رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه تزکیه هم در کنار تعلیم جزو وظایف اساتید خواهد بود، گفت: انتظار مقام معظم رهبری از دانشگاه آزاد اسلامی، پیاده‌سازی تزکیه و تعلیم توأمان است. ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲ سیاسی نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاهی که با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار شد، با گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه، گفت: انتظار از دانشگاه آزاد اسلامی این است که همانطور که از لحاظ کمی در جایگاه بالایی قرار دارد، از لحاظ کیفی هم به همین شکل باشد و کار با جوانان مستعد کشور آسان نیست و اغلب شما دارای سابقه‌ای طولانی در تعلیم و تربیت و مسئولیت های دانشگاهی هستید و ان‌شاءالله با همت همه شما بتوانیم این مسئولیت و وظیفه خطیر را به درستی انجام دهیم.

عاملی: در یک سال اخیر دریافتم که به دانشگاه آزاد آنطور که باید توجه نشده استحجت الاسلام رستمی: منتظر تحولات جدی‌تر از دانشگاه آزاد برای مسائل بزرگ کشور هستیم

وی با طرح این پرسش که چه توقعی از دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و این دانشگاه چه نقش‌آفرینی برای آینده می تواند داشته باشد، گفت: زمانی تعداد ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های کشور بسیار کم بود به طوری که از هر 10 نفر، یک نفر وارد دانشگاه می‌شد. با توجه به نیاز توسعه آموزش عالی در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی تأسیس شد و به طور بی‌نظیری توانست در همه نقاط کشور واحد دانشگاهی راه‌اندازی کند که این موضوع منجر به رشد و توسعه آموزش عالی در کشور گردید. 

ولایتی تصریح کرد:  البته حضور دانشگاه آزاد اسلامی تنها مربوط به کشور نیست و در کشورهای افغانستان، امارات و لبنان نیز فعال است و با برنامه‌ریزی‌های پیش بینی شده، قرار است شعبات دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهای سوریه، عراق، آذربایجان و دیگر کشورهای منطقه ایجاد و گسترش یابد.

وی با اشاره به تفاوت دانشگاه‌های جهان اسلام و دانشگاه‌های غربی، ادامه داد: آنچه در دانشگاه‌های جهان اسلام همواره مورد توجه بوده است، موضوع تزکیه و تعلیم است، همانطور که در قرآن کریم هم به جز یک آیه، در تمامی آیات مربوط به این موضوع، تزکیه بر تعلیم تقدم داشته است. این در حالی است که در دانشگاه‌هایی که از غرب الگو گرفته‌اند، به تزکیه اهمیت داده نمی‌شود. 

رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی  افزود: توجه به تزکیه تاکنون در دانشگاه‌های ما مورد توجه جدی نبوده است ولی ان‌شاءالله این مورد در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق خواهد افتاد و تزکیه هم در کنار تعلیم جزو وظایف اساتید خواهد بود. توقع داریم تزکیه و امور فرهنگی به طور جدی در دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری شود.

ولایتی با تأکید بر اینکه در  مدیریت دانشگاه آزاد  نسبت به مسائل فرهنگی بی‌تفاوتی وجود ندارد افزود: گاهی بی تفاوتی و بی توجهی در امور دینی دیده می‌شود که نباید اینگونه باشد چرا که ایران کشوری اسلامی است و در دانشگاه آزاد اسلامی هم به عنوان یکی از مراجع تعلیمات عالی نباید سهل انگاری و بی توجهی در امور دینی وجود داشته باشد و برخی اساتید به خود اجازه دهند علیه اسلام و نظام شبهات ایجاد کنند.باید توجه داشت دانشگاه آزاد اسلامی محصول انقلاب اسلامی است و باید مروج دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: توقع ما این است که اساتید مقید به عقاید و مبانی اسلام باشند و اگر هم کسی مدعی آرمان خاصی است یا با مبانی اسلام و انقلاب مخالفت دارد، می‌تواند در این زمینه مناظره کند اما جای بیان شبهات و عقاید ضددینی و غیرانقلابی، در کلاس درس به صورت یک طرفه نیست و نباید در دانشگاهی اسلامی، تبلیغات غیراسلامی شود.

