به گزارش الف به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده صبح امروز در دادگاه ویژه رسیدگی به‌جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی سیدهادی منصوری در مشهد برگزار شد.

گفتنی است؛ «نخستین جلسه دادگاه» این پرونده شنبه 22 اردیبهشت برگزار شد و در آن رئیس دادگاه با اشاره به روند رسیدگی به تخلفات متهمان این پرونده گفت: پرونده در حال حاضر دارای ۲۲ متهم و بیش از ۱۰۰ جلد بوده و پیگیری‌های قانونی در خصوص تخلفات احتمالی برخی مسؤولان که در انجام وظایف خود قصور داشته‌اند مفتوح است و از دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی می‌خواهیم که در راستای احقاق حقوق عامه تمامی اقدامات لازم را به انجام برسانند.

«دومین جلسه این دادگاه» یکشنبه 23 اردیبهشت در حالی برگزار شد که در آن برخی از نمایندگان مالباختگان به بیان شکایت خود پرداختند.

در «سومین جلسه این دادگاه» نمایندگان برخی از دستگاه ها شکایت خود را قرائت کردند، همچنین در ادامه این جلسه برخی از متهمان نیز در جایگاه متهم قرار گرفتند و به سئوالات دادستان و قاضی این دادگاه پاسخ دادند.

در «چهارمین جلسه این دادگاه» نیز علاوه بر پخش کلیپی از سخنان یک متهم، جزئیات عناوین اتهامی «ریاحی» و «محسنی ثانی» نیز قرائت شد.

در «پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام متهمین شرکت پدیده» دادستان مشهد گفت: اولویت اول استیفای حقوق سهامداران و شکات است.

«ششمین جلسه این دادگاه» در حالی برگزار شد که قاضی منصوری برای بازگرداندن اموال مردم مجددا هشدار داد.

در «هفتمین جلسه این دادگاه» کیفرخواست «محسن پهلوان مقدم» قرائت شد، او در این جلسه گفت: با پذیرش اشتباهات و عذرخواهی مجدد از مردم و مقامات قضایی به دلیل مشکلات متعددی که برای آن‌ها به وجود آوردم، از دادگاه محترم پوزش می‌طلبم.

در «هشتمین جلسه این دادگاه» قاضی منصوری گفت: همان‌گونه که قبلا نیز اشاره شد، هر گونه اعطای مهلت به متهمین شرکت «پدیده»، در چارچوب قانون و در راستای حفظ حقوق سهامداران و شکات انجام می‌شود.

در «نهمین جلسه این دادگاه» رئیس دادگاه رسیدگی به پرونده موسوم به شرکت «پدیده»، از حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در صحن علنی دادگاه تشکر کرد و خواستار تنویر افکار عمومی با هدف پیشگیری از وقوع مجدد جرایم شد.

در «دهمین جلسه دادگاه شرکت پدیده» نماینده دادستان در رسیدگی به اتهام متهم وفایی گفت: متهم «وفایی» ۶۰ فقره چک بدون دادن رسید، از متهم «محسن پهلوان» دریافت و در جا‌های مختلف هزینه کرده است.

در «یازدهمین جلسه دادگاه پدیده» به اتهامات بخشی از متهمان رسیدگی و قرار شد ادامه جلسه این دادگاه در تاریخ 20 خرداد ماه سال جاری برگزار شود.

در «دوازدهمین جلسه دادگاه پدیده» پس از اظهارات نمایندگان ادارات و سازمان‌های دولتی و سخنان دادستان عمومی و انقلاب مشهد، آخرین دفاع از متهم ردیف اول پرونده یعنی محسن پهلوان مقدم اخذ و دفاعیات وکیل مدافع نامبرده در صحن علنی دادگاه استماع شد.

