«۲۵۱ اثر از ۱۶۹ هنرمند به جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر رسید»،« پارک بش قارداش ۱۱ شب میزبان جشن شهروندی می شود» و «آغاز رقابت مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ۲۵ خرداد»تیترهای روز سه شنبه ۲۱ خرداد را شامل می شود.

حسین فرخنده، دبیر نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر به خبرنگار خبرگزاری شبستان در بجنورد گفت: به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان، نخستین دوره جشنواره سراسری فیلم کوتاه عشایر و روستا به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، با اشاره به اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره، با بیان اینکه ۲۵۱ اثر از ۱۶۹ هنرمند کشور به دبیرخانه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر رسید، گفت: هنرمندان خراسان شمالی با ارسال 27 اثر، گلستان 21 اثر و تهران با 19 اثر بیشترین سهم مشارکت در بین استان های کشور را داشته اند.

وی بیان کرد: از استان مرکزی 18 اثر، گیلان 17 اثر، قم 16 اثر، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری به تفکیک 11 اثر و از استان های کرمان و مازندران هم به تفکیک 10 اثر ارسال شده است.

فرخنده، آثار ارسالی استان کردستان را 9 اثر، خراسان رضوی 8 اثر، اصفهان 7 اثر و استان های فارس، لرستان و آذربایجان شرقی را به تفکیک 6 اثر معرفی کرد و افزود: 5 اثر هم به تفکیک از استان های اردبیل، بوشهر، ایلام، کرمانشاه و کهکیلویه و بویر احمد به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

دبیر نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر، همچنین تعداد آثار ارسالی از استان های همدان و یزد را به تفکیک چهار اثر، سیستان و بلوچستان، قزوین، خوزستان و البرز به تفکیک سه اثر و استان های زنجان و آذربایجان غربی را به تفکیک دو اثر معرفی کرد.

 

 

از امشب؛ 
پارک بش قارداش ۱۱ شب میزبان جشن شهروندی می شود
شهردار بجنورد گفت: به مناسب آغاز هفته فرهنگی بجنورد، جشن شهروندی به مدت ۱۱شب با هدف ایجاد نشاط و شادی بین شهروندان در بوستان بش قارداش بجنورد برگزار می شود.

«روح الله براتیان» به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: جشن شهروندی همراه با برنامه های فرهنگی از امشب سه شنبه بیست و یکم خرداد ماه در پارک بش قارداش برگزار می شود که مقدمه ای برای هفته فرهنگی بجنورد است که مراسم آن از 24 تا 31 خرداد اجرایی می شود.

شهردار بجنورد بیان کرد: این جشن از امشب ۲۱خرداد به مدت ۱۱شب از ساعت ۲۱ همراه با اجرای موسیقی و برنامه های شاد متنوع  و همچنین برپایی نمایشگاه فرهنگی با همکاری شرکت سرمایه گذاری هماگ برگزار می شود.

وی افزود: طبق درخواست شورای عالی کشور همه مراکز استان ها باید روزی را به نام هفته فرهنگی تعیین کنند و در تقویم ثبت شود که طبق مصوبه شورای شهر بجنورد هفته فرهنگی بجنورد از 24 تا 31 اردیبهشت تعیین شد که امسال به دلیل تقارن آن با ماه مبارک رمضان، مراسم آن با یک ماه تاخیر برگزار می شود.

 

 

از ۲۵ خرداد؛ 
آغاز رقابت مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، از آغاز رقابت مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد و گفت: این رقابت ها تا ۳۰ خرداد در شهرستان ها برگزار می شود.

حجت الاسلام محمدصالحی نیا، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در بجنورد گفت: رقابت مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از 25 تا 30 خرداد در شهرستان های خراسان شمالی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مرحله شهرستانی این دوره از رقابت ها در شهرستان های گرمه و جاجرم 25 خرداد، بجنورد و آشخانه 28 خرداد، شیروان و فاروج 29 خرداد و اسفراین 30 خرداد برگزار می شود، زمان برگزاری مرحله استانی را 6 تیر اعلام کرد.