وی  تأکید کرد: انتظار مقام معظم رهبری از دانشگاه آزاد اسلامی، پیاده‌سازی تزکیه و تعلیم توأمان و همزمان است. این دانشگاه نباید صرفاً مصرف‌کننده علوم دیگران باشد بلکه باید در حوزه آموزش و پژوهش پیشرو بوده و دانشگاهی زبانزد باشد تا ان‌شاءالله در افق ترسیم‌شده به انتخاب اول داوطلبان ورود به دانشگاه تبدیل شود.

ولایتی با بیان اینکه مدیران سازمان مرکزی دانشگاه از وضعیت واحدهای سراسر کشور با خبر هستند و جلسات استانی به طور مستمر برای ایجاد انسجام و هماهنگی به منظور پیشبرد اهداف عالی این دانشگاه برگزار می‌کنند، گفت: تفکر و سلیقه‌ای خاص در دانشگاه آزاد اسلامی حاکم نیست. همه نظرات شنیده می شود و مشورت صورت می گیرد  چرا که خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران و تعالی و موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی را وظیفه خود می‌دانیم و دانشگاه آزاد اسلامی بحمدالله دانشگاهی سربلند است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه موفقیت‌های چشمگیری در کشور و عرصه‌های بین‌المللی کسب کرده‌اند، که باید از همه مسئولان، اعضاء هیئت علمی، اساتید و دانشجویان تقدیر نمایم.

انتهای پیام/

R1455/P/S1/CT11 واژه های کاربردی مرتبط دانشگاه آزاد علی‌اکبر ولایتی

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تولید خودروی برقی در دانشگاه آزاد قزوین وارد فاز تجاری‌سازی می‌شود

مرتضی موسی‌خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم وفناوری ایسکانیوز، در خصوص حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها گفت: ما دوبرنامه را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در سرلوحه کار قرار دادیم در همین رابطه همایش ملی در سطح کارگروه‌های تخصصی با صاحبان صنعت برگزار خواهیم کرد تا بتوانیم علت و العلل عدم رونق تولید و موانع تولید در کشور را آسیب شناسایی کنیم.

وی تصریح کرد: راجع به شرکت‌های دانش بنیان نکته اساسی، حمایت از این شرکت‌ها توسط صاحبان سرمایه گذار مخاطره پذیر است تا بتوانیم کارهای بهتری را در این بخش شاهد باشیم. در واقع یک موضوع جدی وصل سرمایه گذاران خطرپذیر به استارت‌آپ‌ها وشرکت‌های نوپا است تا در این حوزه با ریسک پذیری جدی تر وارد شویم. به نظرم چالش جدی در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان این مبحث است.

موسی‌خانی از تولید ابنوه خودروی برقی وتجاری‌سازی این محصول در آینده نزدیک خبر داد و گفت: همچنین نرم افزارها وبازی‌های رایانه‌ای توسط شرکت‌های نوپا تهیه شده است هم‌اکنون شرکت اردیبهشت با بیش از 4هزار مشتری فروش خوبی در بازار اپلیکیشن دارد.

وی با اشاره به این‌که دانشگاه به تنهایی نمی‌تواند از این شرکت‌های نوپا حمایت‌های لازم را به عمل آورد، لذا لازم است که بازیگران بازار واسطه بین بازار و استارت‌آپی و نوپا هستند فعالاتر شوند تا نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند. فکر می کنم دغدغه جدی وحلقه مفقوده تامین منابع است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، عدم صراحت در تدوین بخشنامه‌ها مبنی بر حمایت از محصول داخلی و سیاست های تشویقی و مداخلات بی‌مورد را از عمده چالش‌های موجود برسر راه این شرکت‌ها عنوان کرد و افزود: در کشورهای مختلف سیاست‌های تشویقی صادرات وحمایت از تولید داخل با بسته‌هایی تحت عنوان بسته‌های سوبسید و حمایت از ساخت داخل وجود دارد تا جایی‌که منابع مورد را به این سمت هدایت می‌کنند.

