نصب ماهواره گفته شده که خواهر، خواهر زاده‌ها و برادرزاده‌ها هر موقع که بخواهند می‌توانند بدون هماهنگی قبلی به ملاقات ایشان بیایند.

تلفنی در اختیار کروبی نیست

وی درباره اینکه آیا تلفن همراه هم در اختیار ایشان قرار گرفته است، گفت: تلفن در اختیار ایشان نیست ولی مادرم مدتی است که مشکلی ندارند از اینکه موبایل به منزل ببرند.

محمدحسین کروبی با اشاره به اینکه پیشنهاد گشایش در حصر بعد از ایام تعطیلات نوروز انجام شده است، گفت: در مدت هشت سالی که از حصر گذشته است، متاسفانه هنوز هیچ حکم قضایی به ما نشان نداده‌اند. حتی حاضر به برگزاری محاکمه هم نیستند و محصوران همچنان بلاتکلیف هستند.

معترض هستیم و حصر را غیرقانونی می دانیم 

کروبی تاکید کرد: تصور نشود بعد از هشت سال به دلیل چند گشایش کوچک، خانواده محصوران ذوق‌زده شده‌‌اند. ما معترض هستیم و این حصر را غیر قانونی می‌دانیم.

وی با اظهار امیدواری درباره اینکه ممکن است هر چه جلوتر برویم گشایش‌های بهتری درباره رفع حصر انجام شود، گفت: ما هنوز از این گشایش‌ها هیچ علامت و نشانه‌ای برای اینکه بخواهد رفع حصر به طور کامل انجام شود، برداشت نکرده‌ایم.

فرزند مهدی کروبی افزود: آقای کروبی طبق روالی که از پیش از عید به صورت هفته‌ای یک یا دوبار دیدارهایی با افراد مختلف از جمله خانواده شهدا داشته‌اند، این ملاقات‌ها را با افراد محدودی ادامه می‌دهند و در هفته‌های اخیر هم دیدارهایی با برخی افراد داشته‌اند./ 

منبع: ایران آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نماینده نزدیک به پایداری‌ها: در یک شبکه ماهواره‌ای یک خانم با بدن لخت قرآن در دست می‌گیرد/برای حفظ ناموس این مملکت دست‌ به‌کار شویم

احمد سالک درباره این‌که چرا به جای فرهنگ‌سازی درباره حجاب و عفاف شماره تلفن اعلام می‌شود تا مردم موارد دیده شده را گزارش کنند، گفت: در بحث با عفاف و حجاب باید به عوامل اصلی و محورهای که بر آن تاثیرگذار هستند، بازگشت. 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان‌ این‌که اولین عامل در بحث فرهنگ‌سازی حجاب خانواده است، اظهار داشت: شما امروز وضعیت حجاب را در جامعه مشاهده می‌کنید، عده‌ای با چادر مقابله و فضای مجازی را مدیریت می‌کنند که کشف حجاب صورت گیرد. 

وی ادامه داد:‌ اگر خانواده از همان سنین کودکی در مورد حجاب و عفاف به دختران خودشان آگاهی ببخشند، هنگامی که بزرگ شدند دیگر تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ حجاب و عفاف باید در جامعه رعایت شود اگر عفت، غیرت و حیا از میان ما رخت ببندد، به سمت سقوط خواهیم رفت، در گذشته قبایلی را داشته‌ایم که این‌گونه از بین رفته‌اند. قرآن می‌گوید خانم‌ها نباید اعضای بدن‌شان را نشان دهند. 

وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. هر کشوری که بروید باید بر اساس قانون آن عمل کنید، همه جای دنیا این قوانین یکسان است. سوال اینجاست چرا هنگامی که توریست وارد کشور می‌شود با رفتارهای غیرقانونی آنان برخورد نمی‌شوند، مشاهده می‌شود مدل‌سازی انجام می‌دهند.

به گفته سالک باندهایی در داخل کشور وجود دارند که به خارج وابسته‌اند، آنان با انقلاب مخالف هستند و انگشت بر روی نقطه عصبی جامعه گذاشته‌اند.