حجت الاسلام صالحی نیا با اشاره به اینکه چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در ۱۵ رشته برگزار می‌شود، این رشته‌ها را حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن کریم، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث قرآن و تفسیر قرآن کریم اعلام کرد.

وی افزود: اذان، دعاخوانی، همسرایی، همخوانی، مقطع‌خوانی، گروه‌خوانی، آثار دو یا چند زبانه (عربی، فارسی، انگلیسی) و انشاد انفرادی تک‌خوانی محور سایر رشته‌های این دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، افزود: سه نفر برتر هر رشته در شهرستان ها به مرحله استانی و نفرات برتر هر رشته در مرحله استانی به مرحله کشوری راه می یابند.

حجت الاسلام صالحی نیا، زمان برگزاری مرحله استانی را 6 تیر و به میزبانی شهرستان اسفراین و مرحله کشوری را شهریور ماه و به میزبانی اصفهان اعلام کرد.

 

 

در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون؛ 
داروخانه ها گزارش نیازمندی های دارویی را به معاونت غذا و دارو دانشگاه اعلام کنند
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی از آمادگی ۱۷ داروخانه برای اجرای مرحله دوم طرح غربالگری بسیج ملی کنترل فشار خون خبر داد و گفت: در صورت نیاز برای تامین دارو، داروخانه ها گزارش نیازمندی خود را به معاونت غذا و داروی دانشگاه اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی؛ علی یوسفی با اشاره به اینکه بنا به نوع وضعیت فشار خون، پزشک داروی لازم را برای کنترل این بیماری تجویز می‌کند، اظهار کرد: داروخانه‌های استان در تامین داروهای مربوط به کنترل فشار خون بالا، کمبودی ندارند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی، اضافه کرد: در صورت نیاز برای تامین دارو، داروخانه ها گزارش نیازمندی خود را به معاونت غذا و داروی دانشگاه اعلام کنند.

وی با بیان اینکه دو جلسه هماهنگی با داروسازان به منظور اجرای هرچه بهتر طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در این معاونت برگزار شده است، خاطرنشان کرد: در قالب پوستر اطلاعات مربوط به فشار خون بالا، نحوه کنترل و درمان آن چاپ و در سطح داروخانه‌های استان منتشر می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی تاکید کرد: به تمام داروخانه‌های خراسان شمالی اعلام شده است که با توجه به شناسایی بیماران فشار خون بالا در حین و بعد از اجرای این طرح، داروهای مورد نیاز را تهیه کنند تا بیماران با مشکلی مواجه نشوند.

 

 

رئيس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری خراسان شمالی: 
۱۶۰ دستگاه اتوبوس به سامانه سپهتن متصل است
رئيس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: ۶۰ دستگاه اتوبوس در تمام محورهای استان به سامانه سپهتن (سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی) متصل است و تردد آن در جاده ها رصد می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی؛ علی شرفي، اظهار کرد: با استفاده از سامانه سپهتن، رسیدگی به شکایات مسافران تسهيل  شده است از طرفی، این سامانه تخلفات رانندگان را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

رئيس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی افزود: رویکرد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، توسعه سامانه‌های هوشمند در حمل و نقل عمومی است تا رفاه مسافران بیشتر و ایمنی سفرها ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه اکنون تمام ناوگان اتوبوسی به سامانه سپهتن متصل است، گفت: ۱۶۰ دستگاه اتوبوس در تمام محورهای استان به سامانه مزبور متصل است و تردد آن در جاده ها رصد می شود.

رئيس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، درباره مزایای راه اندازی سامانه سپهتن، اظهارکرد: سامانه سپهتن برای کمک به ارتقای ایمنی ترددها در جاده ها راه اندازی شده و در تلاش است تا سفرها با ناوگان عمومی با کمترین مشکل انجام شود.

