حدود ۲ سال پیش پس از تغییر و تحول درباشگاه فجرشهید سپاسی شیراز، عبدالرسول فلاح که تجربه مدیریت در برق شیراز ۷۵ ساله را داشت به عنوان مدیرعامل این باشگاه معرفی شد تا شاید بتواند پرچم این باشگاه ارزشی و پرافتخار را که اینک چراغ افتخاراتش خاموش شده، در لیگ برتر به اهتزاز در آورد.
مدیرعامل جدید فجر سپاسی پس از تکیه دادن به صندلی داغ این باشگاه براساس طرحی که از پیش تعیین شده بود اعلام کرد که برنامه ما برای صعود به لیگ برتر سه ساله است.
شواهد بیانگر آن است که در سال‌های اول و دوم هیچ نشانه‌ای از تحقق این برنامه دیده نشده است.
عبدالرسول فلاح از زمانی که مسند مدیرعاملی این باشگاه را برعهده گرفته گفته است که برای جذب منابع مالی به هر دری می‌زند.
در حالی که برنامه و بودجه با هم بسته می‌شوند و وقتی پول نباشد، طبیعی است برنامه به ثمر نخواهد نشست.
اما مشکل اساسی فوتبال فارس این است که هیچ گاه یک اراده قوی و هم افزایی پشتوانه تیم‌های فجر، قشقایی و برق شیراز نبوده است و این درست برخلاف دیگر استان‌های کشور است از این رو تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد و منابع مالی مشخص و مصوبی نباشد فوتبال استان فارس جایگاهی در لیگ برتر نخواهد داشت و معجزه هم آن را نجات نخواهد داد.
این پرسش را هواداران و کارشناسان فوتبال فارس بارها مطرح کرده‌اند که در استانی مانند بوشهر ۲ تیم در لیگ برتر دارد و یا شهرستانی مانند سیرجان فوتبالش لیگ برتری شده است، چه اتفاقی می‌افتد اما استان پهناور فارس و بودجه مناسبی که دارد هفت سال در تحقق آرزوی هواداران برای رفتن به لیگ برتر عاجز مانده است؟
همچنین آنان می‌پرسند چرا شهرداری‌های چندین کلان شهر کشور می‌توانند در ورزش حرفه‌ای به ویژه درفوتبال تیم داری کنند اما شهرداری کلان شهر شیراز نمی‌تواند حتی هزینه سفر یک تیم را قبول کند؟ نقش شورای اسلامی شهر شیراز که رأی جامعه ورزش در نشستن به کُرسی برخی اعضای شورا تأثیر زیادی داشت، چیست؟
هواداران و کارشناسان فوتبال فارس که انتظارشان به سر رسیده است ازعنایت الله رحیمی استاندار ورزش دوست فارس انتظار دارند که پیش از شروع رقابت‌های لیگ دسته اول که قرار است فصل جدید آن از اواخر مرداد ۹۸ شروع شود، بودجه‌ای مشخص و در حد اینکه حداقل یکی از تیم‌های فجر و یا قشقایی بتوانند به لیگ برتر صعود کنند، تأمین کند.
این گفته در یمان فوتبالی‌ها رواج دارد که اگر در زمان نقل و انتقال فوتبال توانستید بازیکنان تأثیرگذار و مطرح را به خدمت بگیرید آنگاه می‌توانید امیدوار به صعود به لیگ برتر باشید.
