به گزارش ایکنا از سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان عصر روز گذشته، 21 خرداد در جمع اعضای خانه کشاورز استان با بیان اینکه اعضا خانه کشاورز بیشترین حجم فعالیت‌های خود را به سمت فعالیت‌های صنفی سوق دهند؛ چراکه اگر به لحاظ صنفی بتوانیم مطالبات قشر کشاورز را برآورده کنیم‌، قطعاً این روند به نتایج سیاسی منجر خواهد شد، اظهار کرد: ولی اگر صرفاً بر مسائل سیاسی تاکید کنیم و مسائل صنفی کمرنگ ارائه شود به تاثیر‌گذاری مد نظر منجر نخواهد شد.

به گفته وی، در سال‌های اخیر، مقام معظم رهبری تأکید زیادی بر بحث حوزه‌های اقتصادی دارند و کلید واژه تاکیدات ایشان اقتصاد مقاومتی است، افزود: کشاورزی به‌عنوان نمونه بارز و عالی اقتصاد مقاومتی است که در این راستا در تعریف اقتصاد مقاومتی آمده که باید درون‌زا و برونگرا باشد و همه اینها را در حوزه کشاورزی شاهد هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: به دلیل محدودیت‌ منابع، کشاورزی ما عمدتاً جنبه معیشتی دارد و اگرچه کشاورزی در کشور ما در حد گذران امور زندگی یک‌ساله کشاورز است اما باید به سمتی حرکت کنیم تا کشاورزی ما یک ‌کشاورزی اقتصادی باشد که علاوه بر تأمین‌ معیشت زندگی یکساله کشاورزان به توسعه اقتصاد کشور هم کمک کند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه وقتی مسئله سیاسی برای کشور ایجاده شده و با تحریم جدید یا هجمه‌ای اقتصادی مواجه می‌شویم بسیاری از شاخه‌های اقتصادی ما کم رونق و حجم فعالیت‌های آن‌ها کاهش یافته، یادآور شد: اگرچه حوزه کشاورزی، حوزه‌ای است که به دلیل درون‌زا بودن، اقتصاد مقاومتی را در دل خود لحاظ کرده؛ لذا اگر حوزه صنعتی و خدماتی نیز دچار مشکل شود حوزه کشاورزی می‌تواند روی پای خود بایستد و به اقتصاد کشور کمک کند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه ما در حوزه کشاورزی هیچ گونه وابستگی به کشورهای خارجی نداریم، گفت: این عدم وابستگی حوزه کشاورزی می‌تواند در اقتصاد کشور اثرات مثبت بسیاری داشته باشد و در این شرایط که کشور ما به‌دنبال رونق تولید است آنجا که می‌تواند برای ما نقطه اتکا باشد حوزه کشاورزی است.

به گفته خجسته‌پور، سیاست‌گذاران کشور و مدیران در تمام سطوح استانی و کشوری باید قدردان زحمات کشاورزان باشند و جهت رونق حوزه کشاورزی تلاش کنند و باید حوزه کشاورزی به سمتی پیش برود که با توجه به کمبود امکانات بهره‌وری بیشتری را شاهد باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تکنولوژی‌های جدید در انواع لاستیک خودرو

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا تعدادی از مردم دائما از قیمت لاستیک پراید پرس و جو می­کنند و همیشه حتی با اینکه خودروی آنها پراید نیست، نسبت به این مقوله کنجکاو هستند. در جواب به این سوال باید بدانید که لاستیک در ایران محصولی استراتژیک است. به این معنا که تغییر قیمت آن، تغییر قیمت بسیاری از کالاهای دیگر خودرو را به دنبال خواهد داشت. بالا رفتن قیمت لاستیک به معنی بالا رفتن هزینه­های حمل و نقل و درنتیجه افزایش قیمت محصولات برای مصرف­کننده­ها است. کرایه­های حمل و نقل نیز افزایش یافته و فشاری را بر دوش جامعه تحمیل خواهد کرد. برای مثال اگر سال گذشته را به خاطر بیاوریم، این مساله خود را به روشنی نمایان می­کند. شرکت تولید کننده لاستیک بارز با اینکه بخش عمده بازار لاستیک ایران را در اختیار دارد، سال گذشته نتوانست در برابر عوامل افزایش قیمت لاستیک از جمله شرایط تحریم­ها و مشکلات موجود بر سر راه تهیه مواد اولیه برای تولید مقاومت کند و در نتیجه شاهد بالا رفتن قیمت لاستیک بارز نیز بودیم.