وی افزود: این گروه می‌گوید اگر چادر برداشته شود و بی‌حجابی صورت گیرد به مقصود خود رسیده‌ایم بنابراین روی این موضوع به صورت گسترده کار می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود.

وی درباره این‌که تلقی جامعه از برخورد با بی‌حجابی نوعی زورگویی است مانند گشت ارشاد و به همین دلیل است که با آن مقابله می‌کنند، اظهار داشت: اصلا این‌گونه نیست. تبلیغات سوء در این زمینه بسیار زیاد است. برداشت چماقی از روی این کار می‌کنند که این طور نیست.

سالک تاکید کرد: البته باید با باندها قاطعانه برخورد کرد و هیچ بحثی هم در این خصوص وجود ندارد.

وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد.

نائیب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا با گذشت چهل از انقلاب اسلامی فرهنگ‌سازی که باید صورت می‌گرفت،‌ انجام نشده است، گفت: در زمینه حجاب بسیار فرهنگ‌سازی شده است منتها امروز هجمه فضای مجازی بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: ماهواره‌ها عمدتا موضوع فعالیت‌شان را روی این محور قرار داده‌اند. لس‌آنجلس یازده شبکه تلویزیونی دارد که در یکی از آن‌ها خانمی که تمام سر، صورت و بدنش لخت است قرآن در دست می‌گیرد و آیه به آیه آن را تفسیر و نظر شیطانی خود را در این پوشش القاء می‌کند.

نماینده مردم اصفهان افزود:‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.

وی افزود:‌ یک الگو مقابل ما نشسته است و در کمال بی‌حیایی و بی‌عفتی تفسیر قرآن انجام می‌دهد، جوانی که هیچ مطالعه و پختگی ندارد ممکن است اشتباه تصمیم بگیرد.

به گفته سالک آسیب‌های اجتماعی بسیار زیاد است و در ارتباطات نامشروعی که در فضای مجازی شکل می‌گیرد، قربانیان آن دختران هستند.

27219

کد خبر 1273131

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۲۵۰۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هشتمین نمایشگاه سراسری گل و گیاه در اراک گشایش یافت
 • حضور تمام اقوام و ادیان در برنامه‌های فرهنگی دهه کرامت
 • 20 دوربين به مجموع دوربين هاي نظارتي اضافه مي شود/ نصب و راه اندازي سه دوربين ترافيکي در مناطق کم برخوردار تبريز
 • کارکنان تأمین اجتماعی از اقوام و مذاهب مختلف بزرگترین سرمایه این سازمان هستند
 • عزل و نصب مدیران کشور نیازمند تعیین شاخص‌های معین است
 • مجلس شاخص‌هایی برای عزل و نصب مدیران تدوین کند
 • درخواست رحمانی فضلی از مجلس برای تدوین شاخص برای عزل و نصب مدیران
 • سالک: در ماهواره‌ یک خانم با بدن لخت قرآن در دست می‌گیرد و تفسیر می‌کند
 • حضور تمام اقوام و ادیان در برنامه‌های فرهنگی دهه کرامت/ ابلاغ دستورالعمل اجرایی تعیین حریم آثار ملی از سوی مونسان/ امر تبلیغ با حضور مردم به ثمر می‌نشیند
 • افزایش نصب اپلیکیشن با گوگل ادز چطور امکان پذیر است؟
 • ◄ اجرای عملیات بهسازی سیستم تهویه و نصب برج های خنک کننده در فرودگاه شیراز
 • باهنر: می گویند ماهواره نبینید؛ تحجر یعنی توقف
 • پرواز موفقیت‌آمیز ماهواره‌های استارلینک
 • برگزاری ضیافت های خارج از عرف و غیر مرسوم ، نصب بنر و تشریفات فرودگاه درسفرهای استانی ممنوع است
 • نصب لوازم کاهنده برای کاهش مصرف مشترکان خانگی
 • نصب لوازم کاهنده در ۶۰ مدرسه استان
 • توضیح دادستان بوشهر درباره نصب تصاویر سناتورهای پهلوی در شهر
 • جشنواره «آوای ارادت به آستان قدس رضوی» برگزار می شود
 • برچسب زدن به اقوام و مردم استان‌های کشور امری نامناسب است