در «سیزدهمین جلسه دادگاه پدیده» نماینده مدعی العموم در واکنش به اظهارات برخی از متهمین گفت: متهمین باید از فرصت ارزشمندی که دادگاه با هدف بازگرداندن اموال سهام‌داران به آنان اعطا کرده حداکثر استفاده را ببرند و با توجه به اینکه این جلسات، جلسات اخذ آخرین دفاع از آنان است باید حسن نیت خود را برای مسؤولان قضایی در عمل به اثبات برسانند.

منبع: الف

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شگرد متهمان در ثبت شرکت‌های صوری به نام کارگران رستوران‌ها

خبرگزاری میزان- دادگاه رسیدگی به اتهامات چند متهم ارزی به ریاست قاضی موحد در شعبه یک دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد و جرایم اقتصادی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، صبح امروز جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۴ متهم پرونده ارزی در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دادگاه، قاضی موحد ضمن اعلام اسامی متهمان گفت: جلسه دادگاه با حضور متهمان، دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان و وکلای متهمان تشکیل است و رعایت نظم دادگاه الزامی است.

وی تصریح کرد: به موجب استجازه قوه قضاییه از مقام معظم رهبری در استان‌هایی که دادگاه ویژه تشکیل نشده پرونده‌هایی که با موضوع جرایم اقتصادی هستند به تشخیص معاون اول قوه قضاییه به شعب ویژه تهران ارجاع می‌شود و پرونده امروز نیز در دادسرای زاهدان تشکیل و به این شعبه ارجاع شده است و دادستان مرکز همان استان در دادگاه شرکت می‌کند لذا آقای موحدی راد در دادگاه حضور پیدا کرده‌اند و کیفرخواست توسط وی قرائت خواهد شد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین علی موحدی راد دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان در جایگاه قرار گرفت و در تشریح کیفرخواست گفت: حمیدرضا رنود به اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز با وصف سردستگی و از طریق اخذ حواله‌های ارزی به نرخ دولتی و فروش در بازار آزاد، تشکیل و سردستگی کلاهبرداری شبکه‌ای از بانک‌های کشور با استفاده از اسناد مجعول جهت ثبت سفارش کالا و جهت اخذ حواله ارزی، قاچاق سازمان یافته ارز به مبلغ ۶۵ میلیون یورو، معاونت در جعل اسناد تجاری و پرفرم‌های تجاری با در اختیار گذاشتن مهر شرکت‌های مربوطه و استعمال مهر شرکت‌ها جهت اخذ حواله ارزی و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۳۳ میلیارد تومان متهم است.

وی بیان کرد: متهم سید علی وزیری به اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز با وصف سردستگی، تشکیل و سردستگی شبکه کلاهبرداری از شبکه بانکی کشور، قاچاق سازمان یافته ارز به میزان ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو، جعل پرفرم‌های تجاری و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و جعل اسناد رسمی که تقریبا ۲۴ سند رسمی توسط وی جعل شده که یا شماره پلاک‌ها را جعل کرد و یا نام و نام خانوادگی را تغییر می‌داده است و از این اسناد مجعول استفاده می‌کرده متهم است و همچنین اتهام دیگر وی شروع به کلاهبرداری شبکه‌ای است که با توجه به دستگیری متهم منجر به صدور حواله ارزی نشده است.

دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: حمیدرضا انصاریان نیز به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای از شبکه بانکی کشور، معاونت در قاچاق ارز به نحو سازمان یافته که منجر به خروج ۱۲ میلیون یورو از طریق کارسازی شده است، تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان که بابت کارسازی دریافت نموده و مبلغ ۵ میلیارد ریال از آقای وزیری و فرجی دریافت نموده، متهم است و جعل یارانه‌ای و جعل امضا هم از دیگر اتهامات متهم است.

