رئیس فدراسیون کاراته گفت: کاراته وان شانگهای در سطح بالایی برگزار شد و گل سرسبد این مسابقات رقابت تمام ایرانی گنج‌زاده و اباذری در دیدار فینال بود ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰ ورزشی رزمی نظرات - اخبار ورزشی -

حسن طباطبایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد تیم ملی کاراته در مرحله چهارم مسابقات لیگ برتر کاراته وان اظهار داشت: مسابقات ما برای کسب سهمه المپیک یک مسیر سخت و طولانی است و بچه‌ها در هر مسابقه با تمام توان خود ظاهر و زحمت زیادی را متحمل می‌شوند. ما حتی در داخل تیم ملی برای کسب سهمیه میان ملی‌پوشان رقابت داریم  و بچه‌ها با تمام قوا برای کسب سهمیه در حال حرکت هستند.

وی تصریح کرد: لیگ برتر کاراته وان شانگهای نیز از سطح بالایی برخوردار بود و ما توانستیم مدال‌های خوبی را کسب کنیم. گل سرسبد مسابقات شانگهای فینال تمام ایرانی گنج‌زاده و اباذری بود. اینکه در میان برترین قدرت‌های کاراته دنیا دو ایران به دیدار فینال صعود کردند برای کاراته کشور افتخار بزرگی بود امتیازات خوبی را توانستیم در این مسابقات کسب کنیم و رنکینگ بچه‌ها بهبود پیدا کرد و امیدوارم این مسیر را تا انتها به درستی ادامه بدهیم و در کسب سهمیه موفق باشیم.

رئیس فدراسیون کاراته در خصوص عملکرد بانوان در مسابقات اخیر گفت: ظرفیت‌های بانوان ما ظرفیت خوبی است، اما تجربه‌ای آقایان بسیار بیشتر از بانوان است. در حال فراهم کردن شرایطی هستیم تا تیم ملی را در بخش دختران نیز به سمتی ببریم که برای کسب سهمیه المپیک موفق باشیم.

طباطبایی در خصوص اظهارات خود مبنی بر تقویت بخش بانوان گفت: تقویت بانوان به این معنی است که حمایت‌های بیشتری از تیم و سرمربی داشته باشیم و ملزومات و احتیاجاتی که مورد نیاز تیم است را فراهم کنیم. مسابقه به مسابقه در حال انجام این کار هستیم و حمایت و کمک بیشتری می‌کنیم تا با یک تیم مقتدر برای کسب سهمیه موفق باشیم.

وی در خصوص اینکه در بخش بانوان نیز به دنبال کسب سهمیه کامل هستیم، گفت: برای کسب سهمیه کامل در بخش دختران و پسران برنامه داریم و انشاالله که موفق باشیم.

رئیس فدراسیون کاراته در خصوص تامین منابع مالی برای حضور تیم ملی در رویدادهای متعدد گفت: تا به امروز که در تامین هزینه‌ها دچار مشکل نشدیم و امیدواریم با حمایت‌های وزارت ورزش ورزش و کمیته المپیک در ادامه راه نیز دچار مشکل نخواهیم شد و شرایط را به سمتی خواهیم برد که این معزل را پیش پای خود احساس نکنیم.

طباطبایی در خصوص مطرح شدن شایعه پرداخت حقوق 6 میلیونی از سوی مسئولان کمیته المپیک به ورزشکاران تا مسابقات المپیک گفت: تا به امروز چنین چیزی به ما ابلاغ نشده است.

هروی: کاش زودتر از این‌ها به مرحوم محمدی لقب نوید کاراته ایران را داده بودیم/ در روز پایانی کاراته وان چین توقعاتم برآورده نشد


انتهای پیام/

 

R1434/P/S3,30/CT1 واژه های کاربردی مرتبط تیم ملی کاراته ایران لیگ جهانی کاراته وان

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مربی تیم ملی روئینگ: ملی پوشان برای کسب سهمیه المپیک شرایط خوبی دارند

فرزام روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره شرایط ملی‌پوشان در مسیر کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: در این مدت تمرین‌های پرفشاری داشتیم و ملی‌پوشان خیلی خوب با تمرینات سخت کنار آمدند و با انگیزه کار کردند. در تست پایان اردویی هم که داشتیم رکوردهای مناسبی ثبت شد اما تا زمانی که در مسافت ۲ کیلومتر پارو نزنند نمی‌توانم ارزیابی کاملی از وضعیت ملی‌پوشان داشته باشم.