موسی‌خانی تاکید کرد: در کنار این موارد بانک‌ها به سرمایه‌گذاران تنفس می‌دهند که مطالبات خود را پرداخت کنند. همچنین قوانین و مقررات بیمه وتامین اجتماعی قوانین مالیاتی در این حوزه‌ها تاثیر گذار است. بنابراین در ناحیه‌ها یا حوزه هایی که استارت‌آپ شکل می گیرد باید به عنوان مناطق ویژه اقتصادی نگاه کرد و تسهیلاتی حتی فراتر از مناطق ویژه اقتصادی به آنها قائل شود و این حمایت نه در روی کاغذ بلکه در عمل اجرایی شود تا بتوانیم شرکت‌های جوان را حمایت کنیم. قطعا با حمایت از این شرکت‌ها آینده درخشانی را برای توسعه اقتصاد کشور رقم خواهیم زد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، افزود: موضوع حمایت از نخبگان یکی از مسائل جدی ماست. هر چقدر برای حفظ ونگهداری استعدادهای برتر تلاش کنیم ارزش آن را دارد. به همین خاطر شورای هدایت استعداد یابی در باشگاه پژوهشگران جوان و در مجموعه سیاست های حمایتی از ناحیه معاونت پژوهشی شکل گرفته است تا با همراهی بخش‌های مختلف از جمله آزمون و مسائل مالی بتوان شایسته محوری استعدادهای درخشان را رقم زد.

وی راه‌اندازی فاز دو مرکز تحقیقات ، توسعه وحمایت از شرکت‌های نوپا در بخش سرمایه گذاری و در اختیار دادن امکانات و فضاهای مناسب آزمایشگاه و راه‌اندازی معاملات در رشته مدیریت را از جمله برنامه‌های آینده دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برشمرد و گفت: با راه‌اندازی معاملات در رشته مدیریت فرصت خوبی برای ارتقای دانش ومهارت مالی و مدیریت فراهم خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در مورد نگاه به آینده در این دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی امروز زیرساخت‌های بسیار مناسبی دارد اعم از تجهیزات پژوهشگاهی و آزمایشگاهی، فضاهای مناسب که تبدیل به گوهرهایی در شهرهای مختلف کشورمان شدند که حتی بخش دولتی هم این کیفیت را ندارند. فکر می‌کنم آینده این دانشگاه مستلزم حمایت مسئولان و بالأخص حمایت بیشتر دولت است.

انتهای پیام/

169 / 156 خودروی برقی تجاری سازی تولید انبوه دانش بنیان استارتاپ توسعه اقتصاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

پوستر خوش‌آمدگویی باشگاه الاهلی برای برانکو/عکس

کلیدواژه: دانشگاه آزاد علی اکبر ولایتی دانشگاه آزاد علی اکبر ولایتی

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۳۹۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرگ عابر پیاده در چند قدمی پل عابر برخورد پیکان با پیکان وانت، 3 کشته و 2 مصدوم
 • هشدار مصباح‌یزدی درباره دست‌های پنهان برای ترویج فساد/ نباید توقع داشت که همه کارها یک شبه صورت بگیرد
 • وزیر آموزش و پرورش چه کسی باید باشد؟!
 • توقف اجرای تئاتر خیابانی سگ های پوشالی در پیاده راه فرهنگی رشت
 • ضرورت نگاه همگانی به جایگاه محوری دستگاه تعلیم و تربیت
 • ایران آماده پیاده سازی آزمایشی گلوناس در شبکه ملی ترانزیت است
 • توقع ملت ایران از والیبال بالا رفته است
 • آغاز عملیات اجرایی احداث پل عابر پیاده شهید مفتح شرقی
 • بهسازی و ساماندهی پل های عابر پیاده شهر شیراز
 • گفتمان سازی حلقه مفقوده دستگاه تعلیم و تربیت / ستاد همکاری‌ها مغز متفکر حوزه و آموزش و پرورش باشد
 • ساداتیان: مردم از عطاران توقع طنز دارند
 • ۱۰۰ درصد جانباختگان جاده ای املش موتورسواران و عابران پیاده هستند
 • پل های عابر پیاده شهر شیراز بهسازی و ساماندهی می شوند
 • سیدجمال ساداتیان: مردم از رضا عطاران توقع فیلم طنز و از نوید محمدزاده توقع ابتکار در فیلم‌های اجتماعی را دارند
 • تعلیم و تربیت دانش‌آموزان تابستان‌ها تعطیل نشود
 • درگیری مسلحانه در شورای ولایتی هرات در غرب افغانستان
 • علت عمر کوتاه حضور وزرا در آموزش‌وپرورش چیست؟
 • آقای سرپرست آموزش‌و‌پرورش! این شروط را برای پذیرش وزارت فراموش نکنید!
 • هدف مرحوم دکتر حافظی شوقستان‌سازی بود