وی ادامه داد: شهرام فرجی متهم است به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و تحصیل وجوه جرم برای متهمان رنود و وزیری با واسطه گری در جهت ارتباط گیری با شبکه‌های بانکی، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای از شبکه‌های بانکی، مشارکت در قاچاق ارز به نحو سازمان یافته که منجر به خروج ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو ارز از کشور شده، معاونت در جعل اسناد تجاری و جعل پروفرم‌ها، تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۳۴ میلیارد ریال، پرداخت رشوه به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به فرشاد بارکزایی مدیر بانک توسعه تعاون در سیستان و بلوچستان، شروع به کلاهبرداری شبکه‌ای که با توجه به دستگیری متهم موفق نشد و جعل در اسناد تجاری که متهم امضای خود را به جای امضای مدیران شرکت‌های صوری جعل می‌کرد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد تصریح کرد: علیرضا بهزادیان متهم است به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز، مشارکت در کلاهبرداری شکبه‌ای از شبکه بانکی کشور، بانک توسعه تعاون و بانک دی در تهران از طریق مانور متقلبانه، معاونت در قاچاق ارز به نحو سازمان یافته که منجر به خروج ۶۵ میلیون یورو ارز از کشور شده، تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و جعل پیش فاکتور‌های تجاری که به دستور متهان رنود و وزیری انجام می‌شده است.

وی افزود: مسعود نوری متهم است به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و مباشرت در تشکیل شبکه کلاهبرداری از شبکه بانکی کشور از طریق مانور متقلبانه، پرداخت رشوه به مدیران بانکی، مشارکت در قاچاق ارز به نحو سازمان یافته که منجر به خروج ۱۵ میلیون دلار ارز از کشور شده است. معاونت در جعل اسناد تجاری از طریق صدور دستور جعل و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۱۴ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۱۹۲ دلار، استفاده از سند مجعول و فاکتور‌های جعلی جهت اخذ حواله ارزی که امیر سیدیان ثبت می‌کرده، پرداخت رشوه به مدیر بانک کشاورزی سیستان و بلوچستان بدین شرح که ۵ سکه تمام بهار آزادی را در یک سررسید گذاشته و به وی داده که وی پس از متوجه شدن محتویات آن به متهم عودت می‌دهد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی‌راد در ادامه افزود: محمودرضا سلیمانزاده متهم است به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز با دلالی و واسطه‌گری و از طریق اخذ حوالجات که پدر متهم مدیر امور ملل بانک ملت در استان سیستان و بلوچستان بوده است. مشارکت در کلاهبرداری از شبکه بانکی کشور که منجر به خروج ۲۲ میلیون یورو ارز از کشور شده و تحصیل مال از طریق نامشروع که یکی از افرادی که به متهم وجه پرداخت کرده آقای نوید پیروز است که در دادگستری اصفهان پرونده دارد و در پرونده درمنی جزو متهمین بود که اکنون متواری و در فرانسه است و پرداخت رشوه به مدیر بانکی در چابهار از جمله اتهامات متهم است.

وی بیان داشت: محمد قدسی متهم است به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و مشارکت در کلاهبرداری شبک‌های از شبکه بانکی کشور و از طریق مانور متقلبانه، مشارکت در قاچاق ارز که منجر به خروج ۲ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۴۹۰ دلار ارز از کشور شده که متهم از طریق فردی به نام عبدالله چینی می‌کرده، تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال، شروع به کلاهبرداری از شبکه بانکی کشور با جعل پرفرم‌ها که با عنایت به دستگیری متهم متوقف شده است.

دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: فریبرز عزت آبادی به اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز، مشارکت در کلاهبرداری از شبکه بانکی کشور و از طریق مانور متقلبانه، معاونت در قاچاق ارز به نحو سازمان یافته با مراجعه به بانک‌های عامل و خرید شرکت‌های صوری که منجر به خروج ۳ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۴۸۵ دلار ارز از کشور شده است، تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۵۵۰ میلیون ریال متهم است.

وی بیان داشت: داوود توسلی به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و تحصیل وقوع جرم، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای از شبکه بانکی کشور از طریق مانور متقلبانه، معاونت در قاچاق ارز به نحو سازمان یافته که منجر به خروج ۳ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۴۸۵ دلار از کشور شده و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۵۳۰ میلیون ریال متهم است.

دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: امیر سعیدیان به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و تحصیل وقوع جرم، مشارکت در کلاهبر داری شبکه‌ای از شبکه بانکی کشور از طریق مانور متقلبانه و استفاده از سند مجعول در سامانه جامع تجارت، معاونت در قاچاق ارز از طریق تحصیل وقوع جرم و سازمان یافته که منجر به خروج ۲۱ میلیون یورو ارز از کشور شد و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال و جعل اسناد تجاری و پیش فاکتور‌های ارائه شده متهم است.

وی گفت: آرش شیرآقایی به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق عمده ارز متهم است که لازم به توضیح است متهم همراه یکی دو نفر دیگر از متهمان اگر به رستوران یا کافه‌ای می‌رفتند و اگر در آنجا کارگر یا گارسونی را می‌دیدند می‌گفتند که عجب جوان خوش تیپی و چقدر حقوق می‌گیری که فرد در پاسخ برای مثال می‌گفته ۹۰۰ هزار تومان که در ادامه متهمان از وی می‌خواستند که در شرکت آن‌ها کار کند و در ازای آن ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به وی خواهند داد. در ادامه شرکت‌های صوری را به نام وی ثبت و با نام وی دسته چک می‌گرفتند و سفید امضا می‌کردند و در محضر نیز امضا می‌گرفتند تا فرد مورد نظرنتواند اقدامی انجام دهد. مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای از شبکه بانکی کشور و از طریق مانور متقلبانه، معاونت در قاچاق ارز به نحو سازمان یافته و تحصیل وقوع جرم که منجر به خروج ۲۲ میلیون و ۸۶ هزار و ۶۲۱ دلار ارز از کشور شده و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال هم از دیگر اتهامات متهمان است.

موحدی راد گفت: مصطفی سلیمی متهم است به پرداخت رشوه به مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال به فرشاد بارکزایی مدیر بانک توسعه تعاون و خرید سنسور خودرو برای وی به مبلغ ۲۵ میلیون ریال.

وی یادآور شد: فرشاد بارکزایی متهم است به اخذ رشوه که دو میلیارد ریال از آقای فرجی دریافت نموده که در ادامه ۶۸۰ میلیون ریال آن را به حساب کارمند آقای فرجی منتقل کرده یک دستگاه خودروی ساندرو نیز از آقای فرجی دریافت نموده و از آقای سلیمانزاده ۳۵۰ میلیون ریال دریافت نموده است.

 

خبر در حال تکمیل است...تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۳۴۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • در دومين جلسه دادگاه 14 متهم ارزي چه گذشت؟
 • دادگاه رسیدگی به اتهامات 14 متهم ارزی
 • دومین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۴متهم ارزی
 • دومین جلسه دادگاه 14متهم ارزی
 • دومین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۴ متهم ارزی آغاز شد
 • دومین جلسه دادگاه ۱۴ متهم ارزی برگزار شد
 • دومین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۴ متهم ارزی آغاز شد
 • دومین جلسه محاکمه ۱۴ متهم پرونده ارزی آغاز شد
 • دومین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۴ متهم پرونده ارزی آغاز شد
 • دادگاه رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی سیستان وبلوچستان برگزار شد
 • (تصاویر) حواشی اولین دادگاه ۱۴ متهم پرونده ارزی
 • جزئیات اتهامات ۱۴ متهم ارزی
 • مشروح اولین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۴ متهم ارزی
 • جلسه محاکمه ۱۴ متهم ارزی برگزار شد
 • آغاز رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی سیستان وبلوچستان در دادگاه ویژه/ افشای اخلال 65میلیون یورویی با رشوه 200میلیون تومانی
 • نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۴ متهم ارزی
 • دادگاه رسیدگی به اتهامات۱۴ متهم ارزی آغاز شد
 • آغاز دادگاه رسیدگی به اتهامات۱۴متهم ارزی
 • دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۴متهم ارزی آغاز شد