در عین حال شرکت بارز به دنبال افزایش قیمت لاستیک بارز از محصولات جدیدی رونمایی کرد که با وجود تحریم­ها موجی از امید را به همراه آورد. شرکت تولید کننده لاستیک بارز مدعی است موادی را در محصولات جدید خود به کار برده است که کاملا بومی و تولید داخلی کشور است و قبل از آن این مواد تنها در لاستیک­های خارجی مانند میشلن، گودیر و بریجستون به کار می­رفته. گفته می­شود شرکت بارز با رونمایی از این محصولات جدید، ایران را در جایگاه چهارمین کشوری قرار داده که به فن­آوری تولید لاستیک‌های مفهومی در دنیا دست پیدا کرده است.

لاستیک مفهومی به چه معناست؟

لاستیک­های مفهومی از گذشته تا به امروز با اهداف متفاوتی در دنیا طراحی شده و به تولید می­رسند. طراحان در طراحی این لاستیک­های پیشرفته و جدید بیشتر به دنبال افزایش کارایی آنها هستند. برای مثال لاستیک­هایی که به دنبال مقابله با پنچری هستند و در سال­های اخیر بسیار مورد توجه تولیدکنندگان قرار گرفته­اند. ساده ترین نوع از این لاستیک­ها ممکن است به­صورت پنچررو طراحی شده باشند یعنی دیواره­هایی تقویت شده دارند که اگر پنچر شوند باز هم می­توانند به حرکت ادامه داده و متوقف نشوند.
نوع دیگری از این لاستیک­ها مجهز به سیستمی هستند که در صورت کم شدن باد تایر آن را مجددا تنظیم کرده و حرکت خودرو را تامین می­کنند. یک شرکت کره­ای به نام هانکوک در این راستا تایرهایی را ارائه کرده است که بدون باد و بدون رینگ کار می­کنند. این نوع تایرها از مجموعه چرخ­های رایج بسیار سبک­تر هستند. در واقع، بافتی الاستیکی به جای رینگ در این تایرها جای­گذاری می­شود که شوک­های وارد شده به چرخ را خیلی بهتر جذب می­کند و در نتیجه سوخت بسیار کمتری نیز مصرف خواهد شد. قبل از این نیز میشلن تایرهای بدون بادی را طراحی و تولید کرده بود که البته یک رینگ مرکزی داشت اما دیگر نیازی به باد کردن آن وجود نداشت. شرکت هانکوک همچنین به دنبال تولید لاستیک­هایی است که خود را با شرایط مختلف رانندگی تطبیق دهد به این صورت که مثلا اگر در پیست و با سرعت بالا رانندگی می‌کنید قادر باشد مرکز آج AOS را گسترش دهد و با تغییر شکل لاستیک و افرایش سطح تماس لاستیک با مسیر، چسبندگی را به حداکثر برساند و در مقابل هنگامی که در شهر تردد می کنید با به حداقل رساندن سطح درگیر با آسفالت نیروی اصطکاک و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش دهد.

تکنولوژی‌های جدید در لاستیک بارز

امروزه لاستیک­های مفهومی اهداف بلند پروازانه­تری را دنبال می­کنند و امید است که در پی تلاش­های شرکت تولید کننده لاستیک بارز برای جای گرفتن در میان این طراحان و تولید کنندگان به فن­آوری­های کاملا به روز این نوع لاستیک­ها دست یابد. برای نمونه تایر مفهومی جدید شرکت گودیر که بیشتر برای خودروهای بدون راننده در آینده طراحی شده است. این تایر مانند لاستیک­های رایج خودروهای معمول امروز به خودرو متصل نمی­شود بلکه اتصال آن به طور مغناطیسی انجام خواهد شد. همچنین شکل کروی این تایرها به آنها اجازه چرخش در چهار جهت را می­دهد. این تایر آنقدر هوشمند است که با تغییر شرایط جاده و آب و هوا خود را وفق داده و در همه جاده­ها چه خشک و سوزان باشد و چه بارانی و لغزنده می‌تواند به راحتی حرکت کند.