وی در خصوص انتقال تمرین ملی پوشان به محل جدید، افزود: منتظریم هماهنگی انجام شود و بتوانیم ملی‌پوشان را به محل جدید تمرین منتقل کنیم. اکنون همه روئینگ‌سواران منتظر هستند تا در مسافت ۲ کیلومتر پارو بزنند و من هم می‌خواهم در این مسافت وضعیت آنها را بررسی کنم.

سرمربی تیم ملی روئینگ مردان در مورد شرایط ملی‌پوشان برای کسب سهمیه المپیک گفت: رقابت‌های قهرمانی جهان در اتریش را پیش‌رو داریم. درباره این موضوع و حضور ملی‌پوشان هم با رئیس فدراسیون قایقرانی صحبت کردم اما نخواستم عجله کنم و خیلی زود نظری بدهم. به همین دلیل باید در مسافت ۲ کیلومتر ملی‌پوشان پارو بزنند تا شرایطشان را بررسی کنم.

وی همچنین درباره قایق دو نفره سنگین وزن و شانس این قایق برای کسب سهمیه المپیک تاکید کرد: چند ملی‌پوش هستند که در این قایق می‌توانند حضور داشته باشند چرا که نتیجه تست ها این موضوع را تایید می کند. برای مثال ترکیب «بهمن نصیری» و «عاقل حبیبیان» می‌تواند در رقابت‌های جهانی نتیجه بگیرد. البته ورزشکاران دیگری هم مانند «سیاوش سعیدی» و دیگر ملی‌پوشان هستند که می‌توانند در این تیم باشند.

فرزام ادامه داد: در این خصوص نباید عجله کرد و بعد از تست در مسافت استاندارد می‌توان نظر درست داد. امیدوارم که آنها در تست ۲ کیلومتر نیز همین عملکرد را داشته باشند.

وی تصریح کرد: تیم ملی از نظر روانی نیاز به تقویت داشت و اکنون ملی‌پوشان اعتماد به نفس خوبی بدست آورده‌اند. اعتماد متقابل خوبی بین تیم و فدراسیون ایجاد شده و همین برای ما اتفاق بزرگی است. دغدغه من موفقیت ورزشکاران و سربلندی فدراسیون است و امیدوارم که بتوانیم پاسخ اعتماد فدراسیون را بدهیم.

مربی تیم ملی روئینگ در مورد شانس دیگر ملی‌پوشان برای کسب سهمیه المپیک نیز افزود: بعد از رقابت‌های جهانی باید در رقابت‌های آسیایی شرکت کنیم. این مسابقات سهمیه ندارد اما محک خوبی است. از طرفی با قدرت به این رقابت‌ها می‌رویم تا مدال کسب کنیم. نفراتی راهی مسابقات قهرمانی آسیا می‌شوند که شانس مدال داشته باشند و سپس تمام برنامه‌هایمان را برای کسب سهمیه سال آینده می‌گذاریم.

وی افزود: یک مسابقه قاره‌ای برای کسب سهمیه المپیک پیش رو داریم که کارمان سخت است و به غیر از آن قوانین جدید فدراسیون جهانی نیز شرایط را محدود کرده است. با این حال تلاش می‌کنیم در آن مسابقات سهمیه بگیریم و از سوی دیگر در کاپ جهانی نیز که در گذشته به آن توجه نمی‌شد، سهمیه المپیک توزیع می‌شود.