 

 

پایان پیام/71

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اختلال در سیستم‌های ارسال و دریافت پیامک همراه اول سراسری نیست

روز گذشته اپراتور همراه اول اعلام کرد تمام سیستم‌های ارسال و دریافت پیام کوتاه از ساعت هشت امشب (پنج‌شنبه ۶ تیرماه) تا ساعت ۹ صبح روز جمعه (۷ تیرماه) به علت انجام عملیات فنی قطع می‌شود.

پس از این اعلام، کاربران فضای مجازی و صاحبان کسب و کار به این مسئله اشاره کردند که سرویس آنلاین otp (رمز یکبار مصرف) را از طریق پیامک ارسال می‌کنند. این زمان در دسترس نبودن سایت (Downtime) برای کسب و کارهایی مانند سرویس‌های ویدیویی مشکل ساز است.

محمدجواد آذری جهرمی در پاسخ به اعتراض کاربران فضای مجازی به قطعی دو روزه تمام سیستم‌های ارسال و دریافت پیام کوتاه همراه اول، در توئیتر خود نوشت: حق با شماست، اما همراه اول تنها اپراتور کشور نیست هر چند هنوز بزرگ‌ترین است. از سازمان تنظیم مقررات می‌خواهم پیگیری کند تا با حداقل زمان، بازگشت سرویس به حالت طبیعی انجام شود.

برخی از مشترکان تلفن همراه به محض شنیدن این خبر احساس کردند ممکن است پیامک‌های آنها دچار قطعی شود، اما این قطعی سراسری نیست و در روند استفاده مشترکان عادی همراه اول خللی ایجاد نمی‌کند.

بر اساس اطلاع قبلی همراه اول، شرکت‌هایی که از بستر پردیس این اپراتور سرویس می‌گیرند ممکن است دچار اختلال شوند، این مسئله از قبل نیز به آن‌ها اطلاع‌رسانی شده است.

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

نجفی در اعترافاتش یک راز را فاش کرد

کلیدواژه: خبرگزاری شبستان استان بوشهر نماز عید فطر مجلس عید فطر امام جمعه کازرون خوزستان شرکت های دانش بنیان ستاد بزرگداشت دهه کرامت شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت سامانه سپهتن زراعت جشنواره فیلم

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۲۹۷۴۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رقابت ۱۵۹ برگزیده شهرستانی در مرحله استانی مسابقات قرآنی اوقاف
 • پای اخراج ۳ کارمند دانشگاه علمی کاربردی شهرداری بجنورد به صداوسیما باز شد + فیلم
 • آغاز مرحله استانی مسابقات قرآن در خراسان‌شمالی
 • نوای دلنشین قاریان قرآن خراسان شمالی در اسفراین
 • آیین استقبال از پیکر ۱۰ شهید گمنام در بجنورد برگزار می شود
 • برگزاری جشنواره سراسری فیلم کوتاه «روستا و عشایر» در دهه کرامت
 • مسجد انقلاب بجنورد میزبان مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری
 • دختران دانشگاه آزاد بجنورد ۱۶ تیر به اردوی جهادی اعزام می‌شوند
 • از افزایش ۱۰درصدی پرونده های جرایم تا راهیابی ۷١ فیلم به بخش نهایی جشنواره فیلم روستا
 • شهردار بجنورد تا بازنشستگی شهر را اداره می‌کند
 • راهیابی ۷١ فیلم منتخب به بخش نهایی جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر خراسان شمالی
 • اسفراین، میزبان برگزیدگان قرآنی شهرستان های خراسان شمالی
 • اعلام اسامی فیلم‌های منتخب جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر خراسان‌‎شمالی
 • ۷۱ فیلم در جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر استان نمایش داده می شود
 • قصه؛ الگوی روایت تاریخی از منظر قرآن کریم
 • از مهمانی لاله های گمنام تا حضور خادمان حرم رضوی در شهرستان ها
 • از حال خراب آثار تاریخی تا رتبه ششم خراسان شمالی در آمار معتادان
 • اعتمادسازی در حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری در کهگیلویه مورد توجه باشد
 • رقابت ۱۰۰ مازندرانی در سومین روز از مسابقات استانی قرآن کریم +تصاویر