از اینکه مدیرعامل‌های باشگاه فجر و یا قشقایی کاسه به دست پشت دراین اداره و یا نهادی دیگربروند، دردی را دوا نخواهد کرد و ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس شیراز (میانرود) هم تیم‌های استقلال و پرسپولیس را به خود نخواهد دید.
یکی ازپیشکسوتان مطرح فوتبال استان فارس که نخواست نامش فاش شود به ایرنا، گفت: هم اینک درآستانه انتخابات مجلس یازدهم هستیم و کاندیدای شهر شیراز در مجامع ورزشی و در تشییع جناره ها حضوری فعال دارند و بهتر است به جای شعارهای انتخاباتی هم اینک دست تیم‌های فجر و قشقایی را بگیرند چرا که وقتی انتخاب شدند دیگر از آنها خبری نیست.
حمایت شویم می‌توانیم جزمدعیان صعود به لیگ برتر باشیم
مدیرعامل باشگاه فجرشهید سپاسی شیراز به ایرنا اعلام کرد: ما به تنهایی نمی‌توانیم برنامه سه ساله خود را به سرمنزل مقصود برسانیم و هم اینک نیاز به حداقل هفت میلیارد تومان پول نقد داریم تا به جنگ تیم‌هایی برویم که ۲ برابر این رقم هزینه می‌کنند.
عبدالرسول فلاح افزود: تیم شهید سپاسی متعلق به مردم فارس است و برای لیگ برتری شدن هم اینک دست تنها هستیم.
وی اضافه کرد: دراجرای برنامه سه ساله از همان ابتدا دربستن بودجه چشم به منابع استاتی داشته‌ایم که اگر وعده‌ها محقق شده بود در همان سال اول هم شانس صعود داشتیم که در آخرین لحظه اتفاق نیفتاد.
فلاح ادامه داد: با انتخاب بموقع سرمربی تیم، گام بزرگی نسبت به گذشته برداشته‌ایم و این مربی زمان مناسبی را در اختیار دارد که بخواهد تیمش را ببندد و ما هم حمایت خواهیم کرد.
او افزود: مسئولان استان به ویژه، شهرداری، شورای شهر و مردم اگر بخواهند تیم فجر می‌تواند در لیگ جدید در جمع مدعیان باشد و کمکی هم که قرار شده بدهند درهمین فرصتی که برای شروع لیگ داریم بدهند تا بتوانیم بازیکنان خوبی به خدمت بگیریم.
نیمی از بازیکنان فصل گذشته حفظ شده است
سرمربی تیم فجر شهید سپاسی هم به ایرنا گفت: ۵۰ در صد بازیکنان مورد نظر از فصل گذشته حفظ شده است و به دنبال تقویت تیم با گرفتن بازیکنان مناسب هستیم.
داوود مهابادی ادامه داد: تمرینات تیم ازبیست و چهارم خرداد آغاز می‌شود و پس از بستن تیم وپشت سرگذاشتن تمرینات بدنسازی، چند دیدار تدارکاتی را پیش از شروع بازی‌ها در نظر گرفته‌ایم.
وی اضافه کرد: بودجه‌ای که باشگاه برای قرار گرفتن در جمع مدعیان اعلام کرده خوب است و می‌توانیم در صورت محقق شدن تیم خوبی را ببندیم.
۹۶۰۰ / ۱۸۷۶
از: حمیدرضا خلیقی