فرزام خاطر نشان کرد: اکثر کشورها در قهرمانی جهان و مسابقات قاره‌ای سهمیه خود را گرفته‌اند و به همین دلیل ما این شانس را داریم در کاپ‌جهانی به سهمیه المپیک برسیم. منظورم این است که باید از امسال بر روی تمام مسابقاتی که شانس کسب سهمیه داریم تمرکز ویژه داشته باشیم تا از تمامی شانس‌هایمان بهره ببریم.

وی در ادامه بیان کرد: اگر زمان خوبی در ۲ نفره سنگین داشته باشیم به قهرمانی جهان می‌رویم و چنانچه توانیم سهمیه المپیک بگیریم، دستمان خیلی باز می‌شود اما اگر نشد باید در مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای در کره جنوبی تلاش کنیم و ضمن آنکه مسابقات کاپ جهانی را هم نباید فراموش کنیم.

فرزام در پایان تصریح کرد: ملی‌پوشان روئینگ واقعاً با انگیزه و روحیه خوبی تمرین می‌کنند و قطعاً با ادامه حمایت‌ها می‌توانند پاسخ اعتماد را بدهند. رییس فدراسیون هم پیگیر وضعیت ملی‌پوشان است و این موضوع هم نشان می‌دهد یک اعتماد به تیم ایجاد شده و قطعاً تاثیرات زیادی بر روی کار ما دارد. با تمام سختی‌هایی که در مسیر کسب سهمیه روئینگ با توجه به قوانین جدید وجود دارد، می‌توانیم سهمیه‌های مناسبی بدست بیاوریم.

مسابقات قایقرانی قهرمانی جهان اول شهریور ماه در اتریش برگزار می‌شود که در این مسابقات سهمیه المپیک نیز توزیع می‌شود.

پیکارهای قهرمانی آسیا نیز آذر ماه در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود و همچنین مسابقات انتخابی المپیک قاره‌ای در آسیا، اردیبهشت سال آینده در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود.

بازداشت و عزل ۲ مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس| ۵ دختر و پسر همچنان در بازداشت هستند| چرا از مأمور زن در حادثه استفاده نشد؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب انتقادات را برانگیخت

کلیدواژه: تیم ملی کاراته ایران لیگ جهانی کاراته وان تیم ملی کاراته ایران لیگ جهانی کاراته وان

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۰۷۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رمزنگاری درایو حالا فایل های حساس در فضای ابری وان
 • چرایی بلوغ زودرس دختران و پسران ایرانی و پیامدهای آن
 • توافق منچستریونایتد و کریستال‌پالاس برای انتقال وان‌‌بیساکا به اولدترافورد
 • پورسلیمانی: طباطبایی به دنبال ارتقاء شاخص کیفی و کمی کاراته ایران است
 • دعوت سه گیلانی به اردوی تیم ملی کاراته پسران کشور
 • انتقال آب «وان» به دریاچه ارومیه مشکل زیست محیطی ندارد
 • چقدر ارز صرف واردات وان و دوش به کشور شد
 • آناتولی: قطار مسافربری تهران - وان به ترکیه رسید
 • دختران و پسران کم بینا و نابینای هرمزگان قهرمانی کشور مقام کسب کردند
 • راه یابی ورزشکار گیلانی به رقابت‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان
 • ورود نخستین مسافران ایرانی با قطار به شهر وان ترکیه (+عکس)
 • واکنش رجبی درخصوص ناکامی ایران در کسب سهمیه مسابقات جهانی هندبال ساحلی
 • قطار تهران-وان به راه افتاد
 • برنامه برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی کاراته اعلام شد
 • حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آزمون ورودی هنرستان هنرهای زیبای پسران اصفهان
 • انتقال آب از دریاچه وان ترکیه به دریاچه ارومیه بهترین راه حل احیاء است
 • برگزاری نشست شورای هماهنگی دبیران کانون‌های دانشگاه علامه طباطبایی
 • مسابقات منچستر‌ فرصت طلایی را از ما گرفت/ علیزاده آماده حضور در اردو می‌شود/ افتخارات دختران و پسران ما هم تراز است
 • طباطبایی: بعید می‌دانم مشکلی برای حضور در مسابقات گزینشی ایجاد شود