تکنولوژی لاستیک در آینده

داستان طراحی لاستیک­های مفهومی امروزه در دنیا تا جایی پیش می­رود که شرکت­هایی مانند گودیر برای خودروهای پرنده دست به طراحی تایر می­زنند. این تایرها مانند هر وسیله دیگر امروزی از هوش مصنوعی بهره خواهد برد. لاستیک بسیار جدید آیرو (Aero) یکی از چندین طرح جدید مفهومی تایرهاست که شرکت گودیر آن را معرفی کرده است. این تایر نیازی به هوا نداشته و ساختار درونی آن غیرپنوماتیک است. پره­های این تایر طوری طراحی شده که با تغییر شکل به پروانه هواپیما و یا کشتی به افزایش ارتفاع خودرو کمک می­کند. در واقع این تایر چرخشی که در چهار طرف خودرو قرار می­گیرد، خودروی پرنده را به یک کوادکوپتر مبدل می­کند. این نوع تایر نیز مغناطیسی و بدون اصطکاک خواهد بود. به هر حال برای به حرکت در آمدن این نوع تایرهای مفهومی طراحی شده به نظر می­رسد چند سالی را باید به انتظار بنشینیم و یا حتی خود دست به طراحی آنها بزنیم. به نظر شما قیمت این نوع لاستیک­ها که دیگر از جنس لاستیک نخواهد بود، چه تاثیری بر زندگی روزمره ما خواهد داشت؟!

اخبار داغ ۱۰ گل فوق العاده هوشمندانه مسی فیلم: ۱۶ تصادف وحشتناک رالی/ حتی BMW هم طاقت نیاورد! ناگفته‌هایی از دیپلمات‌ها و دیپلماسی در روز تشییع امام خمینی بی‌خبری اطرافیان احمدی‌نژاد از خودکشی عبدالرضا داوری مکزیک، "سند سری" ترامپ را منتشر کرد قیمت انواع ظرفشویی در بازار/ جدول قیمت‌ها

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: خبرگزاری قرآن خانه کشاورز کشاورزی اقتصاد مقاومتی

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۲۹۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قاچاق کالا و ارز نکته بارز در جنگ اقتصادی است
 • توسعه بخش کشاورزی زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است
 • ۴۲ کشاورز نمونه استان سمنان تجلیل شدند
 • منابع مالی اقتصاد مقاومتی از کجا تأمین می‌شود؟
 • کشاورزی و دامپروری رکن اصلی اقتصاد مقاومتی است
 • احکام جدید وزارت بهداشت در راستای اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی
 • دو طرح دانشگاه زنجان در بین پنج پروژه موفق اقتصاد مقاومتی سال ۹۷ قرار گرفت
 • توسعه زیرساختهای کشاورزی از اصول مهم اقتصاد مقاومتی است
 • اصل مهم اقتصاد مقاومتی توسعه زیرساخت‌های کشاورزی است
 • استعفای ۱۷ مدیر در استان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس/ ضرر محتکران کمتر از فعالیت‎های ضد ایرانی ترامپ نیست
 • توسعه زیر ساختهای کشاورزی از اصول مهم اقتصاد مقاومتی
 • توسعه زیر ساخت‌های کشاورزی از اصول مهم اقتصاد مقاومتی است
 • دستور وزیر بهداشت برای اجرایی شدن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی
 • پروژه‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی البرز معرفی می‌شوند
 • پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی البرز معرفی شود
 • پیگیری ۲۵۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان
 • وضعیت فلسطین، عراق، سوریه، افغانستان و یمن نمونه‌هایی بارز از پیامدهای سیاست آمریکا است
 • اقتصاد مقاومتی بهترین ابزار مقابله با فشارهای تحریمی است
 • تولیداتی که موجب رونق اقتصاد مازندران می‌شود