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سکون مدعی صعود به لیگ برتر / مدیرعامل نود ارومیه:‌ مشکلات زیرساختی بلای جان ما شده است

مدیرعامل باشگاه نود ارومیه می‌گوید هدف تیمش در فصل آینده صعود به لیگ برتر است اما مشکلات زیرساختی نمی‌گذارد کارها رو به جلو پیش رود.

به گزارش ایسنا، نود ارومیه، تیم تازه تأسیس فوتبالی است و در شهری که والیبال در آن از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، ارومیه با گرفتن امتیاز باشگاه گسترش فولاد تبریز توانست در لیگ یک نماینده داشته باشد و در اولین فصل حضور خود در لیگ دسته یک توانست با ۳۱ امتیاز در جایگاه سیزدهم قرار بگیرد.

یحیی بهاری، مدیرعامل باشگاه نود ارومیه در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت باشگاه نود ارومیه اظهار کرد: بعد از اینکه لیگ دسته یک به پایان رسید ما به بازیکنان خود استراحت دادیم و کارهای عقب افتاده را انجام دادیم. در این فصل قرار است که یک تیم خوب را ببندیم و در لیگ یک بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم تا به لیگ برتر صعود کنیم. ما رایزنی‌های خود را با چند مربی مطرح انجام دادیم و حتی گزینه خارجی هم در فهرست ما قرار داده شده است و تا پایان هفته سرمربی باشگاه مشخص خواهد شد و از شنبه تمرینات خود را آغاز می‌کنیم.

او ادامه داد: بزرگ‌ترین مشکلات ما در حوزه مسائل زیرساختی است. ما با مربیانی که صحبت کرده‌ایم، حدود ۸۰ درصد با آن‌ها به توافق رسیدیم اما مشکلات زیرساختی هم‌چون، زمین چمن و شرایط تمرین باشگاه نمی‌گذارند که ما با مربی به توافق نهایی برسیم و این کار ما را سخت کرده است و اگر این مسائل نبود ما تا الان سرمربی تیم را مشخص کرده بودیم.

بهاری افزود: ما برنامه‌هایی برای تیم ترسیم کردیم و با حمایت مسؤولان قرار است صعود به لیگ برتر را در صدر کار خود قرار دهیم. فصل پیش هم نشان دادیم که می‌توانیم به این مساله دست پیدا کنیم و در این فصل هم با بستن یک تیم خوب، می‌خواهیم تا به این هدف دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پسر سیدحسن خمینی: متصدیان دفتر رهبری من را به صف اول نماز عیدفطر راهنمایی کردند

کلیدواژه: فوتبال شیراز لیگ برتر فوتبال

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۲۹۹۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شروع فصل تولید سینما برای حضور در فجر ۳۸/لذت خواندن کتاب‌های کاغذی را نمی‌توان کتمان کرد
 • خرج حضور ایران در سوریه اندک است
 • دیدار حساس خلیج فارس با آذرخش تهران؛ پیروزی نماینده شیراز راهی برای فرار از سقوط
 • اعضای تیم فوتسال بانوان پارس آرای شیراز: ما را به تهران منتقل نکنید
 • پیش تولید فیلم جدید مهدویان آغاز شد/پنجمین حضور کارگردان ماجرای نیمروز در جشنواره فیلم فجر
 • جنوب استان فارس همچنان در بن‌بست؛ خط ریلی شیراز–لارستان- بندرعباس در ایستگاه توقف
 • دلایل افزایش هزینه سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی فارس و شیراز/علاقمندی سرمایه‌گذاران برای انتقال سرمایه در کشورهای همسایه
 • سهم اندک بوشهر از بازار کشورهای عمان و قطر/ دست دلالان در جیب نخل داران
 • صعود تیم‌ملی جوانان به نیمه‌نهایی فوتسال قهرمانی آسیا
 • روستایی، بازیکن تیم ملی فوتبال امید: صعود به المپیک غیر ممکن نیست؛ باید چیزهای زیادی از آقا فرهاد یاد بگیریم
 • آرتا: مسیر سختی برای صعود به المپیک داریم / مجیدی با انگیزه جوانی‌اش کمک بسیاری به تیم ملی امید می‌کند
 • نورافکن: مجیدی گفت کارمان برای صعود به المپیک بسیار سخت است/ با شارلوا صحبت کردم تا در استقلال بمانم
 • پرسپولیس: اندک اندک جمع یاران می‌روند | روزها سخت سرخ‌ها در دوره پسابرانکو
 • تیم فوتبال قشقایی شیراز با عنایتی قصد صعود به لیگ برتر را دارد
 • اندونزی اولین تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی فوتسال قهرمانی آسیا
 • بهره برداری از ۱۸ طرح عمرانی تا دهه فجر امسال
 • جام جهانی فوتبال زنان/آلمان با اقتدار صعود کرد، اسپانیا میلیمتری
 • تفاضل گل قاتل صعود چین
 • آلمان با اقتدار صعود کرد، اسپانیا